23.09.2017 17:30

Europejskie dni dziedzictwa 23 września 2017, Skansen miejski w Dobrym Mieście - Tradycyjnie wiejskie ogrody na Warmii - godz. 17:30, ul. J.Sowińskiego 15

Imprezy

Europejskie dni dziedzictwa

23 września 2017, Skansen miejski w Dobrym Mieście

 

Tradycyjnie wiejskie ogrody na Warmii

godz. 17:30, ul. J.Sowińskiego 15

Wykład Marty Złotuchy absolwentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wydziału architektury krajobrazu i kształtowania środowiska.

 

Krajobraz i architektura Warmii

wernisaż malarstwa Anastazji Fietisowej

godz. 18:00, ul. J. Sowińskiego 11

Krajobraz Warmii to obraz pól, gospodarstw kolonialnych krytych czerwoną dachówką, kościołów i dzwonnic z czerwonej cegły oraz przydrożnych kapliczek malowniczo wkomponowanych w aleje starych drzew. Prace plastyczne wykonane w technice pasteli oraz malarstwa akrylem przedstawiają architekturę i krajobraz warmińskich miasteczek, które odwiedziła autorka podczas podróży po w Polsce.

Anastazja Fietisowa - Urodziła się 22 maja 1951 r. w Brześciu na Białorusi w rodzinie Iwana Fietisowa (malarza portrecisty). Po szkole średniej uczyła się w wyższej szkole muzycznej w Mińsku na kierunku dyrygentura. W 1982 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, gdzie zdobyła zawód projektanta wnętrz. W 1993 r. studiowała sztuki wizualne w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma.

Wystawa otwarta do 29 października. wstęp wolny