Polecamy

A ja żem jej powiedziała – Katarzyna Nosowska

Bar pod kogutem – John Grisham

Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami – Dorota Gąsiorowska

Madera – Joanna Mazur

Mali bogowie 2 – Paweł Reszka

Może pora z tym skończyć – Iain Reid

Porwanie – Agnieszka Pietrzyk

Skradzione laleczki – Ker Dukey

Trzy metry nad niebem -  Federico Moccia

Trzy razy Ty - Federico Moccia

Tylko Ciebie chcę - Federico Moccia

Wyrok na miłość – Agata Kołakowska

Zawód ojca – Sorj Chalandon

A ja żem jej powiedziała – Katarzyna Nosowska

Autorka jest szczerą, dojrzałą i oryginalną obserwatorką rzeczywistości. Mimo sławy i spektakularnej kariery pozostała skromna. I ma to, czego brakuje teraz wszystkim – dystans do samej siebie. Ani przez chwilę nikogo nie udaje. Z perspektywy dojrzałej kobiety mówi         o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, konieczności polerowania intuicji złotą łyżeczką i potyczkach z wewnętrznym krytykiem, zwanym przez nią „puczystą”.

Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami – Dorota Gąsiorowska

Kamelia to dziewczyna z trudną przeszłością. Wychowywana przez babcię, nigdy nie zaznała prawdziwej, matczynej miłości. Jej rodzicielka bowiem wolała podróżować, niż opiekować się własną córką, którą to pozostawiła pod opieką swojej matki. Poprzez to Kamelia wyrosła na niezwykle wycofaną i zamkniętą w sobie młodą kobietę, która żyje z dnia na dzień, prowadząc wraz z babcią sklep z kapeluszami. Pewnego dnia jednak jej pozorne szczęście legnie w gruzach. Kobieta będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości dotyczącymi jej rodziny, które jak dotąd chowane były przez jej najbliższych pod dywan... Czy będzie ona w stanie udźwignąć ich ciężar? I gdzie w tym wszystkim miejsce na jej szczęście?

 

 

Madera – Joanna Mazur

Przewodnik wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, starannie dobrane zdjęcia i liczne ramki       z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

Mali bogowie 2 – Paweł Reszka

W poprzedniej, głośnej książce „Mali bogowie” (nominacja do nagrody Bestseller Empiku) autor zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz. Tym razem jeździł z pogotowiem do dramatycznych przypadków i brał udział w dyżurze na SOR. Po rozmowach z dziesiątkami lekarzy i ratowników medycznych nie można mieć wątpliwości: polski system opieki medycznej to katastrofa.

Porwanie – Agnieszka Pietrzyk

Czy zaryzykowałbyś życie własnego dziecka, aby uratować swoją firmę? Borykający się         z problemami finansowymi Seweryn, ojciec kilkuletniego Tymka wpada na szalony pomysł – upozorowuje porwanie syna, aby wymusić okup od swojego zamożnego brata. Akcja nabiera dramatycznego tempa, gdy komuś innemu rzeczywiście udaje się uprowadzić dziecko. Porywacze nie wysuwają żadnych żądań, mimo bezlitośnie mijającego czasu. Do akcji wkraczają komisarz Kamil Soroka oraz prokurator Milena Łempicka-Krol, dla której sprawa ta przywołuje bolesne wspomnienia z własnego życia. Czy uda im się uratować życie bezbronnego dziecka i wyjaśnić zagadkę tajemniczego zaginięcia?

Skradzione laleczki – Ker Dukey

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu? Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci…….

"Trzy metry nad niebem" - Babi złamała mu serce.

Tylko ciebie chcę" - Gin nauczyła go kochać na nowo.

Trzy razy ty" - Step staje na rozstaju dróg...       

Jak skończy się historia Babi, Stepa i Gin?

