03.03.2018 17:00

Wilniukowe Kaziuki - 3 marca, godz. 17:00 - kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2

Imprezy

Kolejne dobromiejskie Święto Kaziukowe nawiązujące do odbywającego się od czterystu lat jarmarku odpustowego w Wilnie, w dzień świętego Kazimierza.
To nawiązanie do tradycji kultury, zwyczajów, gwary wileńskiej Polaków zamieszkałych na Wileńszczyźnie i tych którzy zamieszkują na Warmii. Dobromiejskie spotkanie z zespołami: Hałas z Czarnego Boru, Barwy Podwileńskie z Ławryszek, Iskry z Mickun organizujemy wspólnie z wielofunkcyjnym Ośrodkiem Kultury w Rudominie i Stowarzyszeniem Polaków Kiejdan, którego prezesem jest poetka, animatorka kultury Irena Duchowska. Podczas spotkania goście zapraszają na kiermasz ze specjałami wileńskimi: palmami, sercami kaziukowymi, piernikami, serami, wileńskim chlebem, kindziukami, uszkami, nalewkami oraz tomikami wierszy.

Zespół „Hałas“ działający przy ośrodku kultury w Czarnym Borze pod kierownictwem Krystyny Wołejko to przede wszystkim wielka rodzina, która prezentuje swoje umiejętności podczas pokazów, przeglądów tanecznych i innych kulturalnych wydarzeń w Litwie i poza jej granicami.

Zespół Ludowy Barwy Podwileńskie z Ławaryszek pod kierownictwem artystycznym Lucyny Własenko przekazuje w swojej twórczości dziedzictwo kulturowe polskiego narodu oraz zachowuje od zapomnienia tradycje i obyczaje Wileńszczyzny.

Zespół Taneczny Iskry z Mickun pracujący pod kierownictwem artystycznym choreograf Beaty Bużyńskiej ma w swoim repertuarze tańce ludowe Polski i Litwy oraz obrazki sceniczne z Wileńszczyzny.

Przedsprzedaż biletów  w cenie 20 zł od 19 lutego w sekretariacie
CKB, ul. Górna 1a w godzinach 9:00-17:00