Kino Orange w Kinie Przyjaźń

Seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.Dzięki projektorowi cyfrowemu, zgodnemu z międzynarodowym standardem DCI oraz systemowi XpanD nasi widzowie mogą oglądać filmy w technologii 3D.

Czerwiec 2015

Link do przedsprzedaży biletów w kinie Orange:

http://kinoorange.pl/repertuar.php?id=925

Sekrety morza - 2 czerwca, godz. 14:00

Sekrety morza; prod. Dania, Irlandia; Wiek: b.o.; Czas: 1:33; bilet normalny 13 zł, ulgowy 12 zł. 

Jest to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci. To „przebój kinowy z duszą” (AL Times), który „uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie” (The Wall Street Journal). „Najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku” (The Dissolve), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend. Wszystkich, którzy szukają oryginalnych i niezwykłych, a przy tym mądrych i pięknych opowieści zapraszam na nową kreskówkę, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców – mówi, występująca w polskiej wersji językowej filmu, Małgorzata Kożuchowska. Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż,dzięki której zrozumie kim jest i co stało się z ich mamą.W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.

Zwiastun: https://youtu.be/7Lj-vqlmiAY

Disco Polo - 2 czerwca, godz. 16:00

 Disco Polo – prod. Polska; Wiek: 15+; Czas: 1:47; bilet normalny 13 zł, ulgowy 12 zł.

Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen.Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. DISCO POLO to komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało - jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy tacy jak: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt. Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCO POLO reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem. Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i inni.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=-vMdN0nv7Ow

Materiał z premiery: https://www.youtube.com/watch?v=eBuwu9l1rvU 

Szybcy i wściekli 7 - 2 czerwca, godz. 18:00

Szybcy i wściekli 7;  prod. Japonia, USA; Wiek: 12+; Czas: 2:20; bilet normalny 13 zł, ulgowy 12

Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O’Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem – zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna – Ian Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera. Seria „Szybcy i wściekli” jest niespotykanym dotąd w kinematografii fenomenem i zasłużyła na miano filmów kultowych. Dotąd „Szybcy i wściekli” zarobili na świecie ponad 2,3 miliarda dolarów.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=9X2P7lNk9YM

Body/Ciało - 2 kwietnia, godz. 20:30

Body/Ciało; prod. Polska; Wiek: 15+; Czas: 1:30; bilet normalny 13 zł, ulgowy 12

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagrodzonych "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię…". Srebrny Niedźwiedź za reżyserię na MFF w Berlinie.Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć. Film Małgorzaty Szumowskiej znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia tegorocznego Berlinale. To drugi z rzędu – po „W imię…” – film Szumowskiej startujący w Konkursie Głównym festiwalu w Berlinie i czwarty w programie imprezy. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie, jak zawsze u autorki „Sponsoringu” i „33 scen z życia”, znakomite nazwiska – Janusz Gajos („Układ zamknięty”), Maja Ostaszewska („W imię…”), Adam Woronowicz („Pani z przedszkola”), Ewa Dałkowska („Korczak”), Władysław Kowalski („Bogowie”) i Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie "Kamieni na szaniec". W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje warszawska rzeźbiarka i stylistka Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne”) i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej – „33 sceny z życia”.

Styczeń 2015

Link do przedsprzedaży biletów w kinie Orange: www.kinoorange.pl/repertuar.php

Paddington

15 stycznia, godz. 15:45

Paddington; prod. Francja, USA, Wielka Brytania; Wiek: b.o.; Czas: 1:35; bilet: 13 zł normalny, ulgowy 12 zł.

Ten miś narozrabia dziś. Paddington to niedźwiadek, który przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić w ręce rodziny Brownów. Znaleziony przez nich na jednej z londyńskich stacji kolejowych sympatyczny miś w czerwonym kapeluszu od razu przypadł do gustu najmłodszemu przedstawicielowi familii, Jonathanowi i jego siostrze. Przyjmując Paddingtona pod swój dach Brownowie nie mieli jednak pojęcia, że uroczy zwierzak przysporzy im mnóstwa kłopotów i przygód. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Artura Żmijewskiego, Maję Ostaszewską czy Jolantę Fraszyńską.

