Nowości wydawnicze

Słoneczniki po burzy – Ewelina Maria Mantycka

Pierwsza część barwnej sagi rodzinnej, osadzonej w realiach współczesnej polskiej wsi. Liliana Kłosowska-Maj po pięciu latach trwania w toksycznym małżeństwie postanawia uciec z wielkiego miasta, by jej córeczka mogła wychowywać się w innym, pozbawionym wiecznego strachu, środowisku. Wprowadza się do rodzinnego dworku, gdzie spędziła dzieciństwo. Nawiedzony dwór prababki Rozalii, zwanej „Czarownicą z Ogrodowej”, staje się spokojną przystanią dla matki i córki. Choć wszystko zdaje się pomyślnie układać, a na horyzoncie pojawia się nowe uczucie, natrętnie powracają wspomnienia przeszłości, a stare domostwo kryje w swoich zakamarkach okrutne tajemnice, legendy i wiele wylanych łez. Losy Kai i Lilki to początek opowieści o różnych pokoleniach, problemach i losach rodziny z Ogrodowej.

I żyli długo i… świątecznie – Karen Schaler

Czasem jedno nieprzemyślane zdanie potrafi pociągnąć za sobą zaskakujące konsekwencje. Zwłaszcza wypowiedziane w telewizyjnym talk show przed milionową publicznością. Gdy powieściopisarka Riley musi na wizji odpowiedzieć na nietaktowne pytanie, wpada w panikę. Choć nie cierpi opowiadać o swoim prywatnym życiu, wspomina o wielkiej miłości, która zainspirowała ją do stworzenia ostatniej książki. Nieprzemyślana uwaga wywróci jej świat do góry nogami. Trzech byłych chłopaków Riley ogląda program i każdy z nich wierzy, że mowa właśnie o nim. Mężczyźni jadą za kobietą do górskiego pensjonatu, w którym Riley promuje powieść. Każdy chce odzyskać jej serce. I żaden nie przebiera w środkach. Romantyczne kolacje, świąteczne randki – czas start! Gdy Riley wspomina kolejne związki, odżywają dawne uczucia, a kobieta staje w obliczu niełatwych pytań. • Czy da się wskrzesić miłość, którą żywiliśmy do kogoś dawno temu? • Czy warto wracać do relacji sprzed lat? • Czy można kochać więcej niż jednego mężczyznę? Gdy Riley zajrzy w głąb własnego serca, miłość sama ją odnajdzie. Czy w jej życiu będzie miejsce na szczęśliwe gwiazdkowe zakończenie? Nowa powieść Karen Schaler opowiada o magii, która dzieje się, gdy zajrzymy we własne serca. I o tym, ze każdy z nas zasługuje, by żyć z kimś długo i… świątecznie.

Chąśba – Katarzyna Puzyńska

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą przez wszystkich, żeby ją spalić na stosie i utopić, boginką zimy Marzanną)? Otóż ta trójka nie ma ze sobą absolutnie nic wspólnego. Kto jednak słyszał o tym, by Rodzanice tak przędły nić życia, aby komukolwiek cokolwiek ułatwić? Zamir, Strzebor i Mora muszą zjednoczyć siły we wspólnej sprawie, choć tak naprawdę nie znają nawet celu swojej wędrówki, a za wskazówkę mają jedynie niezbyt zrozumiałą przepowiednię wołchwa. Ze świątyni w grodzisku wykradziona zostaje tarcza powierzona mieszkańcom przez Jarowita, znanego ze sporego (i dość krwawego) temperamentu boga wojny i wiosny. A zbliża się wiosenna równonoc, zostało więc dosłownie kilka dni na odzyskanie zguby i zażegnanie niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało kobiety. Najwyraźniej została zamordowana. Rozpoczyna się poszukiwanie związku jej śmierci z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, której złożenie wymogła na mężu. W lesie znajduje się odmieniec - chromy chłopiec. Czy to on zmieni losy grodziska? A może nawet całego Królestwa? Jeszcze tego nie wiesz, ale to ty zdecydujesz, oczywiście na tyle, na ile bohaterowie ci pozwolą! Tylko uważaj, bo w bezkresnym lesie czai się Leszy. No i jeszcze banda stolemów, ale kto by się przejmował olbrzymami cztery razy większymi od człowieka. Tak czy inaczej, wiadomo jedno - topór wszystko zakończy.

Selfie z aniołem – Hanna Urbankowska

Mieszkańcy bloku na warszawskim Mokotowie lubią przesiadywać w kawiarni na parterze. Nie wiedzą jednak, że późnym wieczorem lokal zajmują aniołowie. „Dzień dobry!” zmienia się w „Dobranoc!”, a opiekunowie lokatorów zawzięcie dyskutują o swoich sprawach. O czym mogą rozmawiać? Przecież wszystko dobrze się układa… A może jednak nie? Nagła śnieżyca, dziwne sny, nieprawdopodobne spotkania… W życie wkrada się zapowiedź chaosu. „Selfie z aniołem” to książka, w której przenikają się dwa światy: ludzi i aniołów, zaś sprawy ostateczne splatają się z codziennością mieszkańców bloku. Wracają bohaterowie, znani z „Noworocznych aniołów”. Matylda i Wojciech, już po ślubie, oczekują pierwszego dziecka. Ania spełnia się, prowadząc kawiarnię. Zuzanna wyjechała na studia do Londynu. Jakie znaczenie może mieć dla bohaterów historia, która wydarzyła się w latach 70. w podwarszawskiej wsi? Jaką rolę odegra zagubiony anioł, który przypadkowo trafia do warszawskiego bloku? Czy można ruszyć do przodu bez zaleczenia dawnych ran? I czy anioł może przestać być aniołem..?

Wiolonczelistka – Daniel Silva

Przebywający na przymusowej emigracji w Londynie Wiktor Orłow, niegdyś najbogatszy człowiek w Rosji, niestrudzenie prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym kleptokratom z Kremla. Jego luksusowa rezydencja należy do najlepiej strzeżonych. A jednak w pewien deszczowy letni wieczór, w samym środku pandemii, zabójcy udaje się przechytrzyć ochronę. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: dokumenty w domu Orłowa zostały skażone śmiercionośną substancją. Scotland Yard ustala, że dostarczyła je współpracująca z Orłowem dziennikarka śledcza antykremlowskiej gazety. Kiedy po zabójstwie dziennikarka znika, MI6 podejrzewa, że to pracujący dla Moskwy zabójca.

Złoty płatek śniegu – Krystyna Mirek

W święta najważniejsza jest miłość. Każdy jej pragnie. Ale kiedy wreszcie się pojawia, potrafi nieźle namieszać. Julka, zakochana nastolatka, wiezie do rodzinnego domu swojego chłopaka. Nikt się go nie spodziewa. Jej rodzice, przekonani, że wszystko wiedzą o ukochanej jedynaczce, nie zdają sobie sprawy, że za chwilę staną przed najważniejszym życiowym egzaminem. A prawda mocno ich zaskoczy. Ciepły, charyzmatyczny dyrektor szkoły, próbuje wysłać zakochanej w nim samotnej mamie jasny sygnał, że nie odwzajemnia jej uczuć. Jednak im mocniej się stara, tym bardziej sprawy się komplikują. A uczucia nic sobie nie robią z dobrze poukładanych planów.

Sierota z Warszawy – Kelly Rimmer

Niezwykła opowieść o bohaterstwie, poświęceniu i nadziei. Wiosna 1942 roku. Po tragicznej stracie rodziny czternastoletnia Emilia Śląska mieszka w Warszawie przygarnięta przez bezdzietną parę. Niemiecka brutalność wobec Żydów zmusza ją do ukrywania prawdziwej tożsamości. Od tej pory dziewczynka nazywa się Elżbieta Rabinek. Wie, że za murami pobliskiego getta panuje jeszcze większe cierpienie niż po aryjskiej stronie.

Czas tajemnic – Marzena Rogalska

Bywa, że jeden człowiek potrafi odmienić nasze życie. Ukryta pod fortepianem w salonie krakowskiego mieszkania dziewczynka z ciekawością podsłuchuje rozmowę ukochanego ojca z dystyngowaną panią Doris. Niedługo małą Karolinę i dojrzałą kobietę połączy niezwykła więź. Dorastająca Karla ma wszystko, by zawojować salony Krakowa. Młodziutka, śliczna, błyskotliwa dziewczyna z dobrego domu potrafi zawrócić w głowie. Gdy wyjeżdża z ojcem do Zakopanego, jej życie nabiera tempa i barw. Zafascynowana artystycznym światem, stopniowo odkrywa uroki flirtu, zabawy, a nawet hazardu. Świat dorosłych, w który wchodzi, jest jednak bardziej skomplikowany, niż może się wydawać.

Dobrze, że jesteś – Gabriela Gargaś

W mroźny, grudniowy wieczór ulice Warszawy wypełnia gwar świątecznych przygotowań, a gwiazdkowy nastrój rozgrzewa wszystkie serca. Wśród zabieganych mieszkańców stolicy jest też ona – dziewczyna, która tęskni. Borys nie wierzy w magię świąt i zdecydowanie odrzuca wszystko, co związane z Bożym Narodzeniem. Praca jest dla niego najważniejsza nawet wtedy, gdy inni zajmują się przystrajaniem choinki i pakowaniem prezentów dla najbliższych. Wszystko zmienia się, kiedy los stawia na jego drodze Zoję. Rudowłosa, spontaniczna, roześmiana – jest jego ciepłym promieniem słońca w mroźny dzień. Zakochani szybko orientują się jednak, że spotkali się nie w tym miejscu i nie w tym czasie, a miłość nie jest w stanie przyćmić wszystkiego, co ich dzieli. W chwili rozstania obiecują sobie jedno – jeśli za dwa lata o tej porze wciąż będą za sobą tęsknić, dadzą sobie jeszcze jedną szansę.

Drzewko szczęścia- Magdalena Witkiewicz

Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana strategia naprawiania relacji rodzinnych, uknuta przez Kornelię i jej przyjaciela proboszcz w noc przed pierwszymi roratami. Rodzina bowiem stara się ukryć przed seniorką rodu różne sekrety. Ale Kornelia widzi wszystko.

Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją – Szaranowicz Włodzimierz

Jego niepowtarzalny głos przez lata rozbrzmiewał w polskich domach, towarzysząc największym sukcesom polskich sportowców. Do dziś Włodzimierz Szaranowicz kojarzy się ze zwycięstwami Adama Małysza i Kamila Stocha, medalami polskich lekkoatletów oraz ceremoniami otwarcia igrzysk olimpijskich. Kibice potrafią z pamięci cytować jego kultowe komentarze. W szczerej rozmowie z córką jeden z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych polskich dziennikarzy sportowych opowiada o swoim życiu i karierze dziennikarskiej, o czarnogórskich korzeniach i dorastaniu na powojennym Muranowie, o pracy w radiu i telewizji, zawodowych mistrzach i przyjaciołach, godzeniu pracy z życiem osobistym.

Milcząc jak grób – Małgorzata Rogala

Podkomisarz Monika Gniewosz musi zerwać z przeszłością i zmienić otoczenie. Decyduje się więc na przeprowadzkę z Warszawy do sennego miasteczka Pełnia, gdzie życie płynie leniwie, a mieszkańcy wierzą, że nad jeziorem przechadza się duch topielicy. Monika zaczyna pracę w komisariacie i już pierwszego dnia dostaje wezwanie na miejsce zdarzenia – ktoś napadł na młodego mężczyznę. Wkrótce dowiaduje się również o zaginięciu gospodyni pensjonatu. Stopniowo sprawy miasteczka zaczynają wciągać policjantkę niczym niebezpieczne mokradła.

Finalistka – Anna Janko

Brawurowa. Wywrotowa. Autoironiczna. Hanna M. to pisarka w tak zwanym dojrzałym wieku, aktywistka-pesymistka, która niejedno w życiu przeszła. Ma za sobą trudną młodość, nieudane związki, rodzinne rewolucje. Teraz los wystawia jej rachunki za podjęte decyzje, ale też daje nowe nadzieje na starą miłość. Tymczasem słychać tykanie zegara, biologicznego.

Uwikłana – Alicja Sinicka

Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w planach ma kolejny, a profil na Instagramie rośnie z dnia na dzień. Mimo że dziewczyna rozwija skrzydła w działalności twórczej, sprawy rodzinne nie pozwalają jej w pełni cieszyć się tym, co osiągnęła. Wraz ze swoim chłopakiem, Michałem, postanawia wyjechać do urokliwego domku położonego w spokojnej miejscowości Zadry. Ale nie będą niestety sami: są tam już brat bliźniak Michała oraz ich wspólna przyjaciółka. Postarają się nie wchodzić sobie w drogę.

Cuda codzienności – Maria paszyńska

Poruszająca opowieść o miłości, nadziei, walce o marzenia, a nade wszystko o sile rodziny. W wigilijną noc 1863 roku, w lubelskiej wsi przychodzi na świat chłopiec o niezwykłych niebieskich oczach. Jego los wydaje się przesądzony - będzie jednym z milionów chłopów w nieistniejącej na mapie Rzeczpospolitej. Lecz w sercu dorastającego Macieja rodzi się marzenie - chciałby sam napisać historię swojego życia...

Pięć wdów – Agnieszka Olszanowska

Zabawna historia o miłosnych perypetiach nestora rodziny Nowaków, który, ku rozpaczy swoich bliskich, nie bacząc na wiek, postanawia ponownie się ożenić. W tym celu wykorzystuje znane mu z młodości metody znajdowania potencjalnych kandydatek na żonę. Tworzy listę wdów z najbliższej okolicy i pośród nich cierpliwie poszukuje tej jedynej. Niestety, bez powodzenia. W końcu odwiedza dom pod lasem, gdzie pięć sióstr wspólnie spędza lato. Każda z nich zdążyła już owdowieć i każdej Franciszek składa propozycję matrymonialną…

Defekt – Olga Kruk

Jak daleko zaprowadziła go obsesja? Co jeszcze mógł zrobić? co jeszcze zrobił? Czego mi nie powiedział? Liwia ma wszystko – dom pełen ciepła, kochającego męża i ślicznego synka. Aż do dnia, gdy cały jej świat rozpada się na kawałki. Ktoś morduje jej męża w ich własnej kuchni. Liwia i jej synek nie mogą już czuć się bezpiecznie. Kim jest morderca? Kto obserwuje Liwię? Sekrety powoli wychodzą na światło dzienne, a prawda okazuje się przerażająca. Nie wiem, czy jestem gotowa poznać prawdę. wdech, wydech. uspokój się. musisz się skupić. musisz mieć wszystko pod kontrolą.

Poranki na Miodowej – Joanna Szarańska

Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie, jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego dnia otrzymuje list w błękitnej kopercie. Kto dziś jeszcze pisze listy? Małgorzata zna tylko jedną taką osobę, ale wolałaby wymazać ją z pamięci. Jednak informacja, którą skrywa błękitna koperta skłania ją do powrotu na Miodową. Do domu pełnego wspomnień. W starej księgarni, gdzie półki uginają się od książek, a kraciasty fotel kusi swą miękkością, Małgorzata wraca myślami do lat dzieciństwa i odkrywa tajemnice swej rodziny. Jak na powrót Małgorzaty zareagują dawni przyjaciele i sąsiedzi? Czy na pewno jej związek jest udany? A może na Miodowej czeka na nią ktoś ważny?

Miłość warta wszystkiego – Agnieszka Jeż

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna – nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne – ona jest Żydówką z dostatniego domu, on – biednym lekarzem, Polakiem. Gorący sierpień, współcześnie. Anna Matkowska nie wierzy już w szczęśliwy traf, szuka drugiej połówki na portalu internetowym. Poznaje Marcina Zielińskiego, który w rzeczywistości okazuje się jeszcze cudowniejszy niż w wirtualu. Pcha ich ku sobie szalona miłość i wszystko inne – są dla siebie stworzeni…

Pani z wieży – Magdalena Wala

Historia kobiety, która wzięła los w swoje ręce Eliza Baranowska jest dziedziczką pokaźnego majątku Janowice położonego na Kresach. Otrzymała go po matce, która wiodła nieszczęśliwe życie u boku niewiernego męża, tak jak wiele kobiet w jej rodzie. Dziewczyna wierzy, że jeśli sama będzie decydować o sobie, uniknie podobnego losu. Po wybuchu wojny z bolszewikami na dwór napadają białoruscy chłopi. Eliza z macochą i przyrodnią siostrą ledwo uchodzą z życiem, chroniąc się w górującej nad okolicą wieży. Tajemnicza budowla ma złą sławę, ponoć straszy w niej duch kniaziówny Sonki…

Nie mam więcej pytań – Gillian McAllister

Oryginalny, piekielnie pomysłowy thriller, który po przeczytaniu na zawsze zostaje w pamięci. Nie będziecie w stanie ani na chwilę przestać śledzić procesu sądowego, który zdecyduje o losie dwóch sióstr.

Cena złudzeń – Agata Marzec

Żyjąca skromnie, ale szczęśliwa rodzina Ziembiaków przeżywa nieoczekiwany dramat: ich osiemnastoletnia córka – Karolina – wzorowa uczennica, absolwentka renomowanego liceum, laureatka wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych, zamiast dokonać wyboru kierunku studiów, oznajmia, że przerywa swoją edukację. W tym czasie przestaje wracać do domu na noce, wiąże się z podstarzałym lokalnym biznesmenem…

Terapeutka – Bev Thomas

Thriller psychologiczny.
Ruth Harland jest dyrektorką przychodni terapeutycznej w Londynie. Jako psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem jest bardzo poważana w środowisku. Ale jej życie rodzinne świadczyłoby o czymś innym – Tom, jej siedemnastoletni syn zaginął i od dwóch lat nie było z nim kontaktu. Ruth rozpacza po utraconym synu, starając się zrozumieć jego zniknięcie – czy zaginął, czy zginął?

Wdowie Wzgórze – Katarzyna Ryrych

Opowieść dla kobiet, słodko-gorzka historia o wiecznie żywej pamięci, o młodości dającej źródło siły na starość, o wierności marzeniom i o miłości, miłości nie zawsze łatwej, nie zawsze stereotypowej, miłości trudnej - przenikającej każdą stronę tej książki.

Imperium małych piekieł – Joanna Lamparska

Wiosna 1945 roku. Uciekający z Auschwitz Anioł Śmierci, doktor Mengele, krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, jednego z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne.

Surogatka – Sara Connell

Jak moja mama urodziła mi syna to przejmująca historia Sary Connell i jej męża Billa, którzy przez siedem lat starali się o dziecko. W tym czasie przeszli dwuletnie leczenie akupunkturą i siedem cykli sztucznego zapłodnienia z towarzyszącymi im trzema setkami zastrzyków, stracili dwoje bliźniąt…

Zapowiedzi nowości wydawniczych

Brakujące ogniwo – Eliza M.- Domagała

Celino, obudź się ! – Dorota Wójcik

Chłopak, którego nie było – Elżbieta Rodzeń

Długa droga – Anna Węgrzynowska

Dojrzałość wzruszeń – Alicja Masłowska-Burnos

Dziewczyny od szyfrów – Liza Mundy

Harem  - Alex Vastatrix

Jesienny motyl – Agata Suchocka

Kolor pawich piór – Jojo Moyes

Kolorowych snów – Monika Sawicka

Kosztowna miłość – Ramona Fransson

Księga N.- Peng Shepherd

Milion nowych chwil – Katherine Center

Młyn nad Czarnym Potokiem – Anna J. Szepielak

Moje lato w Tenby – Tracy Rees

Nasze małżeństwo – Tayari Jones

Nie przestałyśmy być kobietami – Weronika Wierzchowska

Nie szukaj mnie – Clare Mackintosh

Niewinna żona – Amy Lloyd

O jeden diament za daleko – Marta Radomska

Opowiedz mi o nim – Carin Gerhardsen

Podejrzany – Lee Child

Sekret guwernantki – Marta Grzebuła

Sekret letniego ogrodu – Hannah Richell

Sharon Tate – Alisa Statman

Szlif – Jeffery Deaver

Tabu – Bernadeta Pradzioch

Teraz zaśniesz – C.L. Taylor

Testerka szczęścia – Anna Szczęsna

Tylko nie mów mamie – Toni Maguire

Weź głęboki wdech – Kasia Bulicz-Kasprzak

Willa pod Czarnym Tulipanem – Danuta Karolewicz

Wszystkie róże świata – Jagoda Wochlik

Z widokiem na miłość – Kate Sterritt

Zagadka sprzed lat – Elżbieta Zakrzewska

Zahhak _ Władimir Miedwiediew

Zgubić i znaleźć – Danielle Steel

Zobaczyć gdzie indziej – Danuta Noszyńska

Żółty krokus – Laila Ibrahim

Polecamy

Żółty krokus – Laila Ibrahim

Chwilę po przyjściu na świat Lisbeth zostaje zabrana matce i przekazana zniewolonej, młodej mamce, Mattie, odseparowanej od własnego nowo narodzonego syna. „To najprawdziwsza historia, jaką kiedykolwiek opowiedziano: historia mojej miłości do Mattie oraz miłości, którą – jak sądzę – ona obdarzyła mnie”.

Sekretne dziecko – Kerry Fisher

Susie musiała zrobić coś, czego odtąd zawsze będzie żałować. A potem zakopała głęboko i wyparła z pamięci przyczyny, dla których postąpiła tak, a nie inaczej. Jednak jej sekret powraca. Czego się tylko nie dotknie, jest naznaczone cieniem tamtego dramatu.

Harem. Pierwsza opowieść o polskim haremie – Alex Vastatrix

Książka w znacznej części napisana jest w postaci pamiętnika młodej dziewczyny sprzedanej przez matkę do tytułowego haremu. Cała historia jest niezwykła i w dużej mierze oparta na faktach.

Sekret guwernantki – Marta Grzybuła

Pewnego dnia w ręce Natalii Valiant, młodej bibliotekarki z Wrocławia, przypadkowo trafiają listy sprzed ponad stu lat. Ich autorką jest młoda guwernantka, Martha Demurely. Kobieta zginęła w tajemniczych okolicznościach, bo wiedziała coś, czego wiedzieć nie powinna.

Dziewczyny od szyfrów – Liza Mundy

Zupełnie nieznana, przemilczana historia młodych kobiet, które złamały klucz do kodów państw osi, pomogły aliantom wygrać wojnę i zrewolucjonizowały kryptoanalizę.

Nowości

Zapowiedzi nowości wydawniczychA miało być tak pięknie ! – Katarzyna Kalicińska

Bezsenne noce, senne dni – Alina Białowąs

Cenny motyw – Małgorzata Rogala

Chodzi lisek koło drogi – Hanna Greń

Dom Lalek – Edyta Świętek

Druga strona nocy – Joanna Jax

Gwiazdy nadziei – I.M. Darkss

Idealne małżeństwo – Kimberly Belle

Inna – Max Czornyj

Jeszcze się kiedyś spotkamy – Magdalena Witkiewicz

Kołysanka z Auschwitz- Mario Escobar

Kuracja dla serca – Agnieszka Szacka

Lato wśród wydm – Agnieszka Krawczyk

Masakra ludzkości – Stephen Baxter

Miałeś tam nie wracać – Wojciech Wójcik

Miłe Natalii początki – Olga Rudnicka

Mister – E.L. James

Moje przyjaciółki z Rovensbruck – Magda Knedler

My dzieci z obozów – Wendy Holden

Odwet – Vincent V. Severski

Opiekunka – Sheryl Browne

Ostra jazda – Ryszard Ćwirlej

Perska zmysłowość – Laila Shukri

Pocztówki – Agnieszka Lis

Podróż tysiąca mil – Richard Paul Evans

Rejs po szczęście – Katarzyna Sarnowska

Requiem – Anna Bellon

Stracony List – Jilian Cantor

To, co nas łączy – Adrianna Klara Kłosińska

Trauma – Max Czornyj

Trudny wybór – Frączyk

Warto walczyć o tę miłość – Justyna Bednarek

Wschody i zachody słońca – Aleksandra Tyl

Złota klatka – Camilla Lacberg

Zranić marionetkę – Katarzyna Grochola

Żona bankiera – Cristina AlgerMy, dzieci z obozów – Wendy Holden

Historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oprawcami i dzięki temu uniknąć śmierci. Dopiero po latach dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami – tak niezwykłych i tak jednoczących, że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem

Kołysanka z Auschwitz – Mario Escobar

Wzruszająca opowieść o wytrwałości, nadziei i sile w jednym z najbardziej przerażających okresów w historii świata. Inspirowana życiem Helene Hannemann opowieść o heroicznej kobiecie, której odwaga i miłość rozświetliły najgorsze mroki historii.

Gwiazdy nadziei – I.M. Darkss

Zdystansowany i ironiczny właściciel salonu tatuażu, który robi wszystko, by jego relacje z kobietami były krótkie i niezobowiązujące. Nosi w sobie piętno bolesnej przeszłości i wydaje się, że nic i nikt nie jest w stanie się przebić przez pancerz, który przez lata budował.
I wtedy pojawia się Amara. Oboje nie są świadomi tego, że ich drogi splotły się już wcześniej w bardzo dramatycznych okolicznościach…

Stracony list – Jilian Cantor

Ujmująca i zapadająca w pamięć słodko-gorzka opowieść o miłości, która rozkwitła w cieniu burzliwych czasów i tragicznych wydarzeń. O skomplikowanych losach ludzi - ofiar wojennej zawieruchy. O poczuciu tożsamości, odwadze i poświęceniu. Piękna, momentami smutna, nostalgiczna i wzruszająca.

Kuracja dla serca – Agnieszka Szacka

Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora!
Renata przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po raz pierwszy jedzie do sanatorium. Kobieta myśli, że miłość, seks, namiętność, zmysłowość dawno już zostawiła je za sobą…

Listy zza grobu – Remigiusz Mróz

Listy zza grobu łączą przeszłość z teraźniejszością, od dwudziestu lat pojawiając się w życiu Kai Burzyńskiej. Co roku, tego samego dnia, kobieta otrzymuje wiadomości od zmarłego ojca, które mają być drogowskazami w codziennym życiu. Jednak czy na pewno to ich jedyna rola?

Polecamy

Szczęście na wyciągnięcie ręki – Agnieszka Krawczyk

Piękna opowieść o sile rodziny, przyjaźni i miłości. To historia o domu, do którego zawsze można wrócić, nawet jeśli droga do niego bywa kręta i pełna tajemnic. Bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć.

Żona mordercy – Rachel Caine

Świat Giny Royal legł w gruzach w chwili wypadku – nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w ścianę garażu w jej domu. Rozpadło się wszystko, co uznawała dotąd za szczęśliwe i spokojne życie. W zniszczonym garażu odkryto zwłoki torturowanej kobiety. Okazało się, że jej mąż, człowiek któremu Gina ufała i ojciec jej dzieci, jest wyjątkowo okrutnym, seryjnym mordercą. Jak mogła o tym nie wiedzieć?

Fashionistki zrzucają czadory – Aleksandra Chrobak

Autorka bestsellerowych zaprasza czytelników w podróż do miejsca, które fascynuje ją od lat. W Iranie odwiedza zamknięte dla innowierców sanktuaria szyickich imamów, w których Iranki najpierw się modlą, a później ustawiają do selfie przy grobie świętych męczennikówZaprzyjaźnia się z irańskimi kobietami: matronami z hammamu, koczowniczkami w kolorowych sukniach i fashionistkami, które zapraszają ją do swojego świata.

Trzecia tajemnica – Steve Berry

Brawurowa pełna emocji i gwałtownych zwrotów akcja thrillera z mnóstwem ciekawych spekulacji na temat jednej z najbardziej zaskakujących tajemnic ludzkiej cywilizacji – odnalezienie dokumentów dotyczących Fatimskiego objawienia.

Natalia – Magdalena Wala

Natalia Odręga pochodzi z zamożnej rodziny posiadającej niemały majątek. Jej ojciec chce wydać ją za mąż za mężczyznę z arystokratycznej rodziny. Ale Natalia, pomimo olbrzymiego posagu, nie miała dotąd szczęścia w miłości…Świat dziewiętnastowiecznych intryg, romansów, niespełnionych nadziei i spełnionych miłości leży przed Tobą na wyciągnięcie dłoni.

Zapowiedzi nowości wydawniczych

Anioł na śniegu – Joanna Szarańska

Bilans krzywd – Dariusz Kaliński

Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? – Natalia Sońska

Czerwony testament – Xavier  de Montepin

Do zakochania jeden rok – Joanna Szarańska

Farba – Wojtek Miłoszewski

Fashionistki zrzucają czadory – Aleksandra Chrobak

Iskra – Stanisław Krzemiński

Jak mogłaś – Heidi Perks

Kontra – Wojtek Miłoszewski

Kopia doskonała – Małgorzata Rogala

Kręgi – Zbigniew Zborowski

Kwiaciarka- Xavier de Montepin

Lawendowa dama – Mary Jo Putney

Lukier – Malwina Pająk

Mediatorka – Ewa Zdunek

Najlepsza przyjaciółka – Izabela M. Krasińska

Natalia – Magdalena Wala

Nic dwa razy się nie zdarzy – Joanna Szarańska

Nie ma innej ciemności – Sarah Hilary

Odpowiedni moment – Danielle  Steel

Oszukana – Magda Stachula

Piosenki (nie)miłosne – Natalia Sońska

Posełki – Olga Wiechnik

Pszczelarz z Sindżaru – Dunya Mikhail

Rozalia – Magdalena Wala

Smak strachu – Sarah Hilary

Szczęście na wyciągnięcie ręki – Agnieszka Krawczyk

Trzecia tajemnica – Steve Berry

Tylko przeżyć – Sylwia Winnik

W słusznej sprawie – Danielle Steel

Widzę cię – Lisa Jewell

Witaj w domu – Ninni Schuman

Wyznanie hrabiny – Julie Anne Long

Zbrodnia w wielkim mieście – Alek Rogoziński

Zbrodnia w wielkim mieście – Alex Rogoziński

Zmuszona do małżeństwa – Leila

Żona mordercy – Rachele Caine

Polecamy

Z dala od świateł – Samantha Young

W pogoni za marzeniami, pełna nadziei i wiary w słuszność swojego wyboru, Nora przenosi się z Indiany do Szkocji. Doznaje jednak rozczarowania i po trzech bezowocnych latach spędzonych w nowym kraju czuje tylko żal i poczucie winy. Dopóki w jej życiu nie pojawia się Aidan Lennox…

Zostań  w domu – Agnieszka Pietrzyk

Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć.

Róża Północy – Lucinda Riley

Książka o skomplikowanej współzależności ludzkich losów, potędze przekazywanego z pokolenia na pokolenie niezwykłego daru intuicji i jasnowidzenia, bogatych indyjskich dziedziczkach, wytwornych angielskich lordach i ogromnej sile miłości.

Z zimną krwią – Robert Bryndza

Kiedy Erika Foster otwiera zardzewiałą walizkę, znajduje w niej rozczłonkowane ciało młodego mężczyzny i choć wiele już widziała w swojej karierze, to z podobnym widokiem ma do czynienia po raz pierwszy.

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

(Nie)miłość – Natasza Socha

Blizna – Sharon Bolton

Boska proporcja – Piotr Borlik

Buntowniczka  - Lisa Kleypas

Cena pocałunku – Linda Kage

Chodzi lisek koło drogi – Hanna Greń

Cicha noc – Danielle Steel

Cover girl – Patrycja Strzałkowska

Córka zegarmistrza – Kate Morton

Czerń i purpura – Wojciech Dutka

Dom nad jeziorem – Kate Morton

Dworek pod Lipami – Anna J. Szepielak

Dziewczyny, które zabiły Chloe – Alex Marwood

Feed – Nick Clark Windo

Gra w życie – Leona Deakin

Idealne Małżeństwo – Kimberly Belle

Ilias – Małgorzata Falkowska

Inna Blue – Amy Harmon

Jak podrywają szejkowie – Marcin Margielewski

Katarzyna i Igor – Jolanta Maria Kalata

Kobieta z odzysku – Izabela Frączyk

Konsekwencje pożądania – Aleath Roming

Krople deszczu – Kathryn Andrews

Kto mieszka za ścianą – Cara Hunter

Marcel – Zofia Kubiec

Miłość dla zuchwałych – Shana Galen

O chłopcu, który rysował potwory – Keith Donohue

Obca – Lina Bengtsdotter

Obcy powiew wiatru – Magdalena Majcher

Ostatni snajper – Kevin Lacz

Pamiętnik carycy – C.W. Gortner

Rodzina jest najważniejsza – Dawn Barker

Rozstańmy się na rok – Taylor Jenkins Reid

Róża Północy – Lucinda Riley

Serce w obłokach – Magdalena Kordel

Sięgając po szczęście – Kazimierz Kiljan

Ta druga – Michelle Frances

Tak cię straciłam – Jenny Blackhurst

Trzy razy M – Justyna Chrobak

Ukryte miejsca – Lynn Austin

Umiera się tylko raz – Robert Dugoni

Winowajcy – Ingar Johnsrud

Wrócę, gdy będziesz spała – Patrycja Dołowy

Wybrzeże śmierci – Victor del Arbol

Z dala od świateł – Samantha Young

Z zimną krwią – Robert Bryndza

Zaginiona córka – Gill Paul

Zapomniany ogród – Kate Morton

Zawsze będę przy tobie – Tomasz Kieres

Zawsze i wszędzie – Brittainy C. Cherry

Zimowy żołnierz – Daniel Mason

Życie szczęśliwe – Katarzyna Błeszczyńska

 

Polecamy

Kwiatkowska. Żarty się skończyły – Marcin Wilk

Intymny portret kobiety pracującej. Solidna, punktualna i niebywale pracowita. Legenda polskiego radia i telewizji. Imponowała mistrzostwem w teatrze i na estradzie. Rozśmieszała do łez. Prywatnie – pełna sprzeczności… Jaka naprawdę była Irena Kwiatkowska?

84 000 – Claire North

Jak byś się czuł, gdyby ktoś wyznaczył cenę za twoje życie? Co byś zrobił, gdybyś mógł bezkarnie popełnić każdą zbrodnią, pod warunkiem, że odpowiednio za to zapłacisz? Theo Miller zna wartość ludzkiego życia, i to co do pensa.

Drive – Kate Stewart

Muzyka… najwierniejsze odbicie serca. Przeciętna piosenka trwa trzy i pół minuty. Może sprawić, że zatrzymasz się, zamrugasz i pomyślisz o przeszłości lub przeniesie cię do rozrywających serce wspomnień. W szczytowym okresie kariery miała wszystko, czego pragnęła i wiodła wymarzone życie. Odnalazła swoje tempo, wpadła we właściwy rytm, ale jakiś czas później odebrała telefon, który sprawił, że wszystko przepadło.

Amerykańska królowa – Sierra Simone

Nikt nie powinien odkryć, co połączyło ją z najważniejszymi osobami w państwie Kiedy Greer Galloway ma piętnaście lat, spotyka Asha, który kradnie jej pierwszy pocałunek i rozkochuje ją w sobie na długi czas. Kilka lat później poznaje Embry’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Wkrótce jeden z nich będzie prezydentem, a drugi wiceprezydentem USA.

Dzień ojca – Ewelina Woźniak

Jankę łączy z matką specyficzna więź, odbierająca obu kobietom prywatność i niezależność. Maja, mimo wspierającego męża i cudownych córek, nie czuje się szczęśliwa.. Hanka ma kłopoty z nastoletnim synem, od chwili gdy nieoczekiwanie pojawił się nieobecny do tej pory w jego życiu ojciec.. Ela walczy z przeszłością i próbuje poradzić sobie ze złymi wspomnieniami z dzieciństwa. Weronika traci grunt pod nogami, gdy dowiaduje się o chorobie syna...

Becoming. Moja historia – Michaelle Obama

W tych wspomnieniach, historii głęboko przemyślanej i opowiedzianej z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Porządkuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata…

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

29 sekund – T.M. Logan

84 000 – Claire North

Amerykańska królowa – Sierra Simone

Becoming. Moja historia – Michelle Obama

Bez żalu – Mia Sheridan

Bezbronne – Taylor Adams

Chata nad jeziorem – Roma J. Fiszer

Coś tu nie gra – Joanna Szarańska

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza – Dominik Szczepański

Dlaczego mamo ? – Daria Skiba

Drive – Kate Steward

Dwie twarze Joanny – Katarzyna Archimowicz

Dzieci Hitlera – Gerald Posner

Dzień ojca – Ewelina Woźniak

Dziewczyna z warkoczem – Agnieszka Jordan-Gondorek

Florence Grace – Tracy Rees

Folwark Konstytucji – Grażyna Jeromin-Gałuszka

Gdyby ulica, Beale umiała mówić – James Baldwin

Jej portret – Anna H. Niemczynow

Jesienna zbrodnia – Anders de la Motte

Kod Kathariny – Jorn Lier Horst

Krok w ciemność -  Małgorzata Kochanowicz

Kurier z Warszawy – Jan Nowak-Jeziorański

Kwiaciarka – Anna Kasiuk

Kwiatkowska. Żarty się skończyły – Marcin Wilk

Martwe dziewczyny – Graeme Cameron

Miłość w cieniu wielkiej wojny – Bogna Ziembicka

Mimo wszystko kochaj – Agnieszka Rusin

Muzyka twojej duszy – Agnieszka Lis

Nieodgadniona – Remigiusz Mróz

Nietykalny – Marek Stelar

Nigdy cię nie opuszczę – J.L.- Butler

Oczami Aleksandry – Natasha Bell

Ostatnie namaszczenie – Krzysztof Haladyn

Pacjenci doktora Garcii – Almudena Grandes

Piękna miłość – Wioletta Sawicka

Podróż do krainy umarłych – Joanna Jax

Pozwól mi wrócić – B.A. Paris

Prawdy i tajemnice – Sylwia Trojanowska

Punkt zwrotny – Danielle Steel

Rejs ku miłości – Julia Quinn

Rodzanice – Katarzyna Puzyńska

Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja – Joanna Tekieli

Serce jak głaz – Diana Palmer

Siedem szmacianych dat – Ewa Cielesz

Syrena i Pani Honcock – Imogen Hermes Gowar

Szepty i tajemnice – Agnieszka Janiszewska

Ślepiec – Max Czornyj

Trzynasty dzień tygodnia – Ryszard Ćwirlej

Tylko niewinni – Rachel Abbott

Wilczyce znad Wisły – Jarosław Molenda

Winna  - Alicja Sinicka

Władca ciemności – Donato Carrisi

Wrócić do siebie –Zuzanna Marczyńska

Wszystko oprócz prawdy – Gillian McAllister

Wszystko się zaczyna – Joanna Kruszewska

Wyszczekana miłość – Jenn McKinlay

Z łapą na sercu – Jenn Mc Kinlay

Ziemia ludzi zapomnianych – Joanna Jax

Zła krew – Zoje Stage

Złodziej snów – Andrzej Syska-Szafrański

Zmiana kursu – Maureen Sherry

Zostały po niej sekrety – Diane Chamberlain

Żona na zamówienie – Nina Majewsja-Brown

Polecamy

Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdrój – Jerzy Rostkowski 

Znakomita pozycja dla wszystkich tych osób, które lubią zagłębiać się w odmęty historii. To fascynująca opowieść, która opisuje nam krainę tajemnic, jaką jest Dolny Śląsk. Z owej lektury czytelnik może dowiedzieć się o faktach historycznych, obiektach do dzisiaj skrzętnie chronionych przez tajemniczych strażników. Pozna szczegóły sekretów ukrytych, zamaskowanych i często zaminowanych obiektów, oraz całych podziemnych miast, o których chętnie opowiada nam autor książki.

Magnes – Lars Saabye Christensen

Nowa powieść norweskiego pisarza to historia miłosna. Jej bohaterowie, Jokum i Synne, próbują za wszelką cenę być razem, choć, jak się wydaje, nic ich nie łączy poza zamiłowaniem do sztuk wizualnych. Jokum jest wycofanym i melancholijnym fotografem, a Synne historyczką sztuki, specjalizującą się w twórczości Edwarda Hoppera, uwielbiającą sławę i blask wielkiego świata. Poznali się na studiach w latach 70. XX wieku i od początku zdają sobie sprawę, że są jak bieguny tytułowego magnesu.

Okruchy dobra – Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

W święta Bożego Narodzenia samotność i brak miłości stają się wyjątkowo dokuczliwe. Losy siedmiorga bohaterów (nie licząc zwierząt) krzyżują się podczas dwóch przedświątecznych grudniowych dni w Krakowie. Każda z osób, mimo że pogrążona we własnych problemach, zdobywa się na drobny altruistyczny gest wobec bliźniego. Te kamyczki zaś uruchamiają lawinę wydarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie bohaterów.

Blondynka na Wyspie Zakochanych – Beata Pawlikowska

Ona wyruszyła na swoją kolejną samotną wyprawę do Ameryki Środkowej. Samodzielna, odważna, myślała, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia. W tym samym czasie w Nowym Jorku on kupił bilet, spakował plecak, wsiadł do samolotu i wylądował w tym samym miejscu, co ona. Spotkali się w samochodzie jadącym do dawnego miasta Majów w dżungli Ameryki Środkowej. Komedia romantyczna, której scenariusz napisało życie i która zdarzyła się naprawdę. Między Nowym Jorkiem, Warszawą i rajską wyspą na Karaibach.

Teatr pod Białym Latawcem – Ilona Gołębiewska

Nieprzewidywalna, mocna i zaskakująca powieść o trudnych relacjach między ludźmi, wzajemnym zaufaniu i pogodzeniu się z przeszłością. To książka, która daje nadzieję, że zawsze jest dobry moment, by próbować odnaleźć własne szczęście.

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bez złudzeń – Mia Sheridan

Blondynka na Wyspie Zakochanych – Beata Pawlikowska

Dar Rzepki – Monika Rzepiela

Dobre uczynki – Agnieszka Krawczyk

Dziedzictwo Hryciów – Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Emilia – Lucyna Olejniczak

Jestem żoną terrorysty – Laila Shukri

Już nikogo nie słychać – Ryszard Ćwirlej

Królestwo – Szczepan Twardoch

Królowa gwiazd – Agnieszka Walczak-Chojecka

Kryształowi – Joanna Opiat-Bojarska

Listy sprzed lat – Roma J. Fiszer

Magia grudniowej nocy – Gabriela Gargaś

Magnes – Lars Saabye Christensen

Miłość i wojna – Lesley Lokko

Nie pora na łzy – Edyta Świętek

Obietnice poranka – Carrie Turansky

Okruchy dobra – Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

On. Pytania intymne – Zbigniew Lew-Starowicz

Ostaniec czyli ostatni świadek – Jerzy W. Borejsza

Paranoja – Katarzyna  Miszczuk

Podziemia III Rzeszy – Jerzy Rostkowski

Pokuta – Max Czornyj

Polska może być lepsza – Radosław Sikorski

Randka pod jemiołą – Agnieszka Olejnik

Siedem cudów – Agata Przybyłek

Smak suszy – Tomasz Sekielski

Spełnione życzenia – Karolina Wilczyńska

Sposób na księcia – Emma Chase

Szczęśliwy jak łosoś – Anna Kurek

Ta jedna miłość – Dorota Milli

Tam ci będzie lepiej – Ryszard Ćwirlej

Teatr pod Białym Latawcem – Ilona Gołębiewska

TOPR żeby inni mogli przeżyć – Beata Sabała – Zielińska

Tylko morze zapamięta – Monika A. Oleksa

Tylko umarli wiedzą – Ryszard Ćwirlej

Uwierz w miłość Calineczko – Natalia Sońska

Zapach suszy – Tomasz Sekielski

Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem – Karolina Wilczyńska

Polecamy

Bliżej nieba – Kate Breslin

Brytyjska pielęgniarka z Oxfordu, mieszka podczas I wojny światowej w okupowanej przez Niemców Brukseli, dzieląc czas pomiędzy pracę w szpitalu w dzień i w kawiarni wieczorem. A przynajmniej takie stwarza pozory… Nikt nie podejrzewa, że wypełnia również ważną szpiegowską misję dla belgijskiego ruchu oporu.

W krainie cedrów – Pierre Jarawan

Ta elegancko i subtelnie opowiedziana historia pokazuje, że poza ciasną i duszną przestrzenią, którą nazywamy naszym światem, Europą, Zachodem, otwierają się drzwi do tysiąca innych cudownie pięknych i niepojętych krain. Wzruszająca historia libańskiej rodziny spleciona z dramatycznymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.

Lissy – Luca D’Andrea

Marlene, piękna, młoda kobieta uciekając od przeszłości zdecydowała się wyjść za Herr Wegenera, bogatego kryminalistę. Po latach decyduje się odejść od męża, a uciekając zabiera coś bardzo wartościowego. Wstrząsająca powieść o poczuciu winy, miłości i poświęceniu.

Moja spowiedź – Dawid Janczyk

Wielki talent. Rekordowy transfer. Nałóg, który zniszczył wszystko. "Moja spowiedź" to rozliczenie się z przeszłością jednego z największych talentów w historii polskiego futbolu. To opowieść o samotności, niewłaściwym towarzystwie, wizytach w najlepszych nocnych klubach, łatwych pieniądzach, braku cierpliwości. I o nałogu, który może rozpocząć się od jednego drinka.

Odważna – Rose McGowan

Hollywoodzka kariera Rose zaczęła się jak bajka: zaczepiona na ulicy niemal natychmiast została gwiazdą, wkroczyła na czerwone dywany Fabryki Snów jako nowy symbol seksu. I wtedy bajka zamieniła się w koszmar… Aktorka jest jedną z pierwszych kobiet, które zdecydowały się oskarżyć producenta filmowego o gwałt. Jej odwaga i głośne domaganie się sprawiedliwości zapoczątkowały falę akcji #METOO na całym świecie.

Niebieska porcelana - Simone Van Der Vlugt

Po śmierci męża Catrijn wyjeżdża ze swojej wioski i zostaje służącą u rodziny w Amsterdamie. Ponieważ odkryła w sobie pasję do malowania, pomaga swojej pani, kiedy ta prowadzi lekcje malarstwa. Niestety, dopada ją przeszłość i musi uciekać, by w końcu znaleźć zatrudnienie w fabryce porcelany w Delft, gdzie wreszcie doceniono jej talent malarski.

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Aleja włókniarzy – Marta Madejewska

Ana – Roberto Santiago

Bliżej nieba – Kate Breslin

Błękitny mundur czyli Drogi do wolności – Donat Dominiak-Stawicki

Byle do przodu – Olga Krynicka

Cisza i spokój – Natalia Sosin-Krosnowska

Czarownice nie płoną – Jenny Blackhurst

Czerwony notes – Sofia Lundberg

Czerwony notes – Sofia Lundberg

Człowiek z brzytwą – Anna Trojanowska

Delektorzy – Olga Rzepa

Diabelski młyn – Daria Orlicz

Dobre Miasto – Mariusz Zielke

Drugie życie rzeczy – Grażyna Krynicka

Dziewczyna z gór – Małgorzata Warda

Dziewczyna ze Złotego Rogu – Kurban Said

Dzisiaj śpisz ze mną – Anna Szczypczyńska

Echo serca – Piotr Liana

Historia pewnej dziewczyny – Sara Zarr

Jeden pocałunek – Julia Quinn

Jeremiasz – Piotr Nesterowicz

Karminowe serce – Dorota Gąsiorowska

Klara. O dziewczynce, która śpiewała po francusku – Wojciech Stankowski

Klub niewiernych – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kołysanka – Bartłomiej Piotrowski

Kołysanka – Bartłomiej Piotrowski

Księżniczka i szogun – Lesley Downer

Kto porwał Daisy Mason ? – Cara Hunter

Lincoln w Bardo – George Saunders

Lissy – Luca D’Andrea

Łowcy dusz – Jacek Piekara

Maja – Tamara Reznikova

Moja spowiedź – Dawid Janczyk

Muszę to wiedzieć – Karen Cleveland

Na krańcu świata – Norman Davies

Nadchodzi ciemność – Karolina Sikora

Naharani – Nina Nirali

Nanga Dream opowieści o Tomku Mackiewiczu – Mariusz Sepioło

Niebieska porcelana – Simone van der Vlugt

Obserwuję cię – Teresa Driscoll

Odważna – Rose McGowan

Pamiętnik starego domu – Ilona Gołębiewska

Porozmawiaj ze mną – Kinga Dębska

Potęga marzeń – Francine Rivers

Powrót do starego domu – Ilona  Gołębiewska

Projektant – Marius Gabriel

Przerwane milczenie – Anna Feret

Rok we mgle – Michelle Richmond

Równonoc – Anna Fryczkowska

Sierota, bestia, szpieg – Killen Matt

Śmierć komandora – Haruki Murakami

Tajemnice starego domu – Ilona Gołębiewska

Tańczące martwe dziewczynki – Graham Masterton

Tęcza nad jeziorem – Magdalena Kołosowska

Trumiarz – Frode Granhus

Układanka – Karin Slaughter

W krainie cedrów – Pierre Jarawan

W żywe oczy – J.P. Delaney

Wodecki : tak mi wyszło – Kamil Bałuch, Wacław Krupiński

Wybacz mi – Karolina Klimkiewicz

Wyspy szczęśliwe – Wioletta Sawicka

Znalazłam swoje plemię – Ruth Fitzmaurice

Polecamy

Moja siostra – Michelle Adams

Nazywam się Irini. Rodzice mnie oddali. Nazywam się Elle. Rodzice mnie zatrzymali. Przez całe życie Irini myślała, że została oddana, bo rodzice jej nie chcieli. Co jeśli prawda jest znacznie gorsza? Dwie siostry. Dwa różne losy.

Nie mieszkam iw igloo – Adam Jarniewski

Na Grenlandię nie wygnała mnie przygoda ani chęć eksploracji Arktyki. Nie zabrała mnie tam również fala emigracji zarobkowej. Nie jest to książka o karkołomnej ekspedycji kajakiem ani przemierzaniu lądolodu. Do Sisimiut, „miejsca przy lisich norach”, zabrało mnie życie, które również później pozwoliło mi spędzić w tym niesamowitym miejscu 12 lat, założyć rodzinę, znaleźć sobie zajęcie, wybudować domek letniskowy i przede wszystkim choć odrobinę poznać sposób myślenia dzisiejszych Grenlandczyków.

Owoc granatu – Maria Paszyńska

Lato 1939 roku, Kresy. Powieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód.

Syn zakonnicy – Joanna Jax

Zakazana miłość z czasów wojny, między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Owocem tego związku jest dziecko, które po latach dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość, jednak wciąż napotyka na mur milczenia. Kluczem do rozwiązania zagadki jest pamiętnik zakonnicy, który pisała przez niemal całe życie, a który po jej śmierci znika w tajemniczych okolicznościach.

Kwiaty w pudełku – Karolina Bednarz

Japonia – dla większości Europejczyków kraj, w którym kobiety w kimonach kryją twarze za wachlarzami, a zapracowani mężczyźni produkują niezawodne samochody i najlepszy sprzęt elektroniczny na świecie. Ale zupełnie inaczej widzą Japonię tamtejsze kobiety: ich świat to miejsce nieoczywiste, pełne napięć i sprzeczności, gdzie tradycja i nowoczesność splotły się w ciasny węzeł – ról społecznych, ograniczeń i konwenansów, z których tylko niektórym udaje się wyzwolić.

 

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bastion – Stephen King

Biegiem  po miłość – Marta Radomska

Burka w Nepalu nazywa się Sari – Edyta Stępczak

Denar dla szczurołapa – Aleksander R. Michalak

Dwie królowe – Philippa Gregory

Dziewczęta z Castle Deverill – Santa Montefiore

Kieślowski zbliżenie – Katarzyna Surmiak-Domańska

Kontratyp – Remigiusz Mróz

Milczek – Magdalena Witkiewicz

Miłosne szyfry – Tessa Dare

Moja słodka Audrina – Virginia C. Andrews

Moralność pani Piątek – Magdalena Witkiewicz

Nie ma jak u mamy – Magdalena Witkiewicz

Obława – Andrzej Ziemiński

Odważ się kochać – Justyna Bednarek

Panny roztropne – Magdalena Witkiewicz

Plaża w słoiku po kiszonych ogórkach – Joanna Fabicka

Popielate laleczki – Hanna Greń

Skaza – Robert Małecki

Szczęście pachnące wanilią – Magdalena Witkiewicz

Szczęście za horyzontem – Krystyna Mirek

Tam, gdzie rodzi się miłość – Edyta Świętek

Wierność jest trudna – Agata Przybyłek

Wieża do nieba  – Jacek Piekara

Witajcie w Polsce. Powroty rodaków z Kazachstanu – Jerzy Danilewicz

Zaczekaj na mnie – Lidia Liszewska

Złodzieje dusz – Renata Kosin

Zmierzch Tudorów – Philippa Gregory

Brzoskwiniowy świt – Denis Hunter

Cała przyjemność po mojej stronie – Natalia Sońska

Czerń kruka – Ann Cleeves

Do zobaczenia w Paryżu – Michelle Gable

Gorszy – Piotr Górski

Gra poza prawem – Magdalena Zimniak

Karmelowa jesień – Aleksandra Tyl

Kopnij piłkę ponad chmury – Iwona Szelezińska

Krwawe róże – Dot Hutchinson

Ku odległym brzegom – Elizabeth Camden

Lato utkane z marzeń – Gabriela Gargaś

Legiony : droga do legendy – Marek A. Koprowski

Listy do Duszki – Ewa Formella

Listy niemiłosne – Natalia Sońska

Miłość ma twoje imię – Ilona Gołębiewska

Moja siostra – Michelle Adams

Moja twoja wina – Beata Majewska

Mury – Hollie Overton

Najszczęśliwsza – Max Czornyj

Nie mieszkam w igloo – Adam Jarniewski

Nie zabijaj tej miłości – Anna Karpińska

Niepokonana husarka – Iny Lorentz

Niewinna pomyłka – Joanna Hacz

Niezapomniane wrażenie – Tamera Alexander

Odrodzenie Joan Ashby – Cherise Wolas

Ostatnia sprawa – Lee Child

Owoc  granatu – Maria Paszyńska

Pan perfekcyjny – Jewel E.- Ann

Pensjonat Leśna Ostoja – Joanna Tekieli

Podejdź bliżej – Rachel Abbott

Przemilczane – Joanna Ostrowska

Romanse w Paryżu – Barbara Rybałtowska

Samotność zabieganych kobiet – Julie Printzac

Sekrety i kłamstwa – Sylwia Trojanowska

Sędzia w Auschwitz – Kevin Prenger

Skradzione małżeństwo – Diane Chamberlain

Słowiańskie siedlisko – Monika Rzepiela

Snajperki. Dziewczyny z Armii Czerwonej – Luba Winogradowa

Sny wojenne – Marek Harny

Syn zakonnicy – Joanna Jax

Tamta dziewczyna – Erica Spindler

To, co bezcenne – Danielle Steel

Urobieni – Marek Szymaniak

Urok późnego lata – Agnieszka  Janiszewska

Wszystko nie tak – Izabella Frączyk

Zanim zniknę – Anna Dąbrowska

Zostań ile chcesz – Anna H. Niemczynow

Życzenie z głębi serca – Jude Deveraux

Polecamy

Hashtag- Remigiusz Mróz

Jedna przesyłka zmieniła jej życie.
"Twoja paczka już na ciebie czeka!" – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…

Normalni inaczej – Tommy Robinson

Historia o tym, że każdy może znaleźć miłość i każdy może pokochać, nawet jeśli wszystko sprzysięga się przeciwko niemu. To magiczna opowieść o ludzkich sercach, która złamie serce także tobie.

Ukryty rękopis – Lauren Belfer

Pasjonująca opowieść o dwóch kobietach i tajemniczym arcydziele, które odmieni ich życie na zawsze W zrujnowanych wojną Niemczech amerykański żołnierz Henry Sachs znajduje w opuszczonej rezydencji stary rękopis muzyczny, który chce wziąć na pamiątkę. Na jego drodze staje dziewczyna, którą oszołomiony mężczyzna zabija i ucieka…

Skrzydła dla motyla - Ntailan Lolkoki

Jako 12 letnia dziewczynka Ntailan Lolkoki została okaleczona i przez długie lata milczała. Jako dorosła kobieta otrzymała szansę, by cofnąć to, co się stało.
Pasjonujące wspomnienia odważnej kobiety, która otwarcie mówi o swoich cierpieniach – i swoim wybawieniu.

Żmijowisko – Wojciech Chmielarz

Opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

Outsider - Stephen King

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia.

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

1968 czasy nadchodzą nowe – Ewa Winnicka

Banany i cytrusy czyli leć do Afryki – Artur Małek

Bicz Boży – Jacek Piekara

Biedni, ale sexy – Agata Pyziak

Co się stanie z Ameryką – Dorota Warakomska

Czerwony parasol – Wiktor Mrok

Demon w Watykanie – Franca Giansoldati

Dom na wrzosowej polanie – Halina Kowalczuk

Dotyk zła – Jacek Piekara

Drewniana Twierdza – Andrzej Pilipiuk

Droga do Nidaros – Andrzej Pilipiuk

Dzień, w którym cię straciłam – Fionnuala Kearney

Francuskie lato – Catherine Isaac

Głód i pragnienie – Jacek Piekara

Gra w kości – Elżbieta Cherezińska

Grzechu warta – Agata Przybyłek

Gwiezdny pył – Neil Gaiman

Hamak ze stanika – Barbara Stenka

Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś – Alicja Kubiak

Jak nie wszedłem na Everest – Wojciech Gawron

Jesienna miłość – Nicholas Sparks

Jeszcze raz – Agata Przybyłek

Kobiety wywiadu – Przemysław Słowiński

Kora, Kora a planety szaleją- Kamil Sipowicz

Kościany Galeon – Jacek Piekara

Kwiaty w pudełku – Karolina Bednarz

Mitologia nordycka – Neil Gaiman

Młot na czarownice – Jacek Piekara

Na ratunek – Nicholas Sparks

Najdłuższa podróż – Nicholas Sparks

Nie odgadniony – Maureen Johnson

Nieszczęścia chodzą stadami – Agata Przybyłek

Nigdziebądź – Neil Gaiman

Odważna i zakochana – Julia Quinn

Pan wilków – Andrzej Pilipiuk

Płomień i krzyż – Jacek Piekara

Podejrzany – Paulina Świst

Pokochawszy – Jerzy Bralczyk

Samotne wyprawy – Beata Pawlikowska

Sekretny dziennik lasu – Przemysław Barszcz

Sfera Armilarna – Andrzej Pilipiuk

Sługa Boży – Jacek Piekara

Sowie zwierciadło – Andrzej Pilipiuk

Srebrna łania z Visby – Andrzej Pilipiuk

Sybir. Zesłanie Józefa P.- Tomasz Łysiak

Ścieżki chwały – Jeffrey Archer

Tak to się robi w polityce – Michał Majewski

Triumf lisa Reinicke – Andrzej Pilipiuk

Twoja krew nie kłamie – Sabine Linek

Wielki sekret – Virginia C.- Andrews

Zapach czerwonych róż- Grażyna Ochendowska

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

365 dni- Blanka Lipińska

41 dni nadziei- Tami Oldham Ashcraft

Amulet Jaśminy- Adrianna Trzepiota

Apartament- S.L. Grey

Apartament w Paryżu- Guillaume Musso

Bardzo złe miejsce- Tim Weaver

Begin again- Mona Kasten

Biblia diabła- Leszek Herman

Bogini niewiary- Tarryn Fisher

Coraz głębiej- Laura Lippman

Córka kucharki- Weronika Wierzchowska

Echo milczenia- Kasia Magiera

Egipskie marzenie- Halina Kowalczuk

Farciara- Dorota Wachnicka

Gorzej być nie może- Allison Pearson

Hashtag-Remigiusz Mróz

Huśtawka- Agnieszka Lis

Jesteś złem- Roberto Costantini

Kirke- Madeline Miller

Kołysanka- B. Piotrowski

Kołysanka- Krystyna Januszewska

Korzenie zła- Roberto Costantini

Majorka mi amor!- Anna Klara Majewska

Miłość na dziesiątej wsi- Agnieszka Olszanowska

Mówili, że jest piękna- Michel Bussi

Na plaży Chesil- Ian McEwan

Najpierw mnie pocałuj- Lottie Moggach

Nie chodź po lesie nocą- Danka Braun

Normalni inaczej- Tammy Robinson

Obsada- Danielle Steel

Outsider- Stephen King

Przedsmak zła- Alex Kava

Przepis na drugą szansę- J.D. Barrett

Rywalka- Sandie Jones 

Skrzydła dla motyla- Ntailan Lolkoki

Śladami Emmy- Wendy Walker

To jedno zdjęcie- Dorota Mili

Tylko twój- Vi Keeland

Ucieczka- Anna Osowska

Ukryty rękopis- Lauren Belfer

W cieniu papierówki- Anna Osowska

W sieci pragnień- Sonya Cobb

Wbrew Grawitacji- Julie Johnson

Wszystko, czego pragnęliśmy- Emily Giffin

Zakochani po uszy- Jenn McKinlay

Zamęt- Vincent V. Severski

Zbieg- John Grisham

Zło nie zapomina- Roberto Costantini

Zmowa- Dario Correnti

Żmijowisko- Wojciech Chmielarz

Żona doskonała- Roberto Costantini

Czas próby – Wioletta Sawicka

Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie? Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo.

Policjanci. Ulica - Katarzyna Puzyńska

Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie.

Życie stewardesy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice - Olga Kuczyńska

Latanie to coś więcej niż transport, to po prostu narkotyk. Piękno samo w sobie i podróżnicza magia. Droga w chmury wymagała wielu wyrzeczeń, cierpliwości i determinacji. Nie była usłana różami. Opowiem  o  niej. O tym, jak uczyłam się nie poddawać, wierzyć w siebie i dążyć do tego, czego naprawdę chciałam. Opowiem ci o samolotach, o pracy na pokładzie, o ludziach, których tam spotykam…

Mała baletnica - Wiktor Mrok

Współczesna Rosja. Kulisy tzw. child porn industry i spraw związanych z nadużyciami w stosunku do dzieci. Głośny skandal obejmujący międzynarodowe powiązania biznesowe, wielką politykę, a także emerytowanych agentów KGB. W ręce czytelnika trafia szczegółowy zapis śledztwa prowadzonego dzień po dniu przez specjalną ekipę moskiewskiej policji.  Ta opowieść, która niestety nie jest fikcją, sprawi, że na wiele spraw już nigdy nie spojrzysz tak samo.

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Anatomia góry- Rafał Fronia

Apartament w Paryżu- Michelle Gable

Barbara i król- Renata Czarnecka

Bardo- Agnieszka Szpila

Bez lęku- Mia Sheridan

Bez pożegnania- Mia Sheridan

Bez wytchnienia- Barbara Freethy

Blask miłości- Lurlene McDaniel

Bogaty ojciec. Biedny ojciec- Robert T. Kiyosaki

Bohaterowie z przypadku- Danielle Steel

Camilla Karol Diana- Magdalena Niedźwiedzka

Cień- Adam Przechrzta

Czas próby- Wioletta Sawicka   

Czerwień naszyjnika- Amanda Quick

Cztery noce z księciem- James Eloisa

Dasz radę, Nataszo- Karolina Wilczyńska

Dodaj do znajomych- Zuzanna Łapicka

Droga do marzeń- Krystyna Mirek

Drwale- Annie Proulx

Dziewczyny z Dubaju- Piotr Krysiak

Echo winy- Charlotte Link

Erotyczne fantazje- Dani Wade

Halluks- Carsten Stark

Hashimoto- Beata Abramczyk

Jej ostatni obraz- Jayne Ann Krentz

Jeszcze raz Nataszo- Karolina Wilczyńska

Już nie żyjesz- Cody Cassidy

Kłamstwo doskonałe- Lisa Scottoline

Kolekcjoner kości- Jeffery Deaver

Kropla nadziei- Katarzyna Michalak

Książę w wielkim mieście- Emma Chase

Książęta wolą blondynki- Loretta Chase

Łowca posagów- Daisy Goodwin

Macocha- Natasza Socha

Mężczyzna na weekend- Penny Jordan

Mgły Toksanii- Natasza Socha

Miłość w czasach dyskontów- Daniel Koziarski

Miłosna kapitulacja- Julie Anne Long

Narodziny odwagi. Calder- Mia Sheridan

Nasze miejsce na ziemi- J. Daniels

Nigdy się nie dowiesz- S. R. Masters

Nocna runda- Lee Child

Obserwator- Charlotte Link

Paleta marzeń- Małgorzata Falkowska

Papierowe pieniądze- Ken Follett

Pod skrzydłami miłości- Izabela M. Krasińska

Pokuszenie- Piotr Bojarski

Policjanci. Ulica- Katarzyna Puzyńska

Przemytnicy książek z Timbuktu- Charlie English

Tańczący trumniarz- Jeffery Deaver

Uczucia zaklęte w kamieniu- Karolina Wilczyńska

W promieniach szczęścia- Agata Przybyłek

Wielki skok- Daniel Silva

Zakręty losu. Historia Lukasa- Agnieszka Lingas- Łoniewska

Życie stewardesy- Olga Kuczyńska

Żydzi- Piotr Zychowicz

Polecamy

A ja żem jej powiedziała... - Katarzyna Nosowska

O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie, o dylematach partnerstwa, problemach w okiełznaniu nastolatków, o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym, że czarny nie wyszczupla…Głęboka, błyskotliwa, świetnie napisana książka, bawiąca do łez..

Spowiedź kapitana – Krzysztof Baranowski, Beata Biały

Jeden z najsłynniejszych Polaków. Ikona żeglarstwa. Zawsze dbał o wizerunek i starał się panować nad medialnymi doniesieniami na temat swojego pełnego przygód życia. Konsekwentnie podążał za marzeniami. Autor koncepcji i animator projektów budowy dwóch żaglowców. Krzysztof Baranowski w rozmowie rzece z Beatą Biały pokazuje inną twarz, dokonując bilansu pełnego przygód życia oraz ujawniając cenę, jaką za nie zapłacił on i jego rodzina.

Obca w świecie singli – Krystyna Mirek

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie chwalą.
Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać. Galeria barwnych postaci, lekkie pióro oraz dotykający bardzo wiele osób problem samotności, która ma wiele twarzy.

Grzech – Max Czarnyj

W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę.

Spiżowy gniew – Michał Gałkowski

Nikt nie wie, kim jest ten człowiek. Wiadomo tylko, że do Hatwaret nadszedł z pustyni. Pewnego dnia pojawił się w zaułku żebraków i po prostu trwał, pozornie bez celu. Do dnia, gdy uratował życie samego cesarza i zniknął za bramami pałacu.  Od tego momentu historia Hatwaretu i Messembrii zaczyna toczyć się nowym torem, przerażającym i niezrozumiałym.

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

A ja żem jej powiedziała – Katarzyna Nosowska

Adres nieznany – Lee Child

Arabski syn – Tanya Valko

Artur Hajzer – Droga Słonia – Nartek Dobroch

Bestie i ludzie – Jacek Piekara

Braterstwo krwi – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Czerwona zaraza – Dariusz Kaliński

Czerwony Pająk – Katarzyna Bonda

Dam ci to wszystko- Dolores Redondo

Decyzja – Charlotte Link

Grzech – Maksymilian Czornyj

Laleczki skazańców – Linda Polman

Legion – Elżbieta Cherezińska

Madera – Joanna Mazur

Majorka – Dominika Zaręba

Mali bogowie 2 : jak umierają Polacy – Paweł Reszka

Malta, Cozo i Comino – Katarzyna Cymbalista

Moje serce w dwóch światach – Jojo Moyes

Namiestnik – Adam Przechrzta

Nowe pokolenie – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Obca w świeci singli – Krystyna Mirek

Ofiara – Maksymilian Czornyj

Ogród Zuzanny – Justyna Bednarek

Piękno z pól i łąk – Katarzyna Enerlich

Polska 1001 najpiękniejszych zakątków - Małgorzata Bieniek

Przesilenie – Katarzyna Miszczuk

Serce w skowronkach – Magdalena Kordel

Spiżowy gniew – Michał Gałkowski

Spowiedź kapitana – Krzysztof Baranowski

Wampir z KC – Andrzej Pilipiuk

Wampir z M-3 – Andrzej Pilipiuk

Wampir z MO – Andrzej Pilipiuk

Wielka samotność – Kristin Hannah

Wirus – Graham Masterton

Za głosem serca – Izabela Krasińska

Zapisane w gwiazdach – Lucie Di Angeli-Ilovan

Zrób mi jakąś krzywdę – Jakub Żulczyk

Słowikowa o więzieniach dla kobiet - Artur Górski

Szokująca prawda, która miała pozostać za bramą kobiecych więzień.
Samobójstwa, samookaleczenia, kobiecy seks i piekło, które kobietom gotują kobiety. Zakłady karne dla kobiet to temat tabu.  Ten świat doskonale poznała „Słowikowa”, czyli Monika Banasiak. Spędziła w nim ponad dwa lata jako podejrzana o kierowanie grupą przestępczą.

Sprzedawca marzeń - Richard Paul Evans

Czy ktoś, kto sprzedawał marzenia innym, będzie umiał odkupić własne?
Z dzieciństwa Charles pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach. Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat. Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy, ale czy na pewno?

Krok za Tobą - Lisa Gardner

Przed laty brat Sharlah zatłukł pijanego ojca, by uratować im obojgu życie. Teraz, gdy adoptują ją psycholog kryminalny Pierce Quincy i jego partnerka Rainie Conner, nareszcie udaje jej się znaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej dochodzi do podwójnego morderstwa. Czy to możliwe, by brat Sharlah znów zabijał?

Krzyk - Nicolas Beuglet

Szpital psychiatryczny w Oslo. Pewnego dnia o świcie, po lodowatej nocy, w celi zostają znalezione zwłoki pacjenta z ustami otwartymi w niemym krzyku. Wysłana na miejsce inspektorka Sarah Geringën wyczuwa od razu, że ta sprawa będzie inna niż wszystkie…
Zagadek jest coraz więcej: dlaczego ofiara ma na czole bliznę układającą się w kształt liczby 488? Co oznaczają niezrozumiałe rysunki na ścianie celi? Dlaczego personel szpitala wydaje się tak zakłopotany…

Czerwcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bezkres nadziei – Joanna Jax

Cała w fiołkach – Agnieszka Olejnik

Dawna znajoma – Laura Marshall

Dolina spokoju – Joanna Jax

Dotyk słońca – Karolina Wilczyńska

Dzień Księżnej – Sarah Mac Lean

Echo morderstw – Christi Daugherty

Gaumardżos! Opowieści o Gruzji – Anna Dziewit-Meller

I że cię nie opuszczę – Michelle Richmond

Ja chyba zwarjuję ! – Agata Przybyłek

Kartoteka 64 – Jussi Adler-Olsen

Kiedy wrócę – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kiedy zniknę – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Koszmary zasną ostatnie – Robert Małecki

Krok za tobą – Lisa Gardner

Krzyk – Nicolas Beuglet

Macbeth – Jo Nesbo

Morze kłamstwa – joanna Jax

Na skraju załamania – B.A. Paris

Narodziny gniewu – Joanna Jax

Nie wszystko stracone – Danielle Steel

Niedobry pasterz – Przemysław Borkowski

Okruch – Anna Ficner-Ogonowska

Otchłań nienawiści – Joanna Jax

Podróż zimowa – Jaume Cabre

Powiew ciepłego wiatru – Edyta Świętek

Przekleństwo Swietłany – Beata De Robien

Przyciąganie – Elżbieta Rodzeń

Rzeka tęsknoty – Joanna Jax

Siedlisko gorących serc – Roma J. Fiszer

Słowikowa o więzieniach dla kobiet – Artur Górski

Sprzedawca marzeń – Richard Paul Evans

Sztuka grzeszenia – Sabrina Jeffries

Tamtego lata w Bułgarii – Małgorzata Winkler-Pogoda

Uzdrawiaczki – Marta Stefaniak

W cieniu magnolii – Anna Płowiec

W obłokach marzeń – Izabela M. Krasińska

Wędrowne ptaki – Karolina Wilczyńska

Wszystkie nasze pocałunki – Julia Quinn

Zamarznięte serca – Karolina Wilczyńska

Zerwa – Remigiusz Mróz

Zwrotnik węża – Marie Brennan

Życie bez ciebie – Katie Marsh

Życzenie z głębi serca – Jude Deveraux

Minione chwile – Gabriela Gargaś

Dwie kobiety, jeden mężczyzna i wielka miłość we wszystkich jej odcieniach – od namiętności do śmiertelnej nienawiści i kary za zdradę. Burzliwe losy rodziny McGregorów ujrzą światło dzienne na tle chłodnych wrzosowisk, wysokich klifów i starych budowli, opowiadających swoje własne, przejmujące historie.

Skazany na góry – Denis Urbanko

Skazany na góry to zapis drogi Denisa na światową scenę alpinizmu, a jednocześnie ciekawa dla czytelnika przyzwyczajonego do europejskiej tradycji i zwyczajów prezentacja zupełnie odmiennego podejścia do wspinaczki i w ogóle do życia.

Misterium życia zwierząt – Karsten Brensing

Od wielorybów śpiewających co roku nowe pieśni, po orangutany eksperymentujące z erotycznymi zabawkami i sex-lalkami własnej roboty . Misterium życia zwierząt ukazuje fascynujące bogactwo przeżyć i emocji zwierząt:  o czym marzą, jak tworzą wspólnoty, jakich obyczajów przestrzegają, jakie obrzędy odprawiają i jakie zasady moralne wyznają. Odsłania świat, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy - zdumiewająco podobny do naszego.

A gdyby tak… - Sylwia Trojanowska

To miała być kolejna nudna konferencja szkoleniowa. Gdy do sali wykładowej wchodzi Aleksander, Zuzanna nie może uwierzyć, że to ten mężczyzna, który na studiach złamał jej serce. Dzisiaj oboje mają po czterdzieści lat, a za sobą nieudane małżeństwa. A gdyby tak dać swoim uczuciom jeszcze jedną szansę?

Dylemat – David Baldacci

Detektyw Amos Decker zostaje zaangażowany do bardzo tajemniczej sprawy. W Waszyngtonie, przed siedzibą FBI, sześćdziesięcioletni Walter Dabney zastrzelił Anne Berkshire i popełnił samobójstwo. Nie ma żadnych powodów, dla których ten spokojny człowiek zabił spokojną nauczycielkę i kobietę, która jako wolontariusz pracuje w hospicjum. Szybko okazuje się, że Anne była niewiarygodnie bogata. Po głębszych poszukiwaniach Amos odkrywa, że jej praca w hospicjum była związana z przekazywaniem tajemniczych informacji z zakresu bezpieczeństwa państwa.

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 A gdyby tak… - Sylwia Trojanowska

Ciemna strona Tarryn Fisher – Mud Vein

Dylemat – David Baldacci

Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami – Dorota Gąsiorowska

Ich obietnice – Tessa Dare

Kamienica pod Szczęśliwą gwiazdą – Agnieszka Krawczyk

Kiedy przyjdzie czas – Natalia Jagiełło-Dąbrowska

Listy i szepty – Agnieszka Olejnik

Minione chwile – Gabriela Gargaś

Misterium życia zwierząt – Karsten Brensing

Na podbój świata – Leszek Adamczewski

Napisz do mnie – Lidia Liszewska

Po dwóch stronach barykady – Grażyna Wosińska

Pojedynek uczuć – Krystyna Mirek

Przekroczyć rzekę – Anna J.- Szepielak

Przybysz z morza – Winston Graham

Skazany na góry – Denis Urbanko

Spisek serc – Nicole Jordan

Świetlana przeszłość – Danielle Steel

Taniec młynarza – Winston Graham

Testament – Remigiusz Mróz

To jedno spojrzenie – Dorota Milli

W pułapce losu – Virginia C. Andrews

Wyrok na miłość – Agata Kołakowska

Polecamy


Żona wyklęta – Anna Śnieżko

Kochała niezłomnego. Aby ocalić tę miłość, sama musiała stać się niezłomna . Gdy jego walka się skończyła, ona rozpoczęła swoją.
Historia plutonowego Władysława Grudzińskiego „Pilota”, żołnierza z oddziału „Roja”, nie wyszła na światło dzienne przez 70 lat. Opowieść jego ukochanej pozwala spojrzeć na losy wyklętych inaczej.

Czerwony głód – Anne Applebaum

Książka rekonstruuje nie tylko polityczne i narodowościowe tło zbrodni, ale pokazuje tragedię ludzi, którzy w ostateczności dopuszczali się aktów kanibalizmu nawet względem własnych dzieci. To także książka o uruchomionej przez Stalina machinie propagandy i dezinformacji mającej na celu zatuszowanie faktu istnienia i skali głodu. Niewątpliwie jest też wciąż aktualnym ostrzeżeniem: politycy są w stanie wykorzystywać kataklizmy do realizowania własnych, podstępnych i zbrodniczych celów.

Ślepnąc od świateł- Jakub Żulczyk

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?

Nauczycielka tańca – Anna Dąbrowska

On i ona - jak czerń i biel... Chłopak, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w sobie złość, oraz kobieta, która skrywa trudną tajemnicę.
Miłość może zmienić wszystko!

Dobra przystań – Anna Łajkowska

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany. Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany dom i budują siedlisko w urokliwym miejscu nad brzegiem rzeki. Spełnia się ich największe marzenie. I kiedy wydaje się, że mają już wszystko, o czym marzyli – mąż odchodzi…

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

4321 – Paul Auster

Bajkał tam i z powrotem – Monika Radzikowska

Cień matki – Diane Chamberlain

Czerwony głód – Anne Applebaum

Dobra przystań – Anna Łajkowska

Drach – Szczepan Twardoch

Idealna dziewczyna – Carrie Blake

Jan Kaczkowski : życie pod prąd – Przemysław Wilczyński

Jestem szczęśliwym singlem – Beata Pawlikowska

Julia zaczyna od nowa – Katarzyna Musiołek

Kredziarz – C.J.- Tudor

Kryzys – Robin Cook

Masa o procesie polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Młynarski : rozmowy – Wojciech Młynarski

Nauczyciel tańca – Anna Dąbrowska

Nieodnaleziona – Remigiusz Mróz

Niewinna – Whitney G.

Nobliwy proceder – Philippa Gregory

Norweski – rozmówki na każdy wyjazd – Karolina  Breś

Odnalezione marzenia – Nora Roberts

Ogień i furia. : Biały Dom Trumpa – Michael Wolff

Oskarżyciel – Whitney G.

Pieśń i krzyk – Jacek Łukawski

Promyk słońca – Katarzyna Michalak

Rzecz o sowach – Leigh Calvez

Sowieci – Piotr Zychowicz

Szarlatani – Robin Cook

Ślepnąc od świateł – Jakub Żulczyk

Światło o poranku – Krystyna Mirek

Trzy siostry, trzy królowe – Philippa Gregory

Upadek gigantów – Ken Follett

Wieża z piasku – Agata Marzec

Wszystko przed nami – Samantha Ypung

Za stare grzechy – Izabella Frączyk

Zmowa byłych żon – Grażyna Jeromin-Gałuszka

Żona wyklęta – Anna Śnieżko

Polecamy

Z jednej gliny – Liliana Fabisińska

Piękna opowieść o przyjaźni i podejmowaniu trudnych wyborów.
Nora zajmuje się organizacją zajęć z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. Teraz kobieta musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama…
Dołączają do niej trzy kobiety, Lena, Gośka i Marta. I każda z nich ma własne problemy do pokonania.

Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce – Jerzy Dziewulski

Jak rozpoznać terrorystę? Co robić w sytuacji zagrożenia i jak się bronić? Jerzy Dziewulski - antyterrorysta, który nie jedno już widział - zdradza czytelnikom, jak reagować w określonych sytuacjach. Zgłębisz sylwetki najgroźniejszych zamachowców, którzy przebywali w Polsce, dowiesz się jak wyglądają interesy polityków z terrorystami i poznasz szczegóły spotkania niebezpiecznych ludzi.

Szósty po latach – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Gdy w grę wchodzi miłość, żadna siła nie jest w stanie powstrzymać inspektora Marcina Langera przed nadludzkim wysiłkiem i odnalezieniem oprawcy zielonookich blondynek, do których zalicza się jego ukochana. Gdy gra toczy się o zbawienie – psychopatyczny zabójca nie respektuje żadnych granic. Nawet jeśli zbawienie jest wyimaginowane, a motorem działania – obłęd. A może zwłaszcza wtedy.

Na wschód od zachodu – Wojciech Jagielski

Ceniony reporter wojenny podąża tym razem „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia.
Najnowsza książka autora to zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój.

Dziewczęta z Auschwitz – Sylwia Winnik

Są to przejmujące wspomnienia kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Autorka rozmawiała z każdą z bohaterek i spisała ich przeżycia z perspektywy siedemdziesięciu kilku lat. Każda historia jest inna. Książkę wzbogacają zdjęcia ze zbiorów rodzinnych kobiet z okresu zanim trafiły do obozu oraz ilustracje z archiwum Muzeum w Auschwitz, m.in. fotografie wykonane przez esesmana z albumu znalezionego przez więźniarkę Lili Jacob.

Chłopak z Katynia – Jerzy A. Wlazło

Pasjonująca opowieść o wojennych losach ostatniego żyjącego Polaka – Henryka Truszczyńskiego, bezpośredniego świadka odkrycia polskich grobów w Katyniu. Rok 1942, Henryk Troszczyński znajduje się w grupie Polaków wysłanych przez Niemców na Wschód na przymusowe roboty w okolice Katynia.

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Barcelońskie sny – Nuria Pradas

Baśnik – Beata Majewska

Chłopak z Katynia – Jerzy A. Wlazło

Dziewczęta z Auschwitz – Sylwia Winnik

Dziewczyna z warkoczami – Anna H. Niemczynow

Grzech zaniechania – Małgorzata Rogala

Grzeszne pragnienia – Elizabeth Hoyt

Jedwabne rękawiczki – Renata Kosin

Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce – Jerzy Dziewulski

Kartka ze szwajcarskim adresem – Maria Ulatowska

Latawce – Agnieszka Lis

Małżeństwo z odzysku – Agata Przybyłek

Milczące dziecko – Sarah A.- Denzil

Mroczniej – E.L. James

Na wschód od zachodu – Wojciech Jagielski

Nawiedzony dom na wzgórzu – Shirley Jackson

Nieodnaleziona – Remigiusz Mróz

Nowoczesne anioły – Hanna Urbankowska

O kwiatkach i wariatkach… - Marta Osa

Ocalałe – Riley Sager

Ostatni list od kochanki – Jojo Moyes

Ostatnie dni Nowego Paryża – China Mieville

Otulone ciemnością – Hanna Greń

Panna z monidła – Iwona Czarkowska

Performens – Karolina Wilczyńska

Pokochać noc – Dennis Lehane

Porażka księcia Grace Burrowes

Pośród żółtych płatków – Gabriela Gargaś

Przysięga miłości – Susan Anne Mason

Skazy na pancerzu. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych – Piotr Zychowicz

Słodkie rozkosze – Christina Lauren

Sprintem do marzeń – Marta Radomska

Szarość miejskich mgieł – Edyta Świętek

Szósty po latach – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Troje na huśtawce – Natasza Socha

Tylko dobre wiadomości – Agnieszka Krawczyk

Uprowadzona przez Boko Haram – Assiayou Mina Kaci

Uśpione królowe – Hanna Greń

W domu – Harlan Coben

W szponach szaleństwa – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wilcze Kobiety – Hanna Greń

Z jednej gliny – Liliana Fabisińska

Zaginione miasto Z – David Grann

Zwyciężona – Krystyna Rożnowska

Żona na pełen etat – Agata Przybyłek

Polecane

Pod ciemną skórą Filipin – Tomasz Owsiany

W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczo-reporterskiej Tomasz Owsiany odwiedził siedem plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie kontakty z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w często szokujących ceremoniach…

Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach – Anna Brzezińska

Córki Wawelu… zadziwiają rozmachem i drobiazgowością, jednocześnie pociągają barwną fabułą i plastycznością opisów. To właśnie tu toczyła się historia: pomiędzy komnatami, na uliczkach, w spiżarniach i w ciemnych zaułkach Krakowa. Często miały na nią wpływ z pozoru mało znaczące wydarzenia, co Brzezińska potwierdza w dokumentach. Tylko tam, gdzie brakuje źródeł, pisarka wspomaga się wyobraźnią.

Usługiwałem esesmanom w Auschwitz – Józef Seweryn

Autor przez prawie dwa lata pracował w obozowych magazynach, a dzięki swoim umiejętnością był fryzjerem, kelnerem i gońcem esesmanów. Z tego powodu stał się świadkiem wielu przestępstw - świadkiem najbardziej wiarygodnym, bo często z przymusu w nich uczestniczącym. Nieprawdopodobna historia życia Józefa Seweryna sprawiła, że książkę czyta się jak powieść o wręcz sensacyjnej fabule. Co więcej, znajduje się w niej wiele mało znanych lub zupełnie nieznanych dotychczas faktów z tego czasu.

Cztery płatki śniegu – Joanna Szarańska

Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni...

Pracownia dobrych myśli – Magdalena Witkiewicz

Szczęście można uszyć z kawałków, jak patchwork, wtedy stworzą nowy wzór.
Ale trzeba o tym wiedzieć. To powieść o przyjaźni, miłości i o dobrej energii, dzięki której da się załatać każdą dziurę, każdy smutek, każdy poplątany los.

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

#sława – Karolina Korwin-Piotrowska

26 i pół. Wyprawa w przeszłość – Sebastian Grześkowiak

40 najlepszych funkcji w Excelu, które każdy powinien znać – Krzysztof Chojecki

Blask wolności – Kathleen Grissom

Bliskość – Kristen Proby

Brzydka księżniczka – Eloisa James

Chwila zapomnienia lady Eve – Grace Burrowes

Córki Wawelu – Anna Brzezińska

Czasami warto umrzeć – Lee Child

Cztery płatki śniegu – Joanna Szarańska

Elita zabójców – Lee Child

Księga Jesiennych demonów – Jarosław Grzędowicz

Małżeństwo ze snu – Julia Quinn

Mgła – Marcin Ciszewski

Niemcy – Piotr Zychowicz

Piąty kodeks Majów – Clive Cussler

Po prostu bądź – Magdalena Witkiewicz

Pod ciemną skórą Filipin – Tomasz Owsiany

Popiół i kurz – Jarosław Grzędowicz

Pracownia dobrych myśli – Magdalena Witkiewicz

Pudełko z marzeniami – Magdalena Witkiewicz

Raport z północy – Andrzej Pilipiuk

Sekretne życie krów – Rosamund Young

Szpony i kły – Andrzej Sapkowski

Usługiwałem Esesmanom w Auschwitz – Józef Seweryn

Wino z Malwiną  -  Magdalena Kordel

Wypychacz zwierząt – Jarosław Grzędowicz

Zabytki techniki w Polsce – Jarosław Górski

Polecane

Azyl – Jarosław Grzędowicz

W zbiorze „Azyl” udało się Fabryce Słów zebrać dziewięć utworów Jarosława Grzędowicza, które zaginęły, autor nie miał ich fizycznie, i sama praca wykopania ich ze starych pism nie należała do najprostszych. Są to opowieści o rozmaitej estetyce oraz treści udowadniające, że autor już na wczesnym stadium swej pisarskiej „choroby” zastosowywał się do swoistej ideologii pisania.

Afganistan. Odpowiedzieć ogniem – Grzegorz Kaliciak

Afganistan nie może zaznać spokoju: wojny brytyjsko-afgańskie w XIX i XX wieku, krwawa interwencja radziecka lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, wreszcie trwające do dziś starcia z wojskami Paktu Północnoatlantyckiego. Książka ta to nie tylko rzetelna relacja z misji w regionie objętym permanentnym konfliktem, ale również obraz sytuacji panującej w polskiej armii.

