Jarmark Sztuki Rękodzieła - 13 sierpnia 2017, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Prezentacja stoisk, warsztatów:kulinarnych, zdrowej żywności, piwowarskich, zielarskich, tańca ludowego dla dzieci, piekarniczych, fotograficznych, garncarskich na kole kopanym. Występy artystyczne zespołów folklorystycznych, solistów, kapel, widowisko "Cyrk bez przemocy"  plenerowe w wykonaniu Teatru Klinika Lalek.

Dokumenty do pobrania:

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 14 sierpnia, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego, warsztaty podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, ceramiczne oraz koncerty artystyczne solistów i zespołów.
Wystąpią: Muzyka Sfer - to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwieękowych z muzykaą elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji z elektronicznymi, takimi jak m.in. syntezatory, loopery, gitara elektryczna.
Lelija - dobromiejski zespół ludowy, działający pod kierunkiem Sylwii Pacholec-Rudol i Dariusza Ejsymonta.
Ania Broda - melodie wysnute są z ciszy co dźwięczy kryształowo. Od wielu lat śpiewa i gra na cymbałach i bębnach.  W muzyce szuka nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni.  
Grupa Concordia - dobromiejski zespół, działający
pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza
Troczanie - zespół z  Litwy stanowią trzy pokolenia,  w swoim repertuarze mają pieśni litewskie jak i polskie.
Węgojska Strużka -  zespół pieśni i tańca z Węgoja  zaprezentuje repertuar z regionu Warmii.
Wystawa poplenerowa malarstwa grupy Atelier
Szczegóły na afiszach.
 

 

Do pobrania:

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno,  Lelija, Ania Broda, Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Potrawy z dzikiej trawy, pokazy podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, warsztaty ceramiczne z użyciem koła kopanego pod kierunkiem Anny i Wojciecha Kmieciów.

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 16 sierpnia, godz. 11:00

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno,  Lelija, Ania Broda, Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Potrawy z dzikiej trawy, pokazy podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, warsztaty ceramiczne z użyciem koła kopanego pod kierunkiem Anny i Wojciecha Kmieciów.

 

Do pobrania:

Letni Jarmark Rękodzieła

- impreza odbywa się w Parku Przyjaciół Kultury na której gościmy rękodzielników nie tylko lokalnych ale także z całej Polski, którzy prezentują różnego rodzaju wyroby m.in. malarstwo, wyroby z wikliny, masy solnej, anioły z drewna, ceramika, ręcznie szyte koty, biżuteria, patchwork czy sutasz, miody pitne, soki oraz różne wyroby dziedzictwa kulinarnego. Prezentacja połączona warsztatami jest jest jedną z wielu  atrakcji przedsięwzięcia, w której odbiorcy chętnie biorą udział. Podczas Jarmarku otwarta jest letnia galeria pod chmurką w której artyści mogą prezentować i tworzyć swoje dzieła. Całość obudowana jest oryginalnymi występami zespołów ludowych i folklorystycznych, które nie tylko nadają jarmarkowi wyrazu, ale pokazują tradycje naszej kultury narodowej.