14.09.2019 11:30

Dożynki Gminne-Święto Chleba - 14 września, 2019, godz. 11:30

Imprezy

To odwołanie się do trudu, kunsztu rolników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw czyli Dożynki w których sołectwa z gminy Dobre Miasto zaprezentują ekspozycje plonów, piękno i dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjne kulinaria: chleb, smalec, ogórki kiszone, miód. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy Dożynek przejdą barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza na plac przy ulicy Górnej 24, gdzie rozpoczną się ceremonie dożynkowe. Oryginalnym wiejskim stoiskom, wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będą występy artystyczne zespołów: Solistki, Lelija pod kierunkiem Sylwii Pacholec- Rudol i Dariusza Ejsymonta, Kapela z Jezioran, Zespół Pasja rodziny Kubińskich, Elvis na BIS oraz gwiazda wieczoru zespół Milano, na zakończenie zabawa z Dj-em.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy: Z kłosów naszej ziemi, dobromiejscy artyści zaprezentują swoje dzieła w Stodole Kultury. Wszystkich najmłodszych zapraszamy do strefy dzieci.

Dożynkowe Narodowe Czytanie

Dożynkom towarzyszy tegoroczna odsłona Narodowego Czytania. To wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytana będzie Katarynka Bolesława Prusa - inscenizacja przygotowana przez dobromiejski teatr Pallicho.