Akademia miłości – Belinda Jones

Czy w swoim życiu masz szansę przeżyć romantyczną miłość? Dziennikarka Kirsty Bailey musiałaby odpowiedzieć, że nie; choć ma całkiem niezły pakiet startowy: chłopaka. Jednak Joe nie wydaje się zainteresowany tym całym „na dobre i na złe”. Gdy redaktor naczelny wysyła Kirsty na kurs słynnej Akademii Miłości, dziewczyna ma udowodnić, że takie szkoły oferują jedynie parę banalnych trików. A jeśli jakimś cudem obietnica znalezienia wielkiej miłości jest prawdziwa?

Dziewczyna z daleka – Magdalena Knedler

Słodko-gorzka opowieść o miłości, zemście i zbrodni, z wielką historią w tle.
W pewien styczniowy poranek w domu prawie stuletniej Nataszy Silsterwitz zjawia się młody Anglik, Artur Adams. Przywozi ze sobą kopertę wypełnioną starymi fotografiami i srebrną piersiówkę, na której widok Nataszę ogarnia panika. Kobieta ma pewność, że ten mężczyzna przynajmniej w części zna jej dramatyczną przeszłość. Przeszłość, o której nie powiedziała nikomu – nawet najbliższej rodzinie.

Ballada o pewnej panience – Szczepan Twardoch

Nowa książka Szczepana Twardocha. Wszystkie najważniejsze opowiadania.
Tym razem autor znów sięga po krótsze formy, aby opowiadać swoim czytelnikom o świecie. Wiele z tekstów miało swoją premierę już wcześniej.

Nowości

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Afganistan – Grzegorz Kaliciak

Akademia Miłości – Belinda Jones

Anioł Johnny – Danielle Steel

Azyl – Jarosław Grzędowicz

Ballada o pewnej panience – Szczepan Twardoch

Diana. Camilla. Karol – Magdalena Niedźwiedzka

Droga do domu – Gabriela Gargaś

Dziewczyna z daleka – Magdalena Knedler

Dziewczyna, która wiedziała za dużo – Jayne Ann Krentz

Elżbieta II – Sally Bedell Smith

Filipiny – Ania Błażejewska

Góry umarłych – Tomasz Hidebrandt

Gra pozorów – Joanna Opiat-Bojarska

Hitler – Peter Longerich

Hotel pod jemiołą – Richard Paul Evans

Jak w bajce – Danielle Steel

Jak zawsze – Zygmunt Miłoszewski

Jedną nogą w niebie – Izabella Frączyk

Jutra może nie być – Gabriela Gargaś

Komisarz – Paulina Świst

Latarnia z Kiss River – Diane Chamberlain

Marilyn na Manhattanie – Elizabeth Winder

Nieznane więzi natury – Peter Wohlleben

Obce ścieżki – Andrzej Pilipiuk

Oświadczyny – Tasmina Perry

Pieczeń dla Amfy – Salcia Hałas

Polowanie na motyle – Krystyna Mirek

Prom do Kopenhagi – Krystyna Mirek

Sekretnik Szeptuchy – Katarzyna Miszczuk

Słodka morska bryza – Barbara Delinsky

Słodkie życie – Krystyna Mirek

Szepty zza grobów – Andrzej Makowiecki

Tropiciel – Małgorzata Lisińska

Trudna miłość – Gabriela Gargaś

Ucieczka – Andrzej Pilipiuk

Zagadki Kuby Rozpruwacza – Andrzej Pilipiuk

Zanim wstanie dla nas słońce – Gabriela Gargaś

Polecamy

Gwiazdka z nieba – Katarzyna Michalak

Co może grozić komuś, kto stracił już wszystko?
W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem staje się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel należał do tych drugich. W przeszłości uległ poważnemu wypadkowi, potem zmarła jego ukochana mama, a teraz stracił jeszcze dach nad głową. Nie miał nic, ale zyskał wolność i mógł ruszać w nieznane.

Generałowie – Juliusz Ćwieluch

Nie bali się powiedzieć NIE. Dlatego zostali zmuszeni do odejścia albo na znak protestu odeszli sami. Najwyżsi dowódcy polskiej armii w szczerej rozmowie o naciskach, niszczeniu ludzi, rozbrajaniu polskiego wojska i błędach Antoniego Macierewicza.

Blondynka w Paragwaju – Beata Pawlikowska

W najdalszym zakątku Paragwaju jest wioska, do której nie prowadzi żadna droga. Można tam tylko dopłynąć towarową łodzią, która raz w tygodniu wypływa z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. Dostać się do najdalej na północ wysuniętej ludzkiej osady położonej na bagnach tuż przy granicy z Brazylią i Boliwią. Samotna wyprawa przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej. Pełna przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate.

Trzymaj się Mańka – Małgorzata Kalicińska

Marianna, lat kilkadziesiąt z lekkim plusem, nie jest specjalnie przebojowa i żadna z niej superbohaterka. Jest za to kobietą, z którą chce się przebywać i towarzyszyć jej w życiowych perypetiach. Bliską. Niemal znajomą. To ciepła, dodająca otuchy książka ze świetną męską postacią.

Śpiąca królewna – Stephen King

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.

Obgadywanie świata – Jurek Owsiak

Jurek Owsiak po raz pierwszy opowiada o swoim życiu, podróżach i przeżytych przygodach. Przyznaje się do przemytu wódki przez libijską granicę, zdradza, co zainspirowało go do zorganizowania wzorowanej na amerykańskim festiwalu Woodstock największej imprezy masowej w Polsce i wyjaśnia, jakie skutki niesie ze sobą spożycie białego jedzenia w Indiach…

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

A między nami wspomnienia – Gabriela Gargas

Blondynka w Paragwaju – Beata Pawlikowska

Czarownica – Camilla Lackberg

Czerwona trucizna – Leszek Żebrowski

Damy polskiego imperium – Kamil Janicki

Drzewa szumiące nadzieją – Edyta Świętek

Dwie rodziny – Joanna Miszczuk

Generałowie – Juliusz Ćwieluch

Gwiazdka z nieba – Katarzyna Michalak

Jutro będzie normalnie – Agnieszka Lis

Kurier Napoleona – Wojciech Motylewski

Kwiatki Marii Czubaszek

Nieparszywa dwunastka – Maciej Kajetan Sołdan

Obgadywanie świata – Jurek Owsiak

Opowieści z Dziedzinki – Simona Kossak

Oskarżenie – Remigiusz Mróz

Pierwsza na liście – Magdalena Witkiewicz

Przed zmierzchem – Nora Roberts

Samotność we dwoje – Agnieszka Lis

Sekretne życie CeeCee Wilkes – Diane Chamberlain

Serce z piernika – Magdalena Kordel

Siostra Burzy – Lucinda Riley

Siostra mojej siostry – Izabella Frączyk

Splątane korzenie – Virginia C.- Andrews

Szukając Noel – Richard Paul Evans

Śpiące królewny – Stephen King

Taniec w ogniu – Josephine Angelini

Trzymaj się Mańka – Małgorzata Kalicińska

Turkusowe szale – Remigiusz Mróz

Uroczysko – Magdalena Kordel

W co się bawić ? – Odeta Moro

W służbie Bonapartego – Wojciech Motylewski

Wieczór taki jak ten – Gabriela Gargaś

Wiedźmi stos – Josephine Angelini

Wieża milczenia – Remigiusz Mróz

Większość bezwzględna – Remigiusz Mróz

Wyrocznia – Andrzej Ziemiański

Zastrzyk śmierci – Małgorzata Rogala

Zdążyć z miłością – Beata Majewska

Polecamy

Pergaminy – Jerry B. Jenkins

Doktor Augie Knox wiedzie spokojne, może nawet nieco nudne życie wykładowcy akademickiego. Pewnego dnia dostaje tajemniczą wiadomość. Przyjaciel prosi, by niezwłocznie udał się do Włoch… Dwadzieścia stuleci wcześniej medyk Łukasz wspiera swojego przyjaciela Pawła, oczekującego w więzieniu na egzekucję po wyroku, który wydał na niego cesarz Neron. Paweł bardzo chce odzyskać swoje rękopisy.  W końcu pergaminy wracają do właściciela. Wkrótce potem Paweł ginie. Wraz z nim znikają jego wspomnienia.
Ta wspaniała, pełna nagłych zmian akcji opowieść będzie trzymała czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

Życie jest wolnością. Autobiografia – Beta Pawlikowska

Kulisy pracy w radiu i telewizji, porady dla początkujących pisarzy.
Pablo Picasso, Beatlesi i Alicja w Krainie Czarów, czyli bohaterowie mojego dzieciństwa.
Ćwiczenia z wyobraźni, pieniądze i miłość w czasach komuny. Ptysie z bitą śmietaną, rewolucyjne pomysły, ucieczki i powroty. A także – po raz pierwszy – cała prawda o moich dzieciach.
Moja podróż przez życie.

Byłam służącą w arabskich pałacach – Laila Shukri

Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata.
Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje.

W krainie dębów i krwi – Jadwiga Skibińska-Podbielska

Autorka z epickim rozmachem przywołuje obraz życia Polaków na Wołyniu w pierwszej połowie XX wieku. Jest on barwny, pełen sarmackiego temperamentu i głębokiego autentyzmu. Dramatyczne wydarzenia tych lat ukazane są przez pryzmat losów rodziny Korzeniowskich. Opowieść zaczyna się przed pierwszą wojną światową, przed Bożym Narodzeniem 1913 roku. W tym czasie rodzi się pierwszy syn Adama i Róży Korzeniowskich…

Zanim wstanie dla nas słońce – Gabriela Gargaś

Niekiedy miłość opowiada nam swoją własną, smutną historię, a płomienny romans, który miał przynieść odmianę, okazuje się iluzją. Jednak za popełnione błędy trzeba zapłacić i choć czasu nie można cofnąć, to jednak przy odrobinie dobrej woli losowi można nadać nowy bieg.
Bo przecież na szczęście nigdy nie jest za późno.

Kobiety mafii – Diane Ducret

Lata 20., Stany Zjednoczone. Przeklęte czasy prohibicji. Piekło dla zwykłych ludzi, raj dla przestępców. Skandale, walki gangów i strzelaniny są na porządku dziennym. Na pierwsze strony gazet trafiają kolejni królowie mafii. Ale ten pozornie męski świat ma swoje ciche bohaterki…Czas przeczytać najlepszą książkę o mafii. Bo przecież mafia jest kobietą.

Ania - Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki

Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu - zwłaszcza „piękni i młodzi” - nigdy nie mają łatwo.

Kadziu. Siatkówka & rock'n'roll – Łukasz Kadziewicz, Łukasz Olkowicz

Autobiografia Łukasza Kadziewicza, jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich siatkarzy. Autobiografia wicemistrza świata przełamuje tabu w tym środowisku, pozwala zajrzeć za kulisy i zrozumieć, dlaczego reprezentacja Polski po trzydziestu latach posuchy zaczęła odnosić sukcesy. Kadziewicz odsłania sekrety, pokazuje, że opinie o nim jako krnąbrnym siatkarzu nie były przesadzone i opowiada, jak udawało mu się godzić życie siatkarza i rockendrollowca. Przeczytamy o szalonych imprezach siatkarzy, wodzie sodowej po zdobyciu srebrnego medalu mistrzostw świata, ale i tytanicznej pracy wykonanej pod okiem Raula Lozano.

 

 

Nowości

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Ania – Grzegorz Kubicki

Bądź przy mnie zawsze – Agata Przybyłek

Byłam kochanką w arabskich szejków – Laila Shukri

Byłam służącą w arabskich pałacach – Laila Shukri

Celibat : opowieść o miłości i pożądaniu – Marcin Wójcik

Ciastko z wróżbą – Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Cięcie – Hibo Wardere

Córka króla moczarów – Karen Dionne

Cuda i cudeńka – Agnieszka Olejnik

Daleka droga do małej Gniewnej Planety – Becky Chambers

Dobra córka – Alexandra Burt

Dobra matka – Małgorzata Rogala

Dom pełen słońca – Karolina Wilczyńska

Drogie życie – Meghan Quinn

Dziewczyna mojego brata – K.A. Linde

Dżentelmen w Moskwie – Amor Towles

Efekt uboczny – Michael Palmer

Fala gniewu – Winston Graham

Gabriela – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Gra o wszystko – Joanna Opiat-Bojarska

Jasna godzina – Nina Riggs

Jezioro pełne łez – Wojciech Wójcik

Jutro będziemy szczęśliwi – Anna Dąbrowska

Kiedy ciebie straciłam – Kelly Rimmer

Kobiety mafii – Diane Ducret

Koronny Nr 1 : Pseudonim Masa – Sylwester Latkowski

Ludzie na drzewach – Hanya Yanagihara

Lunatycy – Hakan Eriksson

Lustereczko powiedz przecie – Alek Rogoziński

Mroczne zakamarki – Kara Thomas

Nie czas na pożegnanie – Agnieszka Walczak-Chojecka

Niebezpieczna gra – Joanna Opiat-Bojarska

Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej – Jerzy Chociłowski

Nikt mnie nie ma – Asa Linderborg

Obsesja – Katarzyna Miszczuk

Ostatnia chowa klucz – Ałbena Grabowska

Pergamin – Jerry B. Jenkins

Pewnego rodzaju miłość – Alicja Gęścińska

Pięć czaszek – Tomasz Konatkowski

Pięć minut Raisy – Agata Kołakowska

Początek – Dan brown

Sezon na szczęście – Roma J. Fiszer

Słodkich snów, Anno – Joanna Opiat-Bojarska

Słup ognia – Ken Follett

Sybirak, który został generałem – Barbara Jagas

Śnieg, ogień i krew – Sławomir Skowronek

Tajemnicza broń Hitlera – Leszek Adamczewski

To jedno lato – Dorota Milli

W krainie dębów i krwi – Jadwiga Skibińska-Podbielska

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci  – Anna Kamińska

Ważka – Małgorzata Rogala

We dwoje – Nicholas Sparks

Wyzwolenie – Ian Tregillis

Zamki, pałace, dwory – Marek Gawroński

Zanim wstanie słońce – Gabriela Gargaś

Zatańcz ze mną – Monika Rebizant-Siwiło

Zaufaj mi Anno – Joanna Opiat-Bojarska

Żona na sprzedaż – Amila i Katharina Finke

Życie jest wolnością – Beata Pawlikowska

Polecamy

Bez słów – Mia Sheridan

 Czy są takie rany, których miłość nie zdoła uleczyć?
Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało. Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem..
Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?

Okrucieństwo – Scott Bergstrom

Gwen Bloom mieszka tylko z ojcem, pracującym w Biurze Bezpieczeństwa Dyplomatycznego. Często podróżuje z nim po świecie, dzięki czemu mówi pięcioma językami i potrafi przetrwać z najbardziej niezbędnym bagażem. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy ojciec znika bez śladu podczas misji w Europie. A córka dowiaduje się, że był agentem CIA.
Oficjalne poszukiwania kończą się fiaskiem. Dziewczyna nie przyjmuje tego do wiadomości i postanawia, że sama odnajdzie ojca.

Sklepik z Niespodzianką. Bogusia - Katarzyna Michalak

Wszystko zaczęło się w nadmorskim miasteczku, przez które przejeżdżała Bogusia. Nazywało się Pogodna – któż nie chciałby tam mieszkać? Skoro zaś los dawał jej znaki: a to czarny kot wygrzewający się na parapecie, a to tabliczka „Do wynajęcia” na jednej z uroczych kamieniczek, dziewczyna nie zastanawiała się długo. Czy Bogusia pozna w Pogodnej również smak miłości?
Jaką cenę zapłaci za spełnienie marzeń? Czy będzie warto?

Szczęście all inclusive - Krystyna Mirek

Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów.
Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku,  Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i nieludzko przystojny Grek, Kostas, właściciel gaju oliwnego.
Wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu w samym środku upalnego lata.

Toy Wars - Andrzej Ziemiański

Reaktywacja mistrza efektownej fantastyki Koncentrat zawrotnego tempa, intrygujących fabuł, zaskakujących zwrotów akcji i koszarowego dowcipu. Historia 21-letniej dziewczyny  byłej narkomanki i prostytutki, która odziedziczy miliony, jeśli przez dziesięć lat utrzyma się z pracy prywatnego detektywa. Tylko kto zatrudni Marlowa o wyglądzie licealistki... Czekając na zlecenia, mieszka w biurze i żywi się kocim żarciem.

Terapeutka - Bernadeta Prandzioch

Nowy głos polskiej powieści kryminalnej.  
W ogrodzie gabinetu terapeutycznego zostają znalezione zwłoki dziecka. Choć pracująca tam terapeutka Marta Szarycka stara się trzymać na uboczu, szybko zostaje wciągnięta w bieg wydarzeń. Młoda, świetnie zapowiadająca się psycholog,  zostanie zmuszona do skonfrontowania się z najbardziej bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Ile będzie musiała poświęcić w grze, w której stawką jest życie kolejnych dzieci?

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

2586 kroków – Andrzej Pilipiuk

Adela – Katarzyna Michalak

Anioł stróż – Nicholas Sparke

Autopsja – Tess Gerritsen

Bez słów – Mia Sheridan

Bez Szans – Mia Sheridan

Bez winy – Mia Sheridan

Biały zamek – Orhan Pamuk

Błękitne sny – Katarzyna Michalak

Bogusia – Katarzyna Michalak

Carska manierka – Andrzej Pilipiuk

Chłopak, który o mnie walczył – Kristy Moseley

Czerwone gardło – Jo Nesbo

Fakap czyli moja przygoda z korpoświatem – Dan Lyons

Genialna przyjaciółka – Elena Ferrante

Historia nowego nazwiska – Elena Ferrante

Historia ucieczki – Elena Ferrante

Historia zaginionej dziewczynki – Elena Ferrante

Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach – Emmy Abrahamson

Kadziu : siatkówka&rockenroll – Łukasz Kadziewicz

Kolej podziemna: czarna krew Ameryki – Colson Whitehead

Kolekcjoner motyli – Dot Hutchison

Krawcowa z Dachau – Mary Chamberlain

Księżna – Danielle Steel

Lalka i perłą – Olga Tokarczuk

Lato w Jagódce – Katarzyna Michalak

Lidka – Katarzyna Michalak

Litr ciekłego ołowiu – Andrzej Pilipiuk

Lokatorka – J.P. Delaney

Macierewicz i jego tajemnice – Tomasz Piątek

Mężczyzna, który gonił swój cień – David Lagerantz

Niekochana – Madeline Sheehan

Nieosiągalna – Madeline Sheehan

Niepiękna – Madeline Sheehan

Niepokorna – Madeline Sheehan

Nowa odyseja – Patrick Kingsley

Okrucieństwo – Scott Bergstrom

Operacja : dzień w Skrzeszewie – Andrzej Pilipiuk

Ósme życie  - Nino Haratischwili

Ósmy cud świata – Magdalena Witkiewicz

Porzuć swój strach – Robert Małecki

Przewodnik wędrowca – Tristan Gooley

Resortowe dziecko rock’n’roll – Grzegorz Brzozowicz

Rzeźnik drzew – Andrzej Pilipiuk

Siostra – Louise Jensen

Stinger : żądło namiętności – Mia Sheridan

Szczęście all inclusieve – Krystyna Mirek

Szept wiatru – Sylwia Trojanowska

Szewc z Lichtenrade – Andrzej Pilipiuk

Szkoła latania – Sylwia Trojanowska

Śmierć ostatni etap rozwoju – Elisabeth Kubler-Ross

Świat bez końca – Ken Follett

Reputacja – Andrzej Pilipiuk

Tam gdzie nie sięga już cień – Hanna Kowalewska

Terapeutka – Bernadeta Pradzioch

Toy Wars – Andrzej Ziemiański

Trauma – Michael Palmer

Trochę większy poniedziałek – Katarzyna Grochala

Wilcze leże – Andrzej Pilipiuk

Wszechświat z niczego – Lawrence M. Krauss

Zagubione niebo – Katarzyna Grochola

Zapach szkła – Andrzej Ziemiański

Zwierzęta w okopach – Eric Baratay

Życie pszczół – Maurice Maeterlinck

Polecamy

Taka jak Ty – Gabriela Gardaś

Powieść o zwyczajnych kobietach, takich jak ty. O ich codziennych zmaganiach, zwątpieniu i rozterkach. Jednak przede wszystkim książka ta niesie nadzieję, podtrzymuje na duchu i obiecuje lepsze jutro. Z każdej sytuacji jest wyjście, po każdej nocy przychodzi dzień, a na każdą łzę przypada jeden uśmiech.

We wspólnym rytmie – Jojo Moyes

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie…

Przyjaciółki – Agata Przybyłek, Natalia Sońska

Dwa stojące na granicy rozpadu związki i dwie różne historie. Podczas gdy jedni muszą walczyć o miłość, inni niszczą ją na własne życzenie… Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa… przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.

Opowieści z angielskiego dworu. Karol – Magdalena Niedźwiedzka

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand.
Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia.

Ławeczka pod bzem – Agnieszka Olejnik

Jak bardzo odmienia życie wysoka wygrana? Czy naprawdę trzeba zapomnieć o szczerej przyjaźni i uczuciach? dy Iga i Agata wypełniają kupony lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze 20 milionów. Utrzymanie tego w tajemnicy będzie nie lada wyzwaniem! Co zrobić z tak ogromną sumą? Iga zaczyna od spełniania marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia. Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?

Dziewczyna z Brooklynu – Guillaume Musso

Raphaël jest wziętym pisarzem. Od kilku miesięcy spotyka się z Anną, która pracuje jako stażystka na pogotowiu w paryskim szpitalu. Podczas romantycznej podróży na Lazurowe Wybrzeże Raphaël, którego męczy tajemniczość Anny, przypiera ją do muru pytaniami o jej przeszłość. Po burzliwej kłótni dziewczyna opuszcza ukochanego i wraca do Paryża. Raphaël jedzie za nią. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna znikła…

Indochiny. Książka o pięknej podróży – Danuta Gryka

Jest to opowieść o pierwszej wielkiej wyprawie Danuty i Tomasza. W ciągu dziewięciu miesięcy przemierzyli Litwę, Rosję, Mongolię, Chiny z Tybetem, Nepal, Indie, Tajlandię, Kambodżę, Malezję i Singapur. Koleją, autobusem, samolotem, autostopem, motorem, rowerem, łódką, rikszą, tuk-tukiem, na koniu, na wielbłądzie i piechotą. Zabłądzili w syberyjskiej tajdze, zamieć śnieżna uwięziła ich nad tybetańskim jeziorem Namtso, po Himalajach gonili skradzione okulary, w Indiach walczyli z chorobami, a w malezyjskiej dżungli z pijawkami… Jednak każdego dnia z uśmiechem spełniali swoje marzenia o pięknej podróży, której celem były INDOCHINY.

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Bilet do szczęścia – Beata Majewska

Czarna Madonna – Remigiusz Mróz

Czas odzyskany – Ałbena Grabowska

Czas opowiedziany – Ałbena Grabowska

Czas zaklęty – Ałbena Grabowska

Czekam na ciebie – Lisa Scottoline

Dom samotnych – Joanna Kruszewska

Dziewczyna z Brooklynu – Guillaume Musso

Grom i szkwał – Jacek Łukaszewski

Indochiny – Danuta Gryka

Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata – Erik Durschmied

Jasna Sprawa – Małgorzata J. Kursa

Jestem śmiercią – Chris Carter

Koń, który mnie wybrał – Susan Richards

Krew i stal – Jacek Łukaszewski

Księżyc nad Rzymem – Magdalena Giedrojć

Lipcowy deszcz – Iny Lorentz

Ławeczka pod bzem – Agnieszka Olejnik

Maraton do szczęścia – Marta Radomska

Marzenia szyte na miarę – Karolina Wilczyńska

Melodia zapomnianych miłości – Dorota Gąsiorowska

Nauczka dla Księcia – Sarah Mac Lean

Nie widując gwiazd – Agata Piechota

Odnajdę cię – Anna karpińska

Odzyskać utracone – Katarzyna Kołczewska

Opowieści z angielskiego dworu : Karol, Diana, Camilla – Magdalena Niedźwiedzka

Osioł na ósmym piętrze – Radek Knapp

Pensjonat pod Meduzą – Halina Kowalczuk

Posag szwaczki – Meredith Jaeger

Po nitce do szczęścia – Karolina Wilczyńska

Powiem czy kim jesteś – Danuta Pytlak

Powtórka z miłości – Clare Swatman

Przyjaciółki – Agata Przybyłek, Natalia Sońska

Przyszłość ma twoje imię – Elżbieta Rodzeń

Rzeczy niemożliwe, które nie mogły powstać…- Reinhard Habeck

Sekretna kolacja – Raphael Montes

Serce z bibuły – Karolina Wilczyńska

Sięgając chmur – Bonnie Leon

Skandal w atłasach – Loretta Chase

Taka jak ty – Gabriela Gardaś

Wbrew przeciwnościom – Danielle Steel

Wesoła rozwódka – Iwona Czarkowska

We wspólnym rytmie – Jojo Moyes

Zaplatana miłość – Karolina Wilczyńska

Zostań ze mną – Anna Karpińska

Życie jak malowane – Karolina Wilczyńska

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Lirogon – Cecelia Ahern

Sznurek – Adam Lang

Czas ukradziony – Chloe Duval

Próba ognia – Josephine Angelini

Królewska Talia – Marcin Mortka

Ruchome piaski – Malin Persson Giolito

Rosyjska namiętność – Reyes Monforte

Opiekunka do dzieci – Elisabeth Herrmann

Burzliwa epoka cz. III Sowiecki książę – Elvira Baryakina

Gotując dla Picassa – C.A. Belmond

Tańcząc z delfinami – Bonnie Leon

Nigdy nie zapomnę – Kerry Lonsdale

Cienie przeszłości – Penny Jordan

Wybór – Samantha King

Ukryte wady – Elsebeth Egholm

Powieść bez O – Judith W. Taschler

Miłość niezwyciężona – Julie Anne Long

Dzielnym będzie przebaczone – Chris Cleave

Dom bez okien – Nadia Hashimi

Dziewczyna z porcelany – Agnieszka Olejnik

Nowości

Wzgórze psów – Jakub Żulczyk

Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią?

Światło, którego nie widać – Anthony Doerr

Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Powieść historyczna. Marie-Laure mieszka wraz z ojcem w Paryżu, jako sześciolatka traci wzrok i odtąd uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch. Pięćset kilometrów dalej mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd Werner poznaje świat, słuchając radia… Podczas wojny losy tej dwójki splatają się.

Siedem sióstr – Lucinda Riley

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca sześć sióstr spotyka się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu.
Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

 Saga Puszczy Białowieskiej – Simona Kossak

Fascynująca historia regionu od czasów prehistorycznych po wydarzenia najnowsze. To opowieść ważna nie tylko dla miłośników Puszczy, fascynatów przyrody czy działaczy ekologicznych. To także książka, która powinna wejść w skład polskiego kanonu kulturowego, połączenie refleksji humanistycznej w jej najlepszym wydaniu z troską o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Ludzie schodzą w tej opowieści na dalszy plan, króluje za to przyroda – piękna, fascynująca i zagrożona. To nie tylko zapis wspaniałości natury, ale także wołanie o opamiętanie, póki jeszcze nie wszystko stracone.

Wzgórze pełne słońca – Roma J. Fiszer

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los. Trzy kobiety, trzy nowe życia.
Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Lato przynosi im miłość, o jakiej zawsze marzyły. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe...

Spacer nad rzeka – Monika A. Oleksa

Każdy człowiek rodzi się z pustką, którą może wypełnić tylko jedna, właściwa osoba.
Zosia Rybicka ma szczęście, spotyka Pawła, mężczyznę swojego życia. Zakochują się w sobie bez pamięci. Paweł, szanowany lekarz z warszawskiej kliniki, proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą. Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety.

Resortowe dzieci. Media – Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

"Resortowe dzieci. Media" to publikacja składająca się z ośmiu rozdziałów. Autorzy opierając się na dokumentach Instytutu Pamięci Narodowej, mówiąc kolokwialnie "grzebią" w życiorysach znanych ludzi związanych ze współczesnymi mediami. Resortowe dzieci to według nich Tomasz Lis, Monika Olejnik, Piotr Kraśko, Alicja Resich-Modlińska, Jerzy Owsiak, Monika Richardson, Marek Niedźwiecki oraz wielu, wielu innych. Dzieci wychowane w środowisku nomenklatury PRL-u, których rodzice byli beneficjentami dawnego ustroju komunistycznego.