Zawód ojca – Sorj Chalandon

Historia rozgrywa się we Francji w latach 60. i późniejszych. W tym czasie u władzy jest generał de Gaulle, który przyzwala na uniezależnienie Algierii. Emil ma dziewięć lat i ojca, który jest zdecydowanym przeciwnikiem de Gaullea, uważając, że generał zaprzepaszcza dzieło pokoleń. Ma też matkę, która zajmuje się domem i nie sprzeciwia się ojcu. Ojcu, który wymyśla historię o byciu tajnym agentem, o posiadaniu znajomości w CIA, a także planuje zamach na prezydenta Francji. Swoimi historiami imponuje łatwowiernemu dziecku, które biernie wykonuje polecenia ojca. Znosi także przemoc domową, a wręcz z czasem zaczyna uznawać ją za normalne zachowanie. Wszystko dzieje się do czasu, aż Emil historiami ojca zaczyna dzielić się z nowym kolegą z klasy.

Nowości

Pocałunek stali – Jeffery Deaver

Pokochać noc – Dennis Lehane

Na dnie duszy – Anna Sakowicz

Kryzys – Robin Cook

Szarlatani – Robin Cook

Za stare grzechy – Izabella Frączyk

Dobra przystań – Anna Łajkowska

Promyk słońca – Katarzyna Michalak

Nieodnaleziona – Remigiusz Mróz

Polecamy

Pocałunek stali – Jeffery Deaver

Detektyw Amelia Sachs jest aktywnym świadkiem tragedii w jednym z brooklińskich centrów handlowych. Nieznany mężczyzna zostaje okaleczony przez ruchome schody, wymaga natychmiastowej pomocy. Amelia musi zdecydować, czy jej udzielić i stracić możliwość złapania wyjątkowo niebezpiecznego zabójcy, czy też skoncentrować się na pościgu sprawcy dawnej zbrodni…

Na dnie duszy – Anna Sakowicz

Książka zobligowana tytułem – dusze czytelników porusza. Czytając wraz z Ingą pamiętniki babki, czy też śledząc losy Donaty, gnębionej nie tylko przez matkę, ale i przez otoczenie, mamy możliwość powrotu do przeszłości, odnalezienia w opisywanej przez nią rzeczywistości lat powojennych, czasów PRL-u, również fragmentów własnych wspomnień. Trzy bohaterki powieści: Rozalia, Donata i Inga, nie dają się lubić, są skrajnie różne, a jednak te doskonale wykreowane postacie zostały w taki sposób wkomponowane w splot wydarzeń, że powieść zostaje w pamięci czytelnika.

Promyk słońca – Katarzyna Michalak

Powieść jest dowodem na drzemiące w człowieku uczucie złości oraz chęci do ranienia innych a nawet dokonania zemsty. Nie brakuje tutaj również chorobliwej obsesji i zazdrości, dobroci, podłości, szaleństwa, bezinteresownej pomocy, niespełnionej miłości, poczucia winy oraz konfliktów między rodzicami a dziećmi, ale też niezwykłego blasku matki, która odzyskała dziecko.

Nieodnaleziona – Remigiusz Mróz

Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Autor porusza swoją książką bardzo ważne problemy społeczne: przemocy domowej, zaginięć i porwań. Robi to w sposób bardzo brutalny, nie ubiera tego w piękne słówka, nie koloryzuje rzeczywistości. Mrozi to krew w żyłach i nawet sam autor przyznał, że właśnie to, co spotyka niektóre kobiety z rąk ich facetów było dla niego przyczynkiem do napisania tej książki.

Za stare grzechy – Izabella Frączyk

Sięgając po lekturę możemy się przekonać, jak wygląda prowadzenie dużego pensjonatu i przekonać się jak młodemu niedoświadczonemu rodzeństwu powiedzie się dalsze zarządzanie rodzinnym interesem? I najważniejsze pytanie, czy w natłoku wszystkich obowiązków przekonają się co w życiu jest najważniejsze?

 

Kryzys – Robin Cook

Kolejna nowa powieść mistrza thrillera medycznego. Doktor Craig Bowman jest znakomitym lekarzem, bez reszty oddanym swoim pacjentom. Po wielu latach ciężkiej pracy zaczyna wreszcie mieć czas dla siebie i zarabiać duże pieniądze. Ale dobra passa nie trwa długo. Kiedy jedna z jego pacjentek umiera na zawał serca, Craig zostaje pozwany do sądu przez jej męża za błąd w sztuce lekarskiej…

Anielska zima – Aleksandra Tyl

Po „Magicznym lecie” i „Karmelowej jesieni”, autorka zabiera nas w zimowe rejony małej wsi. Obserwujemy tu przemianę zimnej, wyrachowanej dziewczyny o kamiennym sercu. Jednak gdy zajrzymy głębiej w jej wnętrze, okazuje się, że tam coś jest. I to coś autorka powoli wydobywała na światło dzienne. Pokazała jak poradzić sobie z przeciwnościami losu i zachować się przyzwoicie, gdy niespecjalnie wiemy, jak tego dokonać. Pokrzepiająca historia na długie zimowe wieczory.

