Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru - 3 kwietnia, godz. 17:00 - Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina


Być jak Charlie Chaplin - Piotr Wyszomirski wykonanie Mateusz Deskiewicz , reżyseria Piotr Wyszomirski, Mateusz Deskiewicz

Ten znakomicie napisany i zagrany monodram  to brawurowa próba zmierzenia
się z legendą najsłynniejszego komika kina niemego, ikoną popkultury, mistrzem kina. Jego znakiem rozpoznawczym był melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina
sam Charlie Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”.
„Być jak Charlie Chaplin” to wulkan energii, w którym aktor Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni pokazuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Zapraszany i nagradzany na festiwalach w Toruniu, Koszalinie, Wrocławiu, Olsztynie.
Przed spektaklem zostanie odczytane orędzie Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, wręczona odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dobromiejskiej
animatorce kultury Elżbiecie Bilińskiej-Wołodźko.
Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur tradycyjnie przyzna tytuł „Człowiek Teatru Roku 2015”.
Przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a w godzinach 9:00 - 17:00 

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają na tegoroczne obchody wojewódzkie Międzynarodowego Dnia Teatru 28 marca 2015 roku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Tradycyjnie po odczytaniu orędzia Międzynarodowego Instytutu Teatralnego  odbędzie się wręczenie tytułu „Człowiek Teatru Roku 2014” przyznawanego przez Kapitułę Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.  

W części artystycznej wystąpi Teatr Nieskromny z II LO z Olsztyna ze spektaklem „Panny” inspirowanym powieścią Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Barbary Święcickiej. Rok temu Teatr Nieskromny został laureatem głównej nagrody Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych TVP. Zespół obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. Zapraszamy 28  marca o godz. 18:00 do Salonu Artystycznego w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście.

Przed południem zapraszamy na XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Krystyny Spikert, który odbędzie się w CKB w Salonie Artystycznym o godz. 10:00.

Konkurs ma na celu kształtowanie kultury języka polskiego poprzez sztukę recytacji, artystyczną konfrontację młodych recytatorów oraz wyszukiwanie talentów recytatorskich. Tego dnia będziemy mieli możliwość posłuchać żywego słowa i pięknej polszczyzny w wykonaniu młodych recytatorów z powiatu olsztyńskiego.

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście