Polecamy

Nie lubię książek. Koniec kropka – Sharon Davey

Pewnego razu była sobie dziewczynka o imieniu Michalina... Michasia nie lubiła książek. Nie lubiła i już. Używała ich do budowania schodków albo zjeżdżała na nich jak na sankach, ale nigdy nie czytała historii zapisanych w środku. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy książki uznały, że miarka się przebrała, i powiedziały DOSYĆ!

Zmień prawa smoków, Rubinko! – Nicola Kinnear

Wszyscy kochamy dzielnego zajączka Logana z Odwagi, zajączku, który dzięki przyjaźni przezwyciężył lęk przed nieznanym. I Lisiczkę z "Ciii... Cichutko!", która potrafiła przełamać nieśmiałość, by ratować przyjaciół. Teraz pokochamy Rubinkę – małą smoczycę, która tak bardzo chciała być dobrym smokiem, że z zapałem wypełniała wszystkie zalecenia zapisane w Księdze Praw Smoków: „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z nikim”. I była tym bardzo zmęczona i bardzo samotna. Czy żabka Szmaragdka, gąska Złotka i pegaz Szafirek pomogą Rubince zmienić złe zasady na dobre, by była szczęśliwa, radosna i mogła cieszyć się dzieleniem z innymi i wspólną zabawą? Nicola Kinnear zabiera nas do magicznej rubinowo-szmaragdowo-szafirowo-złotej krainy baśni. Pełna ciepła, wzruszająca, pięknie ilustrowana książka dodaje otuchy i pokazuje, że każdy może zmienić swoje postępowanie, jeśli ma dobre wzorce i wspierających przyjaciół.

Złodziej liści – Alice Hemming

Wiewiórka na tropie złodzieja liści! Jeszcze wczoraj na drzewie było mnóstwo pięknych liści. Wiewiórka leżała sobie beztrosko z brzuchem wypełnionym smacznymi orzechami i wyliczała: czerwony, żółty, pomarańczowy, czerwony, żółty, pomarańczowy, czerwony, żółty… Gdzie podział się tamten pomarańczowy, a gdzie ten żółty?! Wiewiórka jest zła, bo ktoś ukradł JEJ liście! Rozpoczyna więc poszukiwania złodzieja, które owocują poznaniem wielu zabawnych zwierząt. Podczas tej wyprawy mały czytelnik wraz z wiewiórką dowie się, że świat wraz z upływem miesięcy przybiera różne kolory. Pięknie zilustrowany picturebook, który dawkę wiedzy o przyrodzie i porach roku podaje w bardzo przystępnej formie. Treść może (naprawdę!) zmęczyć mięśnie twarzy i brzucha od ciągłego śmiania się. Szczególnie ciekawscy znajdą na końcu książki dodatkowe informacje o zmiennych uczuciach i nastrojach.

Gwizdek – przygody tatrzańskiego świstaka – Barbara Gawryluk

Gwizdek jest ciekawskim i żywym synkiem pary statecznych tatrzańskich świstaków. Uwielbia przygody, które, nie wiadomo czemu, jego mama nazywa kłopotami. A on musi przecież poznawać świat! Tatry widziane oczami małego świstaka to naprawdę pasjonująca kraina, w której tylko pozornie panuje cisza i spokój. Warto ją poznać.

Słonik, który polubił być sobą – Giles Andreae

W słoniowej tradycji zwyczaje kazały, by WSZYSTKIE młode w szranki stawały i lepszymi niż inne być próbowały. Tylko mały Num-Num nie stanął do zawodów, bo myślał, że nie jest w niczym lepszy. I czuł się gorszy. Czy dzięki pomocy nowych przyjaciół pozna swój wyjątkowy talent i doceni swoją wartość? Radosna, bajecznie kolorowa, ciepła, wzruszająca i dodająca otuchy zachęta do BYCIA PO PROSTU SOBĄ! Cudownie ilustrowana i pięknie rymowana przez twórców kultowej książki ŻYRAFY NIE UMIEJĄ TAŃCZYĆ, nieschodzącej z list bestsellerów od ponad 30 lat, sprzedanej w 10 000 000 egzemplarzy w 30 krajach i uznanej za współczesną klasykę.

Krowa Matylda się nudzi – Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda zawsze ma wiele przygód. Teraz czeka ją puszczanie latawca razem z gospodynią i listonoszem. Niestety, pogoda psuje plany, bo leje jak z cebra. Każdy więc wraca do swoich zajęć. Krowa Matylda może się bawić, ale… nie lubi bawić się sama. Nie ma ochoty skakać w gumę, a puzzle mają za dużo zielonych kawałków! Tak bardzo jej się nuuuuuudzi! Kiedy jednak dociera na strych, dokonuje odkrycia. Kto wie, może ten dzień nie będzie stracony?

Gwiazdka! Nie przeszkadzać – Barbara Supeł

Antoś i Ania chcą włączyć się w świąteczne przygotowania, ale jak to dzieci, mimo najlepszych chęci, nie zawsze wszystko robią perfekcyjnie i dobrze. A to krzywo polukrują pierniki, a to zawieszą na kominku brudne skarpety na prezenty, a to pobrudzą szyby… Ich starania obserwuje mysz i bardzo się obawia, że ich zachowanie może zostać zinterpretowane przez Mikołaja, że są niegrzeczne, i nie dostaną gwiazdkowych prezentów… Mysz stara się więc naprawić ich „ błędy”. Każdy przecież powinien otrzymać gwiazdkowy prezent…

Pewnego dnia, niedźwiadku – Stephanie Stansbie

Mały niedźwiadek chce być dokładnie taki jak jego mama. Niedźwiedzica wyjaśnia dziecku, że pewnego dnia tak się stanie i podaje przykład, że miś urośnie tak jak małe drzewko staje się dużym drzewem. Do tego czasu jednak mają jeszcze mnóstwo czasu, wspomnień i wspólnych historii do napisania.

Winston wraca na Święta – Alex T. Smith

Pamiętacie niezwykłą myszkę, która uratowała Święta? Winston powraca, by zabrać Was w kolejną podróż pełną przygód! Do Bożego Narodzenia zostało pięć dni, a Winston ma do rozwiązania bardzo trudną zagadkę. Towarzyszy mu nieodparte przeczucie, że zaginął ktoś bardzo dla niego ważny, a w mglistych wspomnieniach widzi jakąś inną mysz. Wyrusza więc w ekscytującą podróż dookoła świata, by ją odnaleźć. Musi się jednak spieszyć – obiecał Oliverowi, że wróci na Boże Narodzenie bez względu na wszystko. Całe szczęście pomogą mu wspaniali przyjaciele – ci starzy, a także ci zupełnie nowi… „Winston wraca na święta” to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia – zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego! Każdy dzień w tej niezwykłej książce, oprócz pięknej i zabawnej historii do czytania w rodzinnym gronie, opatrzony jest zadaniami do wykonania, wprowadzającymi w świąteczny klimat. Razem z najbliższymi można na przykład wykonać kartkę świąteczną i dekoracje lub napisać list do Świętego Mikołaja.

Gra o świat – Neal Shusterman

Wystarczy jedno zderzenie w czasie gry na boisku futbolowym, by życie Asha w ułamku sekundy przestało wyglądać tak jak wcześniej. Wprawdzie wrażenie lodowatego chłodu szybko mija, rzeczywistość przestaje się jednak zgadzać z tym, co Ash zapamiętał. No bo na przykład czy drogowe znaki stopu naprawdę zawsze były… niebieskie? Początkowo zmiany są niewielkie, sytuacja szybko jednak wymyka się spod kontroli, a dobrze znany świat ulega modyfikacjom. Ash trafia do rzeczywistości, w której ma wszystko, o czym kiedykolwiek marzył – ale też do takiej, w której nie chce pozostać ani chwili dłużej. Tymczasem każda jego decyzja pociąga za sobą określone skutki. Czy Ashowi wystarczy odwagi i determinacji, by odnaleźć najlepszy ze światów? Jeśli nie będzie ostrożny, wszystko, na czym mu zależy, może zniknąć w mgnieniu oka…

Koci zaułek. Sekrety Leny – Beata Sarnowska

Bohaterkami serii są cztery dziewczynki w wieku 11-12 lat, które chodzą razem do szkoły i się przyjaźnią. Tom skupia się wokół Leny Pietrzak – roztrzepanej piłkarki, zawodniczki klubu sportowego Megon. Lena jest wiecznie roztargniona, wiecznie coś gubi, wiecznie czegoś szuka. To przekłada się na jej oceny w szkole. Rodzice stawiają jej warunek: albo weźmie się za siebie, albo koniec z piłką nożną. Lena zaczyna więc prowadzić bullet journal (bujo), by jej życie było mniej chaotyczne. Któregoś dnia jednak jej dziennik ginie. Lena obawia się, że trafił w ręce Elitarnych – grupy, która uważa się za najważniejszą w szkole. Tymczasem do fundacji trafiają nowe koty. Czy uda się znaleźć dla nich nowy dom?

Nuty Felisa – Beata Sarnowska

Marzysz, by zostać detektywem? Śledź intrygę, odpowiadaj na pytania i razem z Wiki, Wiktorem i Stefanem rozwiąż zagadkę zaginięcia wyjątkowych nut! Wielki skandal w małym miasteczku! W majową sobotę z miejscowego muzeum znika najcenniejszy eksponat. W tym samym czasie trójka dziesięcioletnich przyjaciół wraz z ekipą telewizyjną zamierza kręcić reportaż o swoim miejscu na ziemi. Niespodziewanie przygoda dziennikarska zamienia się w detektywistyczną... Kto ukradł nuty Feliksa Nowowiejskiego?! Tropy się urywają, podejrzanych przybywa... Może Ty rozwikłasz tę sprawę?

Gwiazdkowy Prosiaczek – J. K. Rowling

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Nagle w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał… „Gwiazdkowy Prosiaczek” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

Pomocnicy Mikołaja – Barry Timms

Pada śnieg i Gwiazdka jest tuż-tuż. W Choinkowym Lesie trwa właśnie przedświąteczna krzątanina. Wtem Borsuk otrzymuje pilną wiadomość od Mikołaja: w Górach Jemiołowych spadło tyle białego puchu, że rodzina Niedźwiedzi nie zdążyła przygotować się do świąt! Czy zwierzęta wyruszą z pomocą niedźwiedziom i czy pomogą Mikołajowi uratować Gwiazdkę?

Powietrzny żeglarz – Zuzanna Orlińska

INTRYGA, MROCZNE POSTACIE, EPOKOWE WYNALAZKI Marcin Zięba wraz z przyjaciółmi kolejny raz staje oko w oko z tajemnicą, podstępem i niebezpieczeństwem, którego smak dobrze już zna. Typki spod ciemnej gwiazdy ponownie się ujawniają, aby pozacierać arszenikiem ślady dawnych przestępstw. Bystry syn szewca znów znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Czy zagubiona pieczęć Francji wróci do Ludwika XVIII ? Czy sukcesem zakończy się powietrzne żeglowanie? Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie w znakomitej opowieści Zuzanny Orlińskiej, mistrzyni kryminałów historycznych.

Król Myszy – Zuzanna Orlińska

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych. W towarzystwie dwunastoletniego Marcina zgłębiamy tajemnice epoki i zostajemy wciągnięci w sam środek napoleońskiej intrygi szpiegowskiej. Książka Zuzanny Orlińskiej to nie tylko znakomita lekcja historii, ale również pasjonująca opowieść o życiu wielokulturowego miasta oraz zderzeniu starego i nowego ładu na kontynencie. Tak powinno się pisać powieści dla młodzieży.

Wojna cukierkowa – Brandon Mull

Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników – Trevorem, Gołębiem i Summer – i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki Ząbek, nowy sklep ze niezwykłymi słodyczami. Jego właścicielka, pani White, urocza staruszka, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi. Cukierki okazują się magiczne: pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, porażać prądem, przechodzić przez lustra albo wmawiać ludziom dowolne bzdury. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane. Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Słodkości z jego sklepu także mają niezwykłą moc. Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu poszukują? Kim jest mężczyzna w płaszczu i fedorze, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary?

Niemożliwa para – Emma Mills

Rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości. Prawdziwa, szczera i śmieszna aż do bólu. Gideon to gwiazda amatorskiego teatru, najpopularniejszy chłopak w szkole i autor najlepszych tekstów, jakie można usłyszeć z ust faceta. Charyzma aż od niego bije. Iris jest bogata, złośliwa i nieznośna. I niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia poważnie podchodzi do nauki i przyjaźni, jest bardzo oddana rodzinie, uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Wie, że na wszystko trzeba zarobić. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczniejsza (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń, ciężko wyjaśnić. Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!

Zimowe przygody Jeżyka spod Jabłoni – Alicja Ungeheuer - Gołąb

Myślicie, że zimą w ogrodzie nie dzieje się nic ciekawego? Jeśli tak, jesteście w błędzie! Jeżyka zbudziły sylwestrowe wystrzały. Nie śpią też inne zwierzęta. Ponadto w okolicy pojawił się ktoś nowy. Jest tajemniczy i wygląda inaczej niż pozostali. Ale czy to oznacza, że nie można go polubić? Kontynuacja „Przygód Jeżyka spod Jabłoni” to piękna opowieść o tolerancji, przyjaźni i o tym, że nie można oceniać innych po pozorach.

Sebastian – Sara Ney

Nie oceniaj dziewczyny po swetrze, jaki nosi! Jameson, dla przyjaciół James, to bardzo pilna uczennica, która z biblioteki zrobiła swoją prywatną świątynię. Sebastian, dla przyjaciół Oz, to bardzo dobry wrestinlgowiec, który z biblioteki zrobił swoją prywatną salę do szybkich numerków. W wyniku głupiego zakładu poznają się bliżej. I to bardzo intensywnie. Jednak Sebastian nie chce poprzestać na przelotnej znajomości. Chce zaprzyjaźnić się z Jameson, chce być jej bliski, chce jej stale dokuczać i zerwać kiedyś z jej szyi te przeklęte perły. Jednak dziewczyna wie, że Oz to połączenie kłopotów i sporej dawki bycia dupkiem. Czy James pozwoli mu się zbliżyć i przekona się, że góra mięśni oraz cięty dowcip wcale nie przesądzają tego, jakim facetem jest Oz? Czy związek z takim dupkiem i kobieciarzem zaprowadzi ją prosto to złamanego serca?

Oddech smoka – Mariusz Niemycki

Pewnego razu Franek zapomniał o wieczornym szczotkowaniu zębów. Kręcił się i wiercił w łóżku, aż odkrył, że ma wielkie kły! W lustrze zobaczył zieloną czuprynę i długi ogon. Chłopiec zamienił się w smoka! Domyślacie się dlaczego?

Kot, który zgubił dom – Ewa Nowak

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I skończyła happy endem. Rodzina uciekająca z Iraku ruszyła do Europy wraz ze swoim kotem, Kunkushem. W trakcie wędrówki zgubili ukochanego zwierzaka. Na szczęście jednak nie na zawsze…

Niezwykłe wakacje Klary- Anna Potyra

A gdyby tak zamiast przetartych trampek i luźnej koszulki przywdziać zwiewną sukienkę i założyć pantofelki na małym obcasiku... ...nie omijając przy tym żadnej przygody?! Klara budzi się w bryczce zaprzężonej w kare konie. Na horyzoncie dostrzega biały dworek kryty gontem. Jak się niebawem okaże, jego mieszkańcy nie słyszeli jeszcze o samolotach i elektryczności. Data wydania ostatniego numeru „Modnej niewiasty”, leżącego na stoliku, jednoznacznie wskazuje, że jest rok 1899. Tylko… co u licha, Klara tam robi?! Żeglowanie przez rozległe wody pobliskiego stawu, obóz na bezludnej wysepce, skarb na poddaszu, zakazany bal przebierańców, tajemnica zaginionych kiełbasek, wzajemne żarty z chłopcami... A tym psikusów nigdy dość! Do tego cała masa pysznej zabawy na babcinym gospodarstwie! Poznajcie Klarę, Jędrka, Michała, Tadka i Gabrysię i przekonajcie się, jak wygląda szczęśliwe dzieciństwo!

Lilana - Małgorzata Strękowska-Zaremba

Nie szukali Lilany, to ona na nich czekała… Wracając z wakacji, rodzice Natalii nagle gubią drogę i trafiają do zanurzonej w zieleni osady, o której zapomniał cały świat. W Lilanie życie płynie inaczej – zupełnie jak w tajemniczym ogrodzie zamkniętym w butelce. Pewnie dlatego mama, tata, Natalia, a nawet mały Kajtek, czują, że tylko tutaj mogą być naprawdę szczęśliwi. Choć chyba najbardziej mama, która po zamieszkaniu w szklanym domu zawsze wypełnionym światłem wreszcie zaczyna się uśmiechać...

Kraina lodu. Siostra taka jak ja – Barbara Jean Hicks

"Kraina Lodu. Siostra taka jak ja" z serii Ilustrowana czytanka to wierszowana opowieść o dwóch siostrach, Annie i Elsie. Sama historia zaś to dialog dwóch sióstr, w którym wspominają dzieciństwo, to, jak zawsze znacząco były od siebie różne, a mimo to bardzo się kochały.

Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot – Pip Jones

Zmyślony przyjaciel? Ala uważa, że taka zabawa może być dość fajowa. Zwłaszcza gdy przyjaciel okaże się MIĘKKI, MIĘTKI, a przy tym okropnie NIESFORNY! Poznajcie Felusia Kocimiętkiego - niewidzialnego kota!

Syrenia siostra – Holly Webb

Wenecji zagraża niebezpieczeństwo. Czy przyjaźń między młodziutką dziewczyną a syreną pozwoli uratować miasto? Lady Mia nie wierzy w magię. Nie chce w nią wierzyć, choć jej własna kuzynka jest czarodziejką – w dodatku obdarzoną najpotężniejszą mocą spośród wszystkich dotychczasowych weneckich władców. Ale nadchodzi dzień, gdy Mia nie może już dłużej zaprzeczać prawdzie. Spotkanie syreny o imieniu Ara odwraca jej życie do góry nogami. Dziewczyna musi stawić czoło swojemu przeznaczeniu. Mia i Ara połączą siły i magię, aby ocalić ukochane miasto. Jednak czy to wystarczy? Czy uda się im pokonać taliskich najeźdźców?

Dwie Marysie – Ewa Nowak

Pierwszoplanową bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Marysia Gwidosz, a tematem przewodnim – dwoistość zachowań nastolatki. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy Marysia zareaguje wściekłością, a kiedy uwagę dorosłych obróci w żart. W jednym ciele mieszkają jakby dwie osoby. Celinka mówi siostrze, że woli tę drugą Marysię, mając na myśli miłą, mądrą, życzliwą dziewczynę, którą Marysia Gwidosz bywa tak samo często jak osobą złośliwą, drażliwą, obrażoną na życie i nieracjonalną.

Malwina Perry i klątwa Szpetnego Gołębia – Pamela Butchart

Malwa zaczyna naukę w gimnazjum, gdzie podobno grasuje Szpetny Gołąb… Nie jest to zwykły brzydki ptaszek, na którego patrzysz z politowaniem… Ten gołąb jest po prostu PECHOWY! Wyobraź sobie sytuację. Jesz kanapkę z żółtym serem i nagle na szkolnym boisku namierza Cię Szpetny Gołąb. KONIEC! To jego ulubiona kanapka. Nadlatuje, trzepocząc swoimi parchatymi skrzydłami i skrzeczy tak długo, dopóki ofiara nie podda się i nie rzuci mu kanapki. Tak, tak… w tym wypadku to Ty jesteś ofiarą. Niestety i na Szpetnego Gołębia nadchodzi pora… Dzieciaki odprawiają w szkole pogrzeb, zamiast kwiatów składając kanapki z żółtym serem w ulubionym miejscu ptaka. Chodzą słuchy, że Szpetny Gołąb rzucił na kilka osób klątwę… ale czy to prawda?

Pestka i jajko – Alex Latimer

Pestka i Jajko dobrali się jak w korcu maku i przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie. Razem bawili się i cieszyli. Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca. Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy. Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu w najpiękniejsze miejsca na świecie.

Dzień czekolady - Anna Onichimowska

Opowieść o czasie, który wszystko zmienia, o lękach, marzeniach, tęsknocie, a przede wszystkim – o miłości. Jej bohaterowie – siedmioletni Dawid i Monika – przeżywają problemy zbyt trudne na swój wiek. Radzą sobie z nimi, oswajając rzeczywistość na swój dziecięcy sposób.

Bezu-bezu i spółka – Grzegorz Kasdepke

Zbiór prześmiesznych opowiadań Grzegorza Kasdepke, w których wspomina swoje pierwsze lata w szkole podstawowej. Ta książka aż kipi od absurdalnych pomysłów małych chłopców, przesycona jest ich niewymuszonym poczuciem humoru i swoistym dla ich wieku sposobem widzenia świata. Znajdziecie tu także kilka fotek z młodości autora, które bardzo uwiarygadniają tę opowieść…

Coraz większy mrok – Colleen Hoover

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy Lowen  znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity.

Niepokorna Nika – Terri Libenson

Jaka jest największa zaleta Niki? Ma ogromne poczucie humoru i uwielbia odgrywać zabawne scenki. A jej największa wada? Za nic nie może się skoncentrować na sumiennym odrabianiu lekcji... Tymczasem Bri to typ prymuski, która skrycie marzy, żeby koledzy i koleżanki zobaczyli w niej coś więcej niż chodzącą encyklopedię. Losy dziewczyn nieoczekiwanie splatają się podczas szkolnego konkursu talentów. Ten dzień każda z nich zapamięta do końca życia!

Tajemnica przeklętej harfy – Marcin Kozioł                     

Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu! Detektywi na kółkach tym razem lecą razem na wakacje do Egiptu. I od razu trafiają na ślad przemytu! W ręce wpada im stara mapa, która kryje więcej tajemnic, niż przypuszczają. Czy doprowadzi ich do skarbu?

Zapowiedzi nowości wydawniczych

Bajki 5 minut przed snem. Kraina Lodu

Bajki 5 minut przed snem. Masza i Niedźwiedź

Basia i śmieci – Zofia Stanecka

Bezu-bezu i spółka – Grzegorz Kasdepke

Coraz większy mrok – Colleen Hoover

Do ataku – Laurent Verron

Do boju – Tim Harris

Efekt wylinki – Magdalena Stojicic

Idę do lekarza – Eliza Piotrowska

Jadzia Pętelka idzie spać – Barbara Supeł

Kicia Kocia jest chora – Anita Głowińska

Kicia Kocia na basenie – Anita Głowińska

Kicia Kocia na pikniku – Anita Głowińska

Kicia Kocia na placu zabaw – Anita Głowińska

Kicia Kocia sprząta – Anita Głowińska

Kicia Kocia w kosmosie – Anita Głowińska

Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami? – Anita Głowińska

Kicia Kocia. To moje – Anita Głowińska

Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie – Anita Głowińska

Kocie walentynki – Katrina Charman

Krótkie opowieści na dobranoc – Marta Jamrógiewicz

Mówię prawdę! – Eliza Piotrowska

Nie chcę się myć! – Eliza Piotrowska

Nie lubię podróżować – Eliza Piotrowska

Nie mogę zasnąć – Eliza Piotrowska

Nie umiem przegrywać – Eliza Piotrowska

Niepokorna Nika – Terri Libenson

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta – Grzegorz Kasdepke

Poppy i inne koty – Katrina Charman

Potworki na ratunek – Zanna Davidson

Potworki w ciemności – Zanna Davidson

Powiedz, że mnie chcesz – Corinne Michaels

Psi nos – Laurent Verron

Śmiech to zdrowie! – Laurent Verron

Tajemnica przeklętej harfy – Marcin Kozioł                     

Uwikłana – Natasha Preston

Wielkie otwarcie – Katrina Charman

Żyli długo i szczęśliwie – Katy Cannon

Polecamy

11 zanim 12 – Lisa Greenwald

Przed najlepszymi przyjaciółkami, Kaylan i Ari, wielka zmiana - dziewczyny rozpoczynają naukę w nowej szkole. Na szczęście mają plan, tworzą listę jedenastu rzeczy, które muszą zrobić, żeby stać się odlotowe. Czy uda im się zrealizować wszystkie wyznaczone cele?

Benio, tata i reszta świata – Izabela Michta

Benio nie jest maluchem- od tygodnia chodzi do przedszkola. I powiem wam więcej, naprawdę mu się tam podoba! Książka w przystępny i uroczy sposób przedstawia wyzwania i troski naszych milusińskich oraz podejmuje tematy trudne, ale jakże potrzebne.

Przeznaczenie i pierwszy pocałunek – Kasie West

Lancey Barnes, odkąd tylko pamięta, marzy o byciu aktorką. Kiedy dostaje szansę na
zagranie w hollywoodzkim filmie, nie waha się ani chwili. Jej największe marzenie
właśnie się spełnia!
Jednak Lancey szybko zauważa, że życie w świetle reflektorów ma swoje ciemne strony...Noah po prostu jest – Simon James Green

Przezabawna powieść o trudach nastoletniego życia i poszukiwania siebie. Pełna czarnego humoru, sarkazmu i nawiązań do internetowych memów.

Mała wojna – Katarzyna Ryrych

Wiele mówi się o bohaterach ginących w nierównej walce tam, gdzie szalała wielka wojna, zaś ci, którzy prowadzili swoją małą wojnę, pomagając najsłabszym tego świata – dzieciom, starcom, chorym – odeszli w zapomnienie. Nie walczyli przy pomocy broni, używali serca (jak tajemniczy Maestro, którego jedno jedyne zdjęcie zachowało się w rodzinnym albumie), ale ginęli jak żołnierze.

Nowości

11 zanim 12 – Lisa Greenwald

Adeptka – Rachel E. Carter

Benio, tata i reszta świata – Izabela Michta

Chłopiec, który żył ze smokami – Andy Shepherd

Ciastka, kapele i wielkie plany – Liz Pichon

Drugi legion – Richard Schwartz

Duch z księgarni pod lasem – Agnieszka Gadzińska

Dzielny pacjent – Barbara Supeł

Dzień za dniem – David Levithan

Dziewczynka, która zgubiła uśmiech – Miranda Hart

Dzisiaj umrzesz ty – Sue Wallman

Ella i jej sekret – Cath Howe

Fluff – Natalia Osińska

Gniew Króla Smoków – Brandon Mull

Kicająca groza – Deborah Howe

Kłopoty i katastrofy – Paweł Maj

Korona ze stali – Valentina Fast

Książę Jednorożców – Zanna Davidson

Księżniczka kucyków – Zanna Davidson

Księżyc jest pierwszym umarłym – Karina Bonowicz

Lisie sztuczki – Caryl Hart

Magiczny las – Zanna Davidson

Mała wojna – Katarzyna Ryrych

Mazurscy w podróży : Bunia kontra fakir – Agnieszka Stelmaszyk

Mopsiak piecze ciasto – Pamela Butchart

Na przekór – Agata Polte

Nela i kierunek Antarktyda

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek

Noah po prostu jest – Simon James Green

Nowa Ewa: początek – Giovanna i Tom Fletcher

Nowy początek – Olivia Tuffin

Oko pustyni – Richard Schwartz

Oszustka – Melanie Dickerson

Pałac wśród róż – Aniela Cholewińska-Szkolik

Pewnego dnia – David Levithan

Pierwsza zasada punka – Celia C. Perez

Pierwszy róg – Richard Schwartz

Prawdziwe przyjaciółki – Shannon Hale

Przeklęte drzewo – Allison Rushby

Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki – Holly Jackson

Przewoźnik – Claire McFall

Przeznaczenie i pierwszy pocałunek – Kasie West

Przykra prawda – Jeff Kinney

Robert Kubica – Agnieszka Skórzewska-Skowron

Skrzywdzona – Natasha Preston

Słodycze – Lavie Tidhar

Speak: wykrzycz ten ból – Laurie Halse Anderson

Splash – Charli Howard

Spotkanie w górach – Aniela Cholewińska-Szkolik

Stroiciele – Ewa Kowalska

Szkoła latania – Janusz Christa

Ta, która powraca – Lene Kaaberbol

Tędy i owędy – Melchior Wańkowicz

Uprzywilejowani – Ewa Kowalska

Urodzinowa niespodzianka – Aniela Cholewińska-Szkolik

Urodziny: a gdyby mieć je codziennie? – David Baddiel

Wiele powodów by wrócić – Augusta Docher

Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek – Emma Kiworkowa

Yeti na placu zabaw! – Pamela Butchart

Z ciszy – Martyna Senator

Z nicości – Martyna Senator

Z otchłani – Martyna Senator

Z popiołów – Martyna Senator

Zły Król – Holly Black

Zobacz, jak oni kłamią – Sue Wallman

Polecamy

Soboty są dla nas – Anna Matysek

Sześcioro dzieci, kilkoro dorosłych, parę psów, trójka kociąt, niesforne kozy i... mnóstwo dziecięcej, zwykłej-niezwykłej zabawy, która przegoni nudę raz na zawsze. Zajrzyj pod jabłonki i przeżyj wraz z bohaterami książki niezwykłą sobotę z przyjaciółmi!

Opowiadania przedszkolaka – Marzena Kwietniewska-Talarczyk

W książce znajduje się 8 opowiadań nawiązujących do codzienności przedszkola. Pomagają przełamać strach przed nowymi sytuacjami i uczą wi

Nowy piesek – Barbara Supeł

Poznajcie Stasia, czteroletniego chłopca, który uczy się opiekować przygarniętym ze schroniska malutkim szczeniakiem z czarną łatą na oku. Wszak piesek to nie tylko świetna zabawa, ale i duża odpowiedzialność.

Mały atlas motyli – Ewa i Paweł Pawlak

Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak. To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!

Nowości wydawnicze

Bajki dla chłopców – Małgorzata Białek

Bajki dla dziewczynek – Małgorzata Białek

Bajki na dobranoc – Małgorzata Białek

Barbie: możesz być projektantką mody – Becky Matheson

Baśń o dwunastu miesiącach – Alicja Karczmarska-Strzebońska

Co warto wiedzieć o przyrodzie – Izabela Michta

Co warto wiedzieć o zwierzętach – Wiesław Błach

Grosz do grosza czyli ekonomia wierszem 

Inspirujące bajki – Agnieszka Antosiewicz

Jestem przedszkolakiem: jesień – Agnieszka Antosiewicz

Jestem przedszkolakiem: lato – Agnieszka Antosiewicz

Jestem przedszkolakiem: wiosna – Agnieszka Antosiewicz

Jestem przedszkolakiem: zima – Agnieszka Antosiewicz

Kiki ucieka z cyrku – Katarzyna Terechowicz

Królewna Lenka łapie skrzaty – Aneta Krella-Moch

Królewna Lenka przegania strachy – Aneta Krella-Moch

Lisia i wrażliwi – Ewa Nowak

Maks i niespodzianki – Katarzyna Zychla

Maks i szczepienie – Katarzyna Zychla

Maks odkrywa ciekawe miejsca – Katarzyna Zychla

Maks poznaje świat – Katarzyna Zychla

Maks uczy się na błędach – Katarzyna Zychla

Mały atlas motyli – Ewa Pawlak

Masza i niedźwiedź – Svetlana Kurcubic Ruzic

Najpiękniejsze baśnie polskie

Nowy piesek – Barbara Supeł

Opowiadania przedszkolaka – Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Piotruś marzy o wolności – Sophie de Mullenheim

Powiedz wreszcie prawdę – Dana Reinhardt

Poznaję Polskę wiersze o Polsce – Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Rycerz na karuzeli – Agnieszka Urbańska

Soboty są dla nas – Anna Matysek

Śmiało, Oskarze – Anne Loyer

Wiersze dla dzieci

Polecamy

Bajczary i czarbaje – Joanna Papuzińska

,,Bajczary i czarbaje” ze zbioru Joanny Papuzińskiej i jej syna Antoniego Beksiaka to opowieści zasłyszane od polskich bajarzy i wywodzące się z różnych części naszego kraju. Wiele z tych baśni jest mało znanych, a przez to niezwykle ciekawych, także dla miłośników tego gatunku literackiego.

Charlotte i przyjaciółka od serca – Nele Neuhaus

Czy szlachetna miłość do koni jest w stanie zmienić charaktery młodych zawodniczek? Czy sukcesy Charlotte, okupione ciężką pracą, mogą przysporzyć jej przyjaciół? To już szósta książka z serii przygód, które spotykają Charlotte w stadninie - i nie tylko.

Chłopiec z ostatniej ławki – Onjali Q. Rauf

Pełne serca i humoru spojrzenie dziecka na kryzys uchodźczy, ukazujące niezwykłą wartość przyjaźni  i bezinteresowności w świecie, który nie zawsze wydaje się mieć sens. Wartościowa opowieść o tym co w życiu ważne.

Dzień wszystkiego – Ewa Nowak

Czternastoletnia Majka cierpi na chorobliwe zadręczanie się. Mimo że jak ognia unika wszystkiego, co niebezpieczne, przypadkowo zostaje dotkliwie pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę.            Jeśli kochasz zwierzęta, wierzysz w przyjaźń między dziewczynami i lubisz się pośmiać - ta powieść jest dla ciebie.

Gołąbek niepokoju – Kazimierz Szymeczko

Gustlik mieszka w Bytomiu. Ojciec niedawno wrócił z wojny. Jeden z wujków zginął, od drugiego nie ma wiadomości. A walka o Śląsk dopiero się zaczyna. W życiu chłopca strach o bliskich miesza się z radością z hodowli gołębi, które nie uznają granic i latają po polsko-niemieckim pograniczu śląskim.

Przepis na miłość – Katy Cannon

Tilly zawsze chciała pisać książki jak jej babcia – autorka bestsellerowych romansów. Kiedy więc ta prosi dziewczynę, żeby napisała za nią kolejny romans, Tilly czuje się, jakby ziściło się jej marzenie. Problem polega jednak na tym, że Tilly nigdy się nie zakochała. Jak więc może napisać coś prawdziwego? Ale prawdziwe życie wcale nie toczy się jak w książkach.

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Akcja Jogi – Barbara Wicher

Akcja Potop – Barbara Wicher

Bajczary i czarbaje – Joanna Papuzińska

Bomberka – Grażyna Nowak-Balcer

Charlotte i przyjaciółka od serca – Nele Neuhaus

Chłopiec z ostatniej ławki – Onjali Q. Rauf

Dziarskie puszczyki – Tomasz Samojlik

Dzień wszystkiego – Ewa Nowak

Filipek i imprezy – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Gołąbek niepokoju – Kazimierz Szymeczko

Kicia Kocia gotuje – Anita Głowińska

Kicia Kocia gra w piłkę – Anita Głowińska

Kicia Kocia i straszna burza – Anita Głowińska

Kicia Kocia ma braciszka Nunusia – Anita Głowińska

Kicia Kocia majsterkuje – Anita Głowińska

Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!” – Anita Głowińska

Kolega z okna – Grażyna Nowak-Balcer

Kolumb: całkiem inna historia – Artur Domosławski

Kopciuszek i mistrzyni marionetek – Tessa Roehl

Marzenie w białe groszki – Laurel Remington

Mistrzyni humorków – Megan McDonald

Moje bajeczki o Bingu

Na nocniku – Anita Głowińska

Na spacerze – Anita Głowińska

Najwierniejszy psijaciel – Anna Paszkiewicz

Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu! – Anita Głowińska

Nowa kolekcja bajek – Klaudyna Cwynar

Operacja Mumia – Jorn Lier Horst

Orły nad Londynem – Wojciech Widłak

Pa, pa, smoczku! – Anita Głowińska

Poniżej zera – Dan Smith

Pora spać – Anita Głowińska

Przepis na miłość – Katy Cannon

Skalny labirynt – Tomasz Samojlik

Super Marian nad jeziorem – Barbara Wicher

W kąpieli – Anita Głowińska

W kuchni – Anita Głowińska

Wodospad muflona – Tomasz Samojlik

Wróżka Zębuszka – Megan McDonald

Wszystkie światła na Chloe – Holly Webb

Wymarzona rola Sary – Holly Webb

Zakochany grzeczny pies – Wojciech Cesarz

Zręczni leworęczni – Megan McDonald

Polecamy

Ada, to wypada ! – Zofia Karaszewska

 Dziś dziewczynom – tym małym i tym całkiem dużym – wypada… robić wszystko, o czym marzą! Mają prawo być sobą, rozwijać się i uczyć od najlepszych. Bohaterki tej książki wiedzą o tym najlepiej, bo same pokonały niejedną przeszkodę. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, a ich opowieści mogą być inspiracją i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Będziesz moja – Natasha Preston

Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać, aby spędzić razem wieczór. Impreza to idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie po szkole. Podczas gdy dziewczyny poprawiają makijaż, a chłopaki zakładają kurtki, szykując się do wyjścia, ktoś dzwoni do drzwi. Nikt za nimi nie czeka… za to na wycieraczce leży koperta.

Małe Licho i tajemnica Niebożątka  – Marta Kisiel

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy?

Niezwykłe wakacje Klary – Anna Potyra

Klara budzi się w bryczce zaprzężonej w kare konie. Na horyzoncie dostrzega biały dworek kryty gontem. Jak się niebawem okaże, jego mieszkańcy nie słyszeli jeszcze o samolotach i elektryczności. Data wydania ostatniego numeru „Modnej niewiasty”, leżącego na stoliku, jednoznacznie wskazuje, że jest rok 1899. Tylko… co u licha, Klara tam robi?!

Pan Apoteker – Katarzyna Ryrych

Pan Apoteker to po części opowieść o Tadeuszu Pankiewiczu, człowieku, który zdecydował się pozostać na terenie getta krakowskiego i nieść pomoc jego mieszkańcom podczas II wojny światowej. Mała Bluma, jej siostra Dorina i starszy brat, Arik niejednokrotnie znajdą tam pomoc lub schronienie.

Nowości

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

104-piętrowy domek na drzewie – Terry Denton

Ada, to wypada ! – Zofia Karaszewska

Babcocha – Justyna Bednarek

Będziesz moja – Natasha Preston

Chłopak taki jak ty – Ginger Scott

Chłopiec, który hodował smoki – Andy Shepherd

Czas robotów – Andrzej Maleszka

Czwarty schowek – Scott Cawthon

Ćwierćfinał to już coś! – Michał Piedziewicz

Do czego służy kotlet ? – Anita Głowińska

Do wszystkich chłopców, których kochałam – Jenny Han

Drzewa – Piotr Socha

Dziewczyna, która wybrała po raz drugi – Kasie West

Dziura w gazecie – Anita Głowińska

Historia pewnej dziewczyny – Sara Zarr

Isadora Moon i zimowe czary – Harriet Muncaster

Isadora Moon obchodzi urodziny – Harriet Muncaster

Jak po lodzie – Jeff Kinney

Lena z 8 „a” – Beata Andrzejczuk

Łukasz i kostur czarownicy – Piotr Patykiewicz

Małe Licho – Marta Kisiel

Między nami chaos – Samuel Miller

Nela i wyprawa do serca dżungli

Nela. Zapiski zoologa

Niezwykłe wakacje Klary – Anna Potyra

Opowieści z piasku i morza – Alwyn Hamilton

Pan Apoteker – Katarzyna Ryrych

Pazur żbika – Varian Johnson

Pojedynek w Araluenie – John Flanagan

Skazani na sukces – Jennifer Echols

Story of Bad Boys 3 – Mathilde Aloha

Szkoła im. św. Zgryzoty dla dziewcząt, geeków i  namolnych zombie – Karen McCombie

Tęczowe Wyścigi – Zanna Davidson

Tosia w tarapatach – Paweł Maj

Znikająca diwa – Sarah Todd Taylor

Polecamy

Co łączy słonie, bilard, benzynę? Poznaję świat i kropka – Rafał Klimczak

Czy dziewczęce rajstopki produkowano kiedyś w fabryce materiałów wybuchowych? Czy kule bilardowe mogą eksplodować, a mięciutka bluza jest z plastiku? Ile tajemnic skrywa ropa? Dlaczego naukowcy każą srokom przeglądać się w lustrze? Pluszowa Klara, odpowiadając na najbardziej zwariowane pytania, potrafi uratować każde leniwe popołudnie. Asia i jej przyjaciółka – ciekawska Kropeczka – przekonają się o tym po raz kolejny!

Dziewczyna, która wybrała swój los – Kasie West

Życie Addison Coleman sprowadza się do nieustannego pytania "a co, jeśli..."? Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie fakt, że dziewczyna ma moc Sprawdzania - może wejrzeć w przyszłość i poznać skutki swoich decyzji. Kiedy więc okazuje się, że rodzice Addison postanawiają się rozwieść i stawiają ją przed wyborem, z kim chce zamieszkać, jej niezwykłe zdolności nabierają zupełnie nowego znaczenia...

Wesoły Ryjek i jesień – Wojciech Widłak

Wesoły Ryjek to niezwykle bystry prosiaczek, który codziennie uczy się nowych rzeczy. Mały prosiaczek poznaje jesień taką, jaką dzieci lubią najbardziej – pełną ogromnych kałuż, kolorowych liści i domu pachnącego szarlotką. „Jesień” to tematyczny zbiór opowiadań, który nie tylko uczy i bawi, ale przede wszystkim uświadamia, że każda pora roku jest piękna.

Wilczyca – Katarzyna Berenika Miszczuk

Kontynuacja powieści "Wilk".
Margo Cook oraz Max Stone mają nadzieję, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – nie interesują się już poczynaniami bohaterów. Nagle w spokojnej leśnej okolicy pojawiają się ślady brutalnych morderstw, przywodzące na myśl atak dzikiego zwierzęcia. Czy stoi za tym Instytut, czy może jakiś wilk?

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Chłopak, który wiedział o mnie wszystko – Kirsty Moseley

Co łączy słonie, bilard, benzynę? Poznaję świat i kropka – Rafał Klimczak

Czy to już święta? Jane Chapman

Dziewczyna, która wybrała swój los – Kasie West

Kaczka na taczce – Urszula Kozłowska

Karolcia – Maria Kruger

Labirynt ognia – Rick Riordan

Magiczny chomik – Pamela Butchart

Martynka – Gilbert Delahaye

Mroczna przepowiednia – Rick Riordan

Nela i sekrety dalekich lądów

Okrutny Książę – Holly Black

Pan Babington i jego niezwykła klasa – Tim Harris

Story of Bad Boys 1 – Mathilde Aloha

Story of Bad Boys 2 – Mathilde Aloha

Tajemne imię – Adam Faber

Ukryta wyrocznia – Rick Riordan

Vincent Boys – Abbi Glines

Wesoły Ryjek i jesień – Wojciech Widłak

Widmo pana Stopka! – Pamela Butchart

Wielkie odkrycie Bubal – Anna Cerasoli

Wilczyca – Katarzyna Berenika Miszczuk

Zapadnij w serce – Scott Ginger

Zwierzaki w zagrodzie – Jan Kazimierz Siwek

A u nas powstanie! – Magda Podbylska

książka powstała na podstawie wspomnień pradziadka i dotyczy zdarzeń sprzed stu lat, gdy ów pradziadek był małym Kaziem. W ten sposób pewna poznańska rodzina pozna dwa tygodnie z życia swoich przodków w czasie, gdy w Poznaniu wybuchło powstanie wielkopolskie, które umożliwiło przyłączenie terenów Wielkopolski do niepodległej Polski.

Aniela i inni – Cezary Łazarewicz

Pełna niezwykłych detali i fascynujących faktów opowieść o znanym domu towarowym, który w międzywojennej Polsce stał się symbolem dobrobytu i ulubionym miejscem eleganckich obywateli     II RP. Opisana  historia, może być dla młodych czytelników fascynującą podróżą w świat sklepów, jakich już dzisiaj nie ma.

Kar(ol)ina. Pamiętnik nastolatki – Agnieszka Olszanowska

Wyjazd mamy do sanatorium stawia na drodze Kari nie lada wyzwanie. Nie dość, że musi ratować dom przed zagładą, ujarzmić ponoć spokrewnione z nią dwa karaluchy, to jeszcze jakoś zagłuszyć swoją samotność. Mnóstwo irytacji, wariacji i śmiechu, czyli wszystko, co zna każda z nas! A do tego platoniczna miłość i trochę prehistorii z epoki naszych rodziców...

Łaty na fotelu – Katarzyna Borys

Ferie zimowe Piotrka, Marysi, Frani i małej Anusi zapowiadają się nieciekawie. Wszystko się zmienia, gdy odwiedzają tajemniczy sklep, a w ich domu pojawiają się staroświecki domek dla lalek, zegar z kukułką oraz używany pluszowy fotel. Czy przedmioty mogą mieć duszę? Czy potrafią otworzyć drogę do podróży między wymiarami? I co zrobić, gdy utknie się w pułapce czasu naprzeciw wielkiego tygrysa?

Podniebny – Kerstin Gier

Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży, w zachwycającej oprawie graficznej.

Szeptane – Paweł Beręsewicz

Czy kłamstwo w internecie boli mniej niż to w rzeczywistości? Najnowsza książka nagradzanego i lubianego przez czytelników Pawła Beręsewicza o dylematach współczesnych nastolatków i zagrożeniach wirtualnego świata

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

5-minutowe bajki o zwierzętach – Barbara Supeł

A u nas powstanie! – Magda Podbylska

Akademia Pana Kleksa – Jan Brzechwa

Aniela i inni – Cezary Łazarewicz

Bajki dla najmłodszych

Bajki logopedyczne – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Bajki logopedyczne dla dzieci – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Bajki na dobranoc

Balon George’a – Neville Astley

Bananowa zagadka

Bezludna wyspa

Biblioteka bajek – Thea Feldman

Bohaterski wyczyn

Dinozaur w ogrodzie – Michał Brodacki

Dzień bez patrolu – Agnieszka Ostojska-Badziak

Dzień przyjaźni

Fala – Lisa Glass

Feluś i Gucio idą do przedszkola – Katarzyna Kozłowska

Gdzie są kluczyki?

Historie zamiecione pod dywan – Agnieszka Zimnowodzka

Isadora Moon idzie do szkoły – Harriet Muncaster

Jak ziarnka piasku – Joanna Jagiełło

Jestem już normalna? – Holly Bourne

Kamuflaż Wilsona

Kar(ol)ina. Pamiętnik nastolatki – Agnieszka Olszanowska

Kocham cię, mamusiu! – Neville Astley

Koronkowa parasolka z Gdyni – Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Kostek i ostatni cyrkowy tygrys – Claire Barker

Kostek i zagubiony koń – Claire Barker

Kostek pies nie z tego świata – Claire Barker

Kraina z jedwabiu – Valentina Fast

Krew wroga – Lene Kaaberbol

Kropka – Peter H. Reynolds

Królestwo ze szkła – Valentina Fast

Lato pełne przygód – Neville Astley

Lekcja przyrody – Monika Nowicka

Łaty na fotelu – Katarzyna Borys

Łopianowe pole – Katarzyna Ryrych

Mam na imię Zero – Luigi Ballerini

Miło jest pomagać – Justyna Grzymała

Moi przyjaciele i ich pasje – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Naprawa myjni – Michał Brodacki

Nie było telefonów? – Jan Wróbel

Niesamowita noc – Michał Brodacki

Niezwykła wyprawa – Neville Astley

Nowy samochodzik – Monika Nowicka

O małej Peppie – Neville Astley

O pracowitym dniu – Monika Nowicka

O urodzinach Peppy – Neville Astley

O wielkiej niespodziance – Katarzyna Kubicka

O zakupach Peppy – Neville Astley

O Zofii, co zbierała kolory – Angelika Kuźniak

Obudź się, Wilson!

