Zespół ludowy „Lelija”

Zespół został założony w marcu 2007 roku.  Kierownikami zespołu są Sylwia Pacholec- Rudol i Dariusz Ejsymont.  W skład zespołu wchodzi kilkanaście osób śpiewających oraz kapela ludowa, składająca się z takich instrumentów jak: akordeon, skrzypce, klarnet, kontrabas i bęben. Nad ruchem scenicznym w utworach czuwa Pani Ewa Piotrowicz.  

Celem zespołu jest ocalenie od zapomnienia muzycznej twórczości ludowej, dlatego też w repertuarze zespołu znajduje się ponad 100 utworów ludowych- różnych regionów Polski, a poza tym kolędy i pieśni patriotyczne.

„Lelija” brała udział  w   konkursach i przeglądach muzycznych niejednokrotnie zdobywając  miejsca czy wyróżnienia.   Należą do nich m.in. Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach, Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka” w Stawigudzie czy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Pieniężnie.

Koncertowali na Ukrainie, w Nieporęcie - mieście partnerskim Dobrego Miasta, gminach ościennych a także w miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego.