Polecamy

Chłopak taki jak ty – Ginger Scott

Dzień, w którym powinna zginąć, był tym samym dniem, w którym rozpadła się jej rodzina, a Josselyn Winters przestała być miłą dziewczynką z sąsiedztwa, organizującą wyścigi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia zniknął też Christopher, chłopiec, który uratował jej życie. Osiem lat po dniu, który pogrzebał jej dzieciństwo, Joss spotyka nowego ucznia swojej szkoły. Chociaż Wes na pierwszy rzut oka wydaje się kimś obcym, to dziewczyna nie może oprzeć się wrażeniu, że zna go doskonale. Przyciąga ich do siebie jakaś siła, jakby dzielili tragiczne wspomnienie. Dlaczego więc chłopak przedstawia się innym imieniem, skoro na Joss spoglądają oczy Christophera? Czy bohater z jej dzieciństwa wrócił, aby uratować ją po raz drugi? Joss tylko przy nim czuje się jak tamta mała dziewczynka, której obraz ukryła w najdalszych zakamarkach wspomnień. Wes jednak nie wie, że Josselyn, którą wtedy ocalił przed śmiercią, tak naprawdę zginęła tego samego dnia. Nowej Josselyn już nie da się uratować. Nowej Josselyn należy się bać.

Miłość i inne zadania na dziś – Kasie West

Lektura z której bije gorąc. Autorka świetnie opisuje kalifornijskie lato, przenosi nas na plażę, nad ocean i powoduje że czujemy się jakbyśmy właśnie rozłożyli się na ręczniku. Czuć też inny gorąc - chemię między dwójką głównych bohaterów.

Od  jednego do nieskończoności – Donata Turlo

Bela żyje w niedalekiej przyszłości, kiedy stacjonarne komputery i laptopy to już przeżytek,     a nastolatkowie zamiast podręczników noszą do szkoły supernowoczesne Brainy. W dniu swoich trzynastych urodzin dziewczyna znajduje ukryty w kanapie stary pendriw. W towarzystwie Leo, najlepszego przyjaciela i matematycznego geniusza, Bela uruchamia pendrive i daje się wciągnąć w komputerową grę logiczną, do której zaprasza ich przewodnik, tajemniczy Mister X. Wkrótce okazuje się, że intrygująca łamigłówka ma drugie dno, a kolejne wskazówki niespodziewanie ujawniają rodzinną tajemnicę………………………

Serafina i czarny płaszcz – Robert Beatty

Serafina i zmiennokształtny kostur - Robert Beatty

Autor napisał świetny horror, fantastykę grozy. Ale nie tylko. Bardzo ciekawie zbudował postać Serafiny, głównej bohaterki wychowywanej jedynie przez ojca i ukrywanej przed światem z piwnicy Baltimore. Serafina dorasta i zaczyna interesować się tym kim jest, dlaczego różni się od innych i kto jest jej matką. Czuje się inna i zastanawia się, czy to właśnie dlatego ojciec ukrywa ją w piwnicy i izoluje od ludzi.

Trafiona zatopiona – Joanna Nadin

Asha wiodła dotąd życie, którego mogłaby pozazdrościć jej każda nastolatka: mnóstwo przyjaciół, prywatna szkoła, apartament w modnej dzielnicy i wielkie marzenia, które były na wyciągnięcie ręki. Nagle na jej rodzinę spada cios - choroba mamy. Asha przeprowadza się do Peckham - niebezpiecznej i biednej dzielnicy Londynu. Idzie do publicznej szkoły, gdzie musi zyskać przychylność nauczycieli i sympatię Angel - królowej popularności.
Ta przyjaźń ma jednak swoją cenę: zaczyna się ryzykowna gra w Prawdę czy Odwagę.
Czas zadać sobie pytanie: do czego można się posunąć, aby się dopasować?

Dla dzieci

Dom dla Moli – Holly Webb

Kto zabrał okulary – Lars Maehle

Milusi uciekinier – Aniela Cholewińska-Szkolik

Moje bajeczki o smerfach – Peyo

Sznurówka, ptak i ja – Ellen Karlsson

Złodziej kanapek – Patrick Doyon

Kto zabrał okulary – Lars Maehle

Zwykły dzień w przedszkolu Wronie Gniazdo zmienia się zupełnie, gdy Elin gubi okulary. Gdzie mogły się podziać? Czy w przedszkolu jest jakiś złodziej? To sprawa dla Leona i Livii, przedszkolnych superdetektywów!

Dom dla Moli – Holly Webb

Poznaj kolejną książkę z bestsellerowej serii Zaopiekuj się mną! Ania spędza wakacje z małą siostrzyczką i brakuje jej koleżanek do wspólnych zabaw. Pewnego dnia poznaje na plaży grupkę rówieśników i jest bardzo szczęśliwa, że może z nimi wspólnie spędzać czas. Niespodziewanie na plaży pojawia się też szczeniaczek. Widać, że jest bardzo samotny, zaniedbany i bardzo tęskni za prawdziwym domem i właścicielem. Ania wspaniale opiekuje się pieskiem. Mała Moli wreszcie jest szczęśliwa i czuje się kochana. Ale czy dziewczynka da jej nowy dom i będzie się nią już zawsze opiekować?

Milusi uciekinier – Aniela Cholewińska-Szkolik

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!

Zapowiedzi nowości wydawniczych na wakacje 2018

Dla młodzieży

Bez piątej klepki – Marcin Szczygielski

Chłopak taki jak ty – Ginger Scott

Miłość i inne zadania na dziś – Kasie West

Od  jednego do nieskończoności – Donata Turlo

Odrobina brokatu – Shari Tapscott

Serafina i czarny płaszcz – Robert Beatty

Serafina i zmiennokształtny kostur - Robert Beatty

Trafiona zatopiona – Joanna Nadin

Troska – Eve Ainsworth

Nowości

Coco – Katarzyna Nędzi

Bruno tęskni za domem – Agnieszka Stelmaszyk

Hugo mały uciekinier – Agnieszka Stelmaszyk

Pieski ratują święta – Ursula Ziegler

Serce – Justyna Bednarek

Detektyw Melania Kura – Ewa Martynkien

Bing. Nowa kolekcja bajek

Polecamy

Coco – Katarzyna Nędzi

W rodzinie Miguela od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak chłopiec marzy o tym, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Dwunastolatek chce udowodnić światu, że on sam także ma talent. Kiedy nadchodzi Día de los Muertos (Dzień Umarłych), Miguel trafia do bajecznie kolorowej Krainy Umarłych, gdzie ma szansę rozwikłać rodzinną tajemnicę i na nowo zjednoczyć swoich bliskich.

Bruno tęskni za domem – Agnieszka Stelmaszyk

Labrador Bruno jest bardzo ciekawskim czworonogiem. Na czas pobytu swojej pani w sanatorium, przenosi się do nowej rodziny. Tam poznaje Grzesia, który bardzo się cieszy z powierzonej mu roli. Chwila nieuwagi chłopca skutkuje tym, że Bruno się gubi. Fantastyczna książeczka, która uczy nasze dzieci, że zwierze to także domownik. Że mamy tu obowiązki i przyjemności.

Serce – Justyna Bednarek

Dom to coś znaczniej więcej niż tylko ściany, podłoga i sufit, to bliscy i to, co nas z nimi łączy: codzienność, wspomnienia i marzenia. „Serce” to trzecia część „Historii spod podłogi”, których bohaterami są małe kłębki kurzu o wielkim sercu. „Czytam sobie” to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat

Detektyw Melania Kura – Ewa Martynkien

Melania Kura mieszkała w małej miejscowości Koniec Świata w gospodarstwie Jakuba, który był nie tylko dobrym gospodarzem lecz także najlepszym przyjacielem Melanii. Melania od zawsze marzyła o tym, by zostać detektywem. Kiedy tylko słyszała, że gdzieś zwalnia się posada od razu składała podanie……… Książka zaopatrzona jest w krótkie wyjaśnienie teoretyczne dotyczące problematyki dzikich wysypisk oraz w zagadki dla przyszłych eko detektywów.

Nowości

Afryka Kazika – Łukasz Wierzbicki

Afryka. Nawet dzisiaj to słowo brzmi tajemniczo i egzotycznie. Jak zapowiedź przygody. Sto lat temu ten ląd był jeszcze bardziej egzotyczny i mniej znany, choć - paradoksalnie - chyba bezpieczniejszy. Wędrował po nim wtedy niezwykły Polak, Kazik Nowak, z Poznania. Sam, rowerem przemierzał afrykańskie bezdroża. Łukasz Wierzbicki najpierw opisał jego wyprawę w książce dla dorosłych,            a potem przygotował wersję dla dzieci, właśnie "Afrykę Kazika". Warto ją przeczytać, by poznać przygody Kazika i uwierzyć, że marzenia mogą się spełniać.

Agnieszka Łakomczuszka - Odile Baillooeul

Agnieszka Łakomczuszka nie lubi chodzić z pustym brzuszkiem. Uwielbia za to jeść i gotować, a wszystkie jej sny i marzenia dotyczą jedzenia. Słodkie bułeczki i cukierki to coś, na co zawsze ma ochotę. Ale gdy Agnieszka usiądzie przed talerzem szpinaku, to jej głód jakoś wcale nie bierze… Odile Baillœul i Claire Curt są autorkami czarujących opowieści, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnię. Barwne i pełne humoru przygody myszek to oparte na obrazie historyjki, wprowadzające najmłodszych czytelników w świat estetyki, smaku i artystycznej jakości.

Moja kolekcja bajek. Kraina lodu

Poznaj mroźny świat królewskich sióstr i ich nowych przyjaciół. Anna i Elsa zapraszają do Arendelle. Wpadnij na przyjęcie urodzinowe Anny, pomóż Skałkowi w tropieniu Baltazara, wyściskaj wszystkich małych braciszków Olafa i zachwyć się nowym wynalazkiem Oakena!  Czeka cię znakomita zabawa!

 

7 opowieści o Przytulankach

Wspaniała lektura dla wszystkich dzieci zakochanych w swoich przytulankach - i dla każdego, kto pragnie się przenieść do krainy wyobraźni... Zbiór mądrych, pouczających i pięknie zilustrowanych opowiadań oraz porad nawiązujących do tematu historyjek i opracowanych z myślą o najmłodszych.
Książka bliska każdemu dziecku.

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Afryka Kazika – Łukasz Wierzbicki

Agnieszka Łakomczuszka - Odile Baillooeul

Bajeczki 4 latka – Melanie Joyce

Coco. Meksykańska maskarada

Moja kolekcja bajek. Kraina lodu

7 opowieści o przytulankach

Agnes kocha jednorożca

1.      Agnes kocha jednorożca

W książeczce znajdziesz całą historię zainteresowań małej Agnes jednorożcami opowiedzianą od samego początku aż do szczęśliwego końca. Przeczytaj więcej o najmłodszej córeczce Gru i jej miłości do magicznych stworzeń o jednym rogu. Przekonaj się, w jaki sposób u nieszczęśliwej samotnej Agnes narodziła się miłość do jednorożców.

Elżbieta księżniczka z wersalu. Bal na dworze – Annie Jay

Kolejna idealna propozycja dla współczesnych księżniczek. Pięknie ilustrowana historia, rodem z pałacowych przestrzeni przeniesie każdą czytelniczkę w magiczny świat pięknych strojów, królewskich zwyczajów oraz niecodziennych przygód. Kategoria wiekowa: 8+

O małej Peppie – Neville Astley

Seria książeczek z opowiadaniami o ukochanej przez dzieci Śwince Peppie. Tym razem główna bohaterka utuli małych czytelników do snu, pomoże zrozumieć codzienne sytuacje, wskaże, jak się w nich zachować.

Tupcio Chrupcio. Mówię prawdę! – Eliza Piotrowska

Tupcio ma rozmaite przygody. Między innymi musi zrozumieć, że gdy mama pójdzie do pracy to wróci i nic w ich relacji się nie zmieni. Obserwuje do czego prowadzi kłamanie lub brak higieny. Tupcio eksploruje świat, uczy się właściwych zachowań i postaw, poznaje różne uczucia i sposoby radzenia sobie z nimi. A przy tym wszystkim świetnie się bawi!

 

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek

Zabawna, mądra i pięknie wydana książka dla starszych i młodszych. Opowieść o dzielnych skarpetkach uciekinierkach. Każda skarpetka ma swój charakter, osobowość i dla nich nie ma znaczenia, czy jest się skarpetką lewą, czy prawą… Książka jest idealnym pretekstem do rozmów z dziećmi o kalectwie, bogactwie, chorobie, przyjaźni etc.

Barbie. Możesz być baletnicą – Victoria Saxon

W książce dzieci znajdą jedną średniej długości historię, której główną bohaterką jest oczywiście Barbie. Dziewczyna wraz z koleżankami spotyka się na lodowisku. Jej umiejętności łyżwiarskie dostrzega trenerka łyżwiarstwa i proponuje Barbie aby dołączyła do jej klubu szkoleniowego. Barbie po namyśle postanawia spróbować. Niestety poprzez niefortunny zbieg okoliczności trenerka wyklucza ją z Festiwalu Zimowych Cudowności. Dziewczyna jest smutna ale wie, że już niebawem kolejny Festiwal. Postanawia zrobić wszystko co w jej mocy aby na nim wystąpić. Czy uda jej się opanować trudną figurę?

Kto mnie przytuli – Agnieszka Stelmaszyk

Poznajcie historię beżowego terierka Dropsa, któy uciekł od złej opiekunki z fałszywego psiego azylu, szczeniaczka Szafira, którego porzucono w nocy na ulicy i czekoladowego labradora o imieniu Bruno, który zaginął podczas spaceru. Pewnego dnia pieski trafiają do schroniska dla zwierząt - do Przytuliska. Mają tam dach nad głową i zawsze pełną miskę, a mimo to w ich oczach nadal goszczą smutek i tęsknota. Pieski marzą o prawdziwym domu i rodzinie, która je pokocha.
Przeczytajcie, co takiego wydarzyło się w Przytulisku, że los piesków miał się odmienić na zawsze...

Kot Prot - Theodor Seuss Geisel

Kim jest tytułowy Kot? Bo na pewno nie zwyczajnym zwierzakiem. O tym przekonuje się dwójka dzieci, która pewnego deszczowego dnia, siedząc samotnie w domu, nudzi się niemiłosiernie, nie mogąc pobawić się na dworze, a do powrotu mamy zostało jeszcze wiele godzin. I wtedy zjawia się Kot w kapeluszu – Kot Prot.

Słoń, który wysiedział jako - Theodor Seuss Geisel

Bajkowy słoń Konstanty składa obietnicę wykonania bardzo odpowiedzialnego zadania: musi wysiedzieć jajko. Nie wie jednak, jak wiele czasu musi temu poświęcić i z jakim wiąże się to poświęceniem. Kto taki mógł poprosić Konstantego o pomoc i czy wierny słoń poradzi sobie z zadaniem?

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku - Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Pawlak

Historia dwóch bardzo nieśmiałych świnek Melanii i Melchiora, którzy mieszkają w tym samym bloku. Pan Przypadek pojawia się w tej historii tylko na chwilę i właściwie… zupełnie przypadkiem. Pojawia się i wywraca do góry nogami całe życie Melanii i Melchiora. Na dodatek robi to za pomocą podgrzewaczy do butów! Kim jest ów tajemniczy pan P.? I czy rzeczywiście bez jego udziału życie pary bohaterów nigdy by się nie zmieniło?

 

Wakacje u dziadków – Magdalena Zarębska

Trojaczki Laura, Tymek i Amelia wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy. Aż żal będzie wracać do miasta!

Kraina Lodu. Złota księga bajek

Zbiór dziewięciu opowieści o Annie i Elsie, dwóch kochających się siostrach, i ich przyjaciołach: Kristoffie, Olafie i Svenie.  Jak zwykle, w Arendelle nie zabraknie niespodzianek i zabaw. Drobne wpadki rozkosznego bałwanka Olafa, inspirujące pomysły Elsy i niezwykła pozytywna energia Anny dodają uroku ciepłym opowieściom z nie zawsze lodowatej krainy. Wraz z Anną i Elsą masz szansę poczuć mroźny klimat dalekiej Północy, przeżyć nadzwyczajne przyjęcie urodzinowe, zabawić się z niezliczoną liczbą małych bałwankowych braciszków i wiele więcej. 

