20.07.2017 18:00

Międzynarodowy Dzień Folkloru - 20 lipca, godz. 18:00 - Przedmurze, ul. Sowińskiego

Imprezy

Kolorowe stroje, barwne makijaże, niesamowite instrumenty to magiczne święto tańca, muzyki i śpiewu z różnych zakątków świata ponownie zagości na dobromiejskim Przedmurzu. Wielkie widowisko kulturowe w wykonaniu zespołów pieśni i tańca z Macedonii, Izraela, Portoryko i Polski.

KUD TASE MILOSEVSKI- Macedonia

Przedstawiają piękne tańce, choreografię i oryginalne stroje swojego regionu, zdobywając nagrody na festiwalach na całym świecie.

PEACE FOLK DANCE - Izrael

Grupa folklorystyczna z Izraela w swojej twórczości propaguje ideę pokoju na świecie. Artyści prezentują  tradycyjne tańce folkloru izraelskiego. Uczestniczyli
w festiwalach w pięciu krajach na świecie. Dyrektorem zespołu  jest  Ashraf Shawah.

Gusrionex de Puerto Rico - Portoryko

Występy tej grupy są niezywkle kolorwe i ekscytujące. Prezentują trzy style muzyki country z wpływami hiszpańskimi, afrykańskimi oraz tradycyjne tańce folklorystyczne portorykańskie. Kostiumy, muzyka i znakomity warsztat tancerzy tworzą energetyczny spektakl tańca.

Grajewianie - Polska

Zespół rozpoczął swoją działalność w styczniu 1989 roku. Oprócz tańców warmińskich, kurpiowskich, podlaskich, lubelskich, rzeszowskich, przeworskich, czy krakowskich wprowadzili na scenę folklor z historycznych ziem polskich. Zespół koncertował w kraju i za granicą, wielokrotnie był nagradzany na ogólnopolskich festiwalach i konkursach.