Blask wolności – Kathleen Grissom

Książka przedstawia dalsze losy Jamiego Pyke'a, którego poznaliśmy jako chłopca w "Domu służących" i przenosi czytelnika do czasów, w których niewolnictwo było na porządku dziennym. Jest to opowieść o strachu przed zniewoleniem i odebraniem człowiekowi podstawowego prawa do decydowania o własnym życiu. Historia, która porusza serce współczesnego czytelnika.

Brzydka księżniczka – Eloisa James

Romans historyczny podzielony jest na dwie części. Ta pierwsza, opowiada jak i dlaczego doszło do małżeństwa pomiędzy Jamesem a niezbyt piękną, ale charyzmatyczną Teo, a potem do ich rozstania. Część druga przedstawia małżonków po latach rozłąki, którzy muszą poznać się na nowo i teraz już świadomie i samodzielnie, bez interwencji rodziców, podjąć decyzję, czy chcą być razem. Teraz James musi stoczyć najtrudniejszą walkę w życiu, by przekonać Teo, że naprawdę ją kocha… zwłaszcza że brzydkie kaczątko zmieniło się w pięknego łabędzia.

Cappuccino z cynamonem – Edyta Świętek

Patrycja i Sebastian to na pozór zgrane małżeństwo, mieszkają w Niepołomicach i wychowują dorastającą córkę. Pewnego dnia to się zmienia, kiedy Sebastian postanawia odejść i pozostawia wszystko na głowie Patrycji.  W jej życiu zaczynają się pojawiać mężczyźni, nie każdy jest wart jej zainteresowania. Jeden z nich jest jej przyjacielem z lat młodości.  Czy ich uczucie przetrwało pomimo długiej rozłąki i braku kontaktów?

Pierwsza na liście – Magdalena Witkiewicz

Wspaniała historia z przesłaniem. Książka o przyjaźni trwalszej niż miłość, o walce z chorobą, której trzeba stawić czoło, o wybaczaniu, które daje ukojenie, a przede wszystkim o bezinteresownej chęci niesienia pomocy i daru życia. Wzruszająca historia, przepełniona optymizmem i niosąca nadzieję. Autorka ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet. Bo ona jest w nas, musimy ją tylko w sobie odkryć   i wszystko stanie się możliwe.

Prokurator – Paulina Świst

Kinga przyjeżdża do Gliwic, aby bronić swojego przyrodniego brata "Szarego". Musi odreagować zdradę męża i wychodzi wieczorem do dyskoteki.  Tam poznaje przystojnego Łukasza z którym kończy wieczór w łóżku. Nazajutrz okazuje się, że oboje stają w sądzie po przeciwnych stronach - Kinga obrońca  Łukasza jako prokurator prowadzący sprawę jej brata. Między nimi aż iskrzy. Jak zakończy się ten romans?

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Dla dorosłych

Abubaka – Rafał Socha

Anielska zima – Aleksandra Tyl

Barwy miłości. Zatracenie – Kathryn Taylor

Blask wolności – Kathleen Grissom

Brzydka księżniczka – Eloisa James

Cappuccino z cynamonem – Edyta Świętek

Dwadzieścia minut do szczęścia – Katarzyna Mak

Kochanek idealny - Nicole Jordan

Małżeństwo ze snu – Julia Quinn

Pierwsza na liście – Magdalena Witkiewicz

Polowanie na motyle – Krystyna Mirek

Premiery nie będzie – Małgorzata Sobieszczańska

Prokurator – Paulina Świst

Świat bez końca – Ken Follett

Akcja rozgrywa się w 200 lat po „Filarach ziemi”. Miejsce pozostało to samo, czyli miasteczko Kingsbridge, a bohaterami są potomkowie Jacka Budowniczego. Historia zaczyna się w dniu Wszystkich Świętych 1327 roku, kiedy to dwaj bracia Fitzeraldowie, Merthin i Ralph wymykają się do lasu, aby wypróbować nowy łuk. Towarzyszą im dwie przypadkowo spotkane dziewczynki. Tam, podczas strzelania do pnia dębu, dzieci stają się świadkami morderstwa. Na miejscu zbrodni pozostaje tylko Merthin, pozostali rzucają się do panicznej ucieczki. Nie wiedzą jeszcze, że w tym właśnie momencie losy całej ich czwórki splotły się na dobre i złe. Na zawsze.

Nauczka dla księcia – Sarah MacLean

Nie znaleziona żadnych dowodów, a jednak William Harrow został oskarżony o zamordowanie przyszłej żony swojego ojca. "Książę Zabójca", od teraz tak będą go nazywać wszyscy Ci, którzy go rozpoznają. Musi się pożegnać z dotychczasowym życiem. Po dwunastu latach, kiedy William stał się Templem, pojawia się ona - ta, którą ponoć zamordował. Tylko Mara może go oczyścić z zarzutów i przywrócić dawne łaski. Jednak nie zrobi tego bezinteresownie.

Sekretna kolekcja – Raphael Montes

Powieść brazylijskiego pisarza o dość specyficznym stylu oraz humorze. Historia czwórki przyjaciół znających się od dziecka. Poznajemy ich, gdy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu - studia. Przeprowadzają się do Rio de Janeiro. Każdy widzi swoją przyszłość w pięknych kolorach. Jednak życie, jak to życie bywa przewrotne, nie zawsze układa się tak jak byśmy chcieli.

 

Kandydat na ojca – Susan Elizabeth Phillips

Zabawna a momentami wzruszająca historia zdesperowanej kobiety, która w życiu zawodowym jest na szczycie a w prywatnym.... u niej takie nie istnieje. Nieustanna wojna charakterów okraszona ciętym językiem, niezwykle zabawnymi dialogami, ciągłymi docinkami i trafnymi komentarzami to cecha charakterystyczna powieści tej autorki.

 Kiedy ciebie straciłam – Kelly Rimmer

Czy trzeba kogoś stracić, żeby odzyskać jego i miłość? Kiedy Molly i Leo się pobrali, wierzyli, że są niezwyciężeni. Że razem mogą podbić świat. Teraz ona siedzi przy jego łóżku w szpitalu. Leo, korespondent wojenny, zawsze żył na granicy ryzyka. I zapłacił wysoką cenę: jest sparaliżowany, stracił pamięć. Molly robi wszystko, by pomóc mu wrócić do zdrowia, odzyskać wspomnienia. Nie odstępuje go na krok. Są razem, na dobre i na złe. Tak jak kiedyś...

 

Zagubione niebo – Katarzyna Grochola

Zbiór opowiadań o wszystkich uczuciach i emocjach, których doświadcza człowiek. Forma przekazu jest bardzo interesująca – każda historia wywołuje inne odczucia. Większość z nich ma szczęśliwe zakończenie, jednak w niektórych momentach nachodzi nas refleksja na temat naszego życia i szczęścia.

 

Czarna Madonna – Remigiusz Mróz

Ciekawy thriller z elementami grozy. W powieści pojawiają się: szeptucha, zjawiska nadprzyrodzone, japoński samolot, który uległ katastrofie przed trzydziestu laty, egzorcyzmy i intrygująca postać Istniejącego. Warto przeczytać ze względu na mnogość istotnych, ważnych dla katolików informacji i   dla dreszczyku emocji.

Jeśli tylko… - Karolina Klimkiewicz

Leo, który będąc jeszcze dzieckiem, poznaje na plaży tajemniczą dziewczynkę. Z biegiem lat uświadamia sobie siłę rosnącej między nimi więzi, jednak Leila nigdy nie wychodzi ani nie umawia się ze swoim przyjacielem poza brzegiem morza. Leo w końcu uświadamia sobie, iż sekret dziewczyny w jakiś sposób dotyczy również i jego...

Alex Cross musi zginąć – James Patterson

Elijah Creem, wzięty chirurg plastyczny, który dał się poznać policji jako amator orgii z narkotykami i nieletnimi dziewczętami, może na długie lata trafić do więzienia. Niestety, detektyw Alex Cross nie ma czasu się tym zająć. W Bostonie, w krótkich odstępach czasu zostają znalezione zwłoki trzech brutalnie zamordowanych młodych kobiet...

 

Ogrody Toskanii – Susan Stephens

Cassandra Rich po śmierci rodziców, o której głośno było w mediach, szuka ucieczki od paparazzi. Wyjeżdża do Włoch i podejmuje pracę w ogrodach toskańskiej posiadłości. Od razu wpada w oko właścicielowi, bogatemu przemysłowcowi Marcowi di Fivizzano. Na jego prośbę zgadza się towarzyszyć swojemu szefowi podczas wydawanej przez niego kolacji w Rzymie…

 

Dola aniołów – J.R. Ward

Tom z cyklu Królowie Bourbona. Nikogo nie dziwi, że rodzina Bradfordów opływa w luksusy, a nad ich życiem czuwa bardzo dyskretny personel, który niestety zostaje wplątany w bardzo nieprzyjemne sprawy swoich pracodawców. Samobójstwo głowy rodziny niestety coraz bardziej wygląda na morderstwo, a podejrzanym może być każdy...

Dawka życia - Lizzie Enfield

Szczepić czy nie szczepić? Od lat trwa zażarta dyskusja. W towarzystwie wręcz nie wypada na ten temat rozmawiać. Isobel postanowiła nie szczepić dzieci. Dla ich zdrowia i dobra. Miała do tego prawo.Czy wzięła jednak pod uwagę wszystkie za i przeciw? Czy zdawała sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje?

Cisza – Jem Lester

Inspiracją autora do napisania tej debiutanckiej powieści był jego chory na autyzm syn. Po tym, jak wywalczył godne życie dla swego dziecka, zabrał się za pisanie książki. Chciał, by była zabawna — ponieważ autystyczne dzieci bywają radośnie rozkoszne. Szczera — by dotarła do większości czytelników - oraz wyjątkowa. Czy taka jest w odbiorze?

Za głosem serca – Monika Gut-Bartosiak

Historia miłosna przepleciona wieloma trudnościami i problemami, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Czy podążą za głosem serca i wybiorą prawdziwą miłość, którą mają na wyciągnięcie ręki? Sami musicie się przekonać.

Facet kontra kłopoty – Anna Potyra

Jeżeli ciekawi Was, co jest większym wyzwaniem, wyprawa survivalowa czy opieka nad dziećmi, koniecznie przeczytajcie książkę, ponieważ odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Jutro będzie normalnie – Agnieszka Lis

O tym jak silna potrafi być kobieta, samowystarczalna i wielozadaniowa, choć traci przy tym siebie to i tak najważniejsze jest dobro innych. Książka ukazuje cały wachlarz problemów i codziennych zmagań współczesnych kobiet od problemów w pracy, poprzez macierzyńskie, kończąc na niewiernym mężu. Chociaż w tym przypadku niewierny mąż to nie koniec a tak na prawdę początek historii tej silnej kobiety - Małgorzaty

 

Samotność we dwoje – Agnieszka Lis

Zarys zawiedzionego człowieka, który gotowy jest oskarżyć całe otoczenie, aby tylko nie spojrzeć prawdzie w oczy. Dla czytelnika to także sfabularyzowane ostrzeżenie przed podobnie zgubnym spoglądaniem na otaczającą go rzeczywistość. Osądzać innych jest bowiem łatwo, lecz uruchomić własne sumienie – znacznie trudniej.

Gwiazdka z nieba – Katarzyna Michalak

Historia opowiada o zranionej miłości i sile przyjaźni. Bohaterów niejednokrotnie życie doświadcza, jednak w każdej sytuacji przyjaciele są podporą. Wiele się dzieje, dużo niespodzianek, ale też sporo rozczarowań. Pozycja idealna na grudniowe wieczory.

