10.12.2017 11:00

Jarmark Bożonarodzeniowy - Przedmurze, ul. Sowińskiego - 10 grudnia, niedziela, godz. 11.00

Imprezy

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprzyjają wspólnym spotkaniom, kolędowaniu i przygotowywaniu ozdób. W scenerii Baszty Bocianiej rozlegną się świąteczne dźwięki zespołów: Bandadana, Lelija, Pasja, Solistek, Kolosoczok, Świątecznej Kapeli. Na dobromiejskim jarmarku  poznamy zwyczaje i tradycje w nastrojowym, zabytkowym otoczeniu kamienic. Najmłodszych przywitają bałwanek Olaf oraz kot Tom, którzy wręczą wszystkim gościom życzenia bożonarodzeniowe ze smacznymi piernikami, a na odważnych będzie czekać karuzela wenecka. W dobromiejskiej fotobudce zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz nauczymy się przyrządzać ciepłe lody.

Zobaczymy opowieść "O Mikołaju i zimowych skrzatach",  spektakl przepleciony konkursami i zabawami dla dzieci. W niezwykłej teatralnej aurze i pięknej scenografii uczestnicy zdobywają sprawność skrzata, uczą się gwiazdkowego tańca i poznają tajniki pracy Mikołaja.

 

Dobromiejski Jarmark to świetna okazja do prezentacji rękodzieła oraz produktów spożywczych. Do współpracy zapraszamy wszystkich rękodzielników, twórców ludowych, rzemieślników, szkoły, stowarzyszenia i grupy twórcze.
Zgłoszenia do udziału w Jarmarku po przesłaniu Karty Zgłoszenia na adres e-mail: m.brzostek@ckbdobremiasto.pl  lub pocztą do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, ul. Górna 1a, 11-040 Dobre Miasto do 5 grudnia 2017 r.