Jarmark Sztuki Rękodzieła - 12 sierpnia, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. J. Sowińskiego

Plenerowe święto dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego, warsztaty podpłomykowe, ceramiczne, kulinarne, piwowarskie. Wystąpią zespoły taneczne, muzyczne i kapele.


Witek Muzyk Ulicy - charyzmatyczny muzyk uliczny, obdarzony bardzo mocnym głosem. Po 13 latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo... Zainspirowany uliczną skrzypaczką Dominiką Bienias wychodzi na miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. W prezentowanej muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też wyraźnych akcentów lirycznych.

Dobromiejski zespół ludowy Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec-Rudol i Dariusza Ejsymonta, Rodzinny zespół śpiewaczy Pasja, gościnnie wystąpi zespół Pieśni i Tańca Chebotkhe z Krasnoznamieńska (Rosja).  Podczas dobromiejskiego Jarmarku poznamy kuchnie z różnych stron świata m.in.: czeczeńską - Babel Bar: czepełgasze, manty, nitij galnisz, gałuszki, czebureki, tefteli, chałwę, indyjską  - od ryżu, pieczywa, warzyw curry, czatnej, dali, pakory, kofty, kaczori, samosów po wspaniałe słodycze jak halava, laddu, gulab, dżamenów, befefi, rasaguli sandeszu. Indyjskie potrawy przy-gotuje gość specjalny Jarmarku - dobromieszczanin Paweł Gorczyca, pasjonat jogi i kuchni Indyjskiej, wege-tarianin. Naszą  regionalną kuchnię zaprezentuje podczas warsztatów podpłomykowych Stowarzyszenie Warmińskich Chłopów Bosych.

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 13 sierpnia, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Plenerowe święto dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego, warsztaty podpłomykowe, ceramiczne, kulinarne, piwowarskie, fotograficzne, tańca ludowego, występy artystyczne.
Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Dobre Miasto dla Teatru - "Cyrk bez przemocy" - Teatr Klinika Lalek - 13 sierpnia, godz. 21:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Plenerowy spektakl teatralny Cyrk Nadmarionet, to ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże "nadmarionety" (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym. Głównymi lalkowymi bohaterami cyrkowego widowiska jest przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera i Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!! Żyrafa zaśpiewa o Miłości do Natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe... W rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów, Clownów.... Spektakl nawiązuje do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwracamy uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt. Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na świecie! Tylko tutaj nadmarionety animowane przez aktorów lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie. Spektakl adresowany jest do widzów w każdym wieku, z pewnością zachwyci dzieci, rodziców oraz dziadków.
Koncepcja/Scenariusz/Reżyseria - Wiktor Wiktorczyk
Autor Lalek - Zbigniew Roszkowski/Wiktor Wiktorczyk
Muzyka - Antoni Gralak

Wstęp wolny!

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 13 sierpnia 2017, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Prezentacja stoisk, warsztatów:kulinarnych, zdrowej żywności, piwowarskich, zielarskich, tańca ludowego dla dzieci, piekarniczych, fotograficznych, garncarskich na kole kopanym. Występy artystyczne zespołów folklorystycznych, solistów, kapel, widowisko "Cyrk bez przemocy"  plenerowe w wykonaniu Teatru Klinika Lalek.

Dokumenty do pobrania:

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 14 sierpnia, godz. 11:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego, warsztaty podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, ceramiczne oraz koncerty artystyczne solistów i zespołów.
Wystąpią: Muzyka Sfer - to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwieękowych z muzykaą elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji z elektronicznymi, takimi jak m.in. syntezatory, loopery, gitara elektryczna.
Lelija - dobromiejski zespół ludowy, działający pod kierunkiem Sylwii Pacholec-Rudol i Dariusza Ejsymonta.
Ania Broda - melodie wysnute są z ciszy co dźwięczy kryształowo. Od wielu lat śpiewa i gra na cymbałach i bębnach.  W muzyce szuka nastrojów, kolorów, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających struny wyobraźni.  
Grupa Concordia - dobromiejski zespół, działający
pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza
Troczanie - zespół z  Litwy stanowią trzy pokolenia,  w swoim repertuarze mają pieśni litewskie jak i polskie.
Węgojska Strużka -  zespół pieśni i tańca z Węgoja  zaprezentuje repertuar z regionu Warmii.
Wystawa poplenerowa malarstwa grupy Atelier
Szczegóły na afiszach.
 

 

Do pobrania:

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno,  Lelija, Ania Broda, Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Potrawy z dzikiej trawy, pokazy podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, warsztaty ceramiczne z użyciem koła kopanego pod kierunkiem Anny i Wojciecha Kmieciów.

Jarmark Sztuki Rękodzieła - 16 sierpnia, godz. 11:00

Prezentacja dzieł sztuki i dziedzictwa kulinarnego. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno,  Lelija, Ania Broda, Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Potrawy z dzikiej trawy, pokazy podpłomykowe, od ziarenka do bochenka, warsztaty ceramiczne z użyciem koła kopanego pod kierunkiem Anny i Wojciecha Kmieciów.

 

Do pobrania:

Letni Jarmark Rękodzieła

- impreza odbywa się w Parku Przyjaciół Kultury na której gościmy rękodzielników nie tylko lokalnych ale także z całej Polski, którzy prezentują różnego rodzaju wyroby m.in. malarstwo, wyroby z wikliny, masy solnej, anioły z drewna, ceramika, ręcznie szyte koty, biżuteria, patchwork czy sutasz, miody pitne, soki oraz różne wyroby dziedzictwa kulinarnego. Prezentacja połączona warsztatami jest jest jedną z wielu  atrakcji przedsięwzięcia, w której odbiorcy chętnie biorą udział. Podczas Jarmarku otwarta jest letnia galeria pod chmurką w której artyści mogą prezentować i tworzyć swoje dzieła. Całość obudowana jest oryginalnymi występami zespołów ludowych i folklorystycznych, które nie tylko nadają jarmarkowi wyrazu, ale pokazują tradycje naszej kultury narodowej.