Polecamy

Bulwary nad Sekwaną – Sarah Morgan

Siostrzyczki – Michael Palmer

Nowości 2017

Arabski mąż - Tanya Valko

To już ósmy tom niezwykłych przygód Doroty i jej dwóch córek: Marysi i Darii. Autorka idealnie dopasowała fabułę swojej powieści do autentycznych wydarzeń rozgrywających się współcześnie na oczach całego świata. Książka mocno porusza, wzrusza i przyczynia się do zrozumienia co tak naprawdę dzieje się na Bliskim Wschodzie.

Pragnienie – Jo Nesbo

Dopracowana i niezwykle logiczna intryga kryminalna. Osobliwy i wyrafinowany charakter Harrego Hole to wyróżniające się atrybuty książki. Tak przenikliwa i solidna kontynuacja serii bezsprzecznie zasługuje na słowa uznania. W tej powieści bowiem, tak jak w życiu, zło ukrywa się w pozornej niewinności…

Od jutra dieta! – Małgorzata Mroczkowska

Książka o szalonych zmaganiach z dietą i pokusami, opowieść o codziennych dylematach żon i matek, które wbrew przeciwnościom losu decydują się pokochać siebie i… owsiankę!

Upragniony deszcz  – Myra Johnson

Arkansas. Rok 1930. Południowe ziemie Stanów Zjednoczonych. Młoda kobieta pracując u bogatych ludzi ma okazję przekonać się, że życie bogaczy nie jest pozbawione trosk i zmartwień, a ich codzienność nie jest słodka niczym miód. Każdy z nich boryka się z jakimiś problemami, w które Bryony mimochodem zostaje wciągnięta. Szczególnie bliski staje się jej również syn właściciela, ale czy uboga służąca ma prawo w ogóle o nim myśleć?

Najdłuższa noc – Marek Bukowski i Maciej Dancewicz

Akcja powieści rozpoczyna się w grudniu 1904 roku w Krakowie. Na ławce na Plantach zostaje znalezione, brutalnie okaleczone, ciało młodej kobiety. W mieście zaczyna działać pierwsze w Galicji laboratorium kryminalistyczne…

Ręczna robota – Ryszard Ćwirlej

To ciekawy kryminał o bogatej warstwie obyczajowej. Jest dziełem socjologa, który nie tylko tworzy obraz lat osiemdziesiątych w PRL-u, ale dodaje mu kolorytu regionalnego Poznania i Śląska.

Po tamtej stronie tęczy – Katarzyna, Anna Gieracz

Barwna opowieść o dojrzewaniu kobiety i jej rosnącej odwadze bycia sobą wbrew obyczajom, rodzinie i religii. Tłem dla tej historii jest XIX-wieczna Nikaragua, w której jak     w tyglu mieszają się rasy, narodowości i przekonania polityczne. Egzotyczny klimat, tropikalne potrawy, rum kokosowy, plantacje kawy i urokliwe kolonialne miasta – to przyprawy, które niewątpliwie podnoszą walory smakowe powieści.

 

Mogę wszystko – Anita Scharmach

Tatiana, zwariowana 40-latka posiadająca kochającą rodzinę, wiedzie ułożone i szczęśliwe życie. Odnosi sukcesy w pracy, wraz z najbliższymi przeprowadza się do wymarzonego domu. Wydaje się, że wszystko idzie po jej myśli. Do pewnego momentu…
Autorka łączy miłość, śmierć i przyjaźń, dostarcza czytelnikowi wielu wzruszeń,         a niejednokrotnie wywołuje szczery uśmiech.

Zagubiony szlak – Beata Zdziarska

Historia trojga ludzi, którzy znaleźli się na rozdrożu. Zagubieni w swoich problemach postanawiają w samotności spędzić Wigilię i niespodziewanie spotykają się w bieszczadzkim schronisku, którego nie ma na żadnej mapie. Zachęceni przez przemiłego gospodarza, postanawiają podzielić się swoją historią, choć dla każdego z nich jest ona bardzo bolesna.

Chcę cię usłyszeć – Diane Chamberlain

Życzenie umierającego ojca. Szokujące samobójstwo męża. Niewytłumaczalne milczenie córki. Autorka stworzyła niezwykłą opowieść o miłości, przyjaźni, wybaczaniu, pamięci, kłamstwie widzianą z perspektywy kilku osób.

Dama z kotem – Iwona Czarkowska

Idealna, niezobowiązująca lektura dla tych, którzy lubią od czasu do czasu sięgnąć po lekkie, typowo kobiece pozycje z barwnymi, różnorodnymi bohaterami, zabawnymi dialogami, nutą prawdziwego życia oraz wyolbrzymionymi stereotypami.

Do trzech razy śmierć – Alek Rogoziński

Pierwsza część serii o Róży Krull. Miało być spotkanie pisarzy, a tu popełniono morderstwo ...wiadomo nie każdy się lubi to i podejrzani są ... wszyscy wydają się niewinni, a jednak ktoś wyrównuje porachunki. Czy ktoś zginie jeszcze i jaki sekret ktoś ukrywa ?

Dom, którego nigdy nie było – Dorota Schrammek

Autorka w mistrzowski sposób porusza w swojej najnowszej powieści tematy ważne: brak akceptacji, miłości i zrozumienia w rodzinie. Brak porozumienia między rodzicami a dziećmi. I to, jak ten brak odpowiednich relacji może mieć wpływ na dalsze życie młodych ludzi.

Pod skrzydłami miłości – Izabela Krasińska

Powieść obyczajowa z dominującym wątkiem miłosnym. Porusza też wiele innych ważnych kwestii, tj.: śmierć, zdrada czy bezpłodność. To opowieść o miłości, przyjaźni, samotności, relacjach międzyludzkich, pasji, obawach, lękach, tajemnicach, nieustannym narażaniu życia oraz o poszukiwaniu szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, spełnienia i spokoju.

Karmelowa jesień – Aleksandra Tyl

Życie Marianny było usłane różami. Jako jedynaczka mogła liczyć na wsparcie rodziny w każdym względzie. Zagraniczne studia, beztroskie plany na przyszłość, realizacja marzeń – to wszystko w zasięgu ręki. Wszystko zmienia się po tragicznej śmierci rodziców.

Już mnie nie oszukasz – Harlan Coben

Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej.

Noc Perseidów – Edyta Świętek

Opowieść o życiowych wyborach, które nie zawsze są słuszne. To książka o marzeniach i celach, do których dążymy, zapominając jednakże o tym co ważne. To historia o decyzjach i konsekwencjach. Ale przede wszystkich to opowieść o tym, że pieniądze szczęścia nie dają.

Wotum nieufności – Remigiusz Mróz

Powieść ambitna i przemyślana fabuła w każdym calu, wciągająca gra polityczna, której uczestnicy nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć zamierzone cele. Książka, która pokazuje, że żądza władzy nie ma granic, a ofiar może być dużo.

Najgorsze dopiero nadejdzie – Robert Małecki

Początek serii o toruńskim dziennikarzu Marku Benerze, który kilka lat wcześniej stracił żonę w niewyjaśnionych okolicznościach i od tej pory większość swojej energii (i pieniędzy) koncentruje na jej odnalezieniu.

Koncert cudzych życzeń – Izabella Frączyk

"Życie właśnie boleśnie przygięło jej kark. Tak mocno, że nie miała siły się podnieść. Jak dotychczas świetnie opanowała sztukę chowania głowy w piasek, tymczasem w aktualnym stanie ducha bardziej by się jej przydała umiejętność wstawania z kolan."

Behawiorysta – Remigiusz Mróz

Główny bohater, były prokurator, wybitny specjalista od mowy ciała - Gerard Edling, mieszkający w Opolu, zostaje wciągnięty w śledztwo, w sprawie seryjnego mordercy…

Cztery po północy – Stephen King

Cztery ciekawe opowiadania-horrory, których atutem jest to, że nie są krótkie a akcja jak i przedstawienie postaci ma czas, żeby się rozwinąć. Autor doskonale radzi sobie z kreowaniem postaci. Jest to bardzo dobry zbiór tekstów, które choć są różne, uzupełniają się, tworząc jedną stylistyczną całość.

