Senior w bibliotece – 19 grudnia 2019 r.

Coraz bliżej Święta, na kolejnym spotkaniu „Senior w bibliotece” uczestnicy wykonali stroiki i ozdoby świąteczne z szyszek i krążków brzozowych. Własnoręcznie zrobione ozdoby będą zdobiły świąteczne stoły i choinki. WESOŁYCH ŚWIĄT

Senior w Bibliotece – 21 listopada 2019

Dla wielu, jesień to najpiękniejsza pora roku bo jak pisała Maria Konopnicka – zresztą wielka admiratorka okresu, gdzie słońce szybko żegna się z dniem, bo „Jesienią, jesienią sady się rumienią (…)”. 21 listopada br. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście na moment zmieniło swój kolorystyczny wizerunek, a to dzięki kolejnemu już, spotkaniu z cyklu Senior w Bibliotece. Salę , w której z wielkim zaangażowaniem pracowali uczestnicy twórczej wizyty, zdominowały różne odcienie barw: żółtej, brązowej czy złotej. Przewodnim motywem był Jesienny bukiet z liści. Piękne i barwne kompozycje z liści zostały zabrane, gdzie zapewne urozmaiciły wnętrza domów.

Senior w bibliotece – 23 października 2019

23 października  odbyło się spotkanie Senior w bibliotece pod hasłem „Bądź piękna jesienią”. Tego dnia spotkałyśmy się z kosmetyczką, która pokazała nam jak dbać o skórę twarzy w okresie  jesienno-zimowym.

Senior w bibliotece – 27 maja 2019

27 maja odbyło się spotkanie Senior w bibliotece, w wiosennej atmosferze uczestniczki uszyły piękne tulipany do wcześniej wykonanych flakonów.

Senior w bibliotece – 16 kwietnia 2019

16 kwietnia odbyło się spotkanie Senior w bibliotece, w świątecznej atmosferze uczestniczki wykonały piękne flakony ze słoików i butelek,  które zabrały ze sobą do domów.

Senior w bibliotece – 22 marca 2019

22 marca odbyło się spotkanie Senior w bibliotece, uczestniczki wykonały figurki gipsowe, które zabrały ze sobą do domów.

Senior w bibliotece - Jak Cię widzą, tak Cię piszą - 22 lutego 2019

22 lutego odbyło się spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. W przyjemnej atmosferze przy kawie i  herbacie  Seniorki spotkały się z konsultantką firmy kosmetycznej Grażyną Szymelfening. Podczas spotkania uczestniczki miały okazję wykonać codzienny makijaż oraz dowiedziały się jakich kosmetyków należy używać aby zachować piękny wygląd na długie lata.

Senior w bibliotece
22 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Inspiracją spotkania był Dzień Babci i Dziadka. W miłej atmosferze przy kawie i herbacie licznie przybyli uczestnicy wysłuchali pięknie zaśpiewanych piosenek w wykonaniu solistów oraz zespołu Serduszka .

Senior w bibliotece - 13 grudnia 2018

13 grudnia odbyło się spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. W świątecznej atmosferze przy herbacie i ciastku uczestniczki wykonały kule musujące do kąpieli oraz choinkę ze starych książek, która będzie piękną ozdobą wnętrza ich domu.

 
 

Senior w bibliotece

29 listopada odbyło się spotkanie  z cyklu Senior w bibliotece – Andrzejkowe czary-mary. Uczestniczki kreatywnie spędziły czas, wróżąc przy pomocy „Koła fortuny”, orzechów z wróżbą oraz tradycyjnie lejąc wosk.

Senior w bibliotece

18 października odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie  z cyklu Senior w bibliotece. Tym razem uczestniczki kreatywnie spędziły czas, wykonując przepiękne jesienne ramki do zdjęć oraz uczestniczyły w kursie samoobrony.

 
 

Senior w Bibliotece - 29 maja 2018

29 maja odbyło spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Inspiracją spotkania był Dzień Matki. Przybyli uczestnicy wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu Serduszka  oraz solistów ze Studia Piosenki CKB.

Senior w bibliotece

19 kwietnia po raz kolejny odbyło się spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Tym razem uczestniczki kreatywnie spędziły czas, wykonując przepiękne wiosenne dekoracje do domu.