Operacja  Królowa dżungli – Jorn Lier Horst

Perfumy z ogródka

Pierwszy dzień zimy – Neville Astley

Pierwszy lot – Michał Brodacki

Pierwszy rok – Rachel E. Carter

Podniebna lekcja

Podniebne sztuczki

Podniebny – Kerstin Gier

Pojazdy dawniej i dziś – Christa Holtei

Pomyśl życzenie!

Powiew – Lisa Glass

Przygody wśród traw – Katarzyna Kubicka

Pucio i ćwiczenia z mówienia – Marta Galewska-Kustra

Pucio mówi pierwsze słowa – Marta Galewska-Kustra

Pucio uczy się mówić – Marta Galewska-Kustra

Sam to zrobię! – Justyna Grzymała

Siła przyciągania – Michał Brodacki

Spotkanie na łące – Monika Nowicka

Szeptane – Paweł Beręsewicz

Tajemnica zamku – Martin Widmark

Uratować motyle!

Wakacyjne opowieści – Neville Astley

Wanda bojowa panna – Roman Kurkiewicz

Wielki wyścig

Wiersze logopedyczne – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Wiersze logopedyczne dla dzieci – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Wymarzony domek – Barbara Jampolska-Wasiak

Wyprawa na 4 koła – Mary Tillworth

Wyspa małpek

Zabawy na śniegu – Neville Astley

Zamek z alabastru – Valentina Fast

Zęby tygrysicy – Michał Brodacki

Zgrany zespół – Michał Brodacki

Zima w Zatoce Przygód

Zimowe opowieści Peppy – Neville Astley

Zimowe wyzwanie

Polecamy

Bad boy’s girl – Blair Holden

Pierwszy tom niezwykle popularnej trylogii. Tessie nie ma łatwo. Przyjaciółka odebrała jej chłopaka i cały czas uprzykrza jej życie. Dodatkowo do miasta wraca Cole Stone, uroczy, lecz niebezpieczny przystojniak. Życie Tessie wywraca się do góry nogami.  Czy uda jej się zaufać chłopakowi, na którego wspomnienie do tej pory się wzdrygała?

Ponad 183 mln pobrań na wattpadzie!

Basia i lato pod psem – Zofia Stanecka

Basia marzy o psie. Tak bardzo, że nic innego jej nie interesuje. No, może poza żelkami. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Jednak rodzina Basi postanawia wyjechać nad morze pod namiot. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa...

Cosiowa tajemnica – Katarzyna Śpiewak


Hura! Wreszcie wakacje! Amelka może teraz codziennie odwiedzać babcię Zuzię i dziadka Franciszka, których wprost uwielbia. Pewnego dnia mieszkający po sąsiedzku Kuba przekazuje dziewczynce wiadomość, że z rogu jej ogrodu dochodzą dziwne odgłosy. Najwyraźniej wśród liści COŚ się ukrywa! Czy młodym odkrywcom uda się w końcu zobaczyć tajemniczego COSIA? A może przy okazji rozszyfrują pewien sekret dziadka?

Jak kózka uczyła się pływać – Nele Moost

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze.    Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka.

Niezwyczajna komórka – Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Rodzice Tomka wyjeżdżają na wyprawę do Nowej Zelandii. W tym czasie chłopiec jest pod opieką dziadków. Tomek szybko pakuje się w tarapaty, przez co babcia rekwiruje mu nową komórkę. W czasie zabawy w chowanego chłopiec znika w tajemniczych okolicznościach. Niestety nie ma przy sobie komórki i nie można w żaden sposób się z nim skontaktować. Wtedy dziadkowie i przyjaciele wpadają na trop innej komórki… Co z tego wyniknie i gdzie jest Tomek?

Jak kózka uczyła się pływać – Nele Moost

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze.    Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka.

Strzała dla komendanta – Jarosław Górski

Bardzo wzruszająca historia o dzieciach w Lublinie, które 11 listopada 1918 roku postanawiają wysłać list do Ignacego Daszyńskiego. List ma zawierać ich postulaty, dotyczące tego, jak ma wyglądać niepodległa Polska.

Wilk – Katarzyna Berenika Miszczuk

Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone’a.

Złota rybka – Przemysław Wechterowicz

Wzruszająca historia sympatycznej złotej rybki o gołębim sercu, która każdemu napotkanemu zwierzęciu chciała przychylić nieba. Czy jej się to udało?

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Basia i lato pod psem – Zofia Stanecka

Biały jak śnieg i czarny jak węgiel – Hilli Rand

Kocia przygoda

Krowa Matylda i śnieg – Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda nie chce się kąpać – Alexander Steffensmeier

Mówczyni – Traci Chee

Naondel – Maria Turtschaninoff

Niezwyczajna komórka – Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Nowa kolekcja bajek – Emily Stead

Przygody skrzata Zapałka – Jolanta Pochylska-Zeman

Skoczkowie w czasie – Brandon Mull

Strzała dla komendanta – Jarosław Górski

Wilk – Katarzyna Berenika Miszczuk

Złota rybka – Przemysław Wechterowicz

Zuzia nad morzem – Anna Potyra

Bad boy’s girl – Blair Holden

Bad boy’s girl 2 – Blair Holden

Bad boy’s girl 3 – Blair Holden

Bumcyk i jego drużyna – Mirosława Kwiecińska

Cosiowa tajemnica – Katarzyna Śpiewak

Czary na komary – Katarzyna Dowbor

Elmer i dziadek Eldo – David McKee

Elmer i zagubiony miś – David McKee

Jak kózka uczyła się pływać – Nele Moost

Maść na maść – Katarzyna Dowbor

Wojna na miny – Katarzyna Dowbor

Polecamy


Baśniowa Akademia Zdrowia - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

W Limanii, krainie, w której żyją chochliki, zły czarnoksiężnik swoimi czarami sprawił, że z ksiąg w bibliotece zniknęła cała wiedza. Chochlik Ciekawski, Chochlik Sprytny, Cholinka oraz Chochlik Modniś wyruszają do Krainy Zdrowia, aby zdobyć wiedzę o zdrowiu i zdrowym stylu życia. W czasie tej wyprawy przeżywają wiele ciekawych przygód i uczą się, co i kiedy należy jeść, a także dlaczego odpowiednie odżywianie się jest ważne.

Budi piłkarz z ulicy - Mitch Johnson

Plan Budiego jest prosty. Zostanie gwiazdą futbolu, zamiast co dzień od rana do nocy szyć i pakować buty piłkarskie. Będzie grał w najwspanialszej drużynie świata, a nie na skwerku za fabryką, w której pracuje. Tymczasem wystarcza jedno niefortunne kopnięcie piłki, aby świat Budiego wywrócił się do góry nogami. Teraz ma dług u Smoka, najniebezpieczniejszego człowieka w Dżakarcie. Od tej chwili nie tylko marzenia chłopca są zagrożone, ale też jego życie. Piękna opowieść wielkich nadziejach i prawdziwych bohaterach, którzy są wśród nas. I o tym, żeby nigdy nie poddawać się w walce o swoje największe marzenia.

Gdy ogień gaśnie - Will Hill

„Gdy ogień gaśnie” to przejmująca i ekscytująca historia o dążeniu do prawdy i poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. To opowieść, od której nie sposób się oderwać, emocjonalny rollercoaster, który wiezie czytelnika przez różne stany – od bezradności, poprzez złość i smutek, aż po pełen nadziei spokój.

Kłamstwo - Care Santos

Xenia była do tej pory wzorową uczennicą, która marzy o dostaniu się na medycynę. Jednak ostatnio przestała przykładać się do nauki. Okazuje się, że dziewczyna się zakochała, ale nie w chłopaku z klasy, tylko w zjawie, kimś, kogo poznała przez Internet i z kim podzieliła swoją czytelniczą pasję.            Kim tak naprawdę jest wirtualna bratnia dusza Xenii.

Michałek i skarb szwoleżerów - Donata Dominik

Michałek, Ania i Hania spędzają pełne przygód wakacje w starej leśniczówce na Podlasiu. Tropią kłusowników, walczą z bandziorami, a nawet spotykają ducha. To opowieść o rodzinnych więzach i prawdziwej przyjaźni, takiej na całe życie. I historia szwoleżera, który hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” nosił nie tylko na swojej szabli, lecz również w sercu. Dlatego dobrze ukrył pułkowy skarb.

Słuchaj swojego serca - Kasie West

Kate Bailey nie przepada za rozmawianiem z ludźmi. Woli spędzać czas samotnie, nad jeziorem, ciesząc się ciszą i spokojem. Właściwie sama więc nie wie, dlaczego dała się namówić przyjaciółce na dołączenie do zespołu tworzącego popularne szkolne podcasty. A już na pewno nie spodziewała się, że to ona go poprowadzi. I co, ma teraz odbierać telefony i udzielać porad na antenie? No tak, łatwo i przyjemnie jest doradzać innym, trudniej zastosować te rady w swoim własnym życiu...

Wysiedleni - Dorota Combrzyńska

Wysiedleni – to ludzie, którzy musieli porzucić swoje domy na wschodzie Polski i przenieść się setki kilometrów na zachód albo północ kraju. To właśnie w wyniku tej akcji Kazia Łobodziec z rodziną i większą częścią mieszkańców wsi musiała opuścić Gródek Jagielloński niedaleko Lwowa i przenieść się do wsi Żarek pod Wrocławiem. Poznajcie historię małej Kazi i przyjaźni mimo różnic religijnych i kulturowych.

Zula i magiczne obrazy - Natasza Socha

Czarodziejka Zula to seria o zabawnej i rezolutnej dziewięciolatce, która zupełnie przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Początkowo nie do końca wie, jak tę moc mądrze wykorzystać, jednak z czasem się tego uczy. To również historia o przyjaźni, tolerancji oraz o tym, że w życiu ważne jest pomaganie innym. Ta seria spodoba się nie tylko małym dziewczynkom!

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

10-minutowe bajki o maluchach - Barbara Supeł

Bajki 5 minut przed  snem

Bari, wymarzony piesek - Holly Webb

Baśniowa Akademia Zdrowia - Agnieszka Nożyńska

Bruno i siostry - Dorota Suwalska

Budi piłkarz z ulicy - Mitch Johnson

Dom dla Moli - Holly Webb

Frania, Kupmi i takale - Iwona Czerkas

Gdy ogień gaśnie - Will Hill

Hate - Alan Gibbons

Inwazja kosmicznych fantomów - Steve Behling

Jak oswoić potwory? - Monika Drużyńska

Kicia Kocia mówi: „Nie!”- Anita Głowińska

Kicia Kocia na traktorze - Anita Głowińska

Kicia Kocia w pociągu - Anita Głowińska

Kicia Kocia zostaje policjantką - Anita Głowińska

Klucz do zagadki - Aniela Cholewińska

Kłamstwo - Care Santos

Kłamstwo minionego lata - Sue Wallman

Kłopot z Orzeszkiem - Aniela Cholewińska

Kocha, lubi, szaleje - Francesco Gungui

Lutek i ciotka Józefina- Danuta Parlak

Mama Mu na wycieczce - Jujja Wieslander

Michałek i skarb szwoleżerów - Donata Dominik

Mieszko kapitan drużyny - Marek Lorenc

Milusi uciekinier- Aniela Cholewińska

Mirabelka - Cezary Harasimowicz

Nasza paczka i niepodległość o sześciu polskich świętach - Zofia Stanecka

Nieśmiertelni strażnicy - Eliot Schrefer

O smoku spod Wawelu - Wojciech Widłak

Ognista fala - Jonathan Auxier

Pierwszy dzień w przedszkolu - Justyna Bednarek

Planety pana Mikołaja - Anna Czerwińska

Polak mały - Anna Paszkiewicz

Powrót - Varian Johnson

Poznaję świat i kropka! - Rafał Klimczak

Prawda czy wyzwanie - Non Pratt

Serafina i czarny płaszcz - Robert Beatty

Serafina i rozdzielone serce - Robert Beatty

Serafina i zmiennokształtny kostur - Robert Beatty

Serce ziemi - Sarah Prineas

Słuchaj swojego serca - Kasie West

Smok przez płot- Marcin Mortka

Smutny wilczek - Amelia Cobb

Spalona ziemia - Victoria Schwab

Sposób na przekąskę - Julian Gough

Szkoła im. Św. Zgryzoty dla dziewcząt - Karen McCombie

Tajemnica diabelskiego kręgu - Anna Kańtoch

Tajemnica godziny trzynastej - Anna Kańtoch

Tajemnica nawiedzonego lasu - Anna Kańtoch

Tajny klub pod wierzbą - Katarzyna Szestak

Tutu - Barbara Gawryluk

Ulubione przygody - Aniela Cholewińska

Wielka księga zagadek - Dorota Strzemińska

Wymarzone urodziny - Sue Bentley

Wysiedleni - Dorota Combrzyńska

Zaplątani Serial - Sekrety ujawnione

Zula i magiczne obrazy - Natasza Socha

Polecamy

A wszystko przez Rybusia - Agnieszka Byrska

Wakacje w Jodełkowie nie zapowiadały się szczególnie fascynująco. Senne nadmorskie miasteczko wydawało się być przeciwieństwem wakacyjnej przygody, jednak całkiem niespodziewanie Marek i Zuzia wpadli w sam środek kryminalnej afery.  Opuszczony dwór, tajemniczy Włoch, rodowe pamiątki sprzed wojny i szaleństwa kulinarne cioci Joasi – a wszystko przez Rybusia!

99 dni lata - Katie Cotugno

Dwaj bracia, jedna dziewczyna i trzy złamane serca…
Patrick był pierwszą miłością Molly i mieli zostać razem na zawsze… ale potem zakochała się w Gabie. Jego starszym bracie. Kiedy wszystko wyszło na jaw, całe miasto ją znienawidziło. Dlatego ostatnią klasę liceum spędziła w szkole z internatem. Teraz wraca do domu na lato. Przed nią długie 99 dni, podczas których będzie musiała zmierzyć się z dawnymi przyjaciółmi i obecnymi wrogami, prawdą i plotkami o sobie, a Gabe i Patrick nie pozwolą jej o sobie zapomnieć…

Jej wysokość P. - Joanne Macgregor

Zabawna i romantyczna historia, która poruszy serce każdego, kto kiedykolwiek czuł się inny Siedemnastoletnia Peyton jest wysoką nastolatką ma 180 cm wzrostu i  jest ciągle obiektem docinek i kpin.  Zdeterminowana, aby zmienić swoje życie, decyduje się na przyjęcie zakładu. Jeżeli pójdzie na trzy randki i bal maturalny z kimś wyższym od siebie, wygra 800$. Problem jej dość spory, bo na liście kandydatów znajduje się tylko pięć nazwisk, a chłopak, który wpadł jej w oko, umawia się z dziewczyną dużo niższą od Peyton.

Jesteś moim przyjacielem - Michael Engler

Pewnego wiosennego poranka na małej polance spotkali się jeżyk i zajączek. Od tego dnia byli już nierozłączni. Codziennie szukali razem marchewek dla zajączka i ślimaków dla jeżyka. Lecz kiedy nadeszła zima, jeżyk zapadł w zimowy sen. Czy przyjaciele się spotkają, gdy znów nadejdzie wiosna?
Poruszająca historia o przyjaźni, z uroczymi, oddającymi klimat pór roku, ilustracjami.

91-Piętrowy domek na drzewie - Andy Griffiths

Siódmy tom najśmieszniejszej serii od czasów `Dziennika cwaniaczka`!
Andy i Terry mieszkają w dziewięćdziesięciojednopiętrowym domku na drzewie (mieli siedemdziesięcioośmiopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: Bzdurnarnię, madame Wiewszystko, wyjątkowo wredny wir wodny, centrum nauczania początkowego dla zwierząt, a także duży czerwony guzik, którego lepiej nie naciskać, bo...! No, na co czekacie? Właźcie!

Tarapaty - Marta Karwowska

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący – jakżeby inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów.

Zresetowana - Teri Terry 

Cykl: Zresetowana (tom 1)

Pamięć Kyli została wymazana, jej dane osobowe usunięte, wspomnienia stracone na zawsze. Dziewczyna jest zresetowana.
Władze twierdzą, że była terrorystką, dają jej jednak drugą szansę – pod warunkiem, że będzie grała zgodnie z ich zasadami. W umyśle dziewczyny odzywają się echa przeszłości. Ktoś ją okłamuje i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kyla musi dopiero odkryć, komu może zaufać w swoim poszukiwaniu prawdy.

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Afera nie z tej ziemi-  Anna Onichimowska

 A wszystko przez Rybusia-  Agnieszka Byrska

 99 dni lata-  Katie Cotugno

 Duchy Rebelii-  Alwyn Hamilton

Faro ze słonecznej zatoki-  Weronika Kurosz

Jak walczyłem ze smokami-  Weronika Kurosz

 Jaś i Janeczka 1- Annie M.G. Schmidt

Jaś i Janeczka 2-  Annie M.G. Schmidt

Jaś i Janeczka3-  Annie M.G. Schmidt

Jaś i Janeczka 4-  Annie M.G. Schmidt

Jaś i Janeczka 5-  Annie M.G. Schmidt

Jej wysokość P.-  Joanne Macgregor

Jesteś moim przyjacielem-  Michael Engler

Kostek na nartach-  Alex T. Smith

Lato z Sigge-  Lin Hallberg

Lew Leoś-  Barbara Żołądek

Moje serce mój wróg-  A.J. Steiger

O Lence, Antku i okropnym Albercie-  Beata Ostrowicka

91-Piętrowy domek na drzewie-  Andy Griffiths

Puchar wodza-  Martin Widmark

Tarapaty-  Marta Karwowska

1,2,3… Trojaczki!-  Nicole Lambert

Trojaczki w Paryżu-  Nicole Lambert

Vampirina. Podwójna rezerwacja

Wiara, Nadzieja, Miłość-  Monika Jagodzińska

Weronika i zombie-  Marcin Szczygielski

Wiewiórek i bóbr. Przygody leśnych detektywów- Magda Podbylska

Zaczarowana zagroda-  Alina i Czesław Centkiewiczowie

Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka Jaskini-  Zofia Staniszewska

Zresetowana-  Teri Terry 

Polecamy

Grzech pierworodny – Anna Szafrańska

Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami. On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim.  Miłość pełna pasji i namiętności. Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość?

Każdego dnia – David Levithan

Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu. Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – każdego dnia, bez wyjątku.

Lena z 7 a – Beata Andrzejczuk

Lena jest uczennicą siódmej klasy. To zdystansowana do ludzi i świata nastolatka. Z pozoru dzika i samotna. Nigdy nie miała chłopaka, nigdy nie była zakochana. Czy pojawienie się w klasie nowego kolegi – Antka – coś zmieni w jej życiu? Czy zdoła ona odkryć skrywaną przez niego głęboko tajemnicę?
"Lena z 7a" to także opowieść o przyjaźni trzech dziewcząt.  Opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Mały miliarder – David Walliams

Józek Burak jest najbogatszym chłopcem na świecie. Może pływać w pieniądzach. Ma zjeżdżalnię wodną. Własny tor wyścigowy w ogrodzie. Kolejkę górską na tyłach domu. Krokodyla. W dniu dwunastych urodzin dostaje od swojego Taty czek na dwa miliony funtów. Ale prosi o jeszcze jeden prezent. Taki prawdziwy.

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka – Marcin Wicha

Sebastian Van Pirek to wampir dość niezwykły. Uwielbia się śmiać i opowiadać dowcipy, zamiast surowego mięsa woli podjadać sałatę i jabłka, a koledzy w ogóle się go nie boją. Gdy wampirek skończył sześć lat, tata zapisał go do Wieczorowo-Nocnej Szkoły Strachów i Upiorów. To, co wydarzyło się potem, jest naprawdę straszne.

Wielka księga ssaków – Yuval Zommer

Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której czytelnik znajdzie odpowiedzi na te i wiele innych pytań! Dzięki niej pozna różne gatunki ssaków i dowie się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać.

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Chłopak w sukience – David Walliams

Cwana ciotuchna – David Walliams

Drugi krąg – Ewa Białołęcka

Gdy pada deszcz. Wizyta goblinów – Zofia Stanecka

Grzech pierworodny – Anna Szafrańska

Kamień na szczycie – Ewa Białołęcka

Każdego dnia – David Levithan

Kosodom – Neal Shusterman

Lena z 7 a – Beata Andrzejczuk

Mały miliarder – David Walliams

Mikołajek – Rene Goscinny

Miłość i inne zadania na dziś – Kasie West

Naznaczeni błękitem – Ewa Białołęcka

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka – Marcin Wicha

Obława – Justyna Drzewicka

Ogóras. Ale jazda! – Eliza Piotrowska

Org i Mamutek. Spotkanie – Jurek Zielonka

Strażak Lulek – Ewa Nowak

Tropem jeźdźca na słoniu – Justyna Bednarek

Wielka księga ssaków – Yuval Zommer

Zaklinaczka. Krwawa Pieśniarka – Lene Kaaberbol

Zaklinaczka. Zemsta Chimery – Lene Kaaberbol

Zwyrodniali – Scott Cawthon

Polecamy

Banda niematerialnych szaleńców – Maria Krasowska

Danny Moon, kocha gorzką czekoladę, grę Monopoly i ciemność. Nienawidzi guwernantek, nudy i jeszcze raz guwernantek. To przez nieposłuszeństwo względem jednej z nich trafił do Polski, do wujostwa i pięciu kuzynek. Któregoś dnia spotkał tajemniczego brodacza w kapeluszu. Był to duch. Wkrótce razem z Anetą, najfajniejszą z kuzynek, stanęli przeciwko niebezpiecznemu biznesmenowi, który wykorzystywał duchy do niecnych celów. Co było dalej, przeczytajcie sami

Będę strażakiem – Quentin Greban

Niedźwiadek Oskar ma plan – w przyszłości zostanie strażakiem! Posiada już czerwony mundur i wóz strażacki z pedałami. Jednak zamiast bezczynnie czekać aż dorośnie, pewnego dnia postanawia działać i wyrusza z misją. Czy poradzi sobie z wyzwaniami? Przecież nie brakuje mu odwagi, energii i humoru!

Faustynka. Opowieści patriotyczne  – Wioletta Piasecka

Bohaterką książki „Faustynka. Opowieści patriotyczne” jest Faustyna Morzycka, nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna, która zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania „Siłaczki”.
To historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego. O tym, czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw, można dowiedzieć się z kart opowiadania.

Katarzyna jak sprężyna – Suzy Becker

Katarzyna jak sprężyna wraca do gry! A gra toczy się tym razem o poważną stawkę – w szkole organizowana jest charytatywna zbiórka żywności. Szczytny cel i odpowiedzialne zadanie – to jest to! Kiedy uczniowie wszystkich klas stają do wyścigu, Kaśka, Baśka i Nora nie mogą zostać w tyle.

Komendant wolnej Polski – Wojciech Widłak

Dzisiaj wolna i niepodległa Polska jest dla nas czymś oczywistym, ale jeszcze 100 lat temu wyglądało to zupełnie inaczej. Potrzeba było wiele pracy i wysiłku, a przede wszystkim wielkich Polaków, którzy tę wolność i niepodległość wywalczyli. Poznajcie najważniejszego z nich marszałka – Józefa Piłsudskiego.

Nieznośny ciężar tajemnic – Samantha Young

India Maxwell nie tylko przeprowadziła się na drugi koniec kraju - spadła też na samo dno hierarchii towarzyskiej. Całe lata zajęło jej zdobycie popularności, dzięki której mogła ukrywać swoje rodzinne kłopoty. Teraz jednak zamieszkała w jednej z najbogatszych dzielnic Bostonu ze swoją matką, jej narzeczonym i jego córką, Eloise. Poruszająca historia o przyjaźni, tożsamości i akceptacji

Royce Rolls – Margaret Stohl

Rodzina Royce Rolls ma wszystko – luksusowe wille, ogromną fortunę, świetne nazwisko. Ma także, jak każda rodzina - problemy, z których największym, acz nie jedynym, wydaje się spadek popularności ich dotąd oglądanego przez miliony reality-show: „Rolling with the Royces”. Szesnastoletnia Bentley i jej rodzeństwo: Porshe i Maybach cieszą się, że wreszcie odzyskają swobodę, uwolnią się od wszechobecnych kamer. Ale matka – Mercedes, która jest uzależniona od show zaczyna się załamywać... załamują się też więzi rodzinne, co i jak je uratuje?