Stan terminalny – Robin Cook

Autor uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Główny bohater, mimo dwudziestu ośmiu lat i osiągnięć naukowych, jest wciąż lekkoduchem. Gdy pojawia się szansa praktyki w ośrodku leczącym rzadki typ nowotworu, gotów jest porzucić swoją dziewczynę…

Wojny szpiegów -  Adam Brookes

To druga część /pierwsza - Noc ślepowrona/ przygód tajnego agenta, współpracującego z brytyjskim wywiadem Philipa Mangana. Po nieudanej akcji w Chinach, dziennikarz ucieka do Afryki, ale nie długo zazna spokoju, na co się zdecyduje?

Nowości

Nowości 2017

Bat na koty - Jerzy Niemczuk

Piękne widoki Warmii i Mazur, klimatyczne jeziora, tradycje i mazurska gwara. Jednak autor pokazuje też inne oblicze tych terenów – sąsiedzkie animozje i mentalność mieszkańców, bezrobocie i biedę popegeerowskiej Polski B. Jest też wątek kryminalny.

 

Polecamy

Do trzech razy sztuka - Izabella Frączyk

Groby niewinnych - Peter Robinson

Klątwa księżniczki Ewy – Craig Gerber

Kołysanka dla maluszka - Dawn Casey

Miłość i kłamstwa – Cecelia Ahern

Miłość nie jedną ma minę – Agnieszka Tyszka

Najlepsza możliwa opcja – Jennifer Weiner

Na tropach smoka wawelskiego – Marek Sikorski

Na zachód od wolności - Engström Thomas

Podróż do miłości - Sandi Lynn

Przepis na miłość i zbrodnię – Sally Andrew

Sekretne lato – Daria Pruszyńska-Obiedzińska

Serce z lodu – Elizabeth Rudnick

Smerfowa zupa

Stalker – Lars Kepler

Szczęśliwe zakończenie – Vera Falski

Tajemnica damy - Grace Burrowes

Twoim śladem – Meredith A. Walters

Urodzinowa ucieczka Marudy

Weź mnie za rękę – Tove Alsterdal

Willa wśród róż – Debbie Macomber

Za wcześnie – Joanna Barnard

Nowości 2016

Najlepsza możliwa opcja – Jennifer Weiner

Opowieść osadzona w fascynującym świecie show-biznesu Los An­geles i ujawniająca kulisy prac nad hollywoodzkimi produkcjami. „W tej przezabawnej, rozdzierającej serce i wnikliwej książce Jennifer Weiner pokazuje, że potrafi pisać zarówno z niezwykłą czułością, jak i humorem”. The Miami Herald

Sekretne lato – Daria Pruszyńska-Obiedzińska

Wakacyjna znajomość Liwii i Michała powoli przeradza się w burzliwy romans. Jednak mężczyzna ukrywa przed nią straszną tajemnicę, która nie pozwala im na planowanie wspólnej przyszłości…

Czy letni romans przetrwa próbę czasu? Czy Michał znajdzie zabójcę przodka?

Wakacyjna przygoda z wątkiem kryminalnym w tle.

 

Szczęśliwe zakończenie – Vera Falski

Dowcipne przedstawienie polaryzacji w artystycznych, literackich sferach stolicy. Dzięki autorce wnikamy w kuluary nagród i plebiscytów literackich, poznajemy twarde reguły gry w mediach społecznościowych i w show biznesie. Do tego mamy świeże ujęcie tematu przeprowadzki na sielską wieś i zabawne sytuacje opisane z pazurem.

Na zachód od wolności - Engström Thomas

Marrakesz, lipiec 2011r.: W zakładzie fryzjerskim brutalnie zamordowano trzech Amerykanów. Śledztwo jest objęte tajemnicą. Tydzień później do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Berlinie dzwoni kobieta twierdząc, że posiada informacje na temat zabójstwa. Okazuje się, że jej informacje rzeczywiście mają fundamentalne znaczenie, ponieważ dotyczą jednego z najbardziej energicznie poszukiwanych wrogów USA. Szef placówki CIA w Berlinie zdaje sobie sprawę, że trafił na coś wielkiego. Kontaktuje się ze swoim byłym agentem Ludwigiem Lichtem, który ma się zająć sprawą. Zaczyna się pościg.

Willa wśród róż – Debbie Macomber

Zatoka Cedrów Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz…