02.09.2017 18:00

ZMIANA MIEJSCA!!!!!!!!!!!!!!!!Koncert Jubileuszowy 35 lat Grupy Concordia Dobre Miasto - 2 września, sobota, godz. 18:00 - Stodoła Kultury, ul. Górna 22

Imprezy

Uroczysty koncert znanego i lubianego dobromiejskiego zespołu obchodzącego w tym roku Jubileusz 35. działalności artystycznej. W pierwszych latach chór działał przy Parafii Najświętszego  Zbawiciela i Wszystkich Świętych w  Dobrym Mieście (1982 – 2010) i był chórem kościelnym. Z upływem lat zwiększała się liczba członków i poszerzała różnorodność  śpiewanego repertuaru. W roku  2010 zarejestrowano Stowarzyszenie  Chór Concordia. Obecnie Concordia to czterogłosowy chór żeńsko-męski, soliści estradowi i kapela podwórkowa w różnych konfiguracjach muzycznych, w zależności od wykonywanego repertuaru. Grupa posiada w swoim repertuarze programy estradowe w stylistyce patriotycznej, bożonarodzeniowej, ludowej, rozrywkowej, musicalowej, operowej  i operetkowej. Celem nadrzędnym Concordii jest przede wszystkim popularyzacja różnorodnej muzyki  w lokalnym środowisku. Bierze ona czynny udział w życiu kulturalnym, upowszechnianiu  kultury muzycznej na terenie miasta i gminy Dobre Miasto,  jak również promowaniu  Dobrego Miasta w kraju / np. podczas Festiwalu Cittaslow   w Kaletach i Lubawie/ i wśród Polonii na Litwie /m.in.: Kiejdany, Poniewież, Troki/. Prowadzi społeczno-wychowawcze działania poprzez umuzykalnienie dzieci i młodzieży oraz kultywowanie polskich tradycji, pielęgnowanie  polskości poprzez kształtowanie postaw patriotycznych i podtrzymywanie świadomości narodowej. Swoją działalnością artystyczną trafia do wielu grup społecznych i pokoleń. W koncercie Jubileuszowym ponad pięćdziesiąt osób zaprezentuje swoje najlepsze pieśni i piosenki  w wykonaniu solistów, kapeli i chóru pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Ilkiewicza.  W uznaniu zasług i upowszechniania dóbr kultury Grupa Concordia Dobre Miasto otrzymała, na wniosek Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, tegoroczną prestiżową nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Narodowe Czytanie

Podczas Jubileuszowego koncertu zapraszamy do czytania fragmentów dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego razem z Grupą Concordia Dobre Miasto. Podczas Narodowego Czytania będziemy składać okolicznościowy stempel upamiętniający wspólne czytanie.