Tkactwa

Tkactwo, to jedno z najstarszych rzemiosł, było do niedawna zajęciem powszechnym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Dziś tylko nieliczni twórcy kultywują tradycyjne wzornictwo, metody i techniki tkackie. Na warsztatach poznajemy tradycyjne narzędzia i techniki dotyczące rodzajów i sposobu przygotowania materiałów, budowy warsztatu tkackiego. Uczestnicy mają możliwość samodzielnej pracy przy wsparciu profesjonalnego instruktora. W kolejnych etapach nauki tkania, uczestnicy poznają praktyczną naukę tkania na krosnach i ramach tkackich, opanowują różne techniki, projektują własne wzory jak i korzystają z wzornictwa tradycyjnego.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 14:00, w kamienicy nr 15

Fotograficzna

Zapraszamy na zajęcia wszystkich będących pod urokiem fotografii, zarówno cyfrowej jak i analogowej. Na zajęciach poznajemy warsztat fotograficzny, dzielimy się spostrzeżeniami dotyczącymi zdjęć, rozwiązujemy technologiczne problemy, rozwijamy spostrzegawczość  i wrażliwość. Fotografia jest dyscypliną nastawioną na indywidualną pracę. Pamiętaj, że instruktor nie naciśnie za Ciebie spustu migawki - TY SAM JESTEŚ TWÓRCĄ SWOJEJ RZECZYWISTOŚCI. 

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach od 16:30 do 17:30, w kamienicy nr 15

Ceramiczna

Glina jest materiałem plastycznym, dający wiele możliwości twórczych. Praca w tym tworzywie i jego specyficzne cechy fizyczne wymagają od ceramika wykształcenia określonych cech charakteru takich jak: dokładność, systematyczność, cierpliwość. W pracowni ceramicznej staramy się stworzyć przyjazną atmosferę oraz warunki do pełnego wyrażania siebie. Każdy uczestnik jest traktowany indywidualnie. Proponujemy swobodę twórczą, jaki pomoc instruktora zajęć. Dajemy możliwość zapoznania się z różnymi technikami ceramicznymi; lepienia ręcznego przy pomocy wałeczków lub kęsów, budowanie patami. Dla odważnych jest do dyspozycji koło garncarskie, wraz z instruktorem :). Doskonalimy swój warsztat poprzez systematyczność pracy. Staramy się też rozwijać swoją wyobraźnię, nie omijając ścieżki projektowej, poprzedzającej wykonanie każdego zadania. Praca w ceramice daje wiele satysfakcji i jest to miły sposób na spędzenie wolnego czasu, relaks oraz dostarcza wiele satysfakcji kiedy trzymamy w ręku kubek, lub talerz wykonany przez siebie. Nowo powstająca pracownia ceramiczna zaprasza zarówno początkujących jak i już wtajemniczonych w arkana ceramiki.

Zajęcia odbywają się we wtorki od godziny 16:30 do 18:30