Dzień dobry, kocham Cię

15 stycznia, godz. 17:30

 Dzień dobry, kocham cię; prod. Polska; Wiek: 12+; Czas: 1:33; Godz. 17:30, bilet: 13 zł normalny, ulgowy 12 zł.

Przezabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki młodych ludzi, których losy śledzimy od przypadkowego spotkania i równie niespodziewanego rozstania; przez miłosne poszukiwania w sercu wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału na… ślubnym kobiercu. Szymon (Aleksy Komorowski) jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati (Książkiewicz), jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia (Kurdej-Szatan), pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt i nadzieję na to, żekiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi (Łukasz Garlicki), który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony.

Pani z przedszkola

15 stycznia, godz. 19:30

Pani z przedszkola; prod. Polska; Wiek: 15+; Czas: 1:33; bilet: 13 zł normalny, ulgowy 12 zł.

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli. W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Bogowie

15 stycznia, godz. 21:15

Bogowie – prod. Polska; Wiek 15+; Czas: 2:00;  bilet: 13 zł normalny, ulgowy 12 zł.
Ponad 2 mln widzów w polskich kinach! Jeden z 10. najpopularniejszych polskich filmów po 1989 roku…

BOGOWIE to prawdziwa historia prof. Religi - wizjonera, buntownika i lekarza, który przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. W roli głównej - rewelacyjny Tomasz Kot.

Listopad 2014

Pudłaki - godz. 11:00

Pudłaki -  (3D dubbing) animowany/ familijny/ USA

cena biletu: 16 zł normalny, 15 zł ulgowy
(szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 13 zł grupowy, czas trwania: 96 minut, 

Opis: Pudłaki wydają się groźne tylko na początku. Szybko okazuje się, że krążące o nich legendy, jakoby porywały małe dzieci, odgryzały im paluszki i wysysały z nich wnętrzności, są zmyślone przez złych ludzi. W rzeczywistości trolle w kartonowych ubrankach są serdeczne, ufne i świetni z nich konstruktorzy. Przed laty zaopiekowały się maleńkim chłopcem, którego wychowały na swoje podobieństwo. Teraz to on będzie bronił Pudłaki przed polującym na nie okrutnym, brzydkim i zakompleksionym Archibaldem Snatcherem. 

Animacja studia Laika może nauczyć dzieci wielu mądrych rzeczy. Oprócz oczywistej metafory nieuzasadnionego rasizmu, ucisku silniejszych wobec słabszych, niesie też w sobie lekcję o stawianiu czoła wrogom, o konieczności walki o swoje, ale przede wszystkim pokazuje zgubne skutki braku samoakceptacji (władcze zapędy Snatchera biorą się głownie z poczucia niższości). By jednak docenić tę warstwę "Pudłaków", okres nocnych koszmarów trzeba mieć już daleko za sobą – w całej animacji aż roi się od traumagennych, burtonowskich motywów: paskudnych facjat, robali, przerażających piosenek, lochów i ogólnego mroku. Dorośli znajdą tu dla siebie najwięcej. Oprócz uroczych tytułowych potworów bawią słowne żarty, a szczególnie filozoficzne rozmowy pomocników czarnego charakteru, którzy rozważają, na czym właściwie polega różnica między dobrem a złem. Świetnie napisane dialogi to dzieło niezawodnego Bartosza Wierzbięty, autora najlepszych polskich wersji językowych. Jego nazwisko wśród twórców animacji to już rekomendacja sama w sobie. 

