18.08.2018 11:00

Warsztaty mydlarskie własne mydło zgodnie z naturą - 18 sierpnia, godz. 11:00 - CKB, Sala spotkań, ul. Górna 1a

Imprezy

Czy szukaliście kiedykolwiek alternatywy dla popularnych, niejednokrotnie drażniących kosmetyków i środków czystości ? Czy chcecie być świadomi jakich produktów codziennie używacie, jaki jest ich skład i co wchłania wasza skóra?
Podczas warsztatów będziemy projektować własne mydło, dowiemy się  do czego służy oraz jak obsługiwać kalkulator mydlany, w  jaki sposób dobierać oleje, czym naturalnie barwić mydło, jak skomponować swój własny i niepowtarzalny zapach. Zapewniamy: składniki, dodatki, foremki, przepisy na wykonane mydła, fartuchy ochronne i rękawiczki. Warsztaty poprowadzi Joanna Sekulska Bosasia  - na co dzień zajmuje się rzemiosłem ludowym i artystycznym, tworzy domowe kosmetyki takie jak naturalne mydła, masła do ciała, kremy oraz środki czystości. Zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem Warmińskich Chłopów Bosych, oferującym ekologiczną żywność, warsztaty ceramiczne,  pieczenia chleba, warzenia piwa.
Zapisy, informacje i płatności w kwocie 40 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a w Dobrym Mieście Ilość miejsc ograniczona