7 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w Bibliotece. Tym razem zaszczyciła na swoim występem Agnieszka Szczucka, która przy akompaniamencie Łukasz Jóźwiaka zaśpiewała kilka utworów z repertuaru muzyki poważnej. Okazją do spotkania był zbliżający się Dzień Kobiet.

Senior w bibliotece

14 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Naszym gościem była Pani dietetyk, która przekazała uczestnikom wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego żywienia oraz wykonała każdej z uczestniczek pomiar tkanki tłuszczowej.

Serduszka dla naszych seniorów

23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Inspiracją spotkania był Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przybyli uczestnicy wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu Serduszka. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali odblaski promujące akcję Zadbaj o Siebie i Swoich najbliższych na drodze - Bądź odblaskowa/y.

Senior w bibliotece - 7 grudnia 2017

7 grudnia odbyło się spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. W przyjemnej atmosferze przy choince, herbacie i ciastku uczestniczki wykonały choinkę, która będzie piękną ozdobą wnętrza ich domu.

 
 

Senior w bibliotece Jak dbać o urodę w wieku senioralnym? - 15 listopada 2017

 

15 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. W przyjemnej atmosferze przy świecach, herbacie i ciastku Seniorki spotkały się z kosmetyczką Panią Alicją Stasiewicz. Podczas spotkania zostały wykonane zabiegi pielęgnacyjne twarzy u jednej z Pań. Uczestniczki dowiedziały się jakich kosmetyków należy używać aby zachować piękny wygląd na długie lata.

Senior w bibliotece

Tadeusz Prusiński -  dziennikarz i publicysta, dyrektor Fundacji Sztuki Pantomima Olsztyńska (1998-1999). Autor m.in. antologii reportażu o Warmii i Mazurach „A dąb rośnie” i książek: „Jest teatr w Olsztynie” i „Milczący komedianci. Rzecz o Bohdanie Głuszczaku i Pantomimie Olsztyńskiej”. Swoim bogatym dorobkiem i doświadczeniami T. Prusiński podzieli się z czytelnikami przy okazji prezentacji ostatniej książki o Pantomimie Olsztyńskiej i twórcy jej sukcesów Bohdanie Głuszczaku.  Profesor Bohdan Głuszczak w rozmowach z autorem przekazuje wspomnienia osobiste – dotyczące dziejów rodziny, czasów powojennego dzieciństwa i młodości, oraz retrospekcje zawodowe – studia, praca, współpraca i spotkania z największymi ludźmi polskiej kultury, m.in. Pendereckim, Niemenem, Sewrukiem, Ziarnikiem, Fronczewskim czy Zapasiewiczem. To książka ukazująca m. in. jak wizje reżysera, inspirowane mitologią, Biblią, muzyką i malarstwem, przeradzają się w wielkiego formatu spektakle pantomimiczne – nową formę wyrazu artystycznego, która zastąpiła język migowy. „Pantomima Olsztyńska”, początkowo prekursor arteterapii, w swojej działalności poszła znacznie dalej – trafiła na sceny polskie i międzynarodowe, sięgnęła po ważne międzynarodowe nagrody oraz odznaczenia artystyczne, odcinając się od etykiety regionalnego amatorskiego teatru „tylko” osób niepełnosprawnych, realizującego program terapeutyczny.

Senior w bibliotece

21 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Senior w bibliotece. Podczas spotkania którego gościem była Pani dietetyk Anna Salmanowicz seniorzy zdobyli wiedzę dotyczącą zasad zdrowego żywienia. Pod koniec spotkania Pani z Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście wręczyła uczestniczkom spotkania Kopertę Życia. Jest to koperta przechowywana w lodówce, zawierająca kartę informacyjną z krótkim opisem choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego, oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny – informacjami niezbędnymi podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej. Koperta adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowania wezwanych na interwencję w domu chorego i stanowi dużą pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie. Uczestniczki otrzymały również piękne zakładki do książek.

 

Senior w bibliotece

10 maja odbyło się spotkanie inauguracyjne cyklu Senior w bibliotece. W przyjemnej atmosferze przy herbacie i ciastku Seniorzy zgłębili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. O wyłudzeniach „na wnuczka” i innych zagrożeniach opowiadał Pan policjant.