Bogowie - godz. 13:00 i 18:00

Bogowie - (2D dubbing) biograficzny / dramat
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 112 minut, 

Opis: Bogowie to film nakręcony według gatunkowego podręcznika. Tu zawiązanie, akcji, tam zwrot, tu zgrabne scenariuszowe analogie, tam nośne one-linery. Żeby osiągnąć zamierzoną lekkość, potrzeba jednak – zaiste – chirurgicznej precyzji realizacyjnej. I Palkowski daje radę, pierwszorzędnie reanimując szablon oraz tłocząc w niego zapas świeżej krwi. Twórca nie wpada  też w rozmaite pułapki, jakie nastręcza twórcom formuła biografii. Tak, w centrum jest tu "z życia wzięty" bohater, ale reżyser i scenarzysta Krzysztof Rak słusznie nie brną w zbędną faktografię czy ilustracyjność. Scenek rodzajowych z dzieciństwa pod tytułem "oto, jak zostałem chirurgiem" nie uświadczymy. O Relidze opowiada się tu przez pryzmat problemu, scenariuszowego konfliktu. Facet dąży do jasno określonego celu, a my mu kibicujemy. I wystarczy. 

  To oczywiście specyficznie zachodni sposób konstruowania fabuły. Ale Religa doskonale nadaje się na takiego "amerykańskiego" protagonistę. Podobne podejście zresztą nie tylko współgra z wytycznymi scenariopisarstwa, ale i doskonale charakteryzuje samego bohatera (który notabene przekonał się do idei przeszczepów serca właśnie podczas wizyty za wielka wodą). Religa jest bowiem wzorcowym self-made manem, osobą, którą samą siłą woli, czystym uporem i konsekwencją zdaje się naginać rzeczywistość wokół siebie. Poznajemy go więc właśnie przez czyny, a nie słowa. Brawurowy w tej roli Tomasz Kot opiera swoją kreację głównie na języku ciała, konstruując postać z charakterystycznego chodu, przygarbienia, grymasu twarzy czy ogrywania rekwizytu nieodłącznego papierosa.  

Obywatel- godz. 16:00

Obywatel - (2D dubbing) dramat
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 98 minut, 

Opis: W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu Seksmisji. Jak ta kultowa komedia, "Obywatel" również pokazuje, że w jakim sysie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad. Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściągana siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Interstellar - godz. 20:30

Interstellar - (2D dubbing) sci - fi - USA/ Wielka Brytania
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 169 minut, 

Opis: Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne'a.

Pszczółka Maja godz. 11:30

"Pszczółka Maja" (2D dubbing) - premiera 26 września

Przygodowy/ animowany/ dla najmłodszych/ BO,

cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 79 minut,

Opis: Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody tojak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.

zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=uihofgYZgTA 

Wojownicze Żółwie Ninja godz. 15:00

"Wojownicze Żółwie Ninja" (3D dubbing)
Przygodowy/ fantasy/

cena biletu: 16 zł normalny, 15 zł ulgowy
(szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 13 zł grupowy, czas trwania: 101 minut, 

Opis: Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Walczących Stóp trzymają wszystkich w ryzach - od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, ale nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia - Wojownicze Żółwie Ninja. Żółwie muszą współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O'Neil (Megan Fox) i jej superinteligentnym kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnettt), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera. W oparciu o postaci Wojowniczych Żółwi Ninja, stworzonych przez PETERA LAIRDA i KEVINA EASTMANA,na podstawie scenariusza JOSHA APPELBAUMA, ANDRE NEMECA i EVANA DAUGHERTY'EGO producent MICHAEL BAY (seria Transformers) i reżyser JONATHAN LIEBESMAN (Gniew Tytanów) wprowadzają w XXI wiek ulubieńców widowni, czyli Wojownicze Żółwie Ninja.

zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Gjf4X_RAXN8

Miasto 44 godz. 17:00

"Miasto 44" - premiera 19 września

Dramat

cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 130 minut, 

Opis: Miłość w czasach apokalipsy. Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju"Sala samobójców", to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. "Miasto 44" nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. "Miasto 44" nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. "Miasto 44" nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce. - Twórcy filmu "Miasto 44".

zwiastun:http://youtu.be/KEA76l3tLzM 

Służby Specjalne godz. 19:30

"Służby specjalne" - premiera 3 października

Dramat/ kryminał

cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny,studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy, czas trwania: 115 minut,

Opis: Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą  musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują. Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu. Znakomite kreacje aktorskie w "Służbach specjalnych" stworzyli czołowi
polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech
>oraz na Łotwie.

zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=xRXG1jA3T5o