WAMA Film Festival - Godność - 5 października, godz. 17:00 - Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2

GODNOŚĆ hasłem 5. edycji WAMA Film Festival!

W dzisiejszym świecie wszystko ma albo godność, albo cenę – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu. – Godność przewyższa jednak każdą cenę. Nie można wymagać godności bez poszanowania cudzych wartości. Od zdeptanej godności może zacząć się wojna, dzięki szacunkowi może trwać pokój. W kontekście wielokulturowości godność, jako kwintesencja humanizmu, jest hasłem podstawowym, które o współistnieniu kultur i narodów decyduje w najwyższym stopniu.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny.
Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 - 17:00.

Nic nowego pod słońcem
Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca
do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Każdy poza tym, w którym do Michała ma przyjechać poznana przez internet dziewczyna.
Reżyseria Damian Kocur, prod. Polska (czas: 25 min.)

60 kilo niczego
Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać
w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.
Reżyseria Piotr Domalewski, prod. Polska (czas: 27 min.)

Najpiękniejsze   Fajerwerki   Ever
Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy
w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.
Reżyseria  Aleksandra Terpińska, prod. Polska (czas: 28 min.)

Niemiłość
Jeden z najgłośniejszych filmów ostatniego festiwalu
w Cannes, uhonorowany tam ostatecznie Nagrodą Jury. Historia Borysa i Żeni, pary bogatych czterdziestolatków, która przygotowuje się do nieuniknionego rozwodu. Za-jęci sobą bohaterowie nie zwracają uwagi na syna  dwunastoletniego Aloszę. Pewnego dnia chłopiec znika, a rodzice rozpoczynają jego szeroko zakrojone poszuki-wania. Śledzenie poczynio-nych przez rodziców wysiłków stanowi dla reżysera Andrieja Zwiagincewa („Powrót”, „Elena”) pretekst do stwo-rzenia głęboko krytycznego obrazu dzisiejszej Rosji.
Reżyseria Andriej Zwiagincew, prod. Belgia, Francja, Niemcy, Rosja (czas: 2:07)

Na wszystkie projekcje wstęp wolny.
Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 - 17:00.

WAMA Film Festiwal – RETROSPEKCJA - Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2 - 7 października, sobota, godz. 17.00

 

Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2

7 października, 2017 sobota, godz. 17.00

WAMA Film Festiwal – RETROSPEKCJA

Retrospekcja Wama Film Festiwal  to pierwszy tak duży festiwal filmowy, który skupia się na wielokulturowości. W tym roku odbędzie się czwarta edycja festiwalu.

NIESTRUDZENI WĘDROWCY
Konstancja ma czterdzieści lat, więc w sam raz, żeby mieć już męża, dziecko i kochanka
z siłowni. Ale nie ma. Ma za to własny biznes, słabość do kebabów i gromadę nieznośnie szczęśliwych koleżanek. W końcu jednak postanawia odmienić swój los i zostać matką. Reżyseria Kalina Alabrudzińska, prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)

LOKATORKI
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Czasem marzenie może spełnić się jako koszmar...
Film  zdobył Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar) – Brązowy Medal w kategorii: ForeignNarrative. Reżyseria Klara Kochańska, prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)

ROWER
Zawieszony pomiędzy dwiema odmiennymi kulturami i językami, syn polskiego emigranta w Szwecji stawia czoła rzeczywistości świata dorosłych.  Reżyseria Adam Hartwiński, prod. Warszawska Szkoła Filmowa (23 min.)

JA, DANIEL BLAKE
Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca
i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce
z dwójką dzieci stanąć na nogi.. Reżyseria Ken Loach, prod.: Francja, Wielka Brytania (czas: 100 min.)

Na wszystkie projekcje wstęp wolny.