Dla młodzieży

Możesz wybrać kogo chcesz pożreć – Dorota Combrzyńska-Nogala

Powieść przedstawia życie dwóch nastolatków: Leona i Miłki i ich problemy w szkole, rodzinie czy z przyjaciółmi. Los tak chciał, że spotkali się w domu sąsiada gdzie na zmianę opiekowali się jego kotami i zakochali się w sobie. Tych dwoje indywidualistów i samotników z czasem łączy coraz więcej: upodobania muzyczne, tajemnica despotycznej babki Miłki, niezwykłe postaci i wydarzenia, na jakie natykają się podczas swoich wędrówek po mieście. Nie liczcie jednak na typowe love story. To raczej niezła szarpanina emocjonalna z ciągłym pytaniem w tle: czy warto...?

 Łowca słów – Susin Nielsen

Ambroży nie ma łatwo w życiu. Dziwny ubiór, uczulenie na fistaszki czy chorobliwie nadopiekuńcza matka to tylko część z jego problemów. Co jakiś czas się przeprowadza, zmienia szkoły a tym samym i kolegów. W każdej placówce jednak, staje się on obiektem kpin i żartów. I nie zawsze potrafi sobie z tym poradzić. Tym razem niechęć szkolnych kolegów skłania go do kontynuowania nauki w szkole. Poznaje on w tym czasie swojego sąsiada - Cosmo. Okazuje się, iż obu chłopaków łączy zainteresowanie grą Scraabble. To co dzieje się później zmienia ich życie, lecz wiąże się z wieloma kłamstwami wobec ich bliskich.

Drugie bicie serca – Tamsyn Murray

Książka dostarcza wiedzę o przeżywaniu żałoby, o darze życia, o szczęściu widzianym z perspektywy ciężko chorego nastolatka, ale również uwrażliwia czytelników na tematy przeszczepów narządów oraz wszystkich dylematów z tym związanych. W powieści nie brakuje też rodzącego się uczucia, miłości, przyjaźni i cierpienia.

Polecamy

Agnes kocha jednorożca

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek

Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć – Dorota Combrzyńska-Nogala

Kot Prot - Theodor Seuss Geisel

Słoń, który wysiedział jajko - Theodor Seuss Geisel

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Łowca słów – Susin Nielsen-Fernlund

Wakacje u dziadków – Magdalena Zarębska

Nowości

Trzynaście powodów -  Jay Asher

Mam nadzieję, że jesteście gotowi, ponieważ zamierzam wam opowiedzieć o swoim życiu.  A konkretniej, dlaczego moje życie się skończyło. Bo skoro słuchacie tych taśm, jesteście jednym z powodów.

Szkoła jak z bajki

Rose jest zawsze pełna energii i wiecznie się spóźnia. Ma dwie wielkie pasje: buty i bajki. Nawet w najśmielszych snach nie wyobrażała sobie jednak, że jest... wnuczką Kopciuszka.

Na ratunek Zielonej Dolinie. Bajki o zwierzętach – Renata Opala

Na Zieloną Dolinę, w której do tej pory ludzie żyli w spokoju i szczęściu, pada strach. Oto czarny łabędź wygania z zamku królewnę Oleńkę i jej rodziców. Stawia też dziwny warunek - jedzenie ma mu przynosić codziennie inna dziewczynka, a ta, która wejdzie do pałacu, już nigdy nie wróci do domu. Czy mieszkańcy spełnią żądania nieznajomego? Jaką tajemnicę skrywa czarny ptak? Czy uda się zdjąć z niego zły czar? I jaką rolę odegrają Szymek i jego niezwykłe zwierzęta?

Moje bajeczki. Najpiękniejsze historie - Disney

Bajki, w których wszystko jest możliwe, a niezwykłe przygody zawsze dobrze się kończą. Osiem niezapomnianych historii. Miłej zabawy!

Pan Mamutko i zwierzęta – Paweł Beręsewicz

Książka może stanowić jedną z pierwszych samodzielnych lektur dziecka - czcionka spora, dość krótkie rozdziały, wciągające historyjki - lub sprawiać masę przyjemności zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, podczas głośnego czytania.

Ucieczka z ZOO – Erica David

Zebra Marty ucieka z zoo, bo się wybiera do dziczy. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. On i jego przyjaciele lądują na nieznanej wyspie. Czy dadzą sobie radę w tym dzikim świecie? Czy nie będą tęsknili za starym, dobrym zoo? Pierwsze czytanki z bohaterami Madagaskaru to propozycja dla dzieci, które jeszcze płynnie nie czytają. Książka oznaczona jest poziomem 3 tzn.: W krainie opowieści. Użycie wszystkich głosek. Zastosowanie zdań złożonych oraz wielokrotnie złożonych. Samodzielne czytanie dłuższych historii. Rozbudowane dialogi. Trudniejsza ortografia. Ulubione filmowe postacie z pewnością zachęcą dzieci do czytania.

Co się dzieje w stawie – Mariusz Niemycki

Kuba i jego pies – Mariusz Niemycki

Bajki dla malucha to seria pięknych polskich wierszy, które uczą i bawią, rozwijając wyobraźnię najmłodszych czytelników. To wydanie, wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami, zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców.

Maluchy w lesie - Agnieszka Skowron

„Mali przyjaciele” to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. „Mali przyjaciele” dadzą dziecku wiele radości!

Smoczy płomień – Claire Taylor-Smith

Odkryj sekretny świat wróżek! W swoje dziesiąte urodziny Hattie przenosi się do magicznego królestwa, w którym spotyka różowego smoka. Okazuje się, że on potrzebuje jej pomocy…

 

Co słychać? – Anna Czerwińska-Rydel

Książka edukacyjna, dzięki której mali i duzi odkrywają, że muzyka jest wszędzie. Rodzina państwa Allegrich przez swoje codzienne rytuały pokazuje, jak każdy z nas – ciszej lub głośniej, wolniej lub szybciej – współtworzy koncert nie zawsze przewidywalnej orkiestry. Włoskie terminy muzyczne wyjaśnione w najbardziej przyjazny sposób: przełożone na dźwięki, które słyszymy na co dzień. Od tej pory allegro nie będzie się kojarzyć wyłącznie z internetowymi zakupami.

Barbie: gwiezdna przygoda

Od pewnego czasu w galaktyce dzieje się coś bardzo niepokojącego – gwiazdy zaczynają gasnąć! Jest tylko jeden sposób, by temu zaradzić. Barbie, która do tej pory wiodła spokojne życie na planecie Para-Den wraz z kochającym tatą i pupilem Popcornem, będzie dowodzić galaktycznej misji!

Osamotniony ryś – Aniela Cholewińska-Szkolik

Książka z serii „Przyjaciele Zwierząt”. W każdej z książek bohaterem jest inny zwierzak, dzięki czemu dzieci poznają różne gatunki zwierząt zamieszkujące Polskę. Na końcu każdej książki znajduje się kompendium, które w przystępny sposób przybliża młodemu czytelnikowi gatunek opisany w danej książce.

Pierwsze czytanki dla chłopców – Joanna Krzyżanek

Książki z tej serii zachęcają dzieci do czytania. Jeśli dziecko zna już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia, umie składać wyrazy, a nawet całe zdania, ale niekoniecznie potrafi jeszcze płynnie czytać, ta książeczka będzie dla niego idealna. W tym tomiku aż cztery historyjki!

Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe – Ines Krawczyk

Barwnie zilustrowana książeczka zawiera 11 opowiadań z życia czworga przyjaciół - uczniów szkoły podstawowej. Autorka pokazuje, do jakich nieporozumień lub humorystycznych sytuacji może prowadzić nieznajomość polskiej frazeologii. Pogodna, a zarazem pouczająca lektura dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

Nowości dla dzieci i młodzieży

Kołysanka dla maluszka - Dawn Casey
Klątwa księżniczki Ewy – Craig Gerber
Serce z lodu – Elizabeth Rudnick
Smerfowa zupa
Miłość nie jedną ma minę – Agnieszka Tyszka Urodzinowa ucieczka Marudy


Dla młodzieży
Twoim śladem – Meredith A. Walters

Polecamy

Nowości 2016

Serce z lodu – Elizabeth Rudnick

To nie jest  historia tylko dla dzieci. Starsi też mogą się przy niej doskonale bawić. Wątek Anny i Hansa to w gruncie rzeczy spojrzenie w krzywym zwierciadle na klasyczne, bajkowe wątki miłosne. Książka, która może zachęcić dzieci do czytania.

Urodzinowa ucieczka Marudy

Smerf Maruda nie lubi przyjęć urodzinowych i nawet we własne urodziny ucieka do lasu. Spotyka Gizmo i wyrusza z nim na wędrówkę do zaczarowanego ogrodu. Lecz jest to miejsce, z którego nie ma powrotu...

Klątwa księżniczki Ewy – Craig Gerber

Amber odkrywa tajemnicę amuletu Zosi i próbuje go użyć, aby wezwać Roszpunkę. Niestety, zamiast Roszpunki zjawia się zła księżniczka Ewa, niegdyś wygnana z Czarlandii, która teraz chce przejąć władzę i zmienić całe królestwo w czarno-białą krainę. Zosia i Amber muszą połączyć siły, aby ocalić swoją rodzinę i królestwo.

Twoim śladem – Meredith A. Walters

Autorka porusza ważny i bardzo trudny temat – narkomanię. Bez upiększeń i koloryzowania pokazuje, jak kruchy jest człowiek wobec swojego uzależnienia i swoich problemów. Zarazem boleśnie uświadamia, że osoby zniewolone przez środki psychoaktywne, niszczą nie tylko swoje zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim swój stan duchowy, emocjonalny i psychiczny. Bo to choroba podstępna, która wykorzystuje ludzkie słabości. 

Miłość nie jedną ma minę – Agnieszka Tyszka

Poznajemy historię Julianny, będącej w trudnej sytuacji. Jej rodzice się rozwodzą i w dość nietypowy sposób informują ją o swoich planach na przyszłość. Dziewczyna ucieka do siostry swojej babci. Czy znajdzie u niej wsparcie i zrozumienie, których tak bardzo teraz potrzebuje?

 

Nowości 2015

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty książkowej.

Za tydzień kolejne propozycje...

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Kości zostały rzucone - Jenny Rogneby

Spróbujmy od nowa - Penny Jordan

Zakazany owoc - Erica Spindler

 

 

Tylko cień – Karine Giebel
Thriller psychologiczny dla czytelników o mocnych nerwach, żeby móc przeczytać sceny pobić i gwałtu. Studium obsesji i obłędu. Lektura, która na długo pozostaje w pamięci. Autorka nagrodzona wieloma nagrodami.

Oblężenia - Simon Kernick
Świetna powieść sensacyjna. Dynamiczna akcja i wiarygodne postaci sprawiają,
że książkę czyta się z zainteresowaniem. Terroryści zajmują hotel w Londynie…

Do usług szanownej pani – Gilles Legardinier
Książka na poprawienie nastroju z dużym ładunkiem pozytywnej energii.
Bohater po sześćdziesiątce postanawia zmienić swoje życie… Powieść przypomni
o paru oczywistych rzeczach, o których zapominamy.

Lato w Nowym Jorku –Wendy Markham
Młoda i szalona Tracy wyprowadza się do tętniącego życiem Nowego Jorku,
gdzie miało rozpocząć  się bajkowe życie… Czy aby warto…?

O krok za daleko – Christian Plowman
Literatura faktu, gdzie autor opisuje swoją pracę w szczery i bezkompromisowy sposób w tajnych służbach specjalnych. Opowieść o spektakularnej karierze zakończonej bolesnym upadkiem i rozczarowaniem.

Tajemnica domu Helclów – Maryla Szymiczkowa
Maryla Szymiczkowa została stworzona przez dwóch literatów, Jacka Dehnela i
Piotra Tarczyńskiego. Obaj panowie stworzyli zabawną historię o charakterze
kryminalnym. Dom Helclów okazał się miejscem wielu tajemnic, które… Pozycja
dla miłośników XIX wiecznego klimatu Krakowa.


Satyry – Ignacy Krasicki

Ignacy Józef Krasicki - wybitny poeta, komediopisarz. Biskup warmiński, senator i książę, arcybiskup gnieźnieński. Autor wielu poematów, satyr i bajek - najbardziej znane i lubiane, pomysłowe, pełne humoru - są perełkami literackimi w swoim ratunku.

Moralność pani Piontek – Magdalena Witkiewicz
Książka jest idealną lekturą na wakacje - lekką, wesołą, miejscami romantyczną, a nawet wzbudzającą do refleksji na temat tego, co jest w życiu ważne i jak przewrotna bywa miłość... Autorka opowiada o wielu odcieniach miłości i zazdrości oraz o związkach, relacjach czy problemach rodzinnych

Córki marionetek – Maria Ernestam
Powieść o nastrojowym klimacie i nieśpiesznej akcji, w tej historii najważniejszy jest człowiek. Jeśli kogoś interesuje inteligentna i wnikliwa fabuła, która odkrywa mroczne zakamarki ludzkiego umysłu, to na pewno będzie usatysfakcjonowany tą powieścią.

Gra cieni – Charlotte Link
Fabuła została tak skonstruowana, że czytelnikowi nie sposób rozwiązać kryminalnej zagadki; powieść jest tajemnicza do samego końca. Zaskakuje i wciąga, powoduje, że nie sposób się od niej oderwać. To dobry kryminał psychologiczny. 

Szpieg - Le Carre
Najwyższymi sferami rządowymi w Wielkiej Brytanii wstrząsa skandal: któryś z
najlepszych angielskich szpiegów jest "kretem", działającym na dwa fronty.
Kapitalna intryga i szpiegowski świat czasów "zimnej wojny", znany autorowi
z autopsji, opisany od podszewki. Powieść nawiązuje do głośnej afery Kima
Philby'ego.

Religa. Człowiek z sercem w dłoni - Jan Osiecki
Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu
Bogowie opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi. Zbigniew Religa
w jedynej tak długiej i szczerej rozmowie z dziennikarzem opowiedział o
swoim życiu. Zdradził, jak wpadł w politykę. A także szczerze wyznał o
swoich nałogach. Mówił również o walce z chorobą i nieuchronnej śmierci

Czarna loża jasnowidzów - Fabio Delizzos 
Podczas gdy w samym środku drugiej wojny światowej poszczególne kraje
skupiają się na walce na frontach, kilku tajnych agentów, specjalizujących
się w technikach szpiegostwa psychologicznego, wyrusza w pościg. Tymczasem w
Rzymie w niebezpieczną intrygę wbrew swojej woli wplątany zostaje pewien
pisarz, zmuszony do zarabiania na życie jako medium….

Jeżynowa zima - Sarah  Jio
Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że
pogoda doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. To wyjątkowa
historia o miłości, rozpaczy i nadziei. Tej opowieści nie da się łatwo
zapomnieć.

Do zobaczenia w Barcelonie - Kann Anna B.
Przesycona gorącymi rytmami flamenco opowieść o tym, jak szukając szczęścia,
niespodziewanie można odnaleźć samego siebie. Trzy kobiety – przyjaciółki,
rywalki – wyjeżdżają do Barcelony… Pierwsza powieść o flamenco napisana
przez Polkę z polskiej perspektywy!

Kobieta, która przez rok nie wstawała z łóżka - Sue Townsend
Pełna humoru, przewrotna opowieść o kobiecie, która po serii trudnych
doświadczeń postanawia przez rok nie wychodzić z łóżka. Jak zareagują jej
najbliżsi? Książka o rozczarowaniu, ucieczce i niespodziewanych uśmiechach losu. Sue Townsend pokazuje, że nawet pośród chaosu, absurdu i szaleństwa znajdzie się promyk nadziei, który może rozświetlić życie.

Historia pewnego narzeczeństwa- Danka Braun

W trzeciej części losów rodziny Orłowskich znajdziemy miłość, intrygi i
dramaty.
Dzięki temu, że autorka wprowadziła młodsze pokolenie, nadało to książce
świeżości. Orłowscy to bardzo specyficzna rodzina, żyjąca na swoich własnych
zasadach. Renata, właścicielka butików z odzieżą damską, przymyka oko na
zdrady męża - z miłości i dla dobra dzieci. Robert Orłowski jest bardzo przystojnym
lekarzem…

Zbrodnia na boku -Dorota Dziedzic-Chojnacka

Napisana z humorem powieść kryminalna, której akcja toczy się w niewielkiej
kancelarii adwokackiej. Ten barwny, pulsujący intrygami światek zostaje
poruszony wiadomością o aresztowaniu jednego z prawników, oskarżonego o
zabicie swojego klienta. Tłem intrygi kryminalnej jest rzeczywistość "prawniczego
światka" - smaczki dotyczące prowadzonych spraw, protokoły z sądowych
rozpraw, drobne konflikty i napięcia między członkami zespołu.

Rodzinny sekret- Agnieszka Rusin

Co zrobić, jeśli całe życie okazuje się jednym wielkim kłamstwem. Klara żyła
dotychczas w luksusie i beztrosce. Jedno tragiczne wydarzenie powoduje, że
musi zacząć wszystko od nowa. Lekki, zakończony happy endem romans z wątkiem kryminalnym w tle...

Jak u siebie- Izabella Frączyk

Eliza ma wszystko, czego chce stabilny związek, niewielkie mieszkanie na
warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w
ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom, o jakich jej się nie śniło.

Kiedyś jutro-Anna Gorgolewska

Eliza ma wszystko, czego chce stabilny związek, niewielkie mieszkanie na
warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom, o jakich jej się nie śniło.

Kobieta z pazurem- Anna Kleiber

Dowcipny romans z wątkiem kryminalnym. Justyna, świeżo po trzydziestce, jest
samotna i nie potrafi w nikim się zakochać. Staje się samotna jeszcze bardziej,
gdy …

Chata pod jemiołą- Halina Kowalczuk

Monika planuje w wakacje wspólny wyjazd ze swoim narzeczonym do Zakopanego, jednak ich plany krzyżuje przyszła teściowa. Akcja rozgrywa się w scenerii wspaniałych i urokliwych Tatr, w magicznym klimacie pensjonatu gdzie
wszystko się może zdarzyć.

Leśny dworek - Halina Kowalczuk

Anna przed laty schowała doktorat do szuflady, zajęła się domem, dziećmi
i... mężem. Pewnego dnia jej ukochany oświadcza, że poznał inną. Czy Anka
przełamie w sobie lęk przed kolejnym związkiem? Miłość, historie gości z pensjonatu, a wszystko to na tle wspaniałych Tatr, z tragiczną historią miłosną sprzed dwóch wieków w tle.

Przerwana podróż-Irena Matuszkiewicz

Autorka w swoich książkach trafnie ukazuje polską współczesność, kreując
wyraziste postacie i niebanalne sytuacje. Najgorsze zawsze spada nagle i w
nieodpowiednim momencie. Jeszcze w poniedziałek bohaterowie przerwanej
podróży mieli swoje plany i cele, a już we wtorek rano…

Harpia -Danuta Noszczyńska

Ada, niegdyś bardzo wrażliwa i uczuciowa, po przeżyciu silnego zawodu
uczuciowego, w obawie przed kolejnym cierpieniem zaczyna żyć w sposób
całkowicie kontrolowany. Tym sposobem z czasem traci kontakt z własnym wnętrzem: uczuciami i potrzebami. Tak dalej przecież być nie może! Wystarczy tylko znowu uwierzyć w ludzi i siebie.

Upokorzona- Sielka Justyna

Pełna kontrowersyjnych momentów, debiutancka powieść Justyny Sielki. Jest to
zapowiedź jej talentu, obok którego nie można przejść obojętnie. ...Autorka
opisuje przeżycia dwóch młodych kobiet, które decydują się na opuszczenie
swoich mężów, zdegenerowanych alkoholików i despotów. Powieść nie tylko dla kobiet. Mężczyźni mogą dowiedzieć się, jak postrzegani są przez swoje partnerki
życiowe.

A właśnie, że tak -Justyna Szymańska

Dowcipna i wzruszająca, ciepła i ironiczna, kpiarska i sentymentalna, a nade
wszystko krzepiąca – taka jest książka "A właśnie że tak". To powieść o spełnianiu marzeń, życiu na przekór obowiązującym schematom, dążeniu do celu, nie zawsze łatwych wyborach oraz o tym, że wbrew pozorom nigdy nie jest za późno.

Na plaży Chesil- Ian McEwan

Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym
wybrzeżu Anglii, aby spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu
smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii, interesujący się wpływem wielkich ludzi  na kształt dziejów. Niemożność pokonania barier, nieumiejętność rozmowy o  wspólnych problemach, doprowadzą do dramatu...

Nowości dla dzieci 2015

Strachy w ogrodzie – Gail Herman
Scooby wraz z przyjaciółmi rozwiązuje kolejną zagadkę. Doskonałe książki do
ćwiczenia czytania.  Dla dzieci powyżej pięciu lat.

Nie taki smok straszny – Agnieszka Urbańska
Historia przyjaźni między smokiem a małym chłopcem. Świetna książka dla
najmłodszych zachęcająca do samodzielnego czytania dzięki krótkim rozdziałom
i kolorowym ilustracjom.

Zaginione chrupki – Gail Herman
Scooby wraz z przyjaciółmi rozwiązuje kolejną zagadkę. Doskonałe książki do
ćwiczenia czytania. Dla dzieci powyżej pięciu lat.

Detektyw - Elżbieta Wójcik
Seria „Samochodzik Frank” to książeczki dla najmłodszych, w których oprócz
historyjki do czytania znajdują się zagadki, quizy i łamigłówki.

Skarb piratów - Elżbieta Wójcik
Seria „Samochodzik Frank” to książeczki dla najmłodszych, w których oprócz
historyjki do czytania znajdują się zagadki, quizy i łamigłówki.

Maja poznaje świat – Magdalena Zarębska
Bohaterka książki chodzi do przedszkola i przeżywa swoje dziecięce przygody,
dylematy oraz próbuje zrozumieć świat dorosłych. Maja zadaje pytania, na
które mama Zuzia i tata Wojtek próbują odpowiedzieć w prosty i ciekawy
sposób.

Small Lily
Zaczarowany las to niezwykłe miejsce – tak magiczne, że wszystkie zwierzęta, które tam żyją latają jak wróżki i każde z nich ma inną parę skrzydeł! Wejdź do środka, aby poznać cudowne zwierzątka z zaczarowanego świata.

Listonosz Kot. Podejrzana przesyłka - Mariusz Niemycki
Listonosz Kot otrzymuje tajemniczą przesyłkę do natychmiastowego doręczenia.
Czy uda mu się pokonać strach i dotrzeć do centrum Podejrzanej Sterty

Listonosz Kot. Trudna sztuka pisania listów -Mariusz Niemycki
Leon Kot dowiaduje się, że sympatyczna Krysia chciałaby otrzymać od kogoś…
list miłosny. Listonosz chciałby bardzo spełnić życzenie ...

Zuzia jest chora -  Liane Schneider
Zuzia nie czuje się dobrze. Boli ją gardło, ma katar, a ulubiona potrawa zupełnie nie ma smaku. I toakurat teraz, kiedy w domu nie ma mamy. Na szczęście tata ...

Zuzia pomaga mamie -  Liane Paulette
Na placu zabaw stoi taka dziwna karuzela. Kiedy mama Zuzi zeskakuje z niej,
skręca sobie nogę w kostce. Co za pech! Teraz Zuzia przejmuje obowiązki domowe. Robi to, co zwykle robi ...

Jaś i Pusia w domu - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
W świat mądrej zabawy ruszaj razem z nami! Baw się z Jasiem, Pusią - małymi
misiami! W wesołym miasteczku, w zoo i w małpim gaju przeżyj przygód
wiele. Czuj się tam, jak w raju! W książeczce obrazki zastępują słowa,
spójrz więc na obrazek i... sprawa gotowa!

Franklin mówi „kocham Cię” - Bourgeois Paulette, Brenda Clark
Każda książeczka o żółwiu Franklinie to osobna historia traktująca o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem
To zbiór zabawnych opowiadań, w których Puchatek wraz ze swymi przyjaciółmi
ze Stumilowego Lasu poznają świat przyrody i zachodzące w nim zmiany w ciągu
czterech pór roku. Dodatkową atrakcją książki jest część poradnikowa, w której przedstawiono ciekawe gry i zabawy na każdą porę roku. Książka świetnie nadaje się do głośnego czytania.

Świat Bajek Disneya -Myszka Tymoteusz uczy Dumbo latać, a Mowgli musi opuścić dżunglę, by uciec złemu tygrysowi Szir Kanowi. Lady i Tramp przeżywają niezwykłe przygody. Każdy wielbiciel bajek Disneya znajdzie w tej książce coś dla siebie!

Złota księga wesołych bajek.
Złota księga wesołych bajek to zbiór klasycznych opowieści z morałem, które
przedstawiają poważne sprawy w lekki i pogodny sposób. Proste i wesołe bajki
rozwijają wyobraźnię, uczą prawd o świecie, a także bawią zarówno dzieci jak
i dorosłych. Złota księga opatrzona została zabawnymi, oryginalnymi rysunkami, które ułatwią dzieciom zrozumienie i przyswojenie opowieści.

Jak się masz Cukierku? -Waldemar Cichoń

Czwarta część opowiadań o przygodach kota Cukierka. Rodzina pewna, jakich
jest wiele zdecydowała w pewną niedzielę, że chcą mieć bardzo kotka! Znaleźli
kota marzenie, słodki jak cukier, piękny jak kwiatek. W rzeczywistości był to gagatek...

Martynka i same niespodzianki- Gilbert Delahaye

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej
rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje
oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W każdej książeczce –
jedno opowiadanie, w którym Martynka wraz z przyjaciółmi poznaje świat i
uczy się nowych rzeczy.

Nieznajoma z Internetu- Jabłonowska Nika

Jak wytrzymać ze szkołą, wredną Justin, denerwującym (ale przystojnym)
Kamińskim, psami i... samą sobą? Zapis ostatniego gimnazjalnego roku Agaty
S. Zabawna i wzruszająca książka dla młodzieży i rodziców. Nika Jabłonowska
napisała dwie powieści dla dorosłych „Miłość z bazylią w tle” i „Wielka
miłość w Myszkach Małych” oraz jedną dla dzieci „Pelargonka”.

Chłopak z wakacji- Mariola Peisert

Piętnastoletnia Marta po rozwodzie rodziców wyjeżdża z matką i młodszym
bratem na wakacje w okolice Kudowy Zdrój. W czasie pobytu w pensjonacie poznaje tajemniczego szesnastolatka Maćka, którego rodzice również się rozwiedli. Spędzając wspólnie czas na zwiedzaniu okolicznych atrakcji, zakochują się w sobie.

Pączek jedzie do Zakopanego-Magdalena J. Sakowska

Czytelnicy zdążyli już polubić sympatycznego Pączka. Tym razem rodzina
Brzęczalskich jedzie na święta do Zakopanego. Znając jednak skłonność Pączka
do wpadania w tarapaty oraz jego słabość do robienia dowcipów, to nie będzie
spokojna podróż. Witaj, Zakopane, moje miasto ukochane.

Nowości

Kozłowski K. Dwie drogi
Janke I. Twierdza. Solidarność walcząca
ELLISON J. T UMARLI NIE KLAMIĄ
FORD M.T NOTATKI SAMOBÓJCY
FRĄCZYK I. KONIEC ŚWIATA
JAMES P.D. CZARNA WIEŻA
JUDD A. ZYCIE SŁODKO-GORZKIE
MEACHAM L. JAK LISCIE NA WIETRZE
MOOST.N. NIC NIE SZKODZI
MOOST N. WSZYSTKO MOJE, CZYLI…
MULCZYŃSKA A. POWRÓT NA STAROMIEJSKĄ
SETTERFIELD D. CZŁOWIEK, KTÓREGO….
STRZEBOŃSKA M. CZAROWNICA I KOT
STRZEBOŃSKA M. CZAROWNICA I RYBA
ZYCHLA K. PRZYSMAKI MAKSA
ZYCHLA K. UCZUCIA MAKSA