Tchórzliwy ptaszek – Tulin Kozikoglu

 Bohaterowie opowieści uparty jeżyk i strachliwy ptaszek w mądry i przystępny sposób pokazują dzieciom czym są takie cechy charakteru jak upór i strachliwość oraz, że można sobie z nimi radzić w codziennym życiu.

Czerwcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bajeczki o zwierzątkach

Banda niematerialnych szaleńców – Maria Krasowska

Będę strażakiem – Quentin Greban

Buntalki – Agnieszka Stelmaszyk

Chłopaki nie dziergają – T. S. Easton

Dziewczyny nie biją – T. S. Easton

Dziurka od klucza – Renata Piątkowska

Faustynka – Wioletta Piasecka

Jotka łowca smoków – Łukasz Radecki

Katarzyna jak sprężyna – Suzy Becker

Kicia Kocia. Nie chcę się tak bawić – Anita Głowińska

Kłopoty w szkole – Chris Higgins

Kłopoty ze zwierzakami – Megan McDonald

Komendant wolnej Polski – Wojciech Widłak

Nieznośny ciężar tajemnic – Samantha Young

Operacja Pirat – Jorn Lier Horst

Operacja Zjawa – Jorn Lier Horst

Początek wszystkiego – Robyn Schneider

Psierociniec –Agata Widzowska

Royce Rolls – Margaret Stohl

Siedem bram – Adam Faber

Slash – Natalia Osińska

Tchórzliwy ptaszek – Tulin Kozikoglu

Trafiona zatopiona – Joanna Nadin

W poszukiwaniu straconego węchu – Agata Widzowska

Wieczór filmowy – Lucy Courtenay

Zaplątani

 

Polecamy


180 sekund – Jessica Park

Allison Dennis przeszła przez tak wiele rodzin zastępczych, że nauczyła się do nikogo nie przyzwyczajać. Adoptowana w wieku szesnastu lat nie wierzy w trwałość związków między ludźmi, jednak na trzecim roku college’u odkrywa, że nie może się wiecznie ukrywać.

Etiopia u stóp góry ognia – Szymon Radzimirski

Kręci cię nocna wspinaczka do krateru rozżarzonej lawy? Chcesz wiedzieć, co się czuje, gdy dzikie hieny jedzą ci z ręki albo hipopotam niemal wywraca łódź, którą płyniesz? A może masz ochotę poznać tajemniczych Mursich, pijących krew, czy nieustraszonych Hamerów skaczących po grzbietach byków? Prawdziwy zapis egzotycznej wyprawy do serca Afryki!

FarMagia – Magdalena Jasny

Farmagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki. Ostatnia z nich niedawno opuściła Farmagię, ponieważ wydoroślała, a pełnoletni nie mają wstępu na farmę. Elfy muszą szybko znaleźć nową kandydatkę. 

Nela na wyspie rajskich ptaków – Nela

Tym razem  Nela, zabierze  czytelników na odkrywanie pewnego odległego lądu - dokładniej to wyspy, która znajduje się na końcu świata - tam, gdzie z jednej strony zaczyna się, a z drugiej kończy Ocean Spokojny -  na Papuę-Nową Gwineę - niezbadany do końca teren, gdzie żyją setki plemion, a naukowcy cały czas odkrywają nowe gatunki zwierząt!

Zamieniłem brata przez Internet ! – Jo Simmons

Któż czasem nie marzył o tym, by pozbyć się swojego brata lub siostry? Dla Jonny’ego to marzenie może się za chwilę spełnić, a wszystko dzięki zamianarodzenstwa.pl. Ted, ten wstrętny starszy brat, zostanie za chwilę wymieniony na kogoś naprawdę ekstra! Okazuje się jednak, że znalezienie idealnego brata nie jest takie proste. Dowcipny język książki i sam pomysł zamiany rodzeństwa z pewnością spodoba się młodym czytelnikom.

Złotek kocur z charakterem – Agnieszka Stelmaszczyk

W kolejnej części popularnej serii "Kto mnie przytuli?" poznacie kota Złotka. Czarny kot podobno przynosi pecha, więc Złotek nie był lubiany na podwórku kamienicy, w której mieszkał. Razem z niewidomym kotem Homerem trafił do domu sympatycznych bliźniaczek, gdzie Złotek bardzo psocił, ale zapobiegł też pewnemu zdarzeniu, które mogło się skończyć tragicznie. Przeczytajcie sami!

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

180 sekund – Jessica Park

Bajki 5 minut przed snem

Bohaterowie kontra roboty

Co ukrywa Summer ? – Joss Stirling

Czekamy na Wielkanoc – Jacek Danieluk

Detektyw Pingwin : sprawa zaginionego skarbu – Alex T. Smith

Etiopia u stóp góry ognia – Szymon Radzimirski

Fake it – Sandra Nowaczyk

FarMagia – Magdalena Jasny

Franek Perełka :  do trzech razy sztuka – Megan McDonald

Kłopoty za rogiem – Chris Higgins

Kłopoty ze zwierzakami – Megan McDonald

Lula – Zofia Stanecka

Mela uważna tropicielka – Agnieszka Stelmaszczyk

Mieszko piłkarz nad piłkarze – Marek Lorenc

Milenka  – Agnieszka Suchowierska

Moje bajeczki o smerfach

Najstraszniejsze drapieżniki – Tomasz Samojlik

Nela na wyspie rajskich ptaków – Nela

Nowa kolekcja bajek – Bing

Nowa kolekcja bajek – Star Wars – Christopher Nicholas

Panna z mokrą głową – Kornel Makuszyński

Rodzina kumple i futrzaki – Liz Pichon

Tracker w akcji

Wielki dzień Kici – Michael Olson

Zachłanna mewa – Tomasz Samojlik

Zamieniłem brata przez Internet ! – Jo Simmons

Złotek kocur z charakterem – Agnieszka Stelmaszczyk

Babcia Rabuś – David Walliams

To przepiękna i mądra, choć utrzymana w żartobliwym stylu, opowieść o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka, Babcia jest dla niego jedynie nudną staruszką, która roztacza dookoła zapach kapusty. Sytuacja zupełnie się zmienia, gdy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczkach kamienie szlachetne. Rozpoczyna się niezwykła przygoda, która dla Babci okazuje się ostatnią.

Cudowny chłopak – R.J. Palacio

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością.

Kto uratował jedno życie… - Ewa Nowak

Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował – to cytat, który widnieje na medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Irena Sendlerowa podczas II wojny światowej uratowała wiele osób: dzieci i dorosłych. To książka o tej niezwykłej bohaterce i ludziach, którzy jej pomagali.

 

Pani Noc – Cassandra Clare

Cykl: Mroczne Intrygi (tom 1)

 

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.

Rozproszenie – Kimberly McCreight

Cykl: Outliersi (tom 2)

Opowieść o sekretach, zdradzie i zamkniętym świecie dziewcząt obdarzonych niezwykłą mocą. Wylie wciąż nie może zaznać spokoju. Umiejętność czytania ludzkich uczuć - talent, który dopiero co odkryła - wciąż jest dla niej niezrozumiały. Właściwe odczytanie emocji innych osób nie jest łatwym zadaniem, a już szczególnie dla osoby, która od zawsze tłumiła swoje własne. Los nie oszczędzał Wylie w przeszłości. Czy coś się wreszcie dla niej zmieni?

Srebrne oczy – Scott Cawthon

Pierwsza część trylogii opartej na kultowej serii niezależnych gier komputerowych, napisana przez ich twórcę. Seria uzyskała olbrzymią popularność i wysokie oceny graczy i recenzentów. Wytwórnia Warner Bros przygotowuje na jej podstawie film pełnometrażowy.

Zagadka zaginionej Kamei – Marta Guzowska

Cykl: Detektywi z Tajemniczej 5 (tom 1)

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Babcia Rabuś – David Walliams

Basia i tablet – Zofia Stanecka

Ciotka Zgryzotka – Małgorzata Musierowicz

Cudowny chłopak – R.J. Palacio

Czerwone krzesło – Andrzej Maleszka

Detektyw Melania Kura – Ewa Martynkien

Dom – Justyna Bednarek

Duch w toalecie – Pamela Butchart

Dysk przeznaczenia – Matthew Jobin

Kto uratował jedno życie… - Ewa Nowak

Pani Noc – Cassandra Clare

Piąta fala – Rick Yancey

Rozproszenie – Kimberly McCreight

Rycerz Sowy – Mercedes Lackey

Serce – Justyna Bednarek

Srebrne oczy – Scott Cawthon

Światło – Jay Asher

Władca cieni – Cassandra Clare

Wyprawa – Justyna Bednarek

Zagadka zaginionej Kamei – Marta Guzowska

Zaplątani – Sophie Koechlin

Żółwie aż do końca – John Green

 

Polecamy

Babcie od A do Z – Raquel Diaz Reguera

Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z nas zna niejedną; w swojej rodzinie czy u znajomych. Jakie są Wasze Babcie? Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic? Babcią Przyjaciółką Ptaków? A może Babcią Marzycielką? Odszukajcie swoje Babcie wśród dwudziestu dziewięciu typów Babć przedstawionych w tej książce.

Chłopak, który bał się być sam – Marieke Nijkamp

W szkole średniej w małym miasteczku w Alabamie zaczyna się nowy semestr. Jest jak co roku. W auli dyrektorka przynudza o wytężonej pracy i sumiennej nauce. Wszyscy odliczają sekundy do momentu, gdy będzie można wreszcie wyjść. Żaden uczeń nie spodziewa się jeszcze, że gdy wstaną, by rozejść się do klas, nikt nie opuści auli. Drzwi będą zablokowane.

Glory. Wyścig o wszystko – Lauren St John

Alexandra ma wszystko, o czym mogłaby marzyć nastolatka – oprócz własnego konia - jednak wciąż pakuje się w kłopoty. Will to jeden z najlepszych uczniów w szkole średniej w Tennessee, jednak musi zrezygnować z marzeń o studiach, gdy jego tata traci posadę i podupada na zdrowiu. Will i Alexandra dowiadują się o długodystansowym rajdzie GLORY, w którym można zgarnąć gigantyczną główną nagrodę! Oboje muszą wygrać ten wyścig.

Kostek na scenie – Alex T. Smith

Ta przeurocza seria o psie przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Kostek znajduje wyjście z każdej sytuacji, a bywa, że zostaje bohaterem. Dzieci, które miały już okazję poznać Kostka i Pana Piętkę twierdzą, że to genialny duet i nie mogą się doczekać ich dalszych przygód!

Lila i Ethan : Nie kuś mnie – Jessica Sorensen

Cykl: The Secret (tom 3)

Dwójka głównych bohaterów to młodzi ludzie, przed którymi świat stoi otworem. Mogą w swoim życiu wiele osiągnąć, jednak demony przeszłości wciąż stoją im na drodze i wracają razem z bolesnymi wspomnieniami. Za perfekcyjną fasadą Lila chowa obraz nie do końca idealnej rodziny, w której nie brakowało pieniędzy, tylko miłości, szacunku i wsparcia. Po omacku stara się odnaleźć w dorosłym życiu, spotkać miłość, ale wśród tych wszystkich mężczyzn może liczyć tylko na jednego. On wśród tych wielu dziewczyn liczy się tylko z Lilą i to dla niej jest w stanie wszystko rzucić, jeśli stanie jej się krzywda. Jednak, czy będą w stanie poddać swoją przyjaźń próbie?

Listy w butelce – Anna Czerwińska-Rydel

Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. „Będę pomagać inaczej”, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Ich lista, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy… dwa i pół tysiąca dzieci!

Smocza straż – Brandon Mull

Cykl: Smocza straż (tom 1)

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego „Baśnioboru”. Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych i chce przejąć władzę nad światem. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Babcie od A do Z – Raquel Diaz Reguera

Bajki w zielonych spodenkach – Anna Mikita

Blaze uwielbia wyścigi – Mary Hillworth

Bruno tęskni za domem – Agnieszka Stelmaszczyk

Chłopak, który bał się być sam – Marieke Nijkamp

Coco – Katarzyna Nędzi

Drobinka porzucona kicia – Agnieszka Stelmaszczyk

Drużyna marzeń

Dzielni piraci- Justyna Grzymala-Łuszcz

Glory. Wyścig o wszystko – Lauren St John

Hugo mały uciekinier – Agnieszka Stelmaszczyk

Irys koci detektyw – Agnieszka Stelmaszczyk

Jestem traktorem – Karolina Górska

Kostek na scenie – Alex T. Smith

Kostek na wsi – Alex T. Smith

Król na jeden dzień – Mary Hillworth

Lekcja ceramiki

Lila i Ethan : Nie kuś mnie – Jessica Sorensen

List w butelce – Anna Czerwińska-Rydel

Magiczny wieczór filmowy – Mary Hillworth

Małpie figle – Michał Brodacki

Mglisty dzień

Moja kolekcja bajek – Marta Jamrógiewicz

Najpiękniejsze opowieści : Tomek i przyjaciele

Nieprzekraczalna granica – Colleen Hoover

Od jednego do nieskończoności – Donata Turło

Opowieści Olafa

Pieski ratują święta – Ursuli Ziegler-Sullivan

Pizza dla wszystkich

Początek – Mercedes Lackey

Pracowity koń – Paul Petersen

Pułapka uczuć – Colleen Hoover

Rodzinne sprawy

Smerf Dzikus – Luc Parthoens

Smocza straż – Brandon Mull

Szkoła latania – Janusz Christa

Ta dziewczyna – Colleen Hoover

Urodzinowe życzenia

Złota księga bajek

Polecamy

Arena 13 – Joseph Delaney

Pierwszy tom trylogii autora bestsellerowej serii Kronik Wardstone. Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci. Leif pragnie tylko jednego: stać się najlepszym wojownikiem. O życiu lub śmierci każdego zawodnika decyduje okrutny Hob, rozkoszujący się widokiem mężczyzn zmagających się ze sobą na Arnie 13. To on sprawuje władzę nad losem każdego stającego do walki mężczyzny.

Bajki nie bajki: opowieści z całego świata – Elżbieta Dzikowska

Zbiór fascynujących opowiadań, w  których czytelnicy poznają tajemnicze zakątki Chin, Nepalu, Madagaskaru, Gabonu, Gwatemali, Wyspy Wielkanocnej i Norwegii. To również wyprawa do zaginionej Atlantydy, Aten i tajemniczego labiryntu na Krecie. Wartka akcja, niezwykle przygody, w mistrzowski sposób opisane obyczaje egzotycznych kultur - te teksty czyta się z zapartym tchem!

Bądź czujna – Paula Bartkowicz

Książka opowiada niezwykłą historię, której główna bohaterka to młoda, piękna dziewczyna o imieniu Ann. Nie jest jednak zwykłą nastolatką. Obdarzona została zdolnościami magicznymi i mieszka w królestwie Trytii – niezwykłej krainy, nad którą pieczę sprawuje Wielki Mistrz. Największą zgrozę wśród podopiecznych niewątpliwie budzi Stars, nauczyciel wychowania fizycznego, który znany jest ze swojej bezwzględności. Wydawać by się mogło, że w takim otoczeniu Ann jest skazana na wieczne posłuszeństwo. Nic bardziej mylnego. Ta dziewczyna mimo swojej drobnej postury, cechuje się siłą, walecznością i odwagą. Książka trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Nie da się ukryć, że lektura jest obfita w wiele szokujących momentów.

Chłopak z sąsiedztwa – Kasie West

Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak…

Chłopiec i pies – Ivona Brezinova

Napisana z prawdziwie czeskim humorem znakomita książka dla dzieci i... miłośników psów. Opowiada historie dwóch uczniów: Julka z trzeciej B i... idącego do pierwszej klasy jego psa Cezara. To trudna psia szkoła, bowiem Cezar przygotowuje się do opieki nad swoim małym panem. Julek - jak się bowiem okazuje - do szkoły nie chodzi, lecz jeździ. Na wózku inwalidzkim. Nie znajdziemy tu jednak łzawych sentymentalnych scen o niepełnosprawnym chłopcu, ale opowieść o jego barwnym codziennym życiu w grupie przyjaciół - pełnym przygód, tajemnic, a nawet współzawodnictwa jak równy z równym.

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Anioł i Mała – Tadeusz Ruciński

Arena 13 – Joseph Delaney

Baba Jaga na deskorolce – Zbigniew Dmitroca

Bajki nie bajki: opowieści z całego świata – Elżbieta Dzikowska

Bajki o księżniczkach – Aniela Cholewińska-Szkolik

Bądź czujna – Paula Bartkowicz

Benek i spółka – Patrycja Zarawska

Beza najlepsza przyjaciółka – Agnieszka Stelmaszyk

Brzechwa dzieciom – Jan Brzechwa

Chłopak na zastępstwo – Kasie West

Chłopak z innej bajki – Kasie West

Chłopak z sąsiedztwa – Kasie West

Chłopiec i pies – Ivona Brezinova

Ciocia Jadzia na wsi – Eliza Piotrowska

Gra  - Andrzej Maleszka

Moje bajeczki o Bobie Budowniczym

Pojedynek  - Andrzej Maleszka

Rytuał Joseph Delaney

Tajemnica mostu – Andrzej Maleszka

Wojownik – Joseph Delaney

Polecamy

Agencja wynajmu rodziców : wybierz sobie wymarzonych rodziców – David Baddiel

Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić! Dziesięcioletni Barry Bennett stworzył listę rzeczy, za które obwinia swoich rodziców. Autor David Baddiel, stworzył pełną przygód i humoru powieść o tym, co wynika z nierozważnego szafowania swoimi marzeniami.

Bajki uśmiechajki …na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro – Barbara Stańczuk

Książka ma na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa oraz wzbudzenie zainteresowania otaczającym światem. Czytając, przekonują się także, iż „lepsze jutro” zapewnić sobie mogą dzięki pozytywnemu myśleniu i podejmowaniu różnorodnych działań przybliżających je do rozwiązania różnych problemów. Treść bajek pomaga w nauce odróżniania dobra od zła.

Czwartki z Sigge – Lin Hallberg

Elina bardzo się stęskniła za jazdą na ukochanym koniu. Na szczęście Sigge jest już zdrowy i wrócił do szkółki jeździeckiej „PSIKUS”. Przed Eliną i jej koleżankami mnóstwo nauki i wyzwań: trzeba udekorować stajnię przed Gwiazdką i przygotować paradę na Dzień Świętej Łucji.

Hedwiga – Frida Nisson

Skrząca się łobuzerskim dowcipem opowieść o rezolutnej dziewczynce i jej pierwszym roku w szkole.

Jak zwierzęta śpią – Marie Stumpfova

Jest tak wiele zwierząt. Każde z nich jest inne. Każde wygląda, biega, pachnie i zachowuje się inaczej. A co ze snami? Być może każde zwierzę ma też inne sny.

Malina cud-dziewczyna – Katarzyna Pakosińska

Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą.

Wszystkie przygody Żabki i Ropucha – Arnold Lobel

Opowieści o rezolutnym Żabku i wrażliwcu Ropuchu to nie lada gratka dla każdego młodego pożeracza książek. Każda z nich rozgrywa się w innej scenerii, wszystkie wywołują uśmiech i uczą spoglądania na świat z różnych punktów widzenia.

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

A niech to tere-fere – Jim Smith

Agencja wynajmu rodziców : wybierz sobie wymarzonych rodziców – David Baddiel

Bajka o mysiej rodzinie – Michael Bond

Bajki o zwierzątkach – AnielaCholewińska – Szkolik

Bajki uśmiechajki …na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro – Barbara Stańczuk

Barbie i siostry na tropie piesków – Katarzyna Nędzi

Bardzo głodna gasienica – Eric Carle

Bartek Wścieklizna – Marta Fox

Bigos z Mamutka – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Czwartki z Sigge – Lin Hallberg

Dwa grzyby w barszcz , czyli Bartek i Darek na tropie – Patrycja Zarawska

Dynastia Miziołków – Joanna Olech

Filipek i piłka nożna – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Hedwiga – Frida Nisson

Jak zwierzęta śpią – Marie Stumpfova

Kaldera – John Flanagan

Malina cud-dziewczyna – Katarzyna Pakosińska

Malina miód-dziewczyna – Katarzyna Pakosińska

Malina szał-dziewczyna – Katarzyna Pakosińska

No to lecimy – Jeff Kinney

Przygoda w kapeluszu – Małgorzata Wójcik

Pudle i Frytki – Pija Lindenbaum

Wszystkie przygody Żabki i Ropucha – Arnold Lobel

Zagdaka Dębów Rogalińskich – Zofia Staniszewska

Zwierzaki świata – Martyna Wojciechowska

Polecamy

Berło – Andrzej Maleszka

Powieść z bestsellerowego cyklu Magiczne drzewo. Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło. Tworzą straszliwego robota, który ma pozbawić świat elektryczności. Jednak  trudno go odnaleźć, bo robot potrafi zmieniać się w chłopca...

Dlaczego hipopotam jest gruby? – Dorota Sumińska

Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi. Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej.           I dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

Listy do utraconej – Brigid Kemmerer

Declan Murphy zbuntowany siedemnastolatek odbywa na cmentarzu obowiązkową pracę na cele społeczne. Pewnego dnia na jednym z grobów znajduje list. Zaintrygowany czyta go i postanawia odpowiedzieć. Gdy Juliet Young odkrywa, że ktoś naruszył jej prywatność i przeczytał list do zmarłej  matki, jest zdruzgotana. Pokonując złość, odpisuje na wiadomość nieznajomego. Z czasem między Juliet i Declanem rodzi się nić porozumienia.

Wyrzutki – John Flanagan

Cykl: Drużyna (tom 1)

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo.

Mikołajek w szkole – Rene Goscinny

To wydanie opowiadań o Mikołajku zawiera różnego typu zadania dla młodych czytelników, pytania do tekstu, opisy postaci, najważniejsze zagadnienia, które zamienią czytanie szkolnej lektury w prawdziwą przygodę.

Najlepszy powód, by żyć – Augusta Docher

Dominika budzi się po kilku dniach. Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić. Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie. Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała. Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem…

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy – Marta Galewska-Kustra

„Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy” to książka z bestsellerowej serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. Tym razem spotykamy Fefe na nieplanowanych wakacjach. Przygody, które przeżywa podczas podróży, są świetną okazją do rozwijania u dzieci umiejętności opowiadania i ćwiczenia wyobraźni.

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka – Peggy Parish

Berło – Andrzej Maleszka

Czy ktoś widział zajączka? – Przemysław Wechterowicz

Czy wojna jest dla dziewczyn? – Paweł Beręsewicz

Dlaczego hipopotam jest gruby? – Dorota Sumińska

Dlaczego ziewamy? – Dorota Sumińska

Góra Skorpiona – John Flanagan

Listy do utraconej – Brigid Kemmerer

Mikołajek w szkole – Sempe Goscinny

Najeźdźcy – John Flanagan

Najlepszy powód, by żyć – Augusta Docher

Nela  na tropie przygód

Nela na kole podbiegunowym

Niewolnicy z Socorro – John Flanagan

Nieznany ląd – John Flanagan

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – Justyna Bednarek

Pościg – John Flanagan

Psy czy koty? – Agnieszka Mielech

Statek umarłych – Rick Riordan

Szczęście w miłości – Kasie West

Wróć, jeśli masz odwagę – Estelle Maskame

Wyrzutki – John Flanagan

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy – Marta Galewska-Kustra

Z przygód Krasnala Hałabały – Lucyna Krzemieniecka

Będę biegać – Anna Onichimowska

Maciek opowie Wam o tym o  tym, jak szybko płyną w szpitalu dni,  bo po badaniach Maciek dużo się bawi, poznaje inne dzieci, nowych wujków i ciocie w różowych fartuchach. A przy okazji przekonuje się, że żadna dolegliwość nie jest taka straszna, o ile ma się wokół siebie życzliwych przyjaciół.

Biały Książę – Michael Morpurgo

Bertie, 10-letni chłopiec mieszkający z rodzicami w Afryce, pewnego dnia ratuje osamotnione białe lwiątko przed pewną śmiercią i przygarnia je do domu. Od tej pory chłopiec i dzikie zwierzę stają się przyjaciółmi. Wkrótce chłopiec i jego najlepszy przyjaciel zostają rozdzieleni .  Poznaj fascynującą opowieść o sile prawdziwej przyjaźni, która potrafi pokonać największe przeciwności losu.

Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Zostań bohaterem komiksu i decyduj o swoich losach.
Jak to jest być bohaterem komiksu i jednocześnie grać, tworząc swoją własną fabułę? Teraz możesz się o tym przekonać, sięgając po książkę!

Dziecko Salem – Sara W. Wojciechowska

Eleonora Vandergard to zwykła nastolatka, która uczy się w domu pod okiem surowej babci. Dlatego też marzy o odrobinie wolności i pójściu do prawdziwej szkoły. Nie zdaje sobie sprawy, że skrupulatnie ukrywana przez jej opiekunkę przeszłość, z której dziewczyna niewiele pamięta, będzie miała ogromny wpływ na jej dalsze losy.

Kosiarze – Neal Shusterman

Cykl: Żniwa śmierci (tom 1)

Citra i Rowan zostają praktykantami w profesji kosiarza – choć żadne z nich nie wykazuje ku temu chęci. Nastolatkowie muszą opanować sztukę odbierania życia, wiedząc że przy tym ryzykują własnym.
Citra i Rowan zrozumieją, że za idealny świat trzeba zapłacić wysoką cenę.

Marek i czaszka jaguara – Marek Kamiński

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?…

Najgorsze urodziny na świecie – Marius Horn Molaug

Nietuzinkowa i zabawnie zilustrowana powieść dla dzieci. Ruben boi się, że nikt  poza mamą i najbliższym przyjacielem nie będzie z nim świętować urodzin. Układa więc plan, który pomoże mu stać się naprawdę popularnym, bo uważa, że tylko w ten sposób ściągnie gości. 

Niewidzialna Emmie – Terri Libenson

Historia o dwóch zupełnie różnych dziewczynkach - spokojnej, cichej, niemal niewidzialnej Emmie i Katie - otwartej, popularnej, pewnej siebie, o której jest głośno w całej szkole. Czy potrafisz sobie wyobrazić, że zamieniły się rolami? A wszystko przez pewien list, który wpadł w ręce osoby, która nigdy nie powinna go przeczytać.

Tajemnica mody – Martin Widmark

Światowej sławy projektant odwiedza Valleby, aby wyłonić zwycięzcę pokazu mody, który w nagrodę pojedzie do Paryża. Kiedy ukochany kot projektanta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on sam otrzymuje list, w którym porywacz żąda okupu w postaci teczki z planowaną kolekcją mody, Lasse i Maja muszą wkroczyć do akcji!

Zula w szkole czarownic – Natasza Socha

Czarodziejka Zula to seria o zabawnej i rezolutnej dziewięciolatce, która zupełnie przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Początkowo nie do końca wie, jak tę moc mądrze wykorzystać, jednak z czasem się tego uczy. To również historia o przyjaźni, tolerancji oraz o tym, że w życiu ważne jest pomaganie innym. Ta seria spodoba się nie tylko małym dziewczynkom!

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Ada Judytka i zaginiony tałes – Agnieszka Suchowierska

Bajka o Farfoclu i Plamce – Iwona Czerkas

Będę biegać – Anna Onichimowska

Biały Książę – Michael Morpurgo

Billy i Miniputki – Roald Dahl

Burzliwa droga do Canteriotu – Sadie Chesterfield

Czarny amulet – Adam Faber

Czerwone słońce – Paulina Hendel

Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Dagmara, czarownica i czerwony smok – Renata Opala

Drużyna z Zatoki Przygód

Dziecko Salem – Sara W. Wojciechowska

Dziennik Rachel. Lat 13 i ¾  - Joanna Nadin

Dziennik Rachel. Męki dorastania – Joanna Nadin

Gąsienica – Urszula Kozłowska

Grafit pasażer na gapę – Agnieszka Stelmaszyk

Indie. W drodze do szkoły – Anna Obiols

Jak drzewko stało się drzewem – Ludwig Hellmann

Jak wszystko się zaczęło – Ludwig Hellmann

Jej Wysokość Marionetka – Melina Salisbury

Kocham ten film – Adrianna Zabrzewska

Kosiarze – Neal Shusterman

Kot Papla i kaczuszka – Joanna Krzyżanek

Kot Papla i skarpetki – Joanna Krzyżanek

Król Gromoryk i niesforne jajko na miękko – Wojciech Widłak

Księga luster – Adam Faber

Lara przynosi szczęście – Agnieszka Stelmaszyk

Magiczni przyjaciele. Mały Feniks – Paula Harrison

Maks idzie do przedszkola – Christian Tielmann

Marek i czaszka jaguara – Marek Kamiński

Matka Polka – Zuzanna Orlińska

Michałek i pudełko niespodzianek – Agnieszka Stelmaszyk

Możesz być dżokejką – Gina Gold

Na uwięzi – Chris Duffy

Najgorsze urodziny na świecie – Marius Horn Molaug

Najgorszy dyrektor na świecie – Marius Horn Molaug

Niewidzialna Emmie – Terri Libenson

Niezwykły pokaz magii – Mary Tillworth

O kałuży, jakiej świat nie widział – Neville Astley

O wróżce zębuszce – Neville Astley

O złotych butach Peppy – Neville Astley

Pieskie życie – Rachel Renee Russell

Plan bobra – Tomasz Samojlik

Przyjaciółki z akwarium – Neville Astley

Pusta noc – Paulina Hendel

Rodzinne wyścigi – Neville Astley

Roszpunka. Zaginiona laguna – Leila Howland

Rycerze

Samochód i motocykl

Stany Zjednoczone. W drodze do szkoły – Anna Obiols

Szybkie pojazdy – Urszula Kozłowska

Ślimaczek – Urszula Kozłowska

Tajemne moce Bloom

Tajemnica mody – Martin Widmark

W drodze do marzeń – Danielle Stern

W gospodarstwie dawniej i dziś – Christa Holtei

Wielka kolekcja bajek dla maluchów

Wielki pościg – Michał Brodacki

Wygrany mecz

Zagadka królowej parku – Zofia Staniszewska

Ząb zupa zębowa – Krzysztof Kiełbasiński

Zemsta królowej piratów – Agnieszka Stelmaszyk

Zula w szkole czarownic – Natasza Socha

Zuzia w Krainie Wróżek – Anna Potyra

Polecamy

52-pietrowy domek na drzewie – Andy Griffiths


Andy i Terry mieszkają w pięćdziesięciodwupiętrowym domku na drzewie. A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: maszynę do robienia fal, grę w węże i drabiny z prawdziwymi wężami i drabinami, marchewkostrzelną wyrzutnię rakietową, Przebraniomat 5000, pizzerię Zosia Samosia, a nawet Ślimaczą Akademię Wojowników Ninja!
No, na co czekacie? Właźcie!

Czarownice są wśród nas

Czarownice są wśród nas to zbiór trzynastu opowiadań dla dzieci, które lubią tajemnicze zjawiska i nietuzinkowych bohaterów.

Łabędzie nutki – E.B. White

W rodzinie łabędzi trębaczy na świat przychodzą upragnione trojaczki. Louis, jedno z łabędziątek, jest jednak inne niż rodzeństwo: nie potrafi wydawać żadnych dźwięków. Czy kontynuowanie rodzinnej tradycji śpiewania będzie w ogóle możliwe w tej sytuacji? Ponadczasowa, wielokrotnie ekranizowana opowieść o przyjaźni, akceptacji odmienności i zaufaniu, która podbiła serca dzieci na całym świecie. Dziś wielbiciele tej historii czytają ją swoim dzieciom i wnukom.

Dziewczyna z piosenki – Chrissy Cymbala Toledo

Dziewczyna z piosenki to nie tylko autobiograficzna historia o losach zagubionej dziewczyny i doświadczeniu upadku. To przede wszystkim opowieść o nadziei, która może wyrwać nas z największego zła i poprowadzić ku pełni szczęścia.

Para idealna – Jennifer Echols

Harper jest odpowiedzialna za coroczny pamiątkowy album szkolny. Umieszcza w nim piękne zdjęcia i zatrzymuje cudowne wspomnienia. Jednak jej własne życie nie jest kolorowym obrazkiem. Rodzice się rozwodzą i wszystko zdaje się za chwilę zawalić…

Uwięzione – Natasha Preston

Pewnego wieczoru Summer idzie sama na imprezę. Nigdy na nią nie dociera. Lewis, jej chłopak, później nie może sobie wybaczyć, że nie było go przy niej. Przeczytaj tę książkę, a nigdy już nie będziesz chciała dostawać kwiatów.

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

19 razy Katherine – John Green

52-pietrowy domek na drzewie – Andy Griffiths

65-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths

Bajka o słońcu – Eliza Piotrowska

Bezcenny – Lauren St John

Buntownicza młodość – C.D. Payne

Co cieszy Alberta? – Gunilla Bergstrom

Czarownice są wśród nas

Drops dzielny terierek – Agnieszka Stelmaszyk

Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza – Bjornstjerne Bjornson

Dziewczyna z piosenki – Chrissy Cymbala Toledo

Elf i skarb wuja Leona – Marcin Pałasz

Elmer i hipopotamy – David McKee

Elmer i Wilbur – David McKee

Liberty. Jak zostałam szpiegiem – Andrea Portes

Łabędzie nutki – E.B. White

Mroczna Armia – Joseph Delaney

Mroczna Zemsta – Joseph Delaney

Nowy Mrok – Joseph Delaney

Pamiętnik Czarnego Noska – Janina Porazińska

Para idealna – Jennifer Echols

Pasztety, do boju! – Clementine Beauvais

Pierwszaki z kosmosu – Rafał Witek

Rana – Aleksandra Berkowska

Skrzynia władcy piorunów – Marcin Kozioł

Telefony do przyjaciela – Anna Łacina

Ten jeden rok – Gayle Forman

Uwięzione – Natasha Preston

Wyścig z wiatrem – Lauren St John

Zaklinacz ognia – Cinda Williams Chima

Zaklinaczka. Próba ognia – Lene Kaaberbol

Żywy ogień – Lauren St John

Polecamy

Dzieci z Lewkowca – Donata Dominik-Stawicka

„Dzieci z Lewkowca” są uroczą opowieścią o przygodach grupy przyjaciół: Zosi, Bartka, Faustynki, Kacpra, Wiktora i Tobiasza. To historia utwierdzająca w przekonaniu, że przyjaźń i oddanie są niezwykłe i niezastąpione. Uczy i wzrusza. A przy tym doskonale wpisuje się w gust młodego czytelnika i… jego rodzica, który z sentymentem wspomina „Dzieci z Bullerbyn”.

Kluby piłkarskie wszech czasów – Mateusz Okęcki

Adresowany do najmłodszych kibiców album przybliża dzieje i dokonania 60 europejskich klubów piłkarskich. Są one wizytówkami swoich lig i mają sukcesy na arenie międzynarodowych.

Magiczna kwiaciarnia. Tajemnica za tajemnicą  – Gina Mayer

Cykl: Magiczna kwiaciarnia (tom 1)

Odkąd pojawiła się ciocia Abigail, Violet każdą wolną chwilę spędza w jej kwiaciarni. Z zamiłowaniem uczy się pielęgnować złotożółte narcyzy i jasnoniebieskie hiacynty, a gdy nikt nie patrzy... zapoznaje się z Magiczną księgą kwiatów. Dajcie się zaprosić do magicznej kwiaciarni! Może okaże się, że i Wasz bukiet nie jest całkiem zwyczajny!

Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie – Grzegorz Strzeboński

Najlepsza książka do długich rozmów o rodzinie! Dzieci uwielbiają odkrywać tajemnice rodziny - kto jest czyim bratem, siostrą, wujkiem, dziadkiem; co znaczą dziwne określenia w rodzaju „teściowa”, „zięć”, „szwagier”. Zadają na ten temat wiele pytań, kochają rodzinne albumy z fotografiami.

Nela i tajemnice oceanów

W tej książce zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt!

Opowiadania (nie) dla wszystkich – Paweł Beręsewicz

Nie dla wszystkich, bo dla tych strachliwych to raczej nie. Ani dla tych zawsze poważnych, dla których śmiech to strata czasu. I raczej nie dla takich, którzy poznali już wszystkie tajemnice świata, a od niesamowitych historii zbiera im się na ziewanie. Pozostali znajdą w tym zbiorze smaczny koktajl przeróżnych opowieści.

Tajemnica magicznej dyni – Renata Opala

Królewna Marcelinka zapada na tajemniczą chorobę. Królewicz Marcel postanawia pomóc swojej siostrze i wybiera się w niebezpieczną podróż, podczas której musi się dowiedzieć, czym jest lekarstwo zwane „dynią”. Aby poznać odpowiedź, przemierzy przerażającą krainę... Strachoty! A to nie jedyna przeszkoda, która pojawi się na jego drodze.

Wina – Simon Mayo

Ant i jej brat Mattie siedzą w Kolcu, nowym więzieniu dla rodzin. Społeczeństwo domaga się, żeby odbyli karę za przestępstwa dziedziczne, które uszły na sucho ich rodzicom. Napięcie rośnie. Kiedy sprawy wymykają się spod kontroli i w więzieniu wybucha bunt, Ant podejmuje próbę ucieczki. Najwyższy czas, żeby dowiodła całemu światu, że to NIE ICH WINA.

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Akcja w jaskini – Michał Brodacki

Autofocus – Lauren Gibaldi

Blisko ciebie – Kasie West

Błękit – Lisa Glass

Bohater szkolnej szafki – Rachel Renee Russell

Chcę być policjantem

Chcę być strażakiem

Co biedronka wie o ogonkach – Wiesław Drabik

Co kotek miał? – Wiesław Drabik

Czarne ostrze – Terry Brooks

Diabolika – S.J. Kincaid

Discord i dramarama w Ponyville – G. M. Berrow

Dzień z surykatkami – Cornelia Neudert

Echo z podwórka – Katarzyna Prudło

Elora wielka wyprawa – Krzysztof Niedźwiedzki

Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów – Zofia Stanecka

Gru, Dru i Minionki. Ilustrowana opowieść

Gustaw Gloom  i czarny porywacz – Adam-Troy Castro

Gustaw Gloom i szafa koszmarów – Adam-Troy Castro

Instytut szyfrów – Bobbie Peers

Jak kurka kwoką została – Wiesław Drabik

Jaś Wiadomy zmienia świat – Marcin Pałasz

Kapsuła czasu – Neville Astley

Klątwa egipskiego kota – Dan Metcalf

Kłopoty w dżungli

Lokomotywa dziadka – Neville Astley

Magiczny kontroler – David Baddiel

Milton żyje – Michał Poznański

Never, never – Colleen Hoover

Nie zapomnij mnie – Anna Bellon

Nie ze mną takie tere-fere – Jim Smith

Odjazdowe pojazdy – Rafał Czarnecki

Operacja Cyrk – Jorn Lier Horst

Pan Toti i robocik – Sorn Gara

Pan Toti i sprawa z makaronem – Sorn Gara

Pan Toti i ziarenko – Sorn Gara

Pieski i statek widmo

Piosenki o dziewczynie – Chris Russell

Początek przyjaźni – Marilyn Easton

Podróże małe i duże – Wiesław Drabik

Poszukiwacze zaginionej wioski – Stacie Deutsch

Przygody w Zderzakowie

Ptaki i ptaszyska – Wiesław Drabik

Replika – Lauren Oliver

Sierpniowa łamigłówka – Joanna Hacz

Słońce też jest gwiazdą – Nicola Yoon

Spider-Man Homecoming. Historia Superbohatera – May Tallulah

Spotkanie z dżinami

Twardy orzech do zgryzienia – Renata Piątkowska

Uratuj mnie – Anna Bellon

W lesie na spacerze – Wiesław Drabik

W trawie jest ciekawie – Wiesław Drabik

Wakacje u dziadków – Magdalena Zarębska

Wakacje w wielkim mieście – Marcin Pałasz

Wesoła zagródka – Wiesław Drabik

Wesoły Ryjek i lato – Wojciech Widłak

Wielki wybuch czyli K. kontra K. – Barbara Kosmowska

Wilkołak w moim namiocie – Pamela Butchart

Wycieczka do ZOO – Wiesław Drabik

Złota księga bajek. Elsa, Anna i cuda Północy

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Asteriks i Latraviata – Albert Uderzo

Atak tajemniczych kucharek – Pamela Butchart

Dzieci z Lewkowca – Donata Dominik-Stawicka

Galijskie początki – Rene Goscinny

Jaśmin, nieśmiały kotek – Holly Webb

Kaczka kwa kwa – Wiesław Drabik

Kiedy niebo spada na głowę – Albert Uderzo

Kluby piłkarskie wszech czasów – Mateusz Okęcki

Kłopotliwy łoś – Aniela Cholewińska-Szkolik

Koteczek – Urszula Kozłowska

Krecik w lesie – Wiesław Drabik

Księżniczka Celestia i lato królewskich fal – G. M. Berrow

Łowcy dźwięków – Aniela Cholewińska-Szkolik

Magiczna kwiaciarnia. Czarodziejski sposób na szczęście – Gina Mayer

Magiczna kwiaciarnia. Tajemnica za tajemnicą – Gina Mayer

Mali bohaterowie – Barbara Gawryluk

Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie – Grzegorz Strzeboński

Naprawdę spoko ! – Michael Morpurgo

Nela i tajemnice oceanów

Nieśmiała owieczka – Wiesław Drabik

Niezapowiedziani goście – Grażyna Nowak

Opowiadania (nie) dla wszystkich – Paweł Beręsewicz

Osamotniony ryś – Aniela Cholewińska-Szkolik

Pan Mamutko i zwierzęta – Paweł Beręsewicz

Piesek hau hau – Wiesław Drabik

Pingwinek – Urszula Kozłowska

Północna gwiazda – Marie Lu

Sóweczka z fotografii – Aniela Cholewińska-Szkolik

Supeł, niesforny pupil – Holly Webb

Szkoła latania – Janusz Christa

Tajemnica magicznej dyni – Renata Opala

Tofik i przygoda w parku – Barbara Wicher

Tofik u weterynarza – Barbara Wicher

Utrapienie Królika – Julian Gough

Wesoły hipcio – Amelia Cobb

Wina – Simon Mayo

Wszystkie lajki Marczuka – Paweł Beręsewicz

Zosia z ulicy kociej w ciekawych czasach – Agnieszka Tyszka

Polecamy

Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton

Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 1)

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

Zdrajca tronu – Alwyn Hamilton

Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2)

Druga część Buntowniczki z pustyni, bestsellerowej powieści według „New York Timesa”, autorstwa laureatki nagrody Goodreads dla najlepszego debiutującego pisarza w 2016 roku.
Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana.

Dziadek i niedźwiadek – Łukasz Wierzbicki

Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Armii Polskiej. Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu.

Fanfik – Natalia Osińska

Szesnastoletnia Tosia dochodzi do wniosku, że nie chce już być grzeczną dziewczynką. W zasadzie... czy ona w ogóle chce być dziewczynką? A może nigdy nią nie była?

Wielka księga robali – Yuval Zommer

Robale są wszędzie! A dzięki tej książce każde dziecko może stać się ich odkrywcą. Całość podzielona jest na sekcje w których poznajmy życie chrząszczy, motyli, pszczół, ślimaków, świerszczy, czerwi i pająków. Wszystko okraszone jest dokładnymi ilustracjami i zabawnymi tekstami, z których jednak można się dowiedzieć wiele zaskakujących rzeczy na temat robaków.

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Afryka Kazika – Łukasz Wierzbicki

Agnes kocha jednorożce!

Asiunia – Joanna Papuzińska

Biała róża – Amy Ewing

Buntowniczka z pustyni – Alwyn Hamilton

Czarny klucz – Amy Ewing

Dziadek i niedźwiadek – Łukasz Wierzbicki

Dziewczynka z parku – Barbara Kosmowska

Fanfik – Natalia Osińska

Jak cię wykraść, Phoenix? – Joss Stirling

Kim jesteś, Sky? – Joss Stirling

Kot Prot - Geisel, Theodor Seuss

Lato Mikołajka – Rene Goscinny

Minionki. Historia prawdziwa – Sadie Chesterfield

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) – Justyna Bednarek

O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie

Obronić królową – Barbara Kosmowska

Pan Cylinderek – Margarett Borroughdame

Wielka księga robali – Yuval Zommer

Zdrajca tronu – Alwyn Hamilton

Znajdę cię, Crystal – Joss Stirling

Nowości

Prawodziejka – Susan Dennard

Cykl: Czaroziemie (tom 1)

Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo. Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.

Wiatrodziej – Susan Dennard

Cykl: Czaroziemie (tom 2)

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął jego okręt. Za wszystkim stoi jego siostra, Vivia, która za wszelką cenę chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Czy wiatrodziej wyjdzie z tego starcia cało?

Dziewczyna z lustra – Romek Pawlak

Fusia po przeprowadzce nie może znaleźć sobie miejsca. Wydaje się, że wszystko jest przeciwko niej. Ale czy naprawdę? Wkrótce spotyka na swej drodze przyjaciółkę, która dodaje jej odwagi i... stawia świat na głowie!

Petronela z Jabłonowego Sadu – Sabine Stadling

Petronela jest czarownicą. I to wcale nie byle jaką, tylko czarownicą jabłoniową, mieszkającą stosownie do swojego statusu w jabłku, na szczycie starej jabłoni. Żyje jej się spokojnie i beztrosko, do chwili gdy do pobliskiego domu wprowadza się rodzina Kuchniopożarskich z dwójką wścibskich dzieci, bliźniętami Lilką i Leonem…

Ponad wszystko – Nicola Yoon

Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego.

Promyczek – Kim Holden

Cykl: Promyczek (tom 1)

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Nigdy nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Kłopoty z ulicy Rumiankowej – Agnieszka Gadzińska

Tadzik i Stefan to przyjaciele na śmierć i życie. Na co dzień budują bazy, grają w piłkę, opowiadają sobie historie o duchach i dzielą się kanapkami. Kłopoty pojawiają się jednak, kiedy trzeba się bawić z dziewczynami. A od tego gorsza może być tylko nuda!

Zajrzyjcie na ulicę Rumiankową!

Literki i cyferki w zoo – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Książeczka zawiera wesołe wierszyki, dzięki którym młodsze dzieci poznają literki i cyferki oraz podstawowe działania i znaki matematyczne, jak plus, minus, znak równości. Dowiedzą się też, do czego służą w zdaniu kropka, wykrzyknik i znak zapytania. Natomiast starsze pociechy będą mogły doskonalić czytanie metodą sylabową. Dzięki niej dzieci łatwiej i szybciej uczą się płynnie czytać.

Łowczyni z Ciernistego lasu – Melanie Dickerson

Niebezpieczeństwo i miłość spotykają się w Ciernistym Lesie…
Odette Menkels za dnia uczy czytania sieroty z pobliskiego miasteczka, a nocami kłusuje w lesie margrabiego Rainharta, by upolowaną zwierzyną wykarmić najuboższych. Kiedy Jorgen i Odette poznają się na zabawie świętojańskiej, nie mają pojęcia, że są swoimi największymi wrogami. To jednak dopiero początek przeszkód, z czasem ich losy coraz bardziej się komplikują…

W stadninie koni – Grażyna Nowak

Zbiór pięknie zilustrowanych współczesnych opowieści. Jasio, Filip i Zuzia zapraszają was do spędzenia niezwykłych wakacji na wsi. Zaczarowane dmuchawce sprawią, że ten czas będzie bajecznie przygodowy. Dzieci odwiedzą stadninę koni, Azor znajdzie wielki skarb, a Jasio uratuje małą myszkę.

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Ahoj przygodo!

Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii – Justyna Bednarek

Kłopoty z ulicy Rumiankowej – Agnieszka Gadzińska

Literki i cyferki w zoo – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Łowczyni z Ciernistego lasu – Melanie Dickerson

Mikołajek. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Na zawsze razem Ella i Micha – Jessica Sorensen

Naznaczona – Joss Stirling

Nowe przygody Kubusia Puchatka czyli cały rok z Kubusiem Puchatkiem w Stumilowym Lesie

Piękna i Bestia

Pralinka – Fanny Joly

Szkoła jak z bajki

Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki – Grzegorz Kasdepke

Troja – Zofia Stanecka

W stadninie koni – Grażyna Nowak

Wenus w pietruszce – Ida Pierelotkin

Wymyśliłam cię – Francesca Zappia

Wyskok – Elisa Carbone

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

13 powodów – Jay Asher

Braciszek – Helena Bross

Crusher w opałach

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? – Dorota Sumińska

Dom kamienia – Amy Ewing

Dziewczyna z lustra – Romek Pawlak

Dzikie zwierzęta w mieście – Annette Neubauer

Flirt roku – Jennifer Echols

Gus – Kim Holden

Imię dla pingwina – Paul Petersen

Kapelusz Pani Wrony – Danuta Parlak

Kłopoty w dżungli

Księżniczka Peppa – Neville Astley

Latający weterynarz – Neville Astley

Moja książka – Elżbieta Wójcik

Na zakupy – Karolina Górska

Najsilniejszy w klasie – Helena Bross

Nie ma jak dom! – Catherine Hapka

Niespodziewani goście – Aniela Cholewińska-Szkolik

O Zuzi, która nie wierzyła w dobre wróżki – Anna Potyra

Pax – Sara Pennypacker

Petronela z Jabłoniowego Sadu – Sabine Stading

Podpucha – Patrycja Zarawska

Ponad wszystko – Nicola Yoon

Pracowity koń – Paul Petersen

Pralki, suszarki, lodówki – Christian Tielmann

Prawdodziejka – Susan Dennard

Promyczek – Kim Holden

Przepraszam, czy tu straszy? – Marcin Przewoźniak

Przyjaciele o pięknych piórkach – Patrycja Zarawska

Różne sposoby na wredne choroby – Anna Mikita

Śmiało, Angel! – Joss Stirling

Troll z ulicy Lipowej – Katarzyna Szestak

Wakacje z Lassem i Mają – Martin Widmark

Weterynarz z Lipowej Kliniki – Aniela Cholewińska-Szkolik

Wiatrodziej – Susan Dennard

Wizyta u ciotek – Valentina Mazzola

Wyklęta – Joss Stirling

Zeg bohaterem

Zostaję z opiekunką – Valentina Mazzola

Polecamy

Chłopak który chciał zacząć od nowa – Kirsty Moseley

Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć.
Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć. Ellie nie ma pojęcia, czym naprawdę zajmuje się jej chłopak.Prawdy nie można jednak ukrywać w nieskończoność, szczególnie przed kimś, kogo się kocha…

Dziewczyna z białym psem – Anne Booth

Spełniło się marzenie Jessie – dostała wymarzonego psa! Pojawienie się białego szczeniaka przynosi mnóstwo radości, ale niespodziewanie ujawnia też skrywaną przez lata tajemnicę. Historia zatacza koło, kiedy Jessie odkrywa, że w jej rodzinie była już kiedyś dziewczynka z białym psem…

Nela i skarby Karaibów

W tej książce Nela zabierze dzieci na niesamowitą wyprawę, gdzie przeżyją wiele fantastycznych przygód! Odkryją Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznają miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukają skarbów na dnie morza.

Wizyta u dentysty – Magdalena Gruca

Fenek jest dzisiaj w złym humorze. Bardzo boli go ząbek. Wspólnie z tatą wybiera się do pani dentystki. W jej gabinecie czeka Was pewna niespodzianka... Przekonajcie się sami!

O pchłach, które miód ukradły – Bożena Czarnota

Zbiór rymowanych opowieści dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, traktujących o zwierzętach: ptaszkach, pieskach, kotkach i misiach. Rytmiczne, łatwe do czytania wiersze wprowadzają dzieci w świat zwierząt, ucząc i moralizując w bardzo przystępny sposób.

Mam prawo! – Grzegorz Kasdepke

U Grzegorza Kasdepke o prawach dziecka dyskutują... dzieciaki! Tematy podsuwa szkolna rzeczywistość, a rozwiązań szukają sami uczniowie podczas prób do szkolnego przedstawienia. Gadają o wszystkim - szybko, prosto, z żartem i ciętą ripostą. Samodzielnie odkrywają, że Konwencja Praw Dziecka jest naprawdę o nich i dla nich.

 

Czerwcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

20 000 mil podmorskiej żeglugi – Juliusz Verne

Basia i przyjaciele. Titi – Zofia Stanecka

Basia i zwierzaki – Zofia Stanecka

Baśnie polskie

Chłopak który chciał zacząć od nowa – Kirsty Moseley

Dziewczyna z białym psem – Anne Booth

Dziwny staruszek – Aniela Cholewińska-Szkolik

Ferajna i ja – Magda Nowak

Mam prawo! – Grzegorz Kasdepke

Miecz lata – Rick Riordan

Młot Thora – Rick Riordan

Moje bajeczki o psikusach i psotach

Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka – Agnieszka Antosiewicz

Nela i skarby Karaibów

O pchłach, które miód ukradły – Bożena Czarnota

Po co się złościć? – Elżbieta Zubrzycka

Ryzyk-fizyk – Jeff Kinney

Silver. Druga księga snów – Kerstin Gier

Silver. Trzecia księga snów – Kerstin Gier

Tajemnica szóstego stopnia – Iwona Czarkowska

Upiorna walizka – Iwona Czarkowska

Wizyta u dentysty – Magdalena Gruca

Wyspa strachu – Annie Kelsey

Zaginął Tygrys! – Katarzyna Szestak

Polecamy

Aż po grób – Sara Shepard

Bohaterką cyklu „The Lying Game” jest Emma, która podszywa się pod swoją zmarłą siostrę bliźniaczkę Sutton, z którą została rozdzielona w dzieciństwie. Mieszka w jej domu z jej adopcyjną rodziną i żyje jej życiem. Stara się jednak dowiedzieć, kto ją szantażuje oraz czy ma to jakiś związek ze śmiercią Sutton. Chce także odnaleźć mordercę siostry, a krąg podejrzanych stale się powiększa. W mieście pojawia się również biologiczna matka dziewczyn, skrywająca wiele tajemnic z przeszłości. Prawdziwą tożsamość Emmy zna tylko Ethan, który ją wspiera w dążeniu do odkrycia prawdy.

Królowa dramatu – Rachel Renee Russell

Seria: Dzienniki Nikki

Chcesz wiedzieć, jak to jest, gdy najgorszy koszmar Nikki staje się rzeczywistością? Witaj w świecie, w którym MacKenzie Hollister przejmuje kontrolę! Komuś (nie bardzo pożądanemu), kto wie o Nikki (prawie) wszystko, wpadł w ręce jej Tajny i Poufny Dziennik. Ten sam, do którego ZAGLĄDANIE JEST ABSOLUTNIE WZBRONIONE!! :().

Polecają: granice.pl, przystan-literacka.pl

Elena – Craig Gerber

Od wielu lat zła czarownica rządzi odległym królestwem Avaloru, a jego prawdziwa władczyni, księżniczka Elena, jest uwięziona w amulecie księżniczki Zosi! Czy z pomocą rodziny i przyjaciół dziewczyna zdoła się uwolnić  i odzyska tron. Wyrusz w podróż i daj się porwać wyjątkowej przygodzie!

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Aż po grób – Sara Shepard

Banda do bani – Alice Pantermuller

Caraval – Stephanie Garber

Dziękujemy ci, Amelio Bedelio! – Peggy

Parish Elena – Craig Gerber

Fatalna lista – Siobhan Vivian

Inwazja królików – Alice Pantermuller

Królowa dramatu – Rachel Renee Russell

Misja specjalna – Alice Pantermuller

Szpanerskie hobby – Alice Pantermuller To ja! Duży i odważny!

Polecamy

Ognisty pocałunek – Jennifer L. Armentrout

Cykl: Dark Elements (tom 1)

Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha.

Postrach siedmiu mórz – Agnieszka Stelmaszyk

Cykl: Odyseusze (tom 2)

W drugim tomie Matylda i Daniel odnaleźli swoich rodziców, których uważali za bezpowrotnie utraconych. Cała rodzina w komplecie wypływa w dalszy rejs. Niestety awaria łodzi zmusza ich do dłuższego postoju. Matylda i Daniel stają u wrót królestwa umarłych. Czy są bezpieczni? Czy uda im się rozwiązać zagadkę Majów?

Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku? – Rafał Klimczak

Seria: Poznaję świat i Kropka

Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii Nudzimisie, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości. To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

 

W kraju Polan – Zofia Stanecka

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan!

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Arktyczny dotyk – Jennifer L. Armentrout

Ognisty pocałunek – Jennifer L. Armentrout

Ostatnie tchnienie – Jennifer L. Armentrout

Postrach siedmiu mórz – Agnieszka Stelmaszyk

Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku? – Rafał Klimczak

W kraju Polan – Zofia Stanecka

Wesołe opowieści o zwierzętach – Miklos Malvina

Polecamy

Kicia Kocia w bibliotece – Anita Głowińska
Seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się poruszać w codziennym życiu.

Polecają: fundacja metropolia dzieci, z książką na start

Kurka Śnieżka i siedem sówek – Francesca Ross
Bohaterką jest urodziwa kurka o piórkach białych niczym płatki śniegu.  Nowa, zabawna wersja kochanej przez wszystkich klasycznej baśni.

Wilczek Leon odwaga i uważność – Agnieszka Pawłowska
Wilczek Leon – odwaga i uważność pomaga dzieciom w oswojeniu lęków, podpowiada strategie radzenia sobie ze strachem i pokazuje, że strach jest naturalną emocją, której nie musimy się wstydzić.

Polecają: egodziecka.pl, Qlturka.pl

Wielkie problemy ze snem małej słonicy Eli – Carl-Johan Ehrlin Forssen
W tej książce czytelnik w przygotowaniu do snu towarzyszy małej Słonicy Eli. Sympatyczna i bardzo zaspana Ela zaprasza w podróż do zaczarowanego lasu.

Lawendowa opowieść – Elżbieta Safarzyńska
Lawendowa opowieść to w sumie trzy różne opowieści, a tytułowa opowieść mówi o 8-letniej dziewczynce kochającej swoich dziadków, uwielbiającej odwiedzać ich w domku na wsi.

Widmo grzechu – Anna Szafrańska

Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego poznaje chłopaka, który wydaje się być jej przeciwieństwem. Są jak dzień i noc, a mimo to... zakochują się w sobie.

Akuszer bogów – Aneta Jadowska

Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło. Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

P.S. i like you – Kasie West

Pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach.

Outliersi – Kimberly McCreight

Wszystko zaczyna się od SMS-a: Wylie, błagam, pomóż mi. Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę. I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego?

Julia i miłosne tarapaty – Franca Duwel
Życie (prawie) czternastoletniej Julii wywraca się do góry nogami. W jej domu pojawia się nowy lokator. Nie dość że jest mega przystojny i wygląda jak prawdziwy model, to jeszcze dziwnie się zachowuje, wysyłając Julii niedwuznaczne sygnały. No cóż, Julia jak zwykle opracowuje genialny plan! I jak zwykle wpada w masakryczne tarapaty!

Nowości

Marcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Akuszer bogów – Aneta Jadowska
Amelia Bedelia – Peggy Parish
Bajki na dobranoc – Małgorzata Białek
Baśnie z krainy Nudzimisiów – Rafał Klimczak
Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania – Agnieszka Gadzińska
Co warto wiedzieć o krajach czyli Francja elegancja – Grzegorz Strzboński Cukierenka panny Euforbii – Luigi Ballerini
Czy musimy udawać – Courtney C. Stevens
Dreamtopia – Victoria Saxon
Droga do Misty – Joss Stirling
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów – Aneta Jadowska
Hopek wraca do gry – Andrea Posner-Sanchez
Jaga pod napięciem – Ewa Przybylska
Jeżynka idzie do szkoły – Piotr Rowicki
Julia i miłosne tarapaty – Franca Duwel
Kastor szyje – Lars Klinting
Kicia Kocia w bibliotece – Anita Głowińska
Kicia Kocia. Zima – Anita Głowińska
Kiedy pozostaje żal – Lisa De Jong
Kiedy wszystko się zmienia – Lisa De Jong
Kim jest Bob Dylan? – Jim O’Connor
Koszmarny Karolek. Koszmarna klasa – Francesca Simon
Królik i Misia – Julian Gough
Kryształ Buldy – Apple Jordan
Kurka Śnieżka i siedem sówek – Francesca Ross
Lawendowa opowieść – Elżbieta Safarzyńska
Leona i pechowa misja - Shana Muldoon Zappa
Mania Pisania słynna reporterka – Megan McDonald
Marcelka i czterolistna koniczynka – Marcin Pałasz
Miś – Wioletta Piasecka
My, gwiazdy i reszta świata – Wendy Mass
Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender – Leslye Walton
Outliersi – Kimberly McCreight
P.S. i like you – Kasie West
Podróż do świateł Północy – Suzanne Francis
Podróż Katii – Fabrizio Silei
Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik – Megan MCDonald
Sage i podróż do Świata Życzeń – Shana Muldoon
Zappa Scarlet odkrywa prawdziwą siłę – Shana Muldoon
Zappa Tajemnica trzynastego piętra – Joanna Kmieć
Tańczące czarownice – Wioletta Piasecka
Umarły las – Tomasz Samojlik
Widmo grzechu – Anna Szafrańska
Wielkie problemy ze snem małej słonicy Eli – Carl-Johan Ehrlin Forssen
Wilczek Leon odwaga i uważność – Agnieszka Pawłowska
Wynalazek Oakena – Jessica Julius
Zemsta Robinii – Elena Kedros
Zuzia na tropie dobrych wróżek – Anna Potyra
Zwierzaki podróżniczki Gosi – Małgorzata Zdziechowska

Polecamy

Bajka o drzewie – Eliza Piotrowska

Przepiękna opowieść o otaczającym świecie i jego przemianach, poezja natury, ujmująca ciepłem i prostotą, z pewnością zachwyci, rozbawi i wiele nauczy najmłodszych czytelników.

Idol – Marta Fox

Sonia trafia na koncert młodego aktora, Artura, który właśnie wydał płytę, a teledysk z jego udziałem staje się hitem Internetu. W podążaniu za Idolem Sonia traci kontakt z rodziną i kolegami, niewinne kłamstwo pociąga za sobą kolejne.

Niezłe ziółko – Barbara Kosmowska

To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem ? wiary w siebie i szacunku dla innych 4. Osobliwy dom pani Peregrine – Ransom Riggs Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Trzymający w napięciu thriller nie tylko dla młodzieży.

Żegnaj, pieluszko ! Tupcio Chrupcio – Eliza Piotrowska
Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i sam korzysta z toalety. Ale jego siostrzyczka jest jeszcze malutka, skupia na sobie uwagę rodziców i....załatwia się w pieluszkę. Tupcio Chrupcio strasznie tego nie lubi. Jak poradzi sobie w tej sytuacji?

 

Nowości 2017

Lutowe  zapowiedzi nowości wydawniczych

Bajka o drzewie – Eliza Piotrowska

Idol – Marta Fox

Kostuny – Matthew Jobin

Mikołajek – Rene Goscinny

Niezłe ziółko – Barbara Kosmowska

Nowe bajki na każdy dzień tygodnia. T. 1 – Dorota Skwark

Nowe bajki na każdy dzień tygodnia. T. 2 – Dorota Skwark

Nowe bajki na każdy dzień tygodnia. T. 3 – Dorota Skwark

Nowe bajki na każdy dzień tygodnia. T. 4 – Dorota Skwark

Osobliwy dom pani Peregrine – Ransom Riggs

Podwórkowe przygody Mikołajka – Valerie Latour-Burney

Wielka księga przygód. Kraina Lodu Zwierzogród

Żegnaj, pieluszko ! Tupcio Chrupcio – Eliza Piotrowska

Polecamy

Chichotnik czyli księga śmiechu i uśmiechu
Chichotnik to cudowna, kolorowa podróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, wygłupów, radości i żartu!

Hebanowe serce – Renata Piątkowska
Przejmująca opowieść o losach małego afrykańskiego uchodźcy – Omenki, dla którego rodzice sprzedali wszystko, co mieli, zaryzykowali życie, dla którego chcieli lepszego życia.

Felek i Tola i porywacze – Sylwia Vanden Heede
Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście – kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie
mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A z braku innego łupu porywają Jo! Liczą na okup. Tymczasem Felek, Tola i ich przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Jo. Tylko czy on na pewno chce zostać uratowany?

Zguba Michałka – Julia Hartwig
Ponadczasowa przypowieść dla dzieci wybitnej poetki Julii Hartwig. Pięknie zilustrowana przez Gabrielę Cichowską. Czytając książkę, dziecko przeżywa losy bohaterów, a przy okazji uczy się oceniać postępowanie przedstawionych postaci, odróżniać to, co jest dobre od tego, co złe.

Walka o wolność – Simon Scarrow
Cykl: Gladiator (tom 1)
Sielskie dzieciństwo jedenastoletniego Markusa Korneliusza Primusa kończy się nagle i gwałtownie. Chłopiec staje się niewolnikiem i trafia do szkoły gladiatorów, gdzie czeka go surowe życie pod znakiem ciężkich treningów. Nie zamierza jednak pozostać w szkole gladiatorów na zawsze.
Polecają: Victor Gimnazjalista

Bajka o Wojnie – Joanna Rudniańska

„Bajka o Wojnie” przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy.

Polecają:Qlturka.pl

Szeptem – Becca Fitzpatrick

Cykl: Szeptem (tom 1)

Czasem zdarza się miłość nie z tego świata. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi. O Twoje życie.

Crescendo - Becca Fitzpatrick

Cykl: Szeptem (tom 2)

Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory. Dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…

Cisza - Becca Fitzpatrick

Cykl: Szeptem (tom 3)

Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie.

 

Finale - Becca Fitzpatrick

Cykl: Szeptem (tom 4)

Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.

Mroczny przypływ - Jennifer Donnelly

Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 3)

Porywająca opowieść przepełniona magią i mitologią, pełna przygód i niebezpieczeństw, miłości i przyjaźni. Serafina musi w końcu spojrzeć prawdzie w oczy i stawić czoła wrogi. Musi się do tej walki przygotować – zbiera więc sojuszników i sabotuje wroga.

Polecają: Bravo Girl!, lubimyczytać.pl

Pomyślne wiatry – Jennifer Donnelly

Cykl: Saga Ognia i Wody (tom 4)

Astrid musi opuścić przyjaciółki, by w końcu skonfrontować się ze swoim przodkiem – mitycznym Orfeo. To on jest najpotężniejszym magiem w dziejach podwodnego świata. Tymczasem Serafina, na czele Czarnych Płetw i oddziałów goblinów, wyrusza do walki przeciwko Valeriowi i jeźdźcom śmierci

Polecają: BRAVO, lubimyczytać.pl

Piąta fala. Bezkresne morze – Rick Yancey

Cykl: Piąta fala (tom 2)

Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron.

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany W tej książce razem z Nelą odwiedzimy Boliwię, Peru, Etiopię i Japonię.

Pójdziemy na kurs NINJA i zanurkujemy w głębinach.

Polecają: TVP abc, miastodzieci.pl, rodzice.pl

Nowości

Grudniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Bajka o Wojnie – Joanna Rudniańska

Cisza - Becca Fitzpatrick

Crescendo - Becca Fitzpatrick

Finale - Becca Fitzpatrick

Mroczny przypływ - Jennifer Donnelly  

Piąta fala. Bezkresne morze – Rick Yancey

Pomyślne wiatry – Jennifer Donnelly

Szeptem – Becca Fitzpatrick

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

 

 

Anioł nie człowiek – Ines Krawczyk

Bajki o konikach – Elżbieta Safarzyńska

Ballada o przestępcach – Marcin Hybel

Bitwa na wrzosowiskach – John Flanagan

Błahostka i kamyk – Ewa Nowak

Chichotnik czyli księga śmiechu i uśmiechu

Chłopiec z Lampedusy – Rafał Witek

Ciapek - Wanda Szymanowska

Ciekawski George w bibliotece – Margaret Rey

Do zobaczenia następnym razem – Rose Lagercrantz

Dobre i złe przyjaźnie – Elżbieta Zubrzycka

Felek i Tola i porywacze – Sylwia Vanden Heede

Galopem do gwiazd – Agata Widzowska

Gniewna gwiazda – Moira Young

Hebanowe serce – Renata Piątkowska

Inwazja – Andrzej Maleszka

Masz cykora? – Rafał Skarżycki

Moje serce i inne czarne dziury – Jasmine Warga

Mój przyjaciel Malmi – Gerd Hahn

Syn Spartakusa – Simon Scarrow

Święta Tupcia Chrupcia – Anna Casalis

Tajemnica więzienia – Martin Widmark

W potrzasku – Justyna Drzewicka

W służbie Cezara – Simon Scarrow

Walka o wolność – Simon Scarrow

Zemsta – Simon Scarrow

Zguba Michałka – Julia Hartwig

 

 

Polecamy

13-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths Pierwszy tom cyklu „Domek na drzewie”

Andy i Terry mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie. Znajdziecie tu kręgielnię, oczko wodne pełne rekinów, tajne podziemne laboratorium oraz inteligentny piankomat. Naprawdę, życie byłoby piękne, gdyby nie to, że dwaj kumple mają jeden dzień na napisanie nowej książki . W dodatku ciągle coś im przeszkadza. Domek na drzewie po prostu pęka w szwach od niezapowiedzianych gości!

Czas zabłysnąć, Sunset Shimmer! – Perdita Finn Powieści z serii Equestria Girls!

 Poznajmy historię Sunset Shimmer,  która przeszła spektakularną przemianę. Jak bohaterka odnalazła się w roli zwykłej uczennicy Canterlot High, w dodatku nieco samotnej? Czy decyzja o pozostaniu badaczką do spraw Magii Przyjaźni to był trafny wybór?

Dziennik Tośki Marzec – Annie Kelsey

Nazywam się Tośka Marzec i…wpakowałam się w poważne tarapaty! Moja nowa przyjaciółka Kasia postanowiła zgłosić mnie do szkolnego talent show! Ona naprawdę myśli, że potrafię śpiewać .Co teraz?! Ja nie umiem śpiewać! Nic ani nic! Tak naprawdę, kiedy śpiewam sobie w domu, moi sąsiedzi z przerażenia rwą włosy z głowy!

Klątwa Ezechiela – Romek Pawlak

Dowcipna i pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść z wątkiem detektywistycznym – dla wszystkich fanów przygody i dobrego humoru.

 

Magiczna wyprawa – Małgorzata Fabianowska Fascynującą opowieść o wyprawie Barbie i Raquelle do tajemniczej krainy wróżek!

Dziewczyny wyruszyły tam z misją uratowania Kena, który został porwany przez księżniczkę Graciellę. Dołącz do odważnych bohaterek i wybierz się w niezwykłą podróż pełną magicznych przygód. Przekonasz się, jak Wiela może być siła przyjaźni.

Mleczak – Katarzyna Wasilkowska

Marcyś jest dumny ze swojego mleczaka. Gimnastykuje go, dotyka językiem i za nic w świecie nie pozwoli go sobie wyrwać! Niestety rodzice mają inne zdanie na temat nie swojego zęba. Od słowa do słowa, najpierw prośbą, potem groźbą – i Marcyś nawet nie zauważa, jak tata załatwia sprawę jednym pociągnięciem nitki.

Narodziny mocy – Stan Lee

Szkolna wycieczka do Chin rozmija się z oczekiwaniami Stevena Lee. Po pierwsze, w nowym kraju czuje się obco, choć wszyscy spodziewają się, że odnajdzie się tam bez trudu. Po drugie, w odwiedzanym muzeum brakuje wielu odjazdowych eksponatów.

A potem...

Nie ma jak w przedszkolu! – Małgorzata Górna
Jacek już nie może się doczekać pierwszego dnia w przedszkolu. To zupełnie nowe miejsce, pełne uśmiechniętych dzieciaków, w którym panują zasady inne niż w domu. Dzięki tej książce wasz maluch łatwiej oswoi się z nową sytuacją i chętniej pomaszeruje na spotkanie nowych przyjaciół i prawdziwej przygody.

 

Tata, gotuj kisiel! – Barbara Stenka

Spokojne życie Aśki komplikuje się, gdy jej mama postanawia wyjechać na kilka miesięcy do Anglii, a dziewczynka razem z ukochaną świnką morską ląduje u babci. Babcia jest kochana, ale to jednak nie mama! Opowieść o tym, że czasem w natłoku ważnych spraw dorośli zapominają, że ich decyzje wpływają na życie dzieci i że nieraz potrzebne są drastyczne środki, by im to uzmysłowić.

Zuźka w necie i w realu – Dorota Suwalska Dalszy ciąg przygód bohaterki „Znowu kręcisz, Zuźka!”.

Dziewczynka przeżywa fascynację internetem i czatami. Przed nią zabawne sytuacje, ale też pułapki i niebezpieczeństwa związane z komputerem. Do tego w szkole pojawia się nowy nauczyciel . Szkolne i rodzinne przygody Zuźki i jej bliskich to duża dawka humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, szalonych pomysłów i pasjonujących przeżyć.

Listopadowe zapowiedzi nowości wydawniczych

13-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths

26-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths

39-piętrowy domek na drzewie – Andy Griffiths

Będę w TV – Rachel Renee Russell

Czas zabłysnąć, Sunset Shimmer! – Perdita Finn

Dziennik Tośki Marzec – Annie Kelsey

Dziennik Tośki Marzec: miłość i kurczakowe nuggetsy – Annie Kelsey

Gwiazda Morza – Agnieszka Stelmaszyk

Jaki kamień taki cios – Ewa Przybylska

Klątwa Ezechiela – Romek Pawlak

Kret i jeż – Mariusz Niemycki

Lwia straż

Magiczna wyprawa – Małgorzata Fabianowska

Mecz o wszystko czyli dzień z życia piłkarza – Ewa Nowak

Mleczak – Katarzyna Wasilkowska

Moje bajeczki dla najmłodszych

Moje bajeczki o kucykach

Moje bajeczki ze świata fantazji

Narodziny mocy – Stan Lee

Nasza własna wyspa – Sally Nicholls

Nie ma jak w przedszkolu! – Małgorzata Górna

Nieustraszeni władcy mórz – Runa i Sami Kaarla

O sowie, która nie chciała spać w dzień i inne opowiadania – Katarzyna Zychla

Okup – Chris Bradford

Opowieści spod czereśni – Agnieszka Stelmaszyk

Początek lata – Paco Jimenez

Powrót smoka – Stan Lee

Rycerzem być: jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach – Zofia Stanecka

Samo Dzielny lepiej wie – Zofia Stanecka

Samo Dzielny wstaje sam – Zofia Stanecka

Silver: pierwsza księga snów – Kerstin Gier

Spacer po ogrodzie – Mariusz Niemycki

Tata, gotuj kisiel! – Barbara Stenka

Tiramisu z truskawkami – Joanna Jagiełło

Wycieczka do muzeum – Mariusz Niemycki

Zakładniczka – Chris Bradford

Zuźka w necie i w realu – Dorota Suwalska

Nowości

Polecamy

Barbie tajne agentki

Barbie i jej przyjaciółki jako zawodniczki z drużyny gimnastyki sportowej przyciągają uwagę szefowej agencji wywiadowczej. Zostają zwerbowane jako tajne agentki, które dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom akrobatycznym mają szansę unicestwić złodzieja klejnotów mających niebezpieczną moc. Czy stylowe i olśniewające superagentki wypełnią swą misję?

Wielka księga opowieści. Księżniczka

Chcesz podjąć wyzwanie Roszpunki, wyruszyć w podróż w poszukiwaniu purpurowej perły i wziąć udział w pustynnym wyścigu? Przenieś się do zaczarowanego świata księżniczek, gdzie zasiądziesz w magicznej kuchni z Tianą, z Bellą. Poznaj nowe przygody księżniczek i poczuj się jak jedna z nich!

Wielka księga opowieści. Masza i Niedźwiedź

Masza to niezłe ziółko! Sprawdź, jak zakończył się jej rajd skuterem śnieżnym i do czego doprowadziło psotnicę niepohamowane łakomstwo. Stań u boku Maszy, broniąc ogródka przed Zającem, dołącz do uroczej rozrabiaki w szkolnej ławce i przywitaj wraz z nią wracającego z dalekich stron Pingwinka. Przed tobą niezwykłe przygody, które zawsze dobrze się kończą!

Wielki Karol i mały Lolek – Anna Czerwińska-Rydel

Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym – był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel z serii „Czytam sobie” to historia o takim właśnie człowieku – o świętym Janie Pawle II.

Polecają: TVP1, TVPabc, czasdziei.pl

Idealny letni dzień Olafa – Jessica Julius

Lato zawitało do Arendelle, przynosząc ze sobą słońce i skwar. W tak upalny dzień większość mieszkańców woli pozostać w chłodnych domach, ale nie Olaf! Bałwanek marzy o nowych, letnich przygodach. Zobacz, jak spędzi swój wymarzony letni dzień.

Julka Wróbel i przygoda ze świnką – Megan McDonald

NOWA seria Megan McDonald dla młodszych czytelników! Czy Hania Humorek to prawdziwa przyjaciółka, czy wstrętna świnka? Tym razem wasza ulubiona trzecioklasistka występuje w zupełnie nowej serii dla dzieci, które niedawno nauczyły się czytać.

Polecają: Świerszczyk, czasdzieci.pl, papierowypies.pl

Jak Mieszko chrzest przyjmował? – Jarosław Gryguć

Autor bardzo przystępnie i ciekawie opisuje czasy Mieszka I oraz okoliczności towarzyszące przyjęciu przez niego chrztu. Opisuje obrzędy, pisze o poganach i chrześcijanach, o świętach ludowych i kościelnych, o sztuce. Publikacja związana jest z przypadającą w 2016 roku 1050 rocznicą chrztu Polski.

Polecają: miastodzieci.pl, qlturka.pl

Duch potrzebny od zaraz – Agnieszka Gadzińska

Zula i Jędrek wyjeżdżają nad morze do dziadków, którzy prowadzą pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. Okazuje się bowiem, że Naleśnikowi grozi bankructwo. Rodzeństwo postanawia za wszelką cenę uratować pensjonat. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi pewna dziewczynka, która okazuje się … duchem. Jak skończy się ta historia?

Polecają: miastodzieci.pl, czytamto.pl

Mała podróżniczka w Amazonii – Flavia Lins e Silva

Seria:

Dziennik Pilar

Magiczny hamak, który Pilar otrzymała od dziadka, przenosi dziewczynkę, Brena i kota Sambę do Amazonii. Grupę przyjaciół czeka tam wiele niezwykłych przygód.

Polecają: Fundacja Uniwersytet dzieci, Świerszczyk

Nasz dyrektor jest wampirem! – Pamela Butchart

Seria: SZKOLNE SZALEŃSTWA

Na widok nowego dyrektora Maja i jej szkolni koledzy przeżywają WIELKIE zaskoczenie. Mężczyzna jest czarnowłosy, nosi pelerynę i ma dziwne gumowate wargi. Wszystko staje się JASNE. Nowy dyrektor jest WAMPIREM, a jego armia wampiroszczurów zamierza opanować szkołę! O RETY!

Polecają: czasdzieci.pl, qlturka.pl

Mówcie mi Bezprym – Grażyna Bąkiewicz

Seria: A to historia!

Był najstarszym synem Bolesława Chrobrego i ojciec nie jemu, ale młodszemu synowi, znanemu jako Mieszko II, przekazał władzę. Dlaczego? Cofnijmy się o tysiąc lat i towarzyszmy przez chwilę chłopcu, który mógł być królem, a został Bezprymem.

Polecają: Historia.org.pl, qlturka.pl

Październikowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Akcja Morze ! – Agnieszka Stelmaszyk

Anielka – Zofia Stanecka

Applejack i pamiętna pomyłka – G.M. Berrow

Barbie tajne agentki

Co dzieje się w kosmosie i czemu ząb jest nie w sosie – Rafał Klimczak

Drużyna Róży – Marie Lu

Duch potrzebny od zaraz – Agnieszka Gadzińska

Dziennik zakręconej nastolatki. Cz. 7 – Renata Opala

Fiord i zaginiony naszyjnik – Agnieszka Stelmaszyk

Idealny letni dzień Olafa – Jessica Julius

Jak Mieszko chrzest przyjmował? – Jarosław Gryguć

Julka Wróbel i przygoda ze świnką – Megan McDonald

Królewicz Pinezka i królewna Łezka – Agnieszka Urbańska

Kto tu rządzi ? – Rafał Skarżycki

Maks podejmuje wyzwania – Katarzyna Zychla

Mała podróżniczka w Amazonii – Flavia Lins e Silva

Mała podróżniczka w Grecji – Flavia Lins e Silva

Michał i złoty puchar – Agnieszka Stelmaszyk

Milusia koala – Amelia Cobb

Moje bajeczki o autach – Małgorzata Fabianowska

Moje bajeczki o księżniczkach – Małgorzata Fabianowska

Mówcie mi Bezprym – Grażyna Bąkiewicz

Muminek pilnuje psa i inne opowiadania – Tittamari Marttinen

Nasz dyrektor jest wampirem! – Pamela Butchart

O żarówce, która świeci, lustrze i pajęczej sieci – Rafał  Klimczak

Pinkie Pie i szalone skałkoparty – G.M Berrow

Pompon. Wszystko naraz – Joanna Olech

Rainbow Dash i wyzwanie dzielnej Do – G.M. Berrow

Słoń w składzie porcelany – Agnieszka Stelmaszyk

Srebrny chłopiec – Kristina Ohlsson

Szklane dzieci – Kristina Ohlsson

Śpiący Książę – Melinda Salisbury

Tajemnica weneckiej maski – Agnieszka Stelmaszyk

Teraz tu jest nasz dom – Barbara Gawryluk

Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Wielka księga opowieści. Księżniczka

Wielka księga opowieści. Masza i Niedźwiedź

Wielki Karol i mały Lolek – Anna Czerwińska-Rydel

Zosia z ulicy Kociej w podróży – Agnieszka Tyszka

Zwierzogród – Suzanne Francis

Nowości dla dzieci 2016

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty książkowej

Polecamy

Gdzie jest Dory – Suzanne Francis

Przemierzywszy cały ocean w poszukiwaniu Nemo, Marlin i Dory wrócili na Wielką Rafę Koralową, by we trójkę wieść spokojne, pozbawione przygód życie. Jednak gdy któregoś dnia Dory poznaje pojęcie migracji, zakorzenionego głęboko w podświadomości instynktu, który pozwala zwierzętom odnaleźć drogę powrotną do do¬¬mu, rybka przypomina sobie, że... ma rodzinę!

Bojaczek czyli wyprawa po odwagę – Katarzyna Zychla
„Bojaczek” to mądra opowieść o bezinteresownej przyjaźni i o tym, że warto walczyć ze swoimi słabościami. Gdy się czegoś bardzo pragnie i dąży do celu, wszystko jest możliwe.  Polecają: BLOGIMAM.PL, miastodzieci.pl, pluszkowe inspiracje

Prawdziwi przyjaciele. Angry Birds

Oto dobrze nam znane stadko ptaków: Czerwony, Chuck, Bomba i inne ptaszki znów wkraczają do akcji! Ruszaj na Ptasią Wyspę i przygotuj się na pierzaste przygody .  Teraz komiksy Angry Birds Movie zabierają nas na dzikie przygody w totalnie nowym świecie. Przygotujcie się na ucztę dla oczu w postaci najbardziej przykuwających scen, jakie w życiu widzieliście!

Danny mistrz świata – Roald Dahl

Danny ma najlepszego tatę na świecie. Wyobraźcie sobie jednak jego zdziwienie, kiedy okazuje się, że ojciec łamie prawo! Każdej nocy wymyka się z domu, by polować na bażanty bogatego sąsiada, pana Hazella. Danny postanawia pomóc tacie w bardzo sprytny sposób...

Moja Ananke – Ewa Nowak

Moja Ananke to najnowsza powieść autorki bestsellerowej Bransoletki. Ewa Nowak ma niezwykły dar odkrywania i opisywania historii wyjątkowo bliskich nastoletnim czytelnikom. Tak jest i tym razem.

 Mistrzyni książek dla młodzieży powraca. Zarwana noc gwarantowana. Polecam!

Moje życie obok – Huntley Fitzpatrick
Poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej.

Polecają: Kulturantki.pl, Nastek.pl

 

Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha – Jessica Sorensen
Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie... Micha twardo postanawia odzyskać swoją najlepszą przyjaciółkę i dziewczynę, którą kocha. Bez względu na wszystko…

„Fantastycznie wciągająca historia… Ta książka zabierze cię w niezapomnianą podróż, a jej finał aż wbija w fotel".

 

Kiedy pada deszcz – Lisa De Jong

Lisa De Jong w niezwykle wzruszający sposób daje odczuć swoim czytelnikom ogromną moc miłości. To właśnie miłość daje nam siłę, by przezwyciężyć ból i odbić się od dna. To ona pomaga Kate pozbyć się demonów przeszłości, uwierzyć w to, że i dla niej jest jeszcze jakieś jutro.

Nowości

Wrześniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

- Akademia księżniczek

- Barbie i podwójna tajemnica

- Odlot – Lincoln Peirce

- Wakacyjny chaos do kwadratu – Antje Szillat

- 7 opowieści o rycerzu, czarodzieju i księciu dobrodzieju – Jania Shipper

- Alek Topa i kosmitów kopa! – Michael Gerard Bauer

- Bella i lśniąca perła  - Ellen D. Risco

- Bojaczek czyli wyprawa po odwagę – Katarzyna Zychla

- Danny mistrz świata – Roald Dahl

- Gdzie jest Dory – Suzanne Francis

- Kiedy pada deszcz – Lisa De Jong

- Koncert dla królowej

- Kraina lodu i ognia

- Królewna Lenka i Calineczka – Aneta Krella-Moch

- Magiczny konkurs – Catherine Hapka

- Moja Ananke – Ewa Nowak

- Moje życie obok – Huntley Fitzpatrick

- Nawet o tym nie myśl – Sarah Mlynowski

- Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha – Jessica Sorensen

- Orły kontra wilki

- Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie – Andrzej Maleszka

- Prawdziwi przyjaciele. Angry Birds

- Ptasia ferajna. Angry Birds

- Skarb pszczółek

- Tajemniczy skarb – Kristen L. Depken

- Wesołe kąpiele i inne opowiadania – Tittamari Tapani Bagge

- Zamorskie podróże – Brittany Candau

- Zimowa opowieść – Andrea Posner-Sanchez

Polecamy

Legenda Robinii – Elena Kedros

 Na swe piętnaste urodziny Robinia dostaje od rodziców i brata Philipa wspaniały łuk, zrobiony specjalnie dla niej. Wkrótce potem osada na obrzeżach lasu, w której mieszkają, zostaje napadnięta i spalona przez okrutnych rycerzy. Rodzice Robinii giną, a Philip zostaje uwięziony. Cudem ocalała Robinia przysięga, że pomści śmierć rodziców. Ukrywa się w lesie. Czy Robinia sobie poradzi?     Książkę polecają: Qlturka.pl, Guliwer, granice.pl

Nasze prosię gra na nosie – Agnieszka Urbańska

Pysiek, prosię wesołe, sympatyczne i urocze, wyrusza w świat. Ale to nie jest miłe doświadczenie, bo ludzie wytykają go palcami, przeganiają z tramwaju, a nawet nasyłają na niego policję. Dlaczego? Bo jest świnią, i to dziką! Pysiek się jednak nie przejmuje i postanawia pokazać, co w życiu jest naprawdę ważne. Książkę polecają: czasdzieci.pl, Świerszczyk.

Natka, Koko i tajemnica złotego pociągu – Andrzej Żak

Czy lato u dziadków musi być nudne? Już pierwszego dnia wakacji Natka i Koko przekonują się, że nie! Okolice Gór Sowich kryją wiele tajemnic. Czy bliźniaki odnajdą tajemniczy skarb burmistrza Knotte? I czy wygrają wyścig z niebezpiecznymi poszukiwaczami Złotego Pociągu? A najważniejsze: co mają do tego ryczący lew i wypchany tygrys? W tej historii wszystko może się wydarzyć! Książkę polecają: Qlturka.pl, Guliwer, Radio Kraków

Nienia z Zielonego Marzenia. Lato Nieni – Agnieszka Tyszka

Nienia spędza wakacje w niezwykłym miejscu. Wokół uroczego domu dziadków rozciąga się gęsty, pełen szmerów i tajemnic las, a uwagę dziewczynki przyciąga zagadkowa  leśniczówka. Co się tam kryje? I czy Nienia ma rację, a Rusałka naprawdę istnieje?                                                                          
Książkę polecają:  Radio Kraków, Qlturka.pl, Guliwer

Zadurzenie – Eve Ainsworth

Will jest przystojny i kochający. O takim chłopaku zawsze marzyła Anna. Jest także humorzasty i nieprzewidywalny. Miota się między obsesją, a czymś znacznie mroczniejszym… Czy Anna rozpozna znaki, póki nie jest za późno? Przejmujący obraz toksycznego związku.                
Książkę polecają: Bravo Girl!, lubimyczytać.pl

Zanim umrę – Jenny Downham

Każdy musi umrzeć. Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią.
Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin – tego wieczoru.

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Azor i Azja czyli jak pies z kotem – Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Czerwony i wściekły – Sarah Stephens

Kłopoty na Ptasiej Wyspie – Sarah Stephens

Lawendowa czarownica – Katarzyna Borys

Legenda Robinii – Elena Kedros

Nasze prosię gra na nosie – Agnieszka Urbańska Natka,

Koko i tajemnica złotego pociągu – Andrzej Żak Nienia z Zielonego Marzenia.

Lato Nieni – Agnieszka Tyszka

Nowy dom zajączków – Aniela Cholewińska-Szkolik

Osamotniona Dora – Holly Webb

Syreni śpiew – Jarosław Mikołajewski

Szklane oczy – Jarosław Mikołajewski

Tadek Niejadek – Wanda Chotomska

Tajemnica zielonej skarpetki – Iwona Czarkowska

Tru – Barbara Kosmowska

Uśmiech Bambola – Jarosław Mikołajewski

Zadurzenie – Eve Ainsworth

Zanim umrę – Jenny Downham

Zbawcy książek – Agnieszka Stelmaszyk

Polecamy

Chaber, mały wilczek – Aniela Cholewińska-Szkolik
"Chaber, mały wilczek" Anieli Cholewińskiej-Szkolik to kolejna książka serii "Przyjaciele zwierząt". Opowiada historię pewnego małego, samotnego, wycieńczonego wilczka - Chabra, który pewnego dnia trafia do leśniczówki zamieszkanej przez rodzinę Sosnowskich. Dzieci państwa Sosnowskich troskliwie zajmują się wilczkiem, ale nadchodzi dzień, kiedy Chaber musi wrócić do lasu.

Czy uda mu się odnaleźć swoją wilczą rodzinę?

Dziwny wtorek profesora Piątka – Iwona Czarkowska
Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć, by wspólnie głowić się nad kolejnymi zagadkami.

Klątwa księżniczki Ewy – Craig Gerber

Amber odkrywa tajemnicę amuletu Zosi i próbuje go użyć, aby wezwać Roszpunkę. Niestety, zamiast Roszpunki zjawia się zła księżniczka Ewa, niegdyś wygnana z Czarlandii, która teraz chce przejąć władzę i zmienić całe królestwo w czarno-białą krainę. Zosia i Amber muszą połączyć siły, aby ocalić swoją rodzinę i królestwo.

Porwanie – Justyna Drzewicka

Nila i jej młodsza siostra Alla obdarzone są niezwykłymi mocami: Nila posiada zdolność leczenia wszelkich chorób, Alla natomiast potrafi zapanować nad każdym zwierzęciem. Justyna Drzewicka zabiera czytelnika w fascynujący świat fantazji. Porywająca fabuła wciąga odbiorcę już od pierwszych stron, sprawiając, że utożsamia się z bohaterami i pragnie wraz z nimi przeżywać wszystkie pasjonujące przygody. Powieść, napisaną barwnym językiem, wzbogacają elementy graficzne.

Lipcowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Chaber, mały wilczek – Aniela Cholewińska-Szkolik

Drakulcio ma kłopoty: klątwa faraona – Magdalena i Sergiusz Pinkwart

Dzieciaki z Krainy Niesnu: wielkie poszukiwania – Joanna Preisner

Dziękuję ci, Cukierku! – Waldemar Cichoń

Dziwny wtorek profesora Piątka – Iwona Czarkowska

Goryle kontra kruki Hopsasa Felka Parerasa – Ewa Chotomska

Klątwa księżniczki Ewy – Craig Gerber

Krokodyle kontra świat Leśny czar – Sue Bentley

Lewandowski: wygrane marzenia – Dariusz Tuzimek

Moje bajeczki dla najmłodszych Mój wielki sukces i inne porażki – Catherine Wilkins

Porwanie – Justyna Drzewicka Potęga ognia

Serce z lodu – Elizabeth Rudnick

Stara bieda – Jeff Kinney

Wizyta w bibliotece – Clemence Masteau

Za szafą – Anna Onichimowska

Zabójcza zagadka – Jordi i Sierra Fabra

 

Polecamy

Chłopak z lasu – Marten Melin

Powieść dla młodszych nastolatków o pierwszym drżeniu serca, pocałunkach, młodzieńczym buncie i nieporozumieniach z rodzicami. A także o tym, że miłość zmienia i zabiera w nieznane.

 

Ciocia Jadzia w Rio – Eliza Piotrowska

Ciocia Jadzia wraz rodziną wybrała się do Rio de Janeiro, do Brazylii, w czasie gdy odbywała się tam olimpiada. Ale ciocia Jadzia miała też inny cel podróży. To już piąta książka o przygodach cioci Jadzi i jej bratanicy. Jeszcze bardziej zwariowana od poprzednich!

Marzenia – Wojciech Widłak

Marzenia się spełniają – w serii o panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psie Pypciu i musze Bzyk-Bzyk pojawił się kolejny, siódmy z kolei tomik! Pan Kuleczka i jego mali przyjaciele znów dziwią się otaczającemu światu i przeżywają z pozoru tylko zwyczajne przygody.

Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Tata – Toon Tellegen

Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim! Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie.

 

Anna & Elsa. Gorące powitanie – Erica David

Olaf ma dla Elsy niesamowite wieści. W pewnej zamorskiej krainie rządy Sprawuje Królowa Lata, która posiada potężną moc panowania nad ogniem i żarem. Wygląda na to, że ten niezwykły czar sprowadził wieczne lato na całe jej królestwo! Olaf nie może się doczekać, żeby spotkać władczynię i wygrzać się za wszystkie czasy.

 

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Ale wtopa! - Michael Gerard Bauer

Andzia i duch pana Baryłki - Agnieszka Stelmaszyk

Cykor - Magdalena Kulus

Filipek i rodzeństwo - Małgorzata Strękowska-Zaremba

Gdzie moja forsa? - Rafał Skarżycki

Hopeless - Colleen Hoover

Jak Gapa został pilotem - Robert Zawada

Klejnot - Amy Ewing

Kołysanka dla Maluszka - Dawn Casey

Leśne skrzaty walczą ze smogiem - Rafał Klimczak

Losing Hope - Colleen Hoover

Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych 13.ludzi-

Beata Ostrowicka

Marcel i tajemnica profesora - Anna Boderek - Pocheć

Monia ratuje Faraona - Agnieszka Stelmaszyk

Mumciuś - Andrzej Marek Grabowski

Niesforny miś polarny - Amelia Cobb

Nieustraszona babcia Adela i kosmiczna przygoda - Agnieszka Stelmaszyk

Poznaję świat i kropka! - Rafał Klimczak

Przepraszam, czy tu borują? - Rafał Skarżycki

Przygody roztargnionej czarownicy - Barbara Wicher

Superchłopak! - Michael Gerard Bauer

Tak! Nie. (A może…) - Liz Pichon

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka - Agnieszka Urbańska

Zbaranieć można! - Agnieszka Frączek

Polecamy

Marcel i tajemnica profesora – Anna Boderek-Pocheć

Młodzi poszukiwacze przygód natrafiają na opuszczony dom, w którym znajdują tajemnicze pudełko. Czy dawny właściciel budynku, profesor sztuk pięknych, ukrył jakiś skarb? Czy Marcel i Martyna odkryją tajemnicę profesora? Przeczytajcie sami!

Książka z serii ZAGADKOWA SERIA.

Mumciuś – Andrzej Marek Grabowski

Czy przyszło Ci do głowy, że w Twoim domu może mieszkać mumciuś, czyli stworzonko z kosmosu? Na pewno nie! A przecież mumciusie żyją wśród nas!

Książka o przygodach mumciusia Fika oraz o tym, co jest w życiu ważne. Nie tylko w życiu mumciusi, ale także w naszym. Jeśli jesteś choć trochę odważny, zapraszam Cię na spotkanie z mumciusiami, ich przyjaciółmi oraz… wrogami.

Polecają: Qlturka.pl, czasdzieci.pl

Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa – Rafał Klimczak

Kropka, która na dobre zadomowiła się w pokoju Asi, zadaje mnóstwo pytań, na przykład skąd biorą się włosy i jak powstaje kurz. Podczas pierwszego spaceru w parku dowiaduje się też, do czego służą różne zioła i co takiego parzy w pokrzywie. To idealna propozycja dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

Leśne skrzaty walczą ze smogiem – Rafał Klimczak

Wraz z nastaniem wiosny eko ludki mają mnóstwo pracy. Muszą uporać się z problemem nieczystości wpadających do jeziorka i wiatrakami zagrażającymi zwierzętom. Spokoju nie daje im także zachowanie pewnego grzybiarza. Na dodatek okoliczni gospodarze zatruwają powietrze, paląc w swoich piecach śmieciami. Jak myślicie, czy skrzaty poradzą sobie z tym wszystkim?

Polecają: ulica ekologiczna, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”

Tak! Nie. (A może…) – Liz Pichon

Tomek ma kłopoty z podejmowaniem decyzji. Tymczasem mama Tomka wyznaczyła sobie nowy cel: POSPRZĄTAĆ CAŁY dom. Ponieważ Tomek nie może się zdecydować, czego się pozbyć – mama robi to za niego. To KATASTROFA! Na szczęście Wapniaki, czyli dziadkowie, przychodzą mu na ratunek. A wszystko zabawnie opisane i zilustrowane.

 

Klejnot – Amy Ewing

Klejnot (ang. Jewel) oznacza bogactwo. Klejnot oznacza piękno. Klejnot oznacza arystokrację. Ale dla dziewcząt, takich jak Violet, oznacza niewolę. Violet, która urodziła się i wychowywała na Bagnie, została wyszkolona na surogatkę dla arystokracji, ponieważ w Klejnocie jedyną rzeczą ważniejszą od bogactwa jest potomstwo.

Zapowiedzi nowości wydawniczych

Dostępne od 1 kwietnia 2016

Ilustrowany atlas anatomiczny człowieka -Małgorzata Mitura-Lesiuk 

Koty. Rasy, zachowania, pielęgnacja - Barbara Tittenbrun-Jazieniecka 

Psie troski-Tom Justyniarski 

Psy. Rasy, zachowania, pielęgnacja- Anna Biziorek 

Wesoła ortografia - Dorota Strzemińska-Więckowiak

 

 

Psie troski – Tom Justyniarski

Psie troski to poruszająca historia przyjaźni chłopca i psa. Książka zajęła 1 miejsce w rankingu TOP-10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. To pierwsza w Polsce lektura szkolna, która została wybrana demokratycznie poprzez głosowanie. Wybrali ją rodzice i nauczyciele, czyli najważniejsze osoby, które mają bezpośredni wpływ na wychowanie dzieci.

Wesoła ortografia. Wiersze dla dzieci – Dorota Strzemińska- Więckowiak      Ortograficzne zasady nie zawsze łatwo wchodzą do głowy, ale z pewnością pomogą w tym wierszyki z tej książeczki

Psy. Rasy. Zachowanie. Pielęgnacja – Anna Biziorek

Książka ta oprócz szczegółowych opisów wybranych ras psów domowych, opowiada jakie cechy przodków odziedziczyli dzisiejsi przedstawiciele rasy oraz jakie mają wymagania. To znakomite źródło informacji dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoich pupilach.

Koty. Rasy. Zachowanie. Pielęgnacja – Barbara Tittenbrun-Jazienicka

W książce oprócz szczegółowego opisu najbardziej zachwycających kocich ras znalazły się praktyczne porady, jak dbać o zdrowie kota i jak zapewnić mu najlepsze warunki. Zachwycające fotografie tych uroczych pupili podbiją serce każdego.

Ilustrowany atlas anatomii człowieka – Małgorzata Mitura-Lesiuk

Ilustrowany atlas anatomii człowieka można wykorzystywać jako pomoc w nauce, a także czytać dla przyjemności. To fascynująca lektura, do której warto powracać.

Lena. Braciszek na piątkę – Fanny Joly

Rezolutna Lena  ma braciszka. Lena ma też mamę, ale coś jej się stało z głową: guga, gdacze, gęga i kompletnie zdziecinniała. Dlatego Lena bierze wychowanie brata w swoje ręce i testuje na nim własne metody. Nie może pozwolić na to, by jej brat wyrósł na gąsiora:) Czy uda jej sie wychować brata? 

Lena. Świętuje urodziny – Fanny Joly

Starsza siostra kocha swojego braciszka, ale są chwile, które chciałaby spędzać bez niego. Do takich chwil niewątpliwie należy własne przyjęcie urodzinowe. Co zrobić, żeby Kubuś się na nim nie plątał, a przede wszystkim – żeby go nie zepsuł?

Podaj łapkę misiu – Krystian Głuszko

Kostek jest wyjątkowym misiem. Ma piękne czarne oczka, brązowe futerko i duże puchate łapki. Jest ładnym, ale smutnym niedźwiadkiem. Najchętniej bawi się sam. Książka adresowana jest do dzieci z Zespołem Aspergera (i ich rodziców).

Bajki misia Fisia – Wojciech Bonowicz

Bajki Misia Fisia to takie małe historyjki, żeby było weselej. Weselej, czyli - lżej.

Czekoladowe marzenia – Sue Bentley

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley. Malutki króliczek imieniem Strzała pragnie, żebyś została jego przyjaciółką!Gdzie jeszcze zjawi się Strzała? Magia trwa dalej… 6.Plusk magii – Sue Bentley Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.

Plusk magii – Sue Bentley Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.

Szkolne susy – Sue Bentley

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.

Wyjątkowe życzenie – Sue Bentley

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley. Gdzie jeszcze zjawi się Kaszmir? Magia trwa dalej… Wspaniała grzywa Magicznego Konika imieniem Kaszmir aż promienieje magią!

Błysk kopyt – Sue Bentley

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.

Nowy przyjaciel – Sue Bentley

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.

Aprilek – Agnieszka Tyszka

Niepozorny koń fryzyjski Aprilek zawsze marzył, żeby pracować z dziećmi. Pewnego dnia okazuje się, że ma niezwykłe umiejętności. Czy jego marzenie się spełni?  O tym, między innymi, opowie Klara z Szumińskich Łąk.

Dżunia – Agnieszka Tyszka

Do Szumińskich Łąk zawitało lato, a razem z nim pojawiły się uczestniczki „Obozu w siodle”. Czy mała Anabella polubi Szumińskie Łąki? Kim jest Lala? Jaki niezwykły talent odkryje w sobie tytułowa Dżunia?

O krześle które dało nogę – Agnieszka Urbańska

Poznaj niezwykły świat zwykłych przedmiotów, które ożywają – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – gdy spuścimy je z oka choćby na sekundę. Wtedy okazuje się, że mają własne marzenia, ulubione zabawy.

Zuza czeka na Tygrysa – Katarzyna Zychla

Zuza razem z rodzicami przeprowadziła się na wieś. Dla dziewczynki to nowy, niezwykle fascynujący świat. Nigdy wcześniej nie miała swojego zwierzątka. Kim jest Tygrys? Czy zdecyduje się zaufać dziewczynce, czy też zostanie w lesie na zawsze?

Hania Humorek i Smrodek.  Poszukiwacze skarbu – Megan

McDonald Smrodek i Hania wyruszą na poszukiwanie złota. Ale nie tylko oni chcą zdobyć skarb. Czy Szalona Ziuta i Smrodek Zgniłek pokonają swoich rywali?

Hania Humorek i Smrodek. Wielka straszna ciemność – Megan McDonald 

Przygotujcie parasole i nadziejcie pianki na szpadki! Nowe przygody najzabawniejszej Hani na świecie! Tym razem w towarzystwie jej nieprzewidywalnego brata.

Magia i wspomnienia – Erica David

Po latach rozłąki królowa Elsa i jej siostra mogą nareszcie odbudować łączącą je dawniej więź.

Psotny słonik – Amelia Cobb

Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej największy sekret.

Człowiek z czerwoną chorągiewką – Paweł Beręsewicz

"Człowiek z czerwoną chorągiewką" to opowieść o początkach motoryzacji i pierwszych samochodach.

Pacynek – Guy Bass

Pacynek to szmaciana lalka stworzona przez profesora szalonych nauk Erasmusa. Jest to magiczna opowieść napisana z nieco rubasznym humorem i utrzymana w mrocznym klimacie – straszny zamek, przerażające stwory, dziwaczne, a niekiedy makabryczne postacie. 

Pacynek i oko pirata – Guy Bass

Pewnego dnia Pacynek, Arabella i Stwór znajdują "Pamiętnik dzielnego kapitana Kuternogi". Postanawiają więc opuścić Zamek i wyruszyć w rejs ku WIELKIEJ przygodzie. Po drodze spotka ich wiele niespodzianek,

Tajemnica placu zabaw – Gail Herman
Odkrywaj tajemnicę i ćwicz czytanie ze Scoobym i jego przyjaciółmi.
Scooby i Tajemnicza Spółka są już na tropie do rozwiązania kolejnej zagadki.

Mapa w Wehikule Tajemnic – Gail Herman
Mapa w Wehikule Tajemnic to pierwsza część z serii przygód zabawnego psa
Scooby-Doo.

Kokardowe życzenia – Sweeny Sheila
Minnie z powodzeniem prowadzi butik z kokardami. Właśnie dostała bardzo duże
zamówienie od znanej gwiazdy filmowej – Penelopy Pudel. Czy Minnie uda się
spełnić życzenie klientki?

Dzwoneczek i  sekret magicznych skrzydeł
Cynka Dzwoneczek nie mogła zrozumieć, dlaczego wróżki cieplne, należące do
wiosny, lata i jesieni, oraz lodowe wróżki, należące do zimy, oddziela granica,
której nie można przekraczać.  Przeczytajcie o nowych przygodach
Cynki.

Lekarstwo na krowę i inne opowiadania – Agnieszka Gadzińska
Agnieszka Gadzińska w trzech opowiadaniach z humorem i dużą dozą absurdu
przekonuje, że pozory czasem mylą, rodzina jest najważniejsza i należy doceniać
to, co się ma. Uwaga - lektura grozi głośnymi wybuchami śmiechu!

Wielka kolekcja bajek o kucykach – Teresa Duralska-Macheta
Przeczytajcie  o fantastycznych przygodach ulubionych kucyków i zajrzyjcie do
wesołego Ponyville.   Ta książka to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów My
Little Pony!

Barbie rockowa księżniczka
Poznaj nowe, szalone perypetie Barbie i daj się porwać tej przebojowej opowieści! Rockowe wcielenie twojej ulubionej bohaterki z pewnością cię zaskoczy!

Lekcja pływania i inne opowiadania – Aniela Cholewińska-Szkolik
Pięknie ilustrowana książka z opowiadaniami o uroczych misiach. Każde
opowiadanie to spotkanie z innym misiem i jego przyjaciółmi oraz z kulturą,
zwyczajami danego kraju lub kontynentu.  

Czary: nieco szerszy wybór wierszy – Marcin Brykczyński
Zbiór wierszy – nie tylko dla dzieci. Każdy, kto otworzy książkę, obudzi z
magicznego snu zamknięte w nim słowa.

O czym pada śnieg – Agnieszka Tyszka
Opowieść o tym, jak pewnego zimowego dnia wszystko było inaczej: Dzidzia
Biedronka i Gąsienica Gęsia zgubiły swoich przyjaciół, a Panią Ćmę przebudziło
niespodziewane pukanie do drzwi...

Zwierzaczki z dzikiej paczki – Agnieszka Urbańska
Wiecie, co to jest chandra? A hobby albo akupunktura? Wytłumaczą Wam to leśne
zwierzaki z dzikiej paczki, czyli piątka nierozłącznych przyjaciół.

Czarownica w wielkim mieście – Agnieszka Urbańska
Czy można zaprzyjaźnić się z czarownicą? Z taką jak Tola − na pewno! To stuprocentowa czarownica, choć brakuje jej haczykowatego nosa, nie podpiera się sękatą laską, a na jej ramieniu nie siedzi czarny kot.

Iskierka – Tennant Redbank
Iskierka dowiaduje się od swojej przyjaciółki, kotki Lutki, że w pałacu Roszpunki ma pojawić się nowy pupil. Czy będzie to drugi kucyk, taki jak ona?

Różyczka – Tennant Redbank
To była magiczna noc. Baletka tańczyła  na pałacowym tarasie , kiedy ujrzał ją
Kopciuszek. Tak zaczęła się wielka przygoda przesympatycznego pieska, którego przeznaczeniem były królewskie salony.

Krasnale i olbrzymy – Joanna Papuzińska
Opowieść o małej ojczyźnie Joanny Papuzińskiej, krainie, która uległa przeobrażeniom jak cała Polska.

Historia pewnego statku – Zofia Stanecka
„Historia pewnego statku” to opowieść o rejsie statku „Titanic”, opowiedziana z
perspektywy małej dziewczynki, Ewy, postaci autentycznej, która w roku 1912
podróżowała z rodzicami tym statkiem i przeżyła jego katastrofę.

W muzeum – Elżbieta Wójcik
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, co Franek zobaczył w muzeum.
W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Przygody Baletki – Amy Sky Koster
Różyczka została poproszona przez swoją panią – Aurorę, aby towarzyszyła jej
podczas  przyjęcia.  Jest jednak jeden mały problem – Różyczka to największy
śpioszek w całym królestwie, a przyjęcie ma się rozpocząć dokładnie o północy.
Na co jest gotowa kotka, by spełnić życzenie swej księżniczki?

Przygody Karmelki – Amy Sky Koster
Oto biografia wielkiej psiej gwiazdy - Karmelki. Oszałamiająco szybkie kariery
zazwyczaj mają trudne początki, ale też nie brak w nich szczęśliwych zbiegów
okoliczności.

Przygody Koral – Amy Sky Koster
Pewna mała ruda kotka wkradła się niepostrzeżenie na statek księcia Eryka i…
wyruszyła w największą podróż swojego życia.  Dowiedz się, jak Koral trafiła w
ramiona Arielki – swej pani, i poznaj dalsze morskie przygody

Wielka misja Jelonki
Wesoła i utalentowana wróżka zwierzęca Jelonka zaprzyjaźnia się z olbrzymią,
tajemniczą bestią z Nibylandii. Co wyniknie z tej przyjaźni????

Weterynarz – Elżbieta Wójcik
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, kogo leczył weterynarz Franek. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i  łamigłówki                                                                                                                                                         

Poznaję Polskę – Elżbieta Wójcik
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz
się, jakie miejsca odwiedził Franek podczas podróży po Polsce. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Pociągi – Elżbieta Wójcik
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz
się, jakie pociągi oglądał Franek. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Wielka kolekcja bajek o Palace Pets – Amy Sky Koster
Pałacowe zwierzaki zapraszają w świat puszystych futerek, małych kopytek,
bujnych grzyw i mięciutkich łapek z pazurkami.
Dowiedz się, jak te maleństwa trafiły w ramiona księżniczek.

Na wsi – Elżbieta Wójcik
Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz
się, kogo odwiedził Franek podczas wizyty na wsi. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

Lekcja pływania dla syrenki – Sheila Sweeny Higginson
Melinda to bardzo nietypowa syrenka… gdy tylko wskoczy do wody, od razu idzie na dno! Co dolega księżniczce mórz? Czy doktor Dosia będzie w stanie jej pomóc?

Auta. Wielka księga opowieści
Chciałbyś ścigać się z Zygzakiem, założyć kapelę ze Złomkiem lub wziąć udział w
operacji szpiegowskiej? Przenieś się do zakręconego świata samochodów. Poczuj
niepowtarzalny klimat aut!

Barbie. Wielka księga opowieści
Zbiór sześciu wspaniałych historii o Barbie! Daj się porwać tym fascynującym
opowieściom i przenieś się do świata, w którym wszystko jest możliwe!

Całkiem własny domek Muminka – Riina Kaarla
Z Rodziną Muminków zamieszkała Mała Mi, Muminek nie ma już swojego kąta.
Postanawia więc zbudować dla siebie Domek.  Przeczytaj o licznych przygodach
młodego budowniczego.

Niesforni goście – Riina Kaarla
Pewnego letniego wieczora dom Muminków odwiedziła Mama Mimbli otoczona gromadką swych bardzo niesfornych dzieci. Najmniejszemu z nich rodzina Muminków bardzo przypadła do gustu...

Bunio trafia w dobre ręce – Marzena Kwietniewska-Talarczyk
Siostry, Kasia i Irena, marzą o psie. Pewnego razu, kiedy Kasia ze swoim
tatą wracają samochodem od babci, znajdują na szosie porzuconego pieska.
Czy uda się jakoś pomóc pieskowi, który cały czas jest bardzo nieufny i trudno
mu oswoić się w nowym domu? Czy Bunio może stać się wymarzonym przez
siostry pupilem?

Hulk: narodziny zielonego giganta
Poznaj historię Bruca Bannera, który na skutek eksperymentu w laboratorium
staje się zielonym olbrzymem. Czy młody naukowiec będzie teraz bezwzględnym
potworem siejącym postach? Odkryj prawdziwą historię Hulka.

Leszek Peszek – Marko Kitti
Uwaga! Oto przed wami Leszek Peszek, czyli Koleś Pecholeś – największy
pechowiec w całym Fufatkowie, znany szantażysta i bajerant. A także jego
siostra Melinda, prawie nastolatka, oferma do kwadratu i aparatka. Do tego
ich rodzice, kot i utrapieni sąsiedzi oraz cała masa mniej lub bardziej
zakręconych ziomali.

Leszek Peszek i sezon na kichanie – Marko Kitti
Pechowy szczęściarz znowu w akcji! Sezon na kichanie okaże się sezonem
polowania na fioletowego myszołowa. W drugiej części książki między
Leszkiem a jego siostrą rozpętają się prawdziwe Dziennikowe Wojny. Kto w
nich wygra, a kto wyjdzie na łyso?

Merida Waleczna
Książka dla najmłodszych czytelników z ulubionej serii „Książka z okienkiem”

Gdzie jesteś, cukierku? – Waldemar Cichoń
Jeśli w okolicy rozlega się rozpaczliwe `Gdzie jesteś, Cukierku?` - to znak,
że szykuje się heca. Tytułowy bohater - kot Cukierek, z pewnością przysporzy
swoim opiekunom kolejnych kłopotów! Nie zwalnia tempa i w piątej części
serii udowadnia, że w pełni zasłużył na przydomek najbardziej niesfornego
czworonoga na świecie!

Zuzia świętuje urodziny – Julia Boehme
Zuzia to rezolutna dziewczynka, która towarzyszy rówieśnikom w ważnych w ich
życiu momentach. Dzięki Zuzi dzieci mają szansę wcześniej poznać i oswoić
nieznane sytuacje.

To ja, Hiperelvis – Bono Bidari
Hiperelvis, czyli Elvis Riboldi, to wesoły chłopak z głową pełną pomysłów, przez które często pakuje się w kłopoty. Istny szatan! A przy tym drodzy czytelnicy, będziecie pękać ze śmiechu i jeśli uważacie, że przesądzamy to znaczy, że nie znacie Elvisa.

Odwiedziny wampira – Michael Broad
Jacek Placek, któremu ciągle przytrafiają się niezwykłe przygody, tym razem
znajdzie się sytuacjach mrożących krew żyłach. Zaproszony do szkoły magik,
pan Kołek-Osika, okaże się podstępnym wampirem, na szczęście Jacek w porę
zdoła go unieszkodliwić.

Naszą Panią napadli kosmici – Pamela Butchart
Pani Nowak niespodziewanie zaczyna być miła dla klasy, co wprawia Maję i jej
szkolnych kolegów w wielkie zaskoczenie. Klasa zaczyna się wszystkiego domyślać – panią Nowak opanowali obcy przybysze. A teraz ona próbuje zmienić
swoich uczniów w kosmitów!

Nowości dla młodzieży 2014

Zapiski Luzaka. Trefna strefa – Lincoln Peirce
Natana prześladuje koszmarny pech, aż tu nagle karta się odwraca i wszystko
idzie mu jak z płatka! Ale dlaczego? I jak długo to potrwa?

Krąg nieba – Chris Bradford
Jack ucieka, by ocalić życie. Port Nagasaki jest już blisko, lecz samuraje
szoguna szykują się do zadania ostatecznego ciosu. A nawet jeśli dotrze do celu
wędrówki, czy znajdzie statek, który zawiezie go do domu?

Krąg ognia – Chris Bradford
Jack Fletcher staje wobec najtrudniejszego jak dotąd wyzwa¬nia. Zmuszony szukać schronienia przed burzą śnieżną, napotyka wieśniaków nękanych przez bandę rozbójników. Mimo pewnych wątpliwości młody Anglik zgadza się wal¬czyć w ich sprawie.

Krąg wiatru – Chris Bradford
Nieustraszony Jack Fletcher i jego przyjaciele tym razem muszą się zmierzyć z
szalejącym morskim żywiołem.

Krąg wody – Chris Bradford
Jack Fletcher budzi się w stajni obskurnej gospody. Ma nasobie brudne i podarte
kimono. Z przerażeniem zdaje sobie sprawę, że stracił wszystko. Co gorsza,
utracił również pamięć. Jak ma więc odkryć prawdę o tym, co się wydarzyło?

Droga smoka – Chris Bradford
Jest rok 1613. Nastały niespokojne czasy. Przetrwanie Jacka – i jego przyjaciół
– zależy od tego, czy chłopak opanuje tajemną technikę Dwojga Niebios, której
naucza Masamoto.

Mroczne piętno – Marie Lu
Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli, okazują się
być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