Polecamy

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

10.04.10. Na Własne Oczy – Jacek K. Kruczkowski

100 najbiedniejszych Polaków – Wojciech Markiewicz

Agonia dźwięków – Jaume Cabre

Bellagrand – Paullina Simons

Długa droga do domu – Joanna Jax

Dom dla lalek – Lisa Gardner

Dziedzictwo von Becków – Joanna Jax

Galapagos. Historia naturalna – Henry Nicholls

Karuzela – Agnieszka Lis

Kruk – Piotr Górski

Księga morza – Morton A. Stroksnes

Nareszcie autentyczna Ty - Ewa Danuta Białek

Niezwykły dar – Diana Palmer

Ocalić Daringham Hall – Kathryn Taylor

Ogród kłamstw – Amanda Quick

Opowieści – Simona Kossak

Piętno von Becków – Joanna Jax

Piekło – niebo – Beata Kępińska

Pokolenie zimy – Wasilij Aksionow

Prawdziwa miłość – Krystyna Mirek

Resortowe dzieci. Media – Dorota Kania

Saga Puszczy Białowieskiej – Simona Kossak

Sięgam po odwagę – Beata Pawlikowska

Siedem sióstr – Lucinda Riley

Siedemnaście zwierząt – Robert Puch

Skandal z Modigilianim – Ken Follett

Spacer nad rzeką – Monika A. Oleksa

Światło, które utraciliśmy – Jill Santopolo

Światło, którego nie widać – Anthony Doerr

Światło nie może zgasnąć – Diane Chamberlain

Ten jeden dzień – Gayle Forman

Tomek Beksiński. Portret prawdziwy – Wiesław Weiss

Wieszać każdy może – Andrzej Pilipiuk

Wzgórze pełne słońca – Roma J. Fiszer

Wzgórze psów – Jakub Żulczyk

Zostawić Daringham Hall – Kathryn Taylor

Małe wielkie rzeczy – Jodi Picoult

Wciągająca powieść na temat jednego z najważniejszych problemów etycznych naszych czasów. Uprzedzenia rasowe, przywileje, władza – to jedynie część kwestii, które autorka porusza i przedstawia w wymiarze dotąd niespotykanym. Z wnikliwością, szczerością i empatią maluje obraz rzeczywistości, z którą mamy do czynienia na co dzień i której często nie przyjmujemy do wiadomości. „Małe wielkie rzeczy” to kawał dobrej literatury spod pióra autorki, która zna się na swoim fachu.

Antykwariat spełnionych marzeń – Dorota Gąsiorowska

Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie przy Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu.
Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne tajemnice…  Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej to pełna tajemnic historia, która otuli cię niczym ciepły koc i przeniesie w zaczarowany świat najskrytszych marzeń.

Spódniczka ze starej podszewki – Urszula Ziober

Historia widziana oczami babci, spisana słowami wnuczki
Urszula Ziober opisuje historię swojej babci, Janiny Janowicz. To opowieść o słonecznym dniu w domu na poznańskich Winogradach. O pełnej strachu podróży w nieznane. O przeraźliwym zimnie kazaskiego stepu. Wreszcie o nadziei.
 „Moja babcia zawsze powtarza, że wojna zabrała jej nie tylko dzieciństwo, ale i młodość. Mimo pozornie szczęśliwego zakończenia i powrotu do Polski po sześciu długich latach zesłania, później nic już nie było takie samo… Urealnienie tych wspomnień poprzez słowa i tę książkę to jedyne, co mogę jej dzisiaj dać”.

Tajne archiwa FBI – Nicholas Redfern

Przełomowa książka ujawnia po raz pierwszy unikatowe akta UFO z odtajnionych archiwów FBI i nadzwyczajne przypadki spotkań z Obcymi, w które Federalne Biuro Śledcze angażowało się od 1947 roku.

Życie pasterza James Rebanks

Poruszająca historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia i pokorze wobec natury. Opowieść o związku z rodzinną tradycją, wyjątkowym regionem oraz z naturą, która wyznacza rytm życia mieszkańców.
Życie pasterza szczerością i wrażliwością autora podbiło serca milionów czytelników i zachwyciło najbardziej wymagających krytyków. Stało się wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii i USA oraz bestsellerem w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii.

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy – Paweł Reszka

Dlaczego lekarze nie widzą w tobie człowieka? Paweł Reszka, wybitny dziennikarz wszedł za kulisy szpitali. Zatrudnił się jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył przeraziło nawet jego. Obojętność wobec cierpienia jest wszechogarniająca.

Szpile – Eliza Michalik

Autorka pisze wprost i bez ogródek. Nie ma dla niej tematów tabu. Nie boi się głośno sprzeciwiać populizmowi władz politycznych i absurdom polskiej rzeczywistości. Pochyla się nad sprawami polskich kobiet i walczy o prawa mniejszości seksualnych. Dużo uwagi poświęca także zwykłym obywatelom.

Pan Lodowego Ogrodu .T.  1-4 -  Jarosław Grzędowicz

Vuko Drakkainen samotnie rusza na ratunek ekspedycji naukowej badającej człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Pod żadnym pozorem nie może ingerować w rozwój nieznanej kultury. Trafia na zły czas. Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej. Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Odwieczne reguły zostały złamane.

Resortowe dzieci. Politycy – Dorota Kania

Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale swoją karierę zbudował na sprawdzonych towarzyszach z komunistycznego aparatu. W książce opisano zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, ale także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki…

Nieosiągalna – Madeline Sheehan

To nie jest klasyczna historia miłosna. To opowieść chaotyczna, bezlitosna i tragiczna. Opowieść o śmierci niewinnej miłości, utracie czystości i bólu zranionych serc. Historia rozpoczynająca się w dzieciństwie pewnej dziewczyny i chłopaka, sprawdzająca siłę ich miłości, raniąca, wyniszczająca i wiodąca ku zagładzie.

Nic nie mów – Naomi Ragen

Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci? Gdzie jest granica posłuszeństwa?
Kiedy powiedzieć dość? Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie karetka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda go uratować? Nikt jeszcze nie wie, że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka, którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami…

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Bestie – Jakub Ćwiek

Cena szczęścia – Krystyna Mirek

Córka wiatrów – Magdalena Kordel

Czas burzy – Adrian Grzegorzewski

Czas herkulesów – Marcin Wroński

Czereśnie zawsze muszą być dwie – Magdalena Witkiewicz

Czerwień Jarzębin – Katarzyna Michalak

Cztery łabędzie – Winston Graham

Demon – Łukasz Henel

Deniwelacja – Remigiusz Mróz

Dziesięć godzin – Maria Nurowska

Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie – Danuta Noszczyńska

Gorące mleko – Deborah Levy

Gra o markiza – Julie Anne Long

Hanka – Lucyna Olejniczak

Inwazja – Wojtek Miłoszewski

Irlandzkie łąki – Susan Anne Mason

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały – Adele Faber

Konkurs na żonę – Beata Majewska

Krew bogów – Nicholas Redfern

Księga przeznaczenia – Parinoush Saniee

Leśny dworek – Halina Kowalczuk

Łąki kwitnące purpurą – Edyta Świątek

Mali bogowie o znieczulicy polskich lekarzy – Paweł Reszka

Matylda – Lucyna Olejniczak

Moja wizja – Agata Młynarska

Morfina – Szczepan Twardoch

Mroczny las – Virginia C.- Andrews

Nic nie mów – Naomi Ragen

Niebezpieczna gra – Danielle Steel

Nieosiągalna – Madeline Sheehan

Odezwij się – Magdalena Zimniak

Oszukana – Charlotte Link

Pan Lodowego Ogrodu – Jarosław Grzędowicz

Pirania – Clive Cussler

Poszukiwana – Dean Koontz

Poszukiwany Tony Veitch – William McIlvanney

Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Prusy w ogniu – Leszek Adamczewski

Resortowe dzieci : politycy – Dorota Kania

Rzecz o ptakach – Noah K.- Strycher

Szlachetne serce – Susan Anne Mason

Szpile – Eliza Michalik

Ścieżki nadziei – Richard Paul Evans

Tatarka – Renata Kosin

Tylko ty – Gabriela Gardaś

Weronika – Lucyna Olejniczak

Wiktoria – Lucyna Olejniczak

Wszystkie moje marzenia – Agata Czykierda-Grabowska

Wszystko wina kota ! – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Za zamkniętymi drzwiami – B.A. Paris

Zakazana miłość – Nicole Jordan

Zapisane w wodzie – Paula Hawkins

Żerca – Katarzyna Berenika Miszczuk

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Aleja starych topoli t.1-2 – Agnieszka Janiszewska

Antykwariat spełnionych marzeń – Dorota Gąsiorowska

Chłopiec na szczycie góry – John Boyne

Jerzy Dziewulski o polskiej policji – Krzysztof Pyzia

Kochanka – Danielle Steel

Kwietniowa burza – Iny Lorentz

Małe wielkie rzeczy – Jodi Picoult

Pragnienie – Jo Nesbo

Pył ziemi – Rafał Cichowski

Spódniczka ze starej podszewki – Urszula Ziober

Szeptane opowieści – Anna Dutkiewicz

Tajne archiwa FBI – Nicholas Redfern

Życie pasterza – James Rebanks

Polecamy

Kreacja – Eliza Sarnacka-Mahoney

Czym jest sukces w dzisiejszym świecie? Odpowiedź nigdy nie była prostsza. Gdzie nie spojrzeć, tam ściągi i gotowce podsuwane nam przez kulturę masową – scenariusze ze spełnionego życia innych w kolorowych pismach, telewizji, poradnikach know-how. Trzeba tylko się na coś zdecydować, by wykreować siebie i swoją karierę. Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko tyle?

Sowa – Samuel Bjork

Najbogatszy armator w Sandefjord leży na łożu śmierci. Jego pierworodny syn odziedziczy majątek pod jednym warunkiem: nie może poślubić kobiety posiadającej już dzieci. Wybranka młodego człowieka ma jednak dwuletniego synka i czteroletnią córeczkę. Dzieci zostają odesłane za granicę do dalszej rodziny, para w tajemnicy bierze ślub. Małżeństwo okazuje się jednak krótkie, ponure i z tragicznym finałem.

Polskie morderczynie – Katarzyna Bonda

Pomysł napisania książki zrodził się kilka lat temu, kiedy jej autorka, , pracowała jako sprawozdawca sądowy w jednym z ogólnopolskich dzienników. Przed warszawskim sądem toczyło się właśnie kilka procesów kobiet oskarżonych o zabójstwo. Wiele z kobiet po raz pierwszy udzieliła wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią o różnych aspektach życia: miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach, śmierci... Ich zbrodnie zaś poznajemy z rozdziałów sporządzonych na podstawie akt sądowych, które autorka przeczytała i na ich podstawie wszystkie historie starała się opisać rzetelnie i bez emocji. 

Skarby cara Aleksandra – Wojciech Motylewski

Powieść historyczno-przygodowa osadzona w realiach dziewiętnastowiecznej Warmii. Rzeczpospolita została wymazana z mapy Europy i świata. Nadzieje na odrodzenie ojczyzny budzi pojawienie się na tych ziemiach Wielkiej Armii Napoleona. Niestety, pokój zawarty w Tylży nie spełnia nadziei pokładanych w cesarzu Francuzów. Historia przedstawiona w powieści osnuta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Czerwcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Apetyt na więcej – Agnieszka Olejnik

Biały Szanghaj – Elvira Baryakina

Dama z kotem – Iwona Czarkowska

Duchowe życie zwierząt – Peter Wolleben

Gwiazdy fortuny – Nora Roberts

Jak przechytrzyć dziecko – David Borgenicht

Kreacja – Eliza Sarnacka-Mahoney

Masa o życiu świadka koronnego – Jarosław Sokołowski

Polskie morderczynie – Katarzyna Bonda

Powstanie – Ian Tregillis

Primabalerina – Dorota Gąsiorowska

Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben

Skarby cara Aleksandra – Wojciech Motylewski

Słoneczna przystań – Agnieszka Krawczyk

Sowa – Samuel Bjork

Szklana wyspa – Nora Roberts

Tajemnica dziesiątej wsi – Agnieszka Olszanowska

Polecamy

Czarodziejka - Agnieszka Płoszaj

Julia Bronicka nie jest grzeczną dwudziestolatką. Gdy jej przyjaciółka i wspólniczka wpada w kłopoty, ta rusza na ratunek. Klientka powierza Mani tajemniczy pakunek, wkrótce potem zostaje zamordowana, a Mania znajduje się w centrum śledztwa prowadzonego przez komisarza Karskiego i podkomisarza Mielczarka… Łódzki półświatek, nielegalne interesy i mroczna tajemnica sprzed lat!

Hel 3 - Jarosław Grzędowicz

Wyobraź sobie, że jest pierwiastek, który stanowi niewyczerpane źródło energii.
Dwa tiry tego surowca starczą, by zapewnić energię elektryczną dla USA na cały rok.
Jest tylko jeden problem… Złoża znajdują się na Księżycu.

Był sobie pies - W. Bruce Cameron

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć.

Kamuflaż - Ewa Maria Ostrowska

Piętnastotysięczne miasteczko w stanie Iowa. Ciche, spokojne, w którym nic się nie dzieje aż do dnia 7 marca 2010 roku, kiedy tuż sprzed domu Hellen i Williama Barkinsów znika w dziwnych okolicznościach bawiący się w piaskownicy ich sześcioletni synek, Patrick…
Klasyczny kryminał w amerykańskim stylu. Mocny i dynamiczny.

Resortowe dzieci. Służby - Dorota Kania

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP…Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów.

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Był sobie pies – W. Bruce Cameron

Czarodziejka – Agnieszka Płaszaj

Hel 3 – Jarosław Grzędowicz

Kamuflaż – Ewa Ostrowska

Resortowe dzieci : Służby – Dorota Kania

Polecamy

Bóg urojony – Richard Dawkins

"Bohaterem" książki jest religia i relacje między nauką a religią. Dawkins z całą mocą swojej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca religię i wszelkie jej roszczenia. Zaczyna od tego, że ukazuje fałsz założeń logicznych wierzeń religijnych, a potem - między innymi - pisze o ewolucyjnych korzeniach teizmu…

Droga do domu - Yaa Gyasi

Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty. Jedna z najbardziej oczekiwanych amerykańskich książek tego roku. XVIII wiek Ghana, zachodnie wybrzeże Afryki. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nigdy się nie spotkały, nie wiedzą nawet o swoim istnieniu.

Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać ? – Amy McCready

Przełomowy program dzięki któremu twoje dzieci słuchają się bez napominania, przypominania lub krzyczenia. Gdy twoje dzieci są grzeczne, cały świat jest jaśniejszy. Dlaczego czasem jest tak trudno skłonić dzieci, by cię słuchały? Autorka proponuje rozwiązanie pełne miłości i jednocześnie niezwykle skuteczne, jeżeli chodzi o skłanianie ich do pożądanych zachowań.

O ziołach i zwierzętach – Simona Kossak

Żeby się zachwycać, nie trzeba mieszkać w lesie – wystarczy rozejrzeć się przed blokiem, w parku, nad strumykiem. Wszędzie wokół rosną rośliny pozornie banalne – lebiodka, babka, macierzanka, pokrzywa. Żyją zwierzęta, na które na co dzień nie zwraca się uwagi – mrówki, winniczki, trzmiele. Dzięki autorce dowiemy się , że  są trujące rośliny, które uzdrawiają, takie, którymi przepędzano złe uroki, i takie, które najlepiej leczyły rany głowy…

Nowości

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Bóg urojony- Richard Dawkins

O ziołach i zwierzętach- Simona Kossak

Droga do domu- Yaa Gyasi

Moje dziecko żegna się z pieluszką- Heike Kovacs- Birgit Kaltenthaler

Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?- Amy McCready

Czemu nie jesz warzyw?- Mercedes Blasco

Polecamy

Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci – Anna Malinowska

Wstrząsająca opowieść o polskich dzieciach, porwanych przez nazistów i zniemczanych, w założonych przez Himmlera ośrodkach Lebensbornu. Po latach ofiary tamtych zdarzeń opowiadają swoje zdumiewające, dramatyczne i pełne zaskakujących konsekwencji historie…

Wotum nieufności - Remigiusz Mróz

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Ross Poldark – Winston Graham

Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 1- 5)

Historia osadzona w XVII wieku w Kornwalii przyciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Bohaterowie, wykreowani bardzo różnorodnie, pokazują przekrój klasowy tamtych czasów. Relacje, jakie między nimi zachodzą, pomoc Rossa mieszkańcom podległych mu wiosek, walkę o pieniądze, biedę i beznadzieję, podział klasowy nie do przebycia, którego główny bohater nie do końca przestrzega, to wszystko sprawia, że książka jest wielowymiarowa i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Xięgi Nefasa - Trygław. Władca losu - Małgorzata Saramonowicz

Cykl: Xięgi Nefasa (tom 1 - 2)

Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. zaś. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta! Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy.

Świat w płomieniach – Siri Hustvedt

Znakomita powieść o uprzedzeniach, pożądaniu i kobiecej walce, by zostać dostrzeżoną. Harriet Burden po latach ignorowania wywołuje skandal w nowojorskim świecie sztuki. Rekrutuje młodych mężczyzn, by prezentowali jej dzieła jako własne. Gdy wystawy odnoszą sukces, a Harriet ujawnia ich prawdziwego autora, jeden z wynajętych artystów wszystkiemu zaprzecza.
Powieść nominowana do Nagrody Bookera

Wojna Winstona – Michael Dobbs

Epicka powieść autora o prawdziwej rozgrywce, której stawką były losy całego świata. Kiedy Hitler wkracza do Czechosłowacji, tylko Winston Churchill rozumie, że właśnie zaczyna się gra o najwyższą stawkę. I wie, że ugodowiec Chamberlain nie zapewni w niej zwycięstwa Wielkiej Brytanii. Uruchamia więc skomplikowaną intrygę, by wyrwać władzę z rąk urzędującego premiera.
Książka nominowana do International IMPAC Dublin Literary Award

Już mnie nie oszukasz – Harlan Coben

Była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily,  nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej…

Kolejny rozdział – Agata Kołakowska

Jak czuje się człowiek, który otrzymuje na skrzynkę mejlową powieść w odcinkach, która z rozdziału na rozdział coraz bardziej przypomina jego życie? Czy książka anonimowego autora pomoże rozwiązać życiowe problemy? Czy pozna tożsamość tajemniczego XYZ-a?...

Królestwo za mgłą – Zofia Posmysz

Trafiła do Auschwitz, mając niespełna dziewiętnaście lat. Ponad siedemdziesiąt lat po wojnie zdecydowała się po raz pierwszy opowiedzieć całą swoją historię. Zofia Posmysz mówi o tym, skąd czerpała wewnętrzną siłę, choć była świadkiem niewyobrażalnego.I jak to się stało, że ponownie zaufała życiu.

Kromka chleba – Dagmara Dworak

Poruszające wspomnienia z syberyjskiego zesłania dwojga żyjących uczestników tamtych wydarzeń – Danuty i Bogusława. Ich przeplatające się wypowiedzi malują całościowy obraz najpierw przedwojennego rodzinnego życia w Hajnówce, potem tragedię wywózki, dramat syberyjskiej tułaczki, powrót do Polski, a wreszcie podjętą po dziesięcioleciach próbę odtworzenia trasy dawnej tułaczki i odwiedzenia miejsc zesłania.
Do książki dołączony jest film : dokument z wyprawy Bogusława na Syberię.
Książka polecana przez Bogusława Chrobota i Wiesława Adamczyka

Nowości

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Amfetamina – Stefania Jagielnicka

Anioł do wynajęcia – Magdalena Kordel

Boys From Hell – Agnieszka Lingas - Łoniewska

Brunatna kołysanka – Anna Malinowska

Byłaś moim niebem – Barbara Litwicka

Chwila na miłość – Joanna Stovrag

Chór Zapomnianych głosów – Remigiusz Mróz

Cień burzowych chmur – Edyta Świątek

Czarny księżyc – Winston Graham

Dekalog – Jan Kaczkowski

Demelza – Wiston Graham

Dobranoc, Auschwitz – Aleksandra Wójcik

Dziewczyny z powstania – Anna Herbich

Do trzech razy śmierć – Alek Rogodziński

Dzika bestia – Jorge Franco

Istota zła – Luca D”Andrea

Jak cię zabić, kochanie ? – Alek Rogodziński

Jak gdybyś tańczył – Diana Chamberlain

Jak uwodzi drań – Sabrina Jeffries

Jak zaczyna się miłość ? – Julie Anne Long

Jeremy Poldark – Winston Graham

Już mnie nie oszukasz – Harlan Coben

Kobiety wzdychają częściej – Agata Przybyłek

Kolejny rozdział – Agata Kołakowska

Kromka chleba – Dagmara Dworak

Kroniki z płatków śniegu – Gabriela Anna Końtor

Królestwo za mgłą – Zofia Posmysz

Księżniczka z bajki – Nicole Jordan

Krótka historia siedmiu zabójstw – Marlon James

Koncert cudzych życzeń – Izabella Frączyk

Malarka Gwiazd – Amelia Noguera

Maria Skłodowska – Curie – Magdalena Niedźwiedzka

Miłość w czasie rewolucji – Elvira Baryakina

Mogło być inaczej – John Brooks

Mój mąż potwór – Ingrid Falaise

Następna dziewczyna – Sam Carrington

Nie czas na zapomnienie – Agnieszka Walczak- Chojecka

 Nie ufaj nikomu – Jayne Ann Krentz

Niebezpieczne kobiety – Patryk Vega

Oblana kwasem – Adele Bellis

Ogień – Bernard Berg

Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry

Opiekunka grobów – Zofia Helena Huebner

Panika – Jeffery Deaver

Piąta pora roku – N.M. Jemisin

Pieśń królowej – Elizabeth Chadwick

Policjanci za cenę życia – Joanna Pasztelańska

Połknąć żabę – Monika B. Janowska

Polne kwiaty – Julia Heaberlin

Póki starczy nam książąt – Tessa Dare

Pragnienie – Richard Flanagan

Prawdziwa miłość – Shana Galen

Przemytnik – Clive Cussler

Ross Poldark – Winston Graham

Róża, bratki i wariatki – Marta Osa

Sekret willi Romantica – Elizabeth Adler

Sekretne życie arabskich kobiet – Katherina Zoepf

Sekretny portret miłości – Sarah MacLean

Sny o Jowiszu – Anuradha

Sztuka kochania – Michalina Wisłocka

Szwadron śmierci Hitlera – Helmut Langerbein

Śliski interes – Ryszard Ćwirlej

Świat w płomieniach – Siri Hustevedt

Tajemnica zamku – Krystyna Mirek

Trygław władca losu – Małgorzata Saramonowicz

Trzy tygodnie z lady X – Eloisa James

Ufać zbyt mocno – Jadwiga Czajkowska

W pisarskim czyśćcu – Krzysztof Masłoń

W plątaninie uczuć – Gabriela Gardaś

W zaświatach – Małgorzata Saramonowicz

Warleggan – Winston Graham

Właśnie dziś, właśnie teraz – Karolina Wilczyńska

Wojna Winstona – Michael Dobbs

Wotum nieufności – Remigiusz Mróz

Załatw pogodę, ja zajmę się resztą – Renata Frydrych

Zamknięta trumna – Sophie Hannah

Zmierzch Bogów w Posen – Leszek Adamczewski

Związani – Emma Chase

Polecamy

Wołyń. Siła traumy - Maria Fredro-Boniecka

Siedmioro świadków, trzech komentatorów, dziesiątki spisanych relacji. Ponad siedemdziesiąt lat po rzezi wołyńskiej (1943--44) wracają oni do tamtych wydarzeń, jako ciągle żywej traumy na poziomie jednostkowym i zbiorowym, lokalnym i narodowym.

Montecristo - Martin Suter

Aktualny, trzymający w napięciu thriller ze świata bankowców, maklerów giełdowych, dziennikarzy i polityków – oto tajemniczy scenariusz brzemiennego w skutki skandalu finansowego. Numer 1 na liście bestsellerów „Spiegla”

Niedziela, która zdarzyła się w środę - Mariusz Szczygieł

Książka zawiera teksty, układające się w mozaikowy obraz Polski czasów transformacji społeczno-kulturowo-ustrojowej po roku 1989. Jak to w mozaice – teksty-fragmenty są w niej bardzo różne, rozmaitego ciężaru gatunkowego. Szczygieł pisze między innymi o tragediach ludzi z likwidowanych zakładów pracy (reportaż tytułowy), problemach z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości .

 

Król - Szczepan Twardoch

Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej. Zwroty akcji, romanse, gwałty, ćwiartowanie ciał, szantaże, przewroty polityczne - tu zaciera się granica między życiem codziennym, polityką, a gangsterką.

Tajlandia. Dwa spełnione marzenia – Paweł Skiba

Dwoje ludzi i ich pierwsza wielka podróż. Tajlandia widziana ich oczami jest autentyczna jak smak ostrego chili. Czasem bez planu, czasem realizując dawno snute marzenia, podróżują przez cały kraj, chłonąc jego różnorodność. Potem powstaje opowieść, w której zachwyt odkrytym na nowo światem miesza się z barwną refleksją.

Dziewczyna, którą kochałeś - Jojo Moyes

W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent.

 

 

Nowości 2017

Lutowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Cholesterol pod kontrolą – Sven-David Muller

Dziewczyna, którą kochałeś – Jojo Moyes

Jak płatki śniegu – Denise Hunter

Król – Szczepan Twardoch

Mała zbrodnia – Marek Łuszczyna

Mam na imię Maryte – Alvydas Slepikas

Mężczyźni z różowym trójkątem – Heinz Heger

Montecristo – Martin Suter

Najgorsze dopiero nadejdzie – Robert Małecki

Niedziela, która zdarzyła się w środę – Mariusz Szczygieł

Podziemny skarbiec Rzeszy – Leszek Adamczewski

Rodzinne sekrety – Krystyna Mirek

Sezon na cuda – Magdalena Kordel

Słowik – Kristin Hannah

Spełnione marzenia – Krystyna Mirek

Sprawa Niny Frank – Katarzyna Bonda

Sześć dni w Leningradzie – Paullina Simons

Ta którą znam – Małgorzata Warda

Tajlandia : dwa spełnione marzenia – Paweł Skiba

Tylko martwi nie kłamią – Katarzyna Bonda

Uniczestwienie – Jef Vandermeer

Willow – Virginia C. Andrews

Wołyń : siła traumy – Maria Fredro-Boniecka

Zmiana – Monika Jaruzelska

Polecamy

Wyspa na Prerii – Wojciech Cejrowski

Ta książka jest o kowbojach z Arizony. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem ,niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową.

Lawendowe pole – Joanna Posoch

Poradnik dla tych, którzy chcą wyprowadzić się z miasta i zamieszkać na wsi.
Fabularyzowana historia pierwszych wiejskich doświadczeń autorki. W książce znajduje się mnóstwo praktycznych porad: jak zbudować dom i stworzyć ogród, jak zbierać zioła i produkować z nich naturalne kosmetyki, jak zdrowo gotować z naturalnych składników, a wreszcie - jak uprawiać lawendę.

Proszę mnie nie budzić – Wojciech Kuczok

Sny i koszmary Wojciecha Kuczoka…Każdy ze snów Wojciecha Kuczoka to smakowita mini opowieść. Czego tam nie ma! Jest powstanie warszawskie, w którym pisarz bierze udział, są rozmowy z kolegami po piórze. Historie te, czasem przerażające, najczęściej są tak absurdalne, że nie sposób nie parsknąć śmiechem.

Masa o żołnierzach polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.
Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu – szeregowych członków rodzimych gangów. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii – stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni.

Leśna polana – Katarzyna Michalak

Trzy przyjaciółki, jeden stary dom pośrodku lasu. I tajemnica…
Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej.

Świt, który nie nadejdzie - Remigiusz Mróz

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy? Były pięściarz stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej gdzie wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany.

Syn - Philipp Meyer

Napisana z rozmachem powieść o amerykańskim Zachodzie. Wielopokoleniowa saga o losach dumnej i niezłomnej teksańskiej rodziny McCulloughów dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię. Książka, która zasługuje na miano arcydzieła.

Interwencje 2 - Michel Houellebecq

Oryginalny i niepokorny komentarz do naszej współczesności.
Zbiór tekstów pisarza publikowanych od roku 1992. Na ten zapis wieloletnich przemyśleń składają się artykuły, felietony, wywiady, listy, recenzje książek i filmów… Prowokujące, prześmiewcze, ale też te bardziej rzeczowe, cierpliwie analizujące. Filozoficzne. Zawsze błyskotliwe, często kontrowersyjne, inspirujące do przemyśleń.

Nowości

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 Behawiorysta – Remigiusz Mróz

Białe kłamstewka- Lesley Lokko

Homo bimbrownikus – Andrzej Pilipiuk

Immunitet – Remigiusz Mróz

Interwencja – Michel Houellebeq

Konan Dystylator – Andrzej Pilipiuk

Lampiony – Katarzyna Bonda

Lawendowe pole – Joanna Posoch

Leśna polana – Katarzyna Michalak

Masa o żołnierzach polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Niepokorni – Vincent V.- Severski

Osiołkiem – Andrzej Stasiuk

Ostatnia żona Tudora. Poskromienie królowej – Philippa Gregory

Ostatnie słowo – Hanif Kureishi

Pod prąd – Robert Biedroń

Pozytywka – Agnieszka Lis

Proszę mnie nie budzić – Wojciech Kuczok

Próba – Eleonor Catton

Przyjaciele i rywale – Agnieszka Krawczyk

Rój – Paull Laline

Skazani na ból – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Spójrz na mnie – Nicholas Sparks

Srebrny Orzeł – Ben Kane

Syn – Philipp Meyer

Szafa – Olga Tokarczuk

Szpieg – Paulo Coelho

Śpiący giganci – Sylvain Neuvel

Świt, który nie nadejdzie – Remigiusz Mróz

Tajny dziennik żołnierza IV Rzeczypospolitej – Jan Baraniecki

Trucizna – Andrzej Pilipiuk

Ucieczka przed bombami – Leszek Adamczewski

Weźmisz czarno kure…- Andrzej Pilipiuk

Wilki – Adam Wajrak

Wyspa na prerii – Wojciech Cejrowski

Zemsta – Małgorzta Gutowska-Adamczyk

14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji – Igor T. Micik

 

Apartament – Danielle Steel

Ciernista róża – Charlotte Link

Cztery po północy – Stephen King

Cztery rzęsy nietoperza – Hanna Kowalewska

Depesza – Michael Herr

Detoks ciała i umysłu – Ewa Trojanowska

Dzieci wolności – Paullina Simons

Dziewczyny z Solidarności – Anna Herbal

Fotografowanie dzieciństwa – Lanola Kathleen Stone

Historia spisana atramentem – Maria Ulatowska

Jego ekscelencja na herbatce z Goringiem – Piotr Kitrasiewicz

Komórka – RobinCook

Listy do Penelopy – James Casper

Maluchem przez Afrykę – Arkady Paweł Fiedler

Maria Panna Nilu – Scholastique Mukasonga

Miłość z nutą imbiru – Agnieszka Olejnik

Miód na serce – Edyta Świętek

Morderstwo i woń migdałów – Camilla Lackberg

Muzyka żab – Emma Donoghue

Na dno szybu – Leszek Adamczewski

Nagroda – Danielle Steel

Nano – Robin Cook

Nefrytowa szpilka – Joanna Miszczuk

Niewinny – Harlan Coben

Noc Kupały – Katarzyna Berenika Miszczuk

Pierwsze damy II Rzeczpospolitej – Kamil Janicki

Pilch : w sensie ścisłym – Katarzyna Kubisiowska

Poligon : sensacje z Kraju Warty – Leszek Adamczrewski

Sabotaż – Clive Cussler

Stan terminalny – Robin Cook

Światło między oceanami – M.L.- Stedman

W szpilkach od Manolo – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wanda Chotomska : nie mam nic  do ukrycia – Barbara Gawryluk

Wiek krwi – Bogusław Wołoszański

Zatoka westchnień – Nora Roberts

Zbrodnie pozamałżeńskie – Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

 

Polecamy

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu - Elizabeth Pisani

Indonezja to jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem. Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, ale przede wszystkim niezwykłym sposobem bycia Indonezyjczyków.

Książka Elizabeth Pisani wprowadza nas w niezwykły świat. Autorka zaprasza nas na literacką podróż po indonezyjskich wyspach. Zaletą tego reportażu jest połączenie współczesności z historią poszczególnych wyspiarskich społeczności.

Księga ryb Williama Goulda - Richard Flanagan

Arcydzieło współczesnej literatury wyróżnione m.in. Commonwealth Prize. Księga ryb Williama Goulda to szczytowe osiągnięcie Richarda Flanagana, któremu patronują najwybitniejsi twórcy w historii literatury, od Cervantesa, Flauberta, po Melville’a i Conrada. To powieść, która jest epicką historią XIX-wiecznej Tasmanii i Australii, a jednocześnie współczesną bajką, horrorem i wzruszającą opowieścią o miłości.

Shantaram - Roberts Gregory David

Powieść przygodowo-podróżnicza, zarazem romantyczna i zabawna, opowiadająca prawdziwą historię autora, który po brawurowej ucieczce z australijskiego więzienia znalazł schronienie w Bombaju, gdzie pracował jako lekarz, a potem związał się z miejscową mafią. Stanowi pochwałę cywilizacji Wschodu, która potrafi przynieść ukojenie, jakiego nie ma na Zachodzie.

Zdrada : kryzys w Kościele katolickim

Książka zawiera odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia ofiar molestowania, księży i prawników, ukrywane przez dziesiątki lat. Połączone w całość stanowią wstrząsającą historię przemilczeń i głębokiego zepsucia, opowiadają o skandalu, który rozegrał się w samym sercu bostońskiej archidiecezji.
Wstrząsające śledztwo dziennikarskie nagrodzone Pulitznerem.

Igraszki z losem – Agata Kołakowska

Takie igraszki z losem mogą zdarzyć się każdemu, choć w tym wypadku padło na Leszka, który wiedzie spokojne i przykładne życie. W końcu zdarza się jednak coś, co sprawia, że jego życie nabiera nowego znaczenia. Powieść obyczajowa z elementami romansu.

Pani Furia – Grażyna Plebanek

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest. Powieść rozgrywa się w Brukseli, w międzynarodowym środowisku – przede wszystkim emigrantów z Konga. Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.

 

 

Pobór – Marko Kloos

Książka doskonale balansuje po tej cienkiej linii, pokazując świat, gdzie wojsko jest jedną z nielicznych rozsądnych opcji ucieczki ze zniszczonej Ziemi, umiejętnie dozując wiedzę taktyczno-zbrojeniową tak, że nie odstrasza niedoświadczonego czytelnika. Powieść science fiction.

Zatrzymani w kadrze – Bartosz Michalak

Subiektywny portret dziewięciu wybitnych polskich operatorów: Jerzego Lipmana, Jerzego Wójcika, Witolda Sobocińskiego, Jana Laskowskiego, Mieczysława Jahody, Edwarda Kłosińskiego, Jacka Petryckiego, Piotra Sobocińskiego i Pawła Edelmana. Autor pokazuje twórców, którzy sprawili, że pewne kadry zostaną Mu w głowie do końca życia.

Zostawić Islandię – Hubert Klimko-Dobrzański

Islandia – odległa wyspa na północy Europy, kraina lodu, gigantów i wulkanów. Autor  w pościgu za zauroczeniem, dotarł na Islandię j nie jako turysta. Spędził tam wiele lat, studiował, pracował, zawierał liczne znajomości i przyjaźnie, dzięki czemu czytelnik może poznać zarówno przyrodę i krajobrazy jak również życie codzienne i obyczaje.

Złoty pociąg – Krzysztof Kopka

Bezwzględni poszukiwacze skarbów nie cofną się przed niczym...

Legendarny pociąg pełen skarbów znów budzi emocje w całej Polsce. Tymczasem inspektor Maciej Stasiński odkrywa, że brutalnie zamordowany starszy mężczyzna, były funkcjonariusz milicji, przed laty zajmował się sprawą "złotego pociągu", bez wątpienia jego śmierć nie jest przypadkowa…

Nowości

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 Alfabet miłości – Shana Galen

 Ballada o przestępcach – Marcin Hybel

Bardzo długie przebudzenie – Grażyna Jeromin-Gałuszka

Beduinki na Instagramie – Aleksandra Chrobak

Biuro podróży samotnych serc – Katy Colins

Bonita Avenue – Peter Buwalda

Chciwość – Marta Guzowska

Cień góry – Gregory David Roberts

Cień śmierci – Sidney Chambers

Czarne liście – Maja Wolny

Czarownica – Patryk Majzel

Czego pragnie mężczyzna – Sabrina Jeffries

Dziewiąty grób – Stefan Ahnhem

Igraszki z losem – Agata Kołakowska

Indonezja ITD. Studium nieprawdopodobnego narodu – Elizabeth Pisani

Jak każe obyczaj – Edith Wharton

Jaśminowy sekret – Jude Deveraux

Jedyna – Marisa De los Santos

Kiedy księżyc jest nisko – Nadia Hashimi

Kobiety bez wstydu – Witold Orzechowski

Koleje losu – Judy Blume

Korponinja – Lars Berger

Księga ryb Williama Goulda – Richard Flanagan

Księga wieszczb – Erika Swyler

Lady M. – Ałbena Grabowska

Nie ma tego złego – Katarzyna Żak

Nikt nie ocali się sam – Margaret Mazzantini

Nikt się nie spodziewał – Joanna Dorota Bujak

Nocny recepcjonista – John Le Carre

Pani Furia  - Grażyna Plebanek

Pobór – Marko Kloos

Podróże z owocem granatu – Sue Monk Kidd

Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem -  Catharina Ingelman-Sundberg

Przez niego zginę – K.A. Tucker

Pustki – Andrew Michael Hurley

Roziskrzony świat – T. Greenwood

Raz na zawsze – Andreas Pfluger

Rzeźbiarz śmierci – Chris Carter

Samotność odległych gwiazd – Kate Ling

Shantaram – Gregory David Roberts

Siostry – Claire Douglas

Polecamy

Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady - Maria Czubaszek

W dobie poradników na każdy temat, które każą nam się katować dietą, gimnastyką, rzucaniem wszelkich przyjemności, z wielką ulgą można się zatopić w opowieściach Marii Czubaszek o ludziach i zdarzeniach z jej życia, które to historie są zaprzeczeniem pochwały prowadzenia zdrowego życia.

Biała Rika - Magdalena Parys

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o namiętności, grzechu, rozłące i pamięci. I o ludziach, którzy nigdzie nie przynależą, bo zbyt często wyjeżdżali na zawsze – i zbyt wiele musieli zapomnieć. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej.

Z miłości do córki - Sarah Taylor

Wzruszająca i inspirująca autobiografia to opowieść o blisko trzech latach poszukiwań, strachu i łez. Niepewności, czy kiedykolwiek zobaczy córeczkę, czy ona jeszcze żyje. To również opowieść o nadziei, odwadze, poświęceniu i bezgranicznej miłości.
Patronat medialny : Itaka. Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Przekonaj mnie, że to ty - Anna Karpińska

Walka o szczęście trwa do końca. Nigdy nie wiesz, jaki będzie jej finał. Powieść dla kobiet lubiących nieoczekiwane zwroty akcji i hiszpańskie klimaty. Dla tych marzących o mężczyźnie, który musi postarać się, by skraść kobiece serce i przekonać wybrankę, że jest tym jedynym.

Pięć dni ze swastyką - Artur Baniewicz

Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów. Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony.
Książka polecana przez Andrzeja Chyrę.

Sługi boże - Adam Forman

Powieść kryminalna, która mistrzowsko prowadzi czytelnika po labiryncie intrygi i do końca pozostawia go w niepewności, gdzie bije źródło zła. To trzymająca w kleszczach lęku opowieść o milczeniu, przez które trudno się przebić oraz o tym, jak głęboko można wniknąć w ludzką osobowość i wykorzystać ją .
Przeczytaj zanim obejrzysz film. Film w kinach od 16 września 2016.

Służby specjalne. Podwójna przykrywka - Patryk Vega

Jeden człowiek. Wiele tajemnic służb. Były funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego, odpowiedzialny za osłonę kontrwywiadowczą najbogatszych ludzi w Polsce. Patryk Vega ujawnia je jako pierwszy.

Dubaj. Prawdziwe oblicze - Jacek Pałkiewicz

Tak o emiracie nie pisał jeszcze nikt. Jacek Pałkiewicz obala powszechne mity, obnażając prawdziwe oblicze świątyni luksusu: brak swobód obywatelskich, represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników.

Droga do Rzymu - Ben Kane

Cykl: Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 3)
Romulus i Tarkwiniusz – ocaleni żołnierze Zapomnianego Legionu, mają za sobą podróż przez pół świata. Teraz znów muszą walczyć dla Rzymu. Zostają wcieleni do legionów Cezara w Aleksandrii. Jako zbiegłym niewolnikom w razie wykrycia grozi im ukrzyżowanie. Komu będą mogli zaufać? Czy ich przyjaźń wytrzyma ciężką próbę?

Śnieżny wędrowiec - Elisabeth Herrmann

Cykl: Sanela Beara (tom 2)

Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Czy jest to zaginiony przed laty chłopiec?

Nowości

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bestseller – Joanna Opiat-Bojarska

Biała Rika – Magdalena Parys

Dosięgnąć gwiazd – Susan Mallery

Droga do Rzymu – Ben Kane

Dubaj . Prawdziwe oblicze – Jacek Pałkiewicz

Dzień dobry jestem z Kobry – Maria Czubaszek

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej – Sarah Dessen

Hubal – Jacek Komuda

Kalejdoskop wspomnień – Gaja Kołodziej

Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście – Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Magia – Danielle Steel

Matka męczennika – Natalia Budzyńska

Miłość jak z powieści – Penny Jordan

Kiedy odszedłeś – Jojo Moyes

Mój największy błąd – Paula Daly

Nienasycony – Robert Lewandowski – Paweł Wilkowicz

Pasterska korona – Terry Pratchett

Pięć dni ze swastyką – Artur Boniewicz

Przekonaj mnie, że to Ty – Anna Karpińska

Sensownik. Opowieści życiowe – Hanna Samson

Siedem lat później – Wiśniewski Janusz L., Dorota Wellman

Sługi Boże – Adam Forman

Służby specjalne – Patryk Vega

S.Q.U.A.T. Eksperyment – Konrad Kuśmirak

Śnieżny wędrowiec – Elisabeth Herrmann

Upadłe anioły – Graham Masterton

Wstać znowu o ludzkiej porze – Jpsua Ferris

Wybacz mi – Gabriela Gardaś

Z miłości do córki – Sarah Taylor

Z widokiem na wchód słońca – Victoria Hislop

 

Polecamy

Beatlesi - Lars Saabye Christensen
Piękna książka o dziecięcych marzeniach, pierwszych miłościach i libacjach, buncie i konfrontacji z rzeczywistością? W łagodną opowieść o dojrzewaniu w pewnym momencie zaczyna się wsączać coś mrocznego i niepokojącego. Powieść przetłumaczona na kilkanaście języków, uznana za norweską książkę 25- lecia .Na jej podstawi nakręcono film oraz serial telewizyjny.

Ks. Jan Kaczkowski 1977-2016. Wspomnienie – Mariola Chaberka

Wspomnienie o księdzu Janie Kaczkowskim – zmarłym niedawno opiekunie nieuleczalnie chorych oraz świadku Chrystusa we współczesnym świecie. W książce przypomniano jego biografię i duchowe przesłanie, zamieszczono szereg fotografii oraz informacje na temat dołączonego do książeczki dokumentalnego filmu.

Kasacja - Remigiusz Mróz

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób… Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

Cień eunucha - Jaume Cabré

Powieść  traktuje o różnych wymiarach porażki: politycznej, rodzinnej, osobistej i egzystencjalnej porażki męskich wartości w rodzaju siły, odwagi czy honoru. Tytułowy „eunuch” Miquel Gensana, podstarzały dziennikarz kulturalny, potomek rodu bogatych katalońskich fabrykantów, jest zarazem ironiczną puentą dziejów familii: bezpotomny, sfrustrowany, słaby.

Nawrócenie wiedźmy – Joanna Żemejć

Nawrócenie Wiedźmy to złożona, wielowątkowa powieść, której akcja osadzona jest w puszczańskich ostępach krainy pruskich Warmów, w latach 1348–1353. Opowiada o czasach, kiedy nad rzeką Alną (dziś zwaną Łyną), wznoszono gród zwany dawniej Allenstein, a dzisiaj – Olsztynem.

Mechaniczny- Ian Tregillis

Niezwykle oryginalny świat i trzymająca w napięciu opowieść, która porusza jedno z największych pytań fantastyki : czy ludzie różnią się od samoświadomości maszyn ?

To nie twoja wina – Kaja Platowska

Historia lęku, który zabija rozsądek. Historia przyjaźni, która ocala. Przerażający obraz tego, jak obezwładniająca potrafi być przemoc i jak bezbronna jej ofiara, a jednocześnie dająca nadzieję opowieść, że z każdej traumy można się wyzwolić.

Idealna – Magda Stachula

Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.

Szkoła żon – Magdalena Witkiewicz

Julia jest świeżo po rozwodzie. Bardzo świeżo. Dokładnie pięć godzin i dwadzieścia siedem minut. Właśnie opija w klubie z przyjaciółkami imprezę rozwodową, kiedy w loterii wizytówkowej wygrywa tajemnicze zaproszenie do luksusowego spa o nietuzinkowej nazwie…Zostają tam przez 3 tygodnie a po powrocie nic nie jest już takie samo…

Przeklęta – Iga Wiśniewska

Włóczenie się nocą po Wolnym Mieście Rades nigdy nie było bezpieczne, nie kiedy w mroku czaiły się paranormalne istoty. Gdy coś zaczyna bezlitośnie wybijać zmiennokształtnych, którzy do tej pory uważali się za nietykalnych, zaczyna się wyścig z czasem.
Książkę poleca : Literacki Świat Cyrysi, granice.pl

Nowości

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Beatlesi – Lars Saabye Christensen

Cień eunucha – Jaume Cabre

Kasacja – Remigiusz Mróz

Ks. Jan Kaczkowski (1977-2016) . Wspomnienia – Chaberka Mariola

Nawrócenie wiedźmy – Żemejć Joanna

 

Anioł - Jude Deveraux

Błąd - Elle Kennedy

Czas pokaże - Anna Ficner- Ogonowska

Cztery strony miłości - Joanna Sykat

Do trzech razy sztuka - Izabella Frączyk

Dobry Niemiec to martwy Niemiec - Nikodem Pałasz

Dopóki śmierć nas nie połączy - Danuta Noszczyńska

Droga, którą jadę - Juliana Buhring

Dwadzieścia siedem snów - Marta Alicja Trzeciak

Dzień cudu - Wioletta sawicka

Dziewczyny z Bostonu - Anita Diamant

Idealna - Magda Stachula

Igrając z ogniem - Tess Gerritsen

Jedwabna opowieść - Kelli Estes

Kamieniarz - Camilla Lackberg

Kaznodzieja - Camilla Lackberg

Klęska Gauleitera - Leszek Adamczewski

Kobiety w kąpieli - Tie Ning

Kocham Rzym - Isabelle Lafleche

Kolejność - Hubert Hender

Kolory zmierzchu - Amanda Quick

Koniec Warty - Stephen King

Listy z dziesiątek wsi - Agnieszka Olszanowska

Łemkowie. Losy zaginionego narodu - Marek A.- Koprowski

Mechaniczny - Ian Tregillis

Mniej złości, mniej miłości - Natalia Sońska

Motocyklem przez Indie - Witold Palak

Mów do mnie - Lisa Svcottoline

Nadzieje i marzenia - Magdalena Kordel

Nastoletnia panna młoda - Cathy Glass

Nie czas na miłość - Agnieszka Walczak- Chojecka

Niebiskie migdały - Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Nieobecna - Agnieszka Olejnik

Odłamki - Ismet Prcić

Ofiara losu - Camilla Lackberg

Opowieści niewiernej - Magdalena Witkiewicz

Pamiętnik Christophera : Duch Dollangangerów - Virginia C. Andrews

Paryska żona - Paula McLain

Poszukiwanie - Bryan Reardon

Powietrze, którym oddycham - Brittainy C.- Cherry

Przeklęta - Iga Wiśniewska

Rubiny dla  rozpustnika - Shana Galen

Rzeka ludzi osobnych - Katarzyna Enerlich

Sabat czterdziestek - Anna Kleiber

Set Maat - sielisko prawdy - Tomasz Bonek

Siostrzyczki - Jayne Ann Krentz

Skandalistka - Jo Beverley

Skrajnie mylne sygnały - Federica Bosco

Sonata dla motyla - Magdalena Kubasiewicz

Syrenka - Camilla Lackberg

Szkoła żon - Magdalena Witkiewicz

Tajemniczy brat - Virginia C. Andrews

Takie rzeczy tylko z mężem - Agata Przybyłek

To nie twoja wina - Kaja Platowska

W cieniu - Diane Chamberlain

W cieniu prawa - Remigiusz Mróz

W pułapce pamięci - David Baldacci

Wszyskie kolory nieba - Krystyna Mirek

Wymarzony czas - Magdalena Kordel

Wymarzony dom - Magdalena Kordel

Zacznij od nowa - Susan Sussman

Zapach wspomnień - Ewelina kłoda

Zimne ognie - Simon Beckett

Żony pana Glassa - Amy Sue Nathan

Polecamy

Ukryta róża - Reyes Monforte

To piękna opowieść o ludzkich losach. Rozpad Jugosławii wyzwala nacjonalistyczne demony wśród bałkańskich narodów. W maleńkim Wiszegradzie Serbowie przystępują do okrutnej rozprawy z własnymi sąsiadami - bośniackimi muzułmanami.

Niebo w kruszonce - Monika A. Oleksa

Pachnąca drożdżowym ciastem z kruszonką historia prowadzi nas przez życie Renaty, Kasi, Emilii i Melanii, pozwalając podpatrzeć fragmenty ich życia. W nich to czytelnik niejednokrotnie odnajdzie siebie i natrafi na pytania, na które każda z bohaterek próbuje odpowiedzieć po swojemu.

Książka polecana przez Magdalenę Kordal-pisarkę

Małe życie - Hanya Yanagihara

Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku, która wzbudziła falę zachwytu, a zarazem gorącą dyskusję wśród krytyków i czytelników.
Książka nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award, laureatka Kirkus Prize.

Pozwól jej odejść - Dawn Barker

Porywająca, pełna emocji opowieść o więzach rodzinnych, groźnych tajemnicach i krętych ścieżkach miłości. Łączy w sobie elementy literatury sensacyjnej i obyczajowej, a czytelnik jeszcze długo po lekturze zadaje sobie pytanie: co ja bym zrobił w takiej sytuacji?

Jedenastoletnia żona –  Nada Al.-Ahdal

Jedenastolatka z Jemenu zbuntowała się przeciwko okrutnej tradycji. Rodzice chcieli wydać ją za mąż. Uciekła. Nagrała film z apelem o pomoc i wstawiła na YouTube. Obejrzały go miliony ludzi na całym świecie… Ta książka to protest i krzyk o pomoc dla tysięcy muzułmanek, które każdego dnia stają się niewolnicami swoich mężów.

Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych - Anna Kamińska

Czternaście opowieści o trudnych, ale ważnych spotkaniach, o poszukiwaniu najbliższych oraz o podróży w głąb siebie. Prawdziwe historie kilkunastu adoptowanych niegdyś bohaterów, którzy po latach decydują się odnaleźć swoje rodziny biologiczne.

Nowości

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Aleksandra – Osyp Nazaruk

Były sobie świnki trzy – Olga Rudnicka

Japoński kochanek – Isabel Allende

Jedenastoletnia żona – Nada Al – Ahdal

Kenia : Hakuna Kurudi – Paula Anna Gierak

Małe życie – Hanya Yanagihara

Miejsce dla dwojga – Richard Paul Evans

Miłosne tajemnice – Julia Quinn

Nasze kiedyś – Natalia Jagiełło – Dąbrowska

Neponset – Agnieszka Osiecka

Niebo w kruszonce – Monika A. Oleksa

Noc Perseidów – Edyta Świętek

Odnalezieni – Anna Kamińska

Ostatni wywiad – Lech Kaczyński

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu – Krystyna Janda

Pałacyk za mostem – Halina Kowalczuk

Pięć kilometrów do świtu – Aldona Bognar

Pomnik Cesarzowej Achai. T. 5 – Andrzej Ziemiański

Pora westchnie n, pora burz – Magdalena Kawka

Portret wisielca – Marcin Wroński

Pozwól jej odejść – Dawn Barker

Projektantka – Rosalie Ham

Ritterowie : rzecz o mazurskiej duszy – Patrycja Pelica

Rodzina bez granic w Ameryce Środkowej – Anna Alboth

Sycylia : między niebem a morzem – Ewa Cichocka

Szczęście na wagę – Agnieszka Olejnik

Tylko Cross – Sylvia Day

Ukryte róże – Reyes Monforte

Większy kawałek nieba – Krystyna Mirek

Wilk ! – Jakub Ćwiek

Znieczulenie – Robin Cook

Złudzenie – Charlotte Link

 

Polecamy

Maria Nurowska - Bohaterowie są zmęczeni
Barwna opowieść o ludzkich losach w nieludzkich czasach. To również studium mechanizmów rządzących powojenną Polską, kraju gdzie dobro było karane, a zło – nagradzane.

Masa o kilerach polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie życie nie miało żadnej wartości? Fascynująca opowieść o zabójcach pracujących na zlecenie mafii.

Ostatni list – Maria Ulatowska

Czy zawsze życie musi być przyjemne? I czy potrafimy sobie je ułożyć tak, jakbyśmy chcieli? Niektóre sprawy toczą się same, rzekomo bez naszego udziału. Tylko – czy możemy trochę zmieniać bieg rzeczy? Bohaterce tej powieści będzie dane to sprawdzić.

Sezon niewinnych - Samuel Bjørk

Misternie skonstruowany, wyrafinowany thriller  balansujący na granicy wytrzymałości… Opowieść o Mii, która staje w obliczu swoich osobistych demonów jak i tych, które gnębią każdą istotę ludzką.

Harem Sulejmana - Colin Falconer

Zmysłowa, emocjonująca powieść o tajemnicach haremu Sulejmana II Wspaniałego i złotej epoce Imperium Osmańskiego.

Skucha - Jacek Hugo-Bader


Autor kreśli historię polskiej opozycji przez losy tych, którzy ją tworzyli - Kolumbów rocznik 50. - swoich, jak mówi, najbliższych, sióstr i braci.Co zrobili ze swoim niezwykłym życiem dawni konspiratorzy, których bronią były papier, farba drukarska i powielacze?

Pokój - Emma Donoghue

Porywająca historia o matce i synu oraz ich miłości pozwalającej przetrwać to, czego przetrwać niepodobna. To powieść przejmująca, chwytająca za serce, poruszająca najczulsze struny naszej wrażliwości. Na podstawie książki powstał znakomity film nominowany do Złotych Globów. Film otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu w Toronto oraz Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2015 roku.

Historia pszczół – Maja Lunde

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Powieść otrzymała Norweską Nagrodę Księgarzy  2015.

Nowości 2016

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bohaterowie są zmęczeni – Maria Nurowska

Ciemna brama – Marcin Wolski

Czego o Tobie nie wiem – Aneta Rzepka

Cześć, co słychać ? – Magdalena Witkiewicz

Harem Sulejmana – Colin Falconer

Klejnoty arystokratki – Danielle Steel

Masa o kilerach polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Ostatni list – Maria Ulatowska

Piętno Midasa – Agnieszka Lingas- Łoniewska

Przeznaczeni – Katarzyna Grochala

Rewizja – Remigiusz Mróz

Samotna gwiazda – Paullina Simons

Sezon Niewinnych – Samuel Bjork

Siostry – Agnieszka Krawczyk

Skucha – Jacek Hugo-Bader

Trawers – Remigiusz Mróz

Zaginięcie – Remigiusz Mróz

Polecamy

Dziewczyny wyklęte  - Szymon Nowak

Szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach, ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji. Są to jednocześnie opowieści o miłości i nienawiści, o życiu i śmierci...

Berlińskie wrota. Nowa Marchia w ogniu  - Leszek Adamczewskihttp://lubimyczytac.pl/autor/30864/leszek-adamczewski

Zbiór historycznych reportaży o wydarzeniach drugiej wojny światowej i pierwszych lat powojennych na ziemiach dawnej Nowej Marchii, czyli wschodniej Brandenburgii. Od 1945 roku w przeważającej większości ziemie te leżą w granicach Polski.

Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia  - Zdzisław Beksiński, Jarosław Beksiński, Jarosław Mikołaj Skoczeń

W książce opublikowane zostały obszerne fragmenty dzienników Zdzisława Beksińskiego z lat 1993 - 2005, w których artysta bardzo szczerze, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i ironią opisuje otaczającą go rzeczywistość – ludzi, którzy przy nim byli i sprawy, które go zajmowały.

Kurier ze Stambułu - Waldemar Bednarukhttp://lubimyczytac.pl/autor/124463/waldemar-bednaruk

Powieść historyczna, w której pełna napięcia i zwrotów akcja przeplata się z barwnym opisem dworów monarszych Francji, Rosji i Turcji i autentycznymi opowieściami ilustrującymi życie wyższych sfer końca XVIII wieku.

Moje córki krowy  -  Kinga Dębska

Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna; prawdziwa jak życie.
Książka polecana przez  Joannę Bator i Łukasza Maciejewskiego

Wszystkie kształty uczuć -  Edyta Świętek

Klaudia, młoda nauczycielka, rozpoczyna pracę w szkole w podkrakowskiej wsi. Kobieta skrywa wiele bolesnych tajemnic z dzieciństwa. Już pierwszego dnia wzbudza zainteresowanie w nieśmiałym Dawidzie. Pomiędzy młodymi zaczyna kiełkować serdeczna przyjaźń. Czy ma ona szansę, by przerodzić się w coś głębszego?

Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno -  Kirsty Moseley

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni.

Nowości 2016

Czerwcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Beksiński- dzień po dniu kończącego się życia – Zdzisław Beksiński

Berlińskie wrota – Leszek Adamczewski

Bliskie kraje – Julia Fiedorczuk

Blisko chmur – Sylwia Trojanowska

Chłopak, który zakradł się do mnie przez okno – Kirsty Moseley

Czarownica – Anna Litwinek

Drugie dziecko – Charlota Link

Dziewczyny wyklęte – Szymon Nowak

Ja kochanka – Karolina Wilczyńska

Jeszcze czego ! – Paulina Młynarska

Kurier ze Stambułu – Waldemar Bednaruk

Masa o kobietach polskiej mafii – Jarosław Sokołowski

Miłość w spadku – Agnieszka Rusin

Moje córki krowy – Kinga Dębska

Nowe życie. Nowy początek Wokini – Nicholas Sparks

Sen snów – Jerzy Sosnowski

Wielki szort – Michael Lewis

Wszystkie kształty uczuć – Edyta Świętek

Zjawa – Michael Punke

Żeby nie było śladów – Cezary Łazarkiewicz

Nowości

Polecamy

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa ? – Marek Rybarczyk

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić. Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta… Elżbieta II. Kim jest kobieta, która wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy?

Córka pustyni.  Niezwykłe życie Gertrude Bell - Georgina Howell

Historia silnej i nieugiętej kobiety, która osiągnęła najwyższą pozycję w świecie zdominowanym przez mężczyzn, wówczas niedostępną dla kobiet. Jej życie to przygoda, w której realizowały się wszystkie marzenia – poza jednym – spełnioną miłością.

Patronat : lubimyczytac.pl oraz Multikino

Wyspa powrotów – Peter May

Jeśli uciekasz przed losem... los cię dopadnie. Kanadyjską wyspę, szeroką na zaledwie dwa kilometry i długą na trzy, zamieszkuje stu trzydziestu mieszkańców. Najbogatszy z nich został właśnie zamordowany. Wydaje się, że sprawa jest ewidentna…

Patroni medialni : kawiarenka.kryminalna.pl, booklips.pl

Ballada o ciotce Matyldzie – Magdalena Witkiewicz

Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Opowieść o tym, że marzenia się spełniają (nawet jeśli trzeba przez nie wozić się dużym czarnym samochodem z przyciemnianymi szybami) i o tym, że dobro wraca jak bumerang... a zimno zostaje na Spitzbergenie.

Mistrz – Katarzyna Michalak (t. 1)

Pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera. Książka gwarantuje również szereg wzruszeń oraz pobudza do refleksji nad zawiłościami ludzkiego losu.

Zemsta – Michalak Katarzyna (t.2)

Opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę. Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania.

Przyjdź, będziesz tańczyć... wspomnienia o Wojciechu Muchlado – Helena Piotrowska

Bohaterem tej książki jest zasłużony choreograf Jerzy Wojciech Muchlado, nauczyciel i wychowawca kilku pokoleń tancerzy i instruktorów.  Znawca etnografii i tradycji.

 

Nowości 2016

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty książkowej.

 

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Adept – Adam  Przechrzta
Ballada o ciotce Matyldzie – Magdalena Witkiewicz
Córka pustyni – Georgina Howell
Dziewczyna o kruchym sercu – Elżbieta Rodzeń
Elżbieta II. O czym nie mówi  królowa ? – Marek Rybarczyk
Mistrz – Katarzyna Michalak
Nieznajomy -  Harlan Coben
Spełnienia  marzeń ! – Katarzyna Michalak
Wioska morderców – Elisabeth Herrmann
Wyspa Powrotów – Peter May
Zatoka świń – Bożena Aksamit
Zemsta – Katarzyna Michalak
Czyżby diabeł ostatnią skrzynię otworzył? - Helena Piotrowska 
Przyjdź, będziesz tańczyć... - Helena Piotrowska

 

 

Polecamy:

Zatoka świń -  Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski

Książkowy reportaż Piotra Gołuchowskiego i Bożeny Aksamit, to rezultat wielomiesięcznego śledztwa dwojga dziennikarzy. Scenariusz był taki: wyłapywał ofiary pod szkołami, na targowiskach,
oferował pracę, zwykle w sopockich klubach, w roli hostessy, modelki, fordanserki. Zapraszał do samochodu i wywoził do lasu. .. Od teraz musiały pracować dla niego i jego mocodawców.

Podkrzywdzie - Andrzej Muszyński

Historia małej wsi gdzieś na skraju Pustyni Błędowskiej, w której rzeczywistość splata się z mitem, dosadność z magią a to, co wytłumaczalne — z niepoznawalną tajemnicą.
Magiczna, realistyczna, uniwersalna powieść za którą autor został mianowany do Paszportów "Polityki”. Patron medialny : Trójka Polskie Radio
„Tajemnica, magia i piękno. Ta powieść uwodzi od pierwszego zdania”.- Michał
Nogaś

Ptak dobrego Boga – James McBride

Książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści
łotrzykowskiej i twainowskiego humoru. Dzięki sugestywnemu językowi i brawurowemu poczuciu humoru autor stworzył fascynujący obraz Ameryki sprzed wojny secesyjnej,
daleki od wszystkiego, co znamy z literatury i kina.
Książka zdobyła wiele nagród, przede wszystkim National Book Award 2013.

Przewieszenie - Remigiusz Mróz

Tom 2 cyklu: Trylogia z komisarzem Forstem .
Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje
się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. „Powieść Remigiusza Mroza to prawdziwy rollercoaster - od serii brutalnych morderstw aż do zaskakującego zakończenia. Nie zapomnicie. Polecam."
Vincent V. Severski

 

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

A życie toczy się dalej - Wiesława Maciejak
Chcę ciebie usłyszeć- Diane Chamberlain
Cynamonowe dziewczyny - Hanna Greń
Dary życia – Martha Woodroof
Ginekolodzy - Jurgen Thorwald
Grunt pod nogami - Jan Kaczkowski
Jesteś wyzwaniem - Kendall Ryan
Kilka godzin do szczęścia – Roma Fiszer
Lekcja anatomii - Siegal
Miłość i reszta życia - Diana Palmer
Miłość pod koniec świata - Grzegorz Filip
Nad rzeką marzeń - Lin Stepp
Niewypowiedziane słowa - Agata Kołakowska
Pacjent - Juan Gomez-Jurado
Papierowe serca - Courthney Walsh
Pięć sposobów na upadek – K.A. Tucker
Podkrzywdzie – Andrzej Muszyński
Prosto do piekła - John Lefavre
Przeklęta laleczka - Ewa Rajter
Przewieszenie - Remigiusz Mróz
Ptak dobrego Boga - James McBridge
Rodzinny interes – Anders Roslund ,
Stefan Thunberg Sekret w ich oczach -Eduardo Sacheri
Seniorzy w natarciu - Catharina Ingelman-Sundberg
Spisek przeciwko Ameryce - Phillip Roth
Spróbujmy od nowa - Penny Jordan
Szeptucha – Katarzyna Berenika Miszczuk
Trzewiczki Matki Boskiej – Joanna Sokolińska
Trzy siostry – Susan Mallery
Ukochany syn – Shilpi Samoya Gowda
Wszystko czego, wam nie powiedziałam - Celeste Ng
Wybrańcy - Steve Sem-Samberg
Zaginione wojowniczki - Anne Fortier
Życie na miarę - Marek Rabij
Życie zwłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim - Jacek Podsiadło

Chcę cię usłyszeć – Diane Chamberlain

Życzenie umierającego ojca. Szokujące samobójstwo męża. Niewytłumaczalne milczenie córki. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia... Patron medialny : lubimy czytać.pl , Multikino

Miłość pod koniec świata – Grzegorz Filip

Anna, warszawska dziennikarka, przyjeżdża na Zamojszczyznę, by zebrać materiał do artykułu o powiązaniach korupcyjnych miejscowych urzędników i biznesmenów. Dziennikarskie śledztwo nie przynosi wprawdzie oczekiwanych rezultatów, lecz Anna znajduje na prowincji coś cenniejszego …
Patron medialny : Imeprium Kobiet, Książka w eterze

Kilka godzin do szczęścia – Roma J.- Fiszer

Tajemnica sprzed lat, która odmieni życie trzech kobiet. Ciepła opowieść o sile kobiecej przyjaźni i więzów rodzinnych, a także o tym, że miłość przychodzi w najmniej spodziewanym momencie.

Zaginione wojowniczki – Anne Fortier

Trzymający w napięciu thriller amerykański. Zapierająca dech w piersiach historia młodej uczonej, która podejmuje śmiertelne ryzyko, by uratować dziedzictwo Amazonek.

Pacjent – Juan Gomez-Jurado

Pasjonująca i poruszająca powieść rozgrywająca się wciągu 63 gorączkowych godzin, która nie daje czytelnikowi odetchnąć i która przedstawia niemożliwy do rozwikłania dylemat moralny, mogący wpłynąć na dzieje świata.
Polecana przez Katherine Neville- Autorka „Ósemki”.

Ukochany syn – Shilpi Somaya Gowda

 Dwoje młodych ludzi będzie musiało wybierać pomiędzy wolnością a obowiązkiem, lojalnością a prawdziwym uczuciem. Poruszająca opowieść o losach młodych ludzi u progu dorosłego życia.
Patron medialny : Multikino, Olivia

Cynamonowe dziewczyny – Hanna Greń

W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. W mieście giną kolejne dziewczyny o podobnym wyglądzie . Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę. Książka polecana przez Annę Klejzerowicz,  pisarkę.

Seniorzy w natarciu  (tom 1)– Catharina Ingelman-Sundberg

Co robi grupka emerytów, którzy nudzą się w domu opieki? Którzy nie mogą pogodzić się z brakiem ruchu, ze złym traktowaniem i z tym, że cały czas się na nich oszczędza.  Zakładają Emerycką Szajkę, żeby tak jak Robin Hood zabierać bogatym i rozdawać potrzebującym!. Pełna humoru komedia kryminalna.

Spróbujmy od nowa – Penny Jordan

Melancholijna powieść obyczajowa.

Olivia i Caspar na pozór mają wszystko. Połączyła ich prawdziwa miłość, wychowują dwie córki, realizują się zawodowo. Są jednak nieszczęśliwi.

Grunt pod nogami – Jan Kaczkowski

Ksiądz Jan Kaczkowski to nie tylko „Życie na pełnej petardzie”, ale też setki kazań wygłoszonych w całej Polsce i poza jej granicami. Książka ta to wybór tych, które jego zdaniem najlepiej pokazują najbliższe mu tematy: wierność sumieniu, odwaga, wewnętrzna uczciwość, pokonywanie własnych słabości, budowanie bliskości i autentycznych relacji.

Nowości 2015

Wilcza wyspa (tom  2) - Tomasz Konatkowski

 Na jedną z warszawskich przystani Wisła wyrzuca ciało młodego mężczyzny. Gustav Rytterberg, syn szwedzkiego biznesmena, zaginął kilka tygodni wcześniej. Sprawców zbrodni próbuje odnaleźć komisarz Adam Nowak.

Bazyliszek (tom 4) - Tomasz Konatkowski

Współczesna Warszawa, skomplikowane śledztwo z wątkiem sekty, zdrady i zemsty. Ważny pracownik banku zostaje zamordowany, nie mija wiele czasu, a ktoś znajduje zwłoki młodej dziewczyny. Okazuje się, że obie ofiary pracowały w tym samym biurowcu.

Tajemnica bzów - Magdalena Kordel

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany. Pewnego dnia pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie, a przed jej sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać?

Cudze jabłka - Agnieszka Krakowiak-Kondracka

Od pucybuta do milionera – tę ścieżkę znamy bardzo dobrze. Ewie i Markowi, bohaterom  przyszło jednak pokonać drogę o wiele trudniejszą. Żyli dostatnio, mieli dwa samochody, dom i basem w ogrodzie. Nigdy nie mieli poczucia, że żyją rozrzutnie, że trwonią pieniądze. A jednak…

Finezja uczuć - Aneta Krasińska

Powieść z łatwością przypiszemy do nutu współczesnego romansu. W końcu opowiada ona o miłości i namiętności między kobietą, a mężczyzną. Problemem jest to, że Alicja ma męża i dwójkę dzieci, a Mariusz jest księdzem… Ta miłość nie może, nie powinna ujrzeć światła dziennego. Nie! Ta miłość nie powinna się zdarzyć

Magiczne miejsce - Agnieszka Krawczyk

Witold Mossakowski, młody pracownik ministerstwa przyjeżdża do Idy, bo tutaj kupił podupadający pałac. Zrobił to dla kaprysu, bez zastanowienia, ale to niezwykłe miejsce skradło jego serce na zawsze. Nie tylko miejsce, ale i mieszkający w nim ludzie – osoby niezwykłe i pełne pasji, o oryginalnych zainteresowaniach.

Ekologiczna zemsta - Małgorzata J. Kursa

Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze to mieć plan. Zemsty oczywiście. Fakt, że czasem się sypie, lecz przy nieograniczonej inwencji mścicielek nawet najbardziej spalony plan potrafi dać zadziwiające efekty.

Zwyczajne pakistańskie życie - Joanna Kusy

To książka o życiu w Karaczi – największym mieście Pakistanu. Nie ma w niej wielkich wydarzeń, orientalnych dramatów, wstrząsających historii z kałasznikowem w roli głównej. To garść wrażeń z kilku lat, gdy ślubne błyszczące ciuchy zawisły w szafie, a henna na rękach wyblakła.

Zbrodnia w szkarłacie - Katarzyna Kwiatkowska

Każdy miał motyw. Każdy ma alibi. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka.
Książkę poleca Magdalena Kordel.

Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach armii amerykańskiej - Chris Kyle, Jim DeFelice, Scott McEwen

Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Nie trzeba było długo czekać, aby okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie równie dobrze jak na rodeo. Iraccy rebelianci wyznaczyli za jego głowę nagrodę. Pentagon potwierdził, że Kyle ma na koncie więcej niż 150 trafień. Żołnierze GROM-u nie tylko byli jego towarzyszami broni, ale nauczyli go też, czym jest Żubrówka.

Co nas nie zabije (tom 4 cyklu Millenium) - David Lagercrantz

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów.  Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.

Beksińscy. Portret podwójny - Magdalena Grzebałkowska

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało.

1945. Wojna i pokój - Magdalena Grzebałkowska

Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Najnowsza reporterska opowieść autorki to reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia.

Mała Zagłada - Anna Janko

Sochy na Zamojszczyźnie, 1 czerwca 1943 roku. Wystarczyło parę godzin, by wieś przestała istnieć. Budynki zostały spalone. Mieszkańcy rozstrzelani.

Pośród zgliszczy pozostał jeden dom, nieliczni dorośli i kilkoro dzieci.

Wśród nich — dziewięcioletnia Terenia Ferenc, matka Anny Janko.

Książkę poleca Juliusz Kurkiewicz GAZETA WYBORCZA

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak - Anna Kamińska

Mówili o niej „Czarownica” — bo gadała ze zwierzętami oraz miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu.

Książkę poleca : Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia, Sylwia Chutnik, Wysokie Obcasy.

Zapomniany Legion - Ben Kane

Cykl: Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 1)  Trzech mężczyzn, jedna kobieta i  niewolnicy Rzymu. Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei .Porywająca akcja, nieprzewidywalna fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata.

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość - Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W szkole nie chodził na religię.

Sońka - Ignacy Karpowicz

W życiu Sońki wszystko skończyło się dawno, dawno temu, wraz z wojną.

Przeżyła i poczuła wtedy tyle, że później już ani żyła, ani czuła, mając jedynie wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem. Przypadkowe spotkanie przy wiejskiej drodze daje początek opowieści, która wreszcie może zostać wysłuchana.

Biorę sobie ciebie - Eliza Kennedy

Błyskotliwie napisany, niewiarygodnie dowcipna powieść, od którego nie można się oderwać, z jedną z najbardziej przekonujących i żywiołowych narratorek od czasu Bridget Jones!

Wbrew sobie - Katarzyna Kołczewska

Nie da się uratować nikogo siłą. Do przyjęcia pomocy też trzeba dojrzeć.

Ewelina pragnie tylko jednego – dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach, egoistycznie manipuluje bliskimi, nie dostrzega problemów innych ludzi, liczy się tylko ona i jej sprawy.

We dnie, w nocy - Agata Kołakowska

Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia.

Ten jeden dzień - Gayle Forman

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji bohaterka poznaje obiecującego młodego aktora i wolnego ducha… 2. Nie bój się - Lisa Gardner Detektyw D.D. Warren musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem i stawić czoło seryjnemu zabójcy, który terroryzuje mieszkańców Bostonu. D.D. zostaje wezwana na miejsce morderstwa, którego ofiarą padła młoda atrakcyjna kobieta.

Marzenie Łucji - Dorota Gąsiorowska

Nowa powieść autorki bestsellerowej Obietnicy Łucji. Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć. Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia – stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy 4. Mów do niej - Francisco Goldman Ona jest piękna, młoda i piekielnie utalentowana. On jest starszym od niej wybitnym pisarzem. Ich miłość wybucha w Nowym Jorku.

Widzenia mistrza Hieronima - Łukasz Gołębiewski                                              Powieść magiczna z elementami sensacyjnymi, której akcja dzieje się w późnym średniowieczu w Holandii. Jest 1490 rok. W mieście rodzinnym malarza Hieronima Boscha zamordowana zostaje w bestialski sposób młoda dziewczyna.

A jak Alibi - Sue Grafton

Bohaterka wychodzi z więzienia po odbyciu kary za zamordowanie niewiernego męża. Mąż  wzięty prawnik specjalizujący się w rozwodach, był znany z łóżkowych podbojów, którymi narażał się zdradzanej żonie, zmienianym jak rękawiczki kochankom i ich oszukiwanym mężom.

Krucjata - Philippa Gregory

Tom 2 cyklu : Zakon Ciemności. Z Europy do Ziemi Świętej wyrusza dziecięca krucjata prowadzona przez charyzmatycznego przywódcę. Członek tajnej organizacji o nazwie Zakon Ciemności, której zadaniem jest szukanie znaków zwiastujących nadejście końca świata, musi sprawdzić, czy wyprawa ma szanse powodzenia

Złoto głupców - Philippa Gregory

W 3 tomie cyklu o Zakonie Ciemności młodzi podróżnicy Luca, Freize, Izolda i Iszrak przybywają do Wenecji w czasie karnawału. Podczas gdy mieszkańców miasta ogarnia szaleństwo zabawy, bohaterowie mają zbadać sprawę fałszerstwa złotych monet.

Chłopcy Eddiego - John Grisham

Kilkanaście lat temu, Neely Crenshaw był gwiazdą futbolu, najlepszym rozgrywającym w historii drużyny Spartan z Messyny. Wróżono mu wielką karierę. Tak pewnie by było, gdyby nie kontuzja.

Misja: przetrwanie. Pazury Krokodyla - Edward Michael „Bear” Grylls

Książka  przygodowa dla młodzieży prawdziwego mistrza sztuki przetrwania Beara Gryllsa. Kiedy Beck Granger podąża za tajemniczą wskazówką do miasta Broome w północnej Australii, jeszcze nie wie, że to tylko początek przygody podczas, której na próbę będzie musiał wystawić swoje survivalowe umiejętności

Szczygieł - Zbigniew M. Nowak
Oparta na faktach powieść obyczajowa o młodym chłopaku, który rok przed maturą po skoku na główkę doznaje urazu kręgosłupa skutkującego paraliżem czterokończynowym.

Ojciec Tysiąca Sierot – Leonard Pluta                                                               Wieloletnia tułaczka ojca Franciszka i polskich dzieci po świecie. Powieść powstała dzięki notatkom i wspomnieniom głównego bohatera . Autorem powieści jest bratanek ojca Franciszka.             

Cudowna dziewczynka -  Andrew Roehttp://lubimyczytac.pl/autor/111701/andrew-roe

Poruszająca opowieść o tym, że wiara  w cokolwiek, nawet w coś niezrozumiałego – potrafi dawać oparcie.

Zapała - Małgorzata Rogala

Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesnej Warszawie, mówiąca o zwykłych ludziach, ich wyborach i skomplikowanych relacjach, a także o sekretach, które wyszły na jaw, ponieważ popełniono okrutną zbrodnię.

Mamisynek - Natasza Socha

To doskonała literatura kobieca. Lekka, perfekcyjnie napisana, zabawna, z dystansem. Autorka stworzyła powieść, którą wspaniale czyta się w ramach wieczornego relaksu po ciężkim dniu. Pozwala odpłynąć i uśmiechnąć się naprawdę szeroko.

Niespodzianka na 6 liter - Barbara Spychalska - Granica

Ta książka jest jak życie – pełna niespodzianek! Autorka zbudowała postać kobiety, której życie i zachowanie są dalekie od wszelkiego ideału i niemal jaskrawo groteskowe. To książka dla każdej kobiety, przy czym traktować ją można w kategoriach świetnej obyczajowej komedii, idealnej na wieczór.

Syn marnotrawny - Danielle Steel

Współczesna powieść amerykańska. Doskonała literatura kobieca, lekka, perfekcyjnie napisana.

Cztery sekundy stracenia - K.A. Tucker

Nie masz lat, miesięcy, tygodni, aby wpłynąć na czyjeś życie. Masz wyłącznie sekundy. Sekundy by wygrać lub by wszystko stracić. Czy wystarczy czasu ?….

Złe psy. W imię zasad – Patryk Vega

Mocna opowieść o świecie, w którym granica między prawem, a zbrodnią jest wyjątkowo cienka. Świecie, w którym liczy się skuteczność. Twardo, konkretnie, po męsku.

   

Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia - Marcin Wilk

Historia nie jest koloryzowana, lecz prawdziwa. W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tylko kariera w blasku świateł. Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?

Esesman i Żydówka -  Justyna Wydra

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji, barwnych postaci, osadzona w realiach II wojny światowej, powieść, w której nic nie jest proste, ale wszystko staje się możliwe, gdy w grę wchodzą uczucia.

Kwiaty polskie na wygnaniu – Adamczyk Wiesław
Zbiór wywiadów Wiesława Adamczyka oraz Barbary Dominiczak przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami
innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez
lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską
tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników.

Florystka (tom 3) - Katarzyna Bonda
 To najnowsza powieść Katarzyny Bondy, przedstawiająca losy Huberta Meyera,
jednego z lepszych kryminologów wykorzystujących znajomość psychologii do
schwytania niezwykle sprawnych przestępców.

Ucząc psa czytać - Jonathan Carroll
Opowieść stanowiąca kwintesencję pisarstwa Jonathana Carrolla: zaskakująca,
zabawna, pełna nieoczekiwanych i zaskakujących zwrotów akcji. Przenikanie
się świata realnego i świata marzeń sennych stawia głównych bohaterów tej
historii wobec zaskakujących wyborów i dylematów.

Tuskuland - Krzysztof Daukszewicz
Satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich lat. Autor jest
tylko subtelnym szydercą, inteligentnym wrażliwcem i trafnym komentatorem
naszego życia codziennego.

House of Cards. Bezwzględna gra o władzę (tom 1) - Michael Dobbs
Opowieść-fenomen, która zachwyciła miliony widzów i czytelników na całym
świecie. Człowieka motywuje nie szacunek, lecz strach. To na nim buduje się
imperia i za jego sprawą wszczyna rewolucje. Powieść na podstawie której
powstał najgłośniejszy serial XXI wieku. Książka polecana przez tygodnik
Polityka.

Gwiazd naszych wina - John Green
Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i
najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób
zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i
miłości.

Wojna i terpentyna- Stefan Hertmans
To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii
Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z
duszą skromnego, ale fascynującego człowieka. Książka nagrodzona „Flemish
Culture Prize for Literature”/ „Nagroda Kultury Flamandzkiej w kategorii
Literatura”

Grey - E L James  Czwarta część cyklu .
Zobaczcie świat Pięćdziesięciu twarzy Greya raz jeszcze, tym razem oczami
Christiana. Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelników na całym świecie z  perspektywy Christiana Greya.

Mroczne pragnienia ( tom 2)- Lisa Renee Jones
Nowa trylogia na miarę Pięćdziesięciu twarzy Greya Sara, nauczycielka angielskiego, odnajduje pamiętniki Rebeki, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Chociaż wie, że grozi jej wielkie niebezpieczeństwo, chce za wszelką cenę dowiedzieć się, co stało się z ich autorką.

Cztery drogi – Kinnunen Tommi
Przekonująca, wzruszająca powieść o Finlandii, zwykłych ludziach, wielkich
domach i niewygodnych sekretach życiach.

Prowincja pełna czarów ( tom 5) - Katarzyna Enerlich

Mówisz czasem, że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie przepełnione jest codziennymi czarami - magią codzienności. Przekona się o tym bohaterka powieści  bez dalekich podróży, wyjazdów.

Blackout. Najczarniejszy scenariusz z możliwych - Marc Elsberg

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny.

Gra o miłość ( tom 3) - Eve Edwards

Mercy Hart jest córką jednego z najbogatszych i zarazem najbardziej pobożnych londyńskich kupców. Kit Turner to aktor i nieślubny syn zmarłego hrabiego Dorset.
Zrządzenie losu sprawia, że ich drogi się przecinają. Ich uczucie napotyka jednak liczne przeszkody.

Demony miłości ( tom 2) - Eve Edwards

Kronik rodu Lacey” przenosi czytelników w barwne i fascynujące czasy Anglii Tudorów. Lady Jane Rievaulx, dwórka królowej Elżbiety I, oczekuje przybycia na dwór Jamesa Laceya. Uczucie tych dwojga przez lata było poddawane wielu próbom.

Alchemia miłości  (tom 1)- Eve Edwards

Kiedy w 1582 roku młody Will Lacey został hrabią Dorset, czekało go trudne zadanie. Zmarły ojciec zostawił majątek w ruinie i Lacey musiał jak najszybciej ożenić się z posażną panną, aby uratować swój ród.

Aminata. Siła miłości - Lawrence Hill

Książka nagrodzona Commonwealth Writers’ Prize. Historia Aminaty to opowieść o przyjaźni, miłości i pełnej determinacji w walce o uwolnienie się spod jarzma niewoli.

Najgorszy człowiek na świecie - Małgorzata Halber

To opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą. Jej największy plus tkwi w tym ,że jest bardzo osobista, a przez to trudno przejść obojętnie obok tej historii.

Jedyne wyjście - Ryszard Ćwirlej

Współczesna polska  powieść kryminalna. Ćwirlej przedstawia rzeczywiste przemiany służb policyjnych, w których coraz większą rolę odgrywają funkcjonariuszki, choć proces ten nie przebiega bezproblemowo. Główną bohaterką jest rudowłosa Aneta, dzięki jej pomysłowości, determinacji i czasem nieregulaminowym działaniom rozwiązane zostaną dwie trudne sprawy.

Upadek - Michael Connelly

Dążąc do wyjaśnienia obu spraw, Harry Bosch nawiązuje kontakt z sadystycznym, seryjnym zabójcą i odkrywa wielki korupcyjny skandal… Wiarygodność i realizm powieści sprawia, że czujemy się wyjątkowo silnie związani z bohaterami i bierzemy udział w czymś wyjątkowym. Dobra intryga kryminalna, trzymająca w niepewności do końca.

Królowa śniegu - Michael Cunningham

 W powieści jest  piękno, wzruszenie jak również dramaty i smutek, jednym słowem – życie. To wszystko składa się na wyjątkową, nietuzinkową opowieść.

Powrót do Nałęczowa - Wiesława Bancarzewska
Romantyczna i urzekająca opowieść o sile rodzinnych więzi, magii miłości,
poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na ziemi.

Zapiski z Annopola - Wiesława Bancarzewska
Opowieść o miłości i sile rodzinnych więzi. Autorka sugestywnie kreśli
obrazy miast i miasteczek przedwojennej Polski. Przede wszystkim jednak
przypomina o wadze międzyludzkich relacji, tęsknocie za ciepłem domowego
ogniska, spokojem i prostotą. Kontynuacja losów bohaterów „Powrotu do
Nałęczowa”

Noc nad Samborzewem - Wiesława Bancarzewska
Powieść stanowi kontynuację "Powrotu do Nałęczowa" i "Zapisków z Annopola"
opisujących losy Anny Duszkowskiej. To poruszająca i sugestywna opowieść o
wojnie, miłości, cierpieniu i tęsknocie.

Paryż wyzwolony - Antony Beevor
Kiedy latem 1944 roku na ulicach Paryża pojawili się Amerykanie, tłumy
wiwatowały, a młode dziewczęta wskakiwały na samochody i całowały żołnierzy.
Świętowanie nie trwało długo. Miasto musiało zmierzyć się z dziedzictwem
kolaboracji, oskarżeniami o tchórzostwo, czarnym rynkiem, głodem oraz
strachem przed niepewną przyszłością.

Kuba. Autobiografia – Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik.
Pierwsza i jedyna biografia światowej gwiazdy futbolu. Kuba dzieli się
przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem
stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów i o blaskach i cieniach
piłkarskiego życia.

Nie tacy oni straszni- Federica Bosco
Książka porusza drażliwy i dotkliwy temat. Rozstanie i utrata pracy, to
przecież nic przyjemnego. Jak zatem fabuła może bawić? A no może i to
jeszcze jak

Inna Bajka- Kasia Kulicz-Kasprzak
Powieść obyczajowa. Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi,
że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia – synka Jasia.

Jaśnie pan - Jaume Cabré
Jaume Cabré wiernie odtwarza klimat epoki i powołuje do życia wiele postaci,
wplątanych w sieć namiętności i intryg, korupcji politycznej i walki o władzę. „Jaśnie pan” to przełomowa powieść w karierze literackiej katalońskiego pisarza. Dzięki niej Jaume Cabré otrzymał Hiszpańską Nagrodę Literacką oraz szereg nagród katalońskich.

Morderstwo kopciuszka – Mary Higgins Clark, Alafair Burke
Pierwszy tom cyklu „W cieniu podejrzenia”. Powieść sensacyjna dwóch znakomitych autorek, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Podroż w nieznane -  Jackie Collins
Powieść w amerykańskim stylu, opisująca życie wyższych sfer. Akcja rozgrywa
się na luksusowym jachcie.  Mamy tu wątek sensacyjno–kryminalny, jest też
spora dawka romansu, odrobina pikanterii i całkiem sporo seksu .

Pasłęka. Szlak wodny -  Wojciech Kujawski
Ilustrowany przewodnik po dawnej Warmii, album pocztówek. Każda pocztówka
opatrzona tekstem, wyjątkami z dawnych przewodników i tekstów literackich.
Wersja językowa polsko-niemiecka.

Krutynia. Szlak wodny/Ein Wasserweg –Wojciech Kujawski
Ilustrowany przewodnik po dawnych Mazurach. Ilustrowany kartami pocztowymi przewodnik po części Prus Wschodnich okresu przedwojennego. Wersja językowa polsko-niemiecka.

Niegocin. Szlak wodny/Ein Wasserweg .- Wojciech Kujawski
Ilustrowany kartami pocztowymi przewodnik po okolicach Giżycka, Rynu i Mrągowa. Te miasta łączy m.in. to, że zostały założone przez zakon
krzyżacki,  po drodze też są miejscowości, które były ważnymi ośrodkami kolonizacji zakonnej, np. Szestno. Wersja językowa polsko-niemiecka.

500 zdań polskich – Jerzy Bralczyk
Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy na co dzień i od święta.

Wilcza Wyspa – Tomasz Konatkowski
Polska powieść sensacyjna. Komisarz Nowak ze sporą grupą kolegów prowadzą
śledztwa w sprawie zabójstw dwóch obcokrajowców, co doprowadzi ich do
odkrycia niebezpiecznego styku światów biznesowego i przestępczego…

Dziewczyny z Syberii -Anna Herbich
Literatura współczesna polska. Kobiety, które przeszły piekło wojny, ale się nie poddały. Wszystkie pamiętają to samo: walenie kolbami w drzwi, kilka chwil na spakowanie rzeczy, płacz, wagony bydlęce i trzask ryglowanych drzwi. Kilka tysięcy kilometrów podróży w nieznane

W kolejce po życie – Katarzyna Archimowicz
Uporządkowane i monotonne życie Ewy zmieniło się w sylwestrowy poranek,
kiedy to dowiaduje się że jej mąż miał wypadek. Niedługo bohaterka  będzie
musiała stanąć przed arcytrudnym dylematem, który zadecyduje o jej dalszym
życiu i szczęściu.

Prowincja pełna czarów- Katarzyna Enerlich
5 tom cyklu powieści „Prowincja pełna…” Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły, jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny.

Buźka – Sophie Hannah
Powieść ta  to znakomity, trzymający w napięciu thriller psychologiczny.

Czarny Świt – Cilla&Rolf Borjlind
Trzymający w napięciu, perfekcyjnie skonstruowany kryminał! Czarny świt to
trzecia powieść Cilli i Rolfa Börjlindów w serii, której głównymi postaciami
są Olivia Rönning i Tom Stilton, bohaterowie Przypływu i Trzeciego głosu

Ogród księżycowy (tom 3) - Agnieszka Krawczyk
Historia o miłości, dawnych błędach i o wybaczaniu. Czy miłość naprawdę jest
w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to, co pęknięte da się skleić bez
śladu?

Pogromca lwów -Camilla Läckberg
Szwedzka literatura sensacyjna. Dwa morderstwa, intrygi śledztwa gdzie
przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…

Gra cieni - Charlotte Link
Niemiecka powieść sensacyjna. Główny bohater zaprasza czwórkę swoich dawnych przyjaciół. Ich drogi rozeszły się w tragicznych okolicznościach. Goście chętnie rozprawią się z dręczącymi demonami, zrzucą z siebie balast przeszłości i wydostaną się z sieci niebezpiecznych namiętności i tajemnic…

Chłopaki niech płaczą - Olaf Lubaszenko, Paweł Piotrowicz
Pierwsza tak szczera rozmowa z popularnym aktorem i reżyserem, naszpikowana
słodko-gorzkimi refleksjami i błyskotliwymi puentami.

Trzy twarze damy- Sarah Maclean
Jest królową londyńskiego półświatka i najbardziej wpływową kobietą Anglii.
Zna sekrety najznakomitszych rodów. Pewien mężczyzna może jednak odkryć, kim
jest naprawdę…

Jedenaście tysięcy dziewic - Joanna Marat
Polska literatura współczesna. To nie jest saga, bo nitka rwie się gdzieś w połowie ściegu i zamiast dumnego pochodu kolejnych pokoleń spod igły wyskakują same pojedyncze egzemplarze. Widocznie jakiś złośliwy krawiec spruł solidne szwy i cała rodzinna materia trzyma się jedynie na fastrygach…

Dziennik panny służącej - Octave Mirbeau
Celestyna prowadzi dziennik, ma niezwykle ostre pióro i znakomity dar obserwacji. I nie zna litości w zdradzaniu tajemnic swoich chlebodawczyń
oraz przywar swoich panów zafascynowanych jej urodą.

Francuska opowieść - Krystyna Mirek
Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na
wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami. W
pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się
splotą.

Bierut i Wasilewska. Agent i dewotka - Jarosław Molenda
Spojrzenie na życie i wieloletnią działalność bohaterów nie z płaszczyzny
partyjnej czy państwowej, lecz przez pryzmat zupełnie prywatny, osobisty a
miejscami nawet intymny.

Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. (Tom I ) - Agnieszka Lingas-Łoniewska
Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy
historie,trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych
obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę…

Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia. (Tom II)- Agnieszka Lingas-Łoniewska
Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta
miłosnego średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Opowieść o miłości, tajemnicy
sprzed lat i życiu w zakłamaniu

Szukaj mnie wśród lawendy. Gabriela. (Tom III) - Agnieszka Lingas-Łoniewska
Ostatni tom lawendowej trylogii. Zakończenie miłosnych historii trzech sióstr.Pełne namiętności, tajemnic i przeciwności losu.

Masa o porachunkach polskiej mafii - Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Brutalna opowieść o torturach, egzekucjach i uprowadzeniach. Jak wyglądała
mordercza machina gangsterskiej sprawiedliwości? Prawdziwe oblicze wojny
pruszkowsko-wołomińskiej….

Musiałam umrzeć -Marina Achmedowa
Współczesna literatura rosyjska mówiąca o tym, co sprawia, że muzułmańskie
kobiety dokonują samobójczych zamachów.

Upadłe serca -Virginia Cleo Andrew
Dalsze losy Rodziny Casteel (3 tom cyklu). Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Bramy raju -Virginia Cleo Andrews
Dalsze losy Rodziny Casteel (4 tom cyklu).

Zaplątani - Emma Chase
Cykl: Tangled (tom 1)- "Zaplątani" to nie romans, to skandalizująca, pasjonująca i dowcipna opowieść o mężczyźnie, który dużo wie o kobietach. Chociaż nie tyle, ile mu się wydaje.Powieść "Zaplątani" to międzynarodowy bestseller.

Zbrodnia niedoskonała – Bonda Katarzyna, Lach Bogdan
Pierwsza w języku polskim pozycja nie naukowa oparta na autentycznych
sprawach, których rozwiązanie było możliwe dzięki zaangażowaniu się
profilera policyjnego

Zakręceni - Emma Chase
Cykl: Tangled (tom 2)- Kontynuacja miłosnej historii Kate Brooks i Drew
Evansa. Romantyczna i bardzo współczesna opowieść napisana w świetnym stylu
i z dużą dawką humoru.

Odnaleziony -Harlan Coben
Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć : morderstwo, tajemnica, intrygi. Mickey uczy się w drugiej klasie liceum, ale jego myśli zajmuje jednak prywatne śledztwo, które ma pomóc w rozwikłaniu tajemnicy okoliczności śmierci ojca, który zginął w wypadku samochodowym osiem miesięcy temu. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Statek widmo - Cussler Clive
Powieść sensacyjna. Podczas próby ratowania załogi tonącego jachtu Kurt
Austin został ranny. Teraz ta nieudana akcja często powraca w jego snach.
Obrazy rwą się i same sobie przeczą.

Dotyk Crossa – Day Sylvia
To czterotomowa powieść, którą czytają kobiety w trzydziestu sześciu
językach na całym świecie. Jest to powieść z zabarwieniem erotycznym, która
łączy w sobie dobry styl z wyjątkową przyjemnością czytania.

Prowincja pełna szeptów(tom 6) – Katarzyna Enerlich
W książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zamieszkują rubieże naszego
świata. Mazury, Podlasie czy daleka Syberia – w tych i innych miejscach
zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały innym stawać
się lepszymi i szczęśliwszymi.

Prowincja pełna snów (tom 7) – Katarzyna Enerlich
Powieść o snach, z których nie chcemy się budzić, o czarach codzienności i
uświadamianiu sobie, że szczęście to stan duszy.

Nowości 2014

Dymy nad Gdańskiem. Agonia Prus Zachodnich- Leszek Adamczewski

Autor przedstawia kilkadziesiąt sensacyjnych epizodów z dziejów prowincji
Danzig-Westpreussen (Gdańsk-Prusy Zachodnie). Opisuje, jak naprawdę
wyglądały wydarzenia „krwawej niedzieli” w Bydgoszczy i „produkcja” mydła z
ludzkiego tłuszczu, przedstawia próbę zamachu na pociąg Adolfa Hitlera i
tragiczny los reżysera filmu „Titanic…

Procesy rozwojowe przedsiębiorstw we współczesnej gospodarce –Małgorzata
Brojak - Trzaskowska
W książce ukazano współczesne trendy w gospodarce, charakterystyczne dla
zarządzania przedsiębiorstwami, czyli zarządzania dynamicznego, elastycznego,
zorientowanego na oczekiwania różnych grup interesu…

Na rozstaju dróg- Richard Paul Evans

Jest to opowieść o przeciwieństwach - o życiu i śmierci, nadziei i rozpaczy,
bólu i ozdrowieniu, oraz o wąskich obszarach pomiędzy tymi skrajnościami, na
których przebywa większość z nas. Drugi ton serii „ Dzienniki pisane w drodze”.

Kręte ścieżki - Richard Paul Evans

Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Nie spodziewa się, że po
drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego
nauczycielami życia. „Kręte ścieżki” to opowieść, która dowodzi, że aby być
prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Trzeci tom serii „ Dzienniki pisane w drodze”

Organizacja Lebensborn - Volker Koop
Na temat Lebensbornu ciągle jeszcze krążą błędne opinie, mity i pogłoski.
Instytucja ta została powołana do życia w końcu 1935 roku przez jednego z
najpotężniejszych ludzi reżimu narodowosocjalistycznego, reichsfuhrera SS
Heinricha Himmlera, rzekomo w celu niesienia pomocy niezamężnym matkom i
nieślubnym dzieciom.

Armia Hitlera. Machina wojenna III Rzeszy – Mc Nab Chris
Autor przedstawił dzieje rozbudowy i zmagań sił zbrojnych Trzeciej Rzeszy, a na efektownych rycinach i zdjęciach zaprezentował wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy różnych formacji niemieckich wojsk lądowych. To doskonała publikacja dla każdego czytelnika zainteresowanego historią militarną.

Domofon - Zygmunt Miłoszewski
Polska powieść sensacyjna, w której nie brakuje makabrycznych odkryć, podejrzanych lokatorów, sennych koszmarów,dziwnych odgłosów czy, zapachów.
 Słowem - różnych bardzo tajemniczych zjawisk...

Zajeździmy kobyłę historii –Karol Modzelewski
Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski  socjalistycznej. Książka ukazuje dzieje rodziny i losy jego samego na tle historii politycznej Polski od lat czterdziestych XX wieku po chwilę obecną.

Okrutna miłość - Reyes Monforte
Hiszpańska powieść biograficzna. Niesamowita historia, w której
rzeczywistość przerasta wyobraźnię. Aż trudno uwierzyć, że to dzieje się
naprawdę. To lektura wstrząsająca i obowiązkowa.

Na białych Polaków obława - Grzegorz Motyka
Autor opisuje te wydarzenia nie tylko z polskiej, ale w znacznym stopniu z
rosyjskiej perspektywy, wykorzystując m.in. materiały z archiwów moskiewskich. Wbrew dość powszechnemu mniemaniu, podziemie poakowskie nie było zwalczane tylko przez wojska podległe polskim władzom komunistycznym,
ale też przez oddziały nadesłane z Sowieckiego Sojuza: NKWD, Smiersz i NKGB.

Domek nad morzem - Maria Ulatowska
Pięćdziesiąt lat życia Ewy i jej przyjaciół obfituje w wydarzenia wspaniałe
i dramatyczne. Są narodziny, śmierć, małżeństwa, zdrady, miłości, przyjaźnie,
zwątpienia, osobiste tragedie, pragnienia...

Grand - Janusz Leon Wiśniewski
Literatura współczesna polska . Sopocki Grand Hotel staje się miejscem wydarzeń szczególnych, a autor, jak Anioł Podpatrywacz, towarzyszy ludziom, którzy spędzają w tym hotelu jeden krótki letni weekend.

Osoby niepełnosprawne w drodze do dorosłości. Red. Danuta Wolska
Publikacja stanowi wartościowe źródło wiedzy na temat dorosłości osób z
niepełnosprawnością. Zawiera zarówno postulaty dotyczące wspierania ludzi
niepełnosprawnych w drodze ku dorosłości, jak i relacje z realizowanych
projektów. Pozycja polecana szczególnie pedagogom specjalnym, pracownikom
socjalnym, terapeutom i osobom wspierającym niepełnosprawnych.

Opcja niemiecka, czyli Jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się
z Trzecią Rzeszą
– Piotr Zychowicz
Pierwsza książka, która ujawnia sensacyjne kulisy współpracy Polaków z III
Rzeszą. Podczas II wojny światowej nie wszyscy Polacy byli nastawieni
antyniemiecko. Wielu polityków i szereg organizacji starało się podjąć
współpracę z III Rzeszą i u jej boku stworzyć okrojone państwo polskie.
Książka dla czytelnika interesującego się historią.

Miasto 44 - Marcin Mastalerz
Powieść napisana na podstawie scenariuszu filmu "Miasto 44" Jana Komasy,
bogato ilustrowana fotosami z filmu. Książka opowiada o losach czwórki bohaterów i przenosi czytelnika do Warszawy 1944 roku, Warszawy, która z dnia na dzień obraca się w gruzy.

Rycerze wojennego nieba – Adam Makos, Larry Alexander
Autentyczna historia dwóch pilotów i walk w przestworzach podczas drugiej
wojny światowej. Książka dla miłośników historii I lotnictwa. BESTSELLER
"NEW YORK TIMESA"

Absurdy PRL-u - Piotr Lipiński, Michał Matys
Książka ta to historia faktu. Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował
PRL – czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki. Absurdalne było wszystko –
zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje.

Powtórnie narodzony- Margaret Mazzantini
Powieść współczesna mówiąca o macierzyństwie, stracie i odkupieniu. Główna
bohaterka próbuje obudzić u nastoletniego syna poczucie przynależności do
miejsca, w którym się urodził i które jest dla niej tak ważne.

Dla Ciebie wszystko- Katarzyna Michalak
Najnowsza powieść autorki, oferuje: siłę prawdziwej miłości i wartość marzeń,
potężną dawkę emocji i skrywane tęsknoty. Nie zabraknie również bardzo dynamicznych zwrotów akcji, połączonej umiejętnie z wątkiem sensacyjnym.
Trylogia jabłoniowa w której skład wchodzą: „Wiśniowy dworek”(tom 1),
„W imię miłości”(tom 2), „Dla ciebie wszystko”(tom 3).

Gniew – Zygmunt Miłoszewski
Gniew" to powieść kryminalna, w której tłem do zagadki kryminalnej jest
ważny problem społeczny oraz wnikliwy portret Polski. Akcja dzieje się w Olsztynie, gdzie główny bohater próbuje zmierzyć się z ostatnią a zarazem najtrudniejszą w swojej karierze zagadką – problemem przemocy domowej.
Trylogia: „Uwikłanie”(tom 1), „Ziarno prawdy”(tom 2),”Gniew” (tom 3).

Ostatni pociąg do Paryża – Michele Zackheim
Akcja powieści rozgrywa w Paryżu i Berlinie, w drugiej połowie lat 30 –
stych. Narratorem jest główna bohaterka, wspominająca po latach burzliwą
młodość i piękną miłość oraz portret psychologiczny kobiety, której lata
zajęło odzyskanie swojej tożsamości. Tę powieść historyczną czyta się jak najlepszy thriller.

Byłam żoną seryjnego mordercy- Cathy Wilson
Autobiograficzna powieść o naiwności, niedojrzałości i zaślepieniu miłością.
Narratorka i główna bohaterka z rozbrajającą szczerością opowiedziała z
najdrobniejszymi szczegółami o koszmarze kilku lat spędzonych u boku tyrana.

TWIERDZA IZRAEL -Zakulisowa historia elit wojskowych, które uparcie bronią się przed pokojem - Patrick Tyler
Literatura faktu. Konflikt na Bliskim Wschodzie - jakie są prawdziwe przyczyny? Bitwy i spory polityków, gehenna uchodźców i akcje komandosów, niekończące się zamachy i naloty, operacje wywiadów i rokowania pokojowe...
O tym wszystkim dowiesz się czytając tę książkę.

Autorka – Maria Ulatowska, Jacek Skowroński
Wspólna powieść, nie obyczajowa, charakterystyczna dla Marii Ulatowskiej, i
nie czysta sensacja, typowa dla Jacka Skowrońskiego. Powieść, która łączy
dwa gatunki.

Czarne skrzydła - Sue Monk Kidd
Nowa książka autorki światowego hitu "Sekretne życie pszczół". Numer 1 na
liście bestsellerów New York Timesa, wyselekcjonowany do ekskluzywnego klubu
książkowego Oprahy Winfrey!Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wspaniała
powieść, która prowadzi nasw głąb do korzeni stanów południowych Ameryki. To
nowe spojrzenie na problem niewolnictwa, niezwykła pochwała siły przyjaźni i
siostrzanej miłości, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, świadectwo walki o
wolność i prawo do głosu.

Pan Mercedes - Stephen King
'Pan Mercedes' to bardzo dobry thriller opisujący pojedynek pomiędzy dobrem
a złem. Wniknięcie w umysł niepoczytalnego zabójcy wywoła u czytelnika
dreszcz, którego się nie zapomni.

Apokalipsa Odda - Dean Koontz
Dobrze napisany horror amerykańskiego pisarza, trzymający do samego końca w
napięciu.
5 część cyklu: Odd Thomas .(wszystkie części dostępne w bibliotece)

Dolina mgieł i róż - Agnieszka Krawczyk
Dolina mgieł i róż to powieść o odkrywaniu siebie, przyjaźni i
międzyludzkich relacjach. O konflikcie, którego rozwiązanie zależy jedynie
od dobrej woli zainteresowanych, oraz o tym że każdy kij ma dwa końce. To
także niespieszna opowieść o prostych życiowych przyjemnościach, zapachach,
książkach i magii małych miejscowości.
Dla wielbicieli sielskich klimatów i ciepłych powieści obyczajowych. Dla
starszych czytelniczek: mam, babć, cioć. Dla nostalgicznych nastolatek
kochających Jane Austen.

Utracone słowo - Frédéric Lenoir, Violette Cabesos
"Utracone słowo" to THRILLER historyczny o sięgającej początków
chrześcijaństwa tajemnicy. Wspaniała mieszanka historii i prawdziwej
sensacji!

Droga Romo - Roma Ligocka
Najnowsza autobiograficzna powieść Romy Ligockiej. Szczera opowieść
popularnej pisarki, dzięki której czytelniczki jeszcze bardziej ją pokochają
i lepiej zrozumieją jej życiowe wybory. Kontynuacja powieści "Dobre
dziecko".

Nieproszony gość- Charlotte Link
Thriller niemieckiej pisarki, której wszystkie książki miesiącami goszczą w
ścisłych czołówkach list bestsellerów. „Nieproszony gość” jest jedną z
lepszych książek pani Link. Wątek kryminalny w połączeniu z trudnym tematem
który porusza autorka tworzy niesamowicie spójną całość. Mnogość bohaterów i
ich historii, które na początku mogą wydawać się bez znaczenia również
dopełniają całości.

Dobra dziewczyna. Morderstwa na Ostermalmie - Lars Bill Lundholm
Pierwszy tom Cyklu: Axel Hake
Bestsellerowa powieść sensacyjna o morderstwach popełnianych w różnych
dzielnicach Sztokholmu.

Wspomnienia brudnego anioła - Henning Mankell
Literatura historyczna szwedzka. Powieść opowiadająca o historii samotnej
białej kobiety, która przebywała w afrykańskiej kolonii na początku XX
wieku.

Dzikie karty - George R. R. Martin
„Dzikie karty” to zbiór blisko dwudziestu opowiadań opisujących losy i
przygody wybranych postaci i kładących podwaliny do tego nowego,
alternatywnego świata. Teksty uzupełniają się wzajemnie, przedstawiają tych
samych bohaterów na różnych etapach ich życia i działalności.
Pierwszy tom kultowego cyklu, w nowej edycji rozszerzony o kilka znakomitych
opowiadań. Literatura fantasy

Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich - Leszek Adamczewski
Łuny nad jeziorami" to wybór kilkudziesięciu dramatycznych i sensacyjnych
epizodów z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach II wojny
światowej i pierwszych miesiącach pokoju. Książka dla pasjonatów II wojny,
historii i dawnych terenów Prus Wschodnich.

Autyzm i zespół Aspergera - Claire Grand
 Książka psychologiczna, która w dostępny sposób tłumaczy dziecku z
zespołem Aspergera lub dziecku autystycznemu czym różni się od innych i pozwala
zrozumieć kim jest. To przyjazna książka do czytania w rodzinie, przed
dzieckiem albo razem z nim .

Trudne emocje u dzieci - Dr Ross W Greene
Twoje dziecko bywa wybuchowe, agresywne i nieprzewidywalne? Bije, gryzie,
buntuje się, a może zamyka się w sobie i nie chce rozmawiać? To jest
książka dla Ciebie.
Poradnik napisany jest bardzo przystępnym językiem, zawiera opisy
konkretnych sytuacji i problemów w rodzinach, przykłady dialogów z dziećmi
w różnym wieku.

Wielcy szpiedzy w PRL - Sławomir Koper
Literatura faktu. Czym naprawdę zajmowali się Ryszard Kukliński, Marian
Zacharski, Tomasz Turowski i Jerzy Pawłowski? Jak wyglądała wymiana agentów
na moście Glienicke? Na czym polegała operacja „Żelazo”? O tym wszystkim
dowiesz się sięgając po książkę.

Dzieci żydowskie w klasztorach. Ewa Kurek Udział żeńskich zgromadzeń zakonnych w akcji ratowania dzieci żydowskich w Polsce w latach 1939-1945

Literatura faktu. Książka o działalności polskich zakonnic podczas
hitlerowskiej okupacji, które dawały schronienie żydowskim dzieciom w
klasztorach, a także prowadzonych przez siebie szkołach i ochronkach.

Tropicielka cieni - Meg Gardiner
Książka dla amatorów mocnych wrażeń. Powieść sensacyjna.

Czerwone kapturki numer 1, numer 2, numer 3 - John Katzenbach
Powieść sensacyjna mówiąca o losach trzech kobiet, trzymająca czytelnika w napięciu z elementami zaskoczenia.

Kochana moja - Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska.
Rozmowa matki z córką o życiu, rodzinie,miłości, rozterkach…za pomocą poczty
mailowej.Powieść obyczajowa współczesna

Dom nad brzegiem oceanu - Urszula Jaksik
Poruszająca historia o przełamywaniu własnych granic,miłości i pokonywaniu
lęku. To doskonale napisana powieść obyczajowa o tym, że czasem życie
doprowadza nas do punktu, w którym role muszą nagle się odwrócić.

Tamte cudowne lata - Marian Izaguirre
Powieść Marian Izaguirre to hołd złożony lekturze, ale również opowieść o dwóch kobietach, które wiedzą o życiu zbyt dużo, by móc o tym mówić. To niezwykła historia o wielkiej mocy „książek” i prawdziwej miłości.

Oblubienica z Azincourt - Joanna Hickson
Pierwszy tom cyklu o Katarzynie Walezy. Epicka powieść o Katarzynie Walezy, księżniczce, która dała początek dynastii Tudorów.

Lawendowy pokój - Nina George
Zachwycająca powieść o miłości, która przywraca do życia. Książka o miłości
do kobiety i książek.

Wszystko, o czym marzysz - Mike Greenberg
Powieść obyczajowa o przyjaźni, życiu i karierze. Niesamowicie wciągająca, mądra i czarująca historia

Żona oficera - Philippa Gregory
To tragiczna historia człowieka, który wyszedł cało z piekła wojny, jednak do końca nie jest w stanie otrząsnąć się z horroru, jaki przeżył. W szczególności polecana miłośnikom literatury historyczno- obyczajowej.

Dwie kochanki- Marek Harny
Opowieść o gorzkiej polsko-żydowskiej historii i bolesnych rozliczeniach z przeszłością

Tylko nic nie mów, proszę – Elizabeth Adler.

Angielska powieść sensacyjno-obyczajowa. Wątki sensacyjne przeplatają się z
elementami romansu. Trzy kobiety jeden mężczyzna i śmierć…

Bestie – Sebastia Alzamora

Tajemnicza atmosfera, groza podsycana szaleństwem i śmiercią, zbrodnia
niepozostająca bez wpływu na wymowę całego tekstu, kontrastowe zestawienie
niewyobrażalnego zła i czystego dobra. Odwzorowanie realiów historycznych i
topograficznych, osadza fabułę powieści w konkretnym miejscu i czasie.

Miłość pisana na maszynie - Alison Atlee

Miłość pisana na maszynie - Alison Atlee
Romans osadzony w realiach Anglii przełomu XIX i XX wieku z nutą  feministyczną. To jedna z tych powieści, o których długo się rozmyśla i do których z przyjemnością wraca się po latach.

Zwiastun śmierci – Sara Blaedel

Świetny kryminał, który wciąga wartką akcją, że czytelnik nie może się od niego oderwać. Po przeczytaniu natomiast czuje niedosyt i od razu zaczyna rozglądać się za kolejną książką tej autorki.

Niewierny – Diane Brasseur

Czy można kochać dwie kobiety naraz i – mimo wszystko – będzie to miłość?
Hipnotyzująca powieść z elementami thrillera psychologicznego o skomplikowanym świecie uczuć i niemożności dokonania wyboru.

Nie opuszczaj mojej dłoni – Michel Bussi

Pierwsza wydana na polskim rynku książka autora pozostawiła po sobie tak
ogromne wrażenie. Akcja toczy się niespiesznie w gorącym klimacie wyspy Reunion. Para zakochanych, w turkusowych wodach, rozleniwienie, palmy, słońce. A jednak ten eden zamienia się w horror.

Król cieni – Eve De Castro

Powieść, która potrafi stargać nerwy na strzępy. Książka zawiera wszystko,
czego czytelnik może sobie życzyć: wielkie emocje, piękny język,
drobiazgowość w opisie realiów, zagadkowość, zaskoczenie i wzruszenie.

Francuski romans - Katie Fforde
Katie Fforde ma sprawdzony przepis na dobrą powieść. Dobra kucharka, sędzia,
szczypta romansu oraz przekonanie, że ludzie najlepiej poznają się we wspólnej podróży gwarantują sukces! Powieść obyczajowa z nutką romansu

Krokodyl z Kraju Karoliny – Joanna Chmielewska

Półbrat –Lars Saabye Christensen

Sześć lat później – Harlan Coben

Karmimy małe dziecko - Jolanta Zdzienicka

Zbyt wielkie serce- Ewa Zaleska

Ludzie w nienawiści - Krzysztof A. Zajas

Rajski ptak - Marta Zaborowska

Serce Gryfa - Jastek Telica

Monachos -Bożena Gałczyńska-Szurek

Historia pewnej niewierności - Danka Braun
Powieść obyczajowa opowiadająca o losach Roberta i Renaty oraz wielu ich
przyjaciół, ale przede wszystkim powieścią potwierdzającą geniusz autorki.
Chwile spędzone w towarzystwie jej powieści nie są chwilami straconymi, a
także wzbudzają w czytelniku całą gamę emocji: od głośnego śmiechu przez
melancholijność nawet to wściekłości.

Jak u siebie -Izabella Frączyk

Historia pewnego narzeczeństwa- Danka Braun
Historia jak z życia wzięta, ale świetnie napisana i intrygująca. Jest w niej miłość, zdrada, seks i pieniądze. Poplątane losy rodziców wpływają na życie syna, a kiedy próbują mu je poukładać na własny sposób, robi się mega ciekawie.

Park Marconiego- Ake Edwardson
Szwedzka powieść sensacyjna. Powieść z serii o komisarzu Winterze. "Park
Marconiego", to dobrze przemyślany i świetnie napisany kryminał, z rozbudowanym tłem psychologicznym. Akcję oglądamy zarówno oczami detektywa, jak i mordercy. Historia jest intrygująca i oryginalna.

Harpia - Danuta Noszczyńska
Książka odbiega od głównego nurtu powieści obyczajowych, wyraźnie
zaznaczając, że miłość, czy szalona pogoń za nią wcale nie muszą stanowić
trzonu fabuły tego typu książek. Najnowsza książka Danuty Noszczyńskiej, to
zabawna, ale miejscami także skłaniająca do refleksji powieść, którą czyta
się wraz z narastającym z każdą kolejną stroną napięciem i ze sporą dawką
przyjemności.

Mężczyzna z Albanii- Magnus Montelius
Szwedzka powieść sensacyjna. Opowieść o ludziach, którzy uwierzyli w nowy
porządek świata, o tych, którzy sprawowali nad nimi kontrolę i o tych, którzy przeszli na drugą stronę, gdy wiatr zmienił kierunek. Powieść o władzy, strachu i zdradzie.

Kobieta z pazurem- Anna Kleiber

Żołnierze wyklęci - Marek A. Koprowski

Chata pod jemiołą- Halina Kowalczuk

Co zdarzyło się w hotelu Gold- Grzegorz Kozyra

Sekta- Graham Masterton

Przerwana podroż- Irena Matuszkiewicz

Dzień, który zmienił wszystko-Catherine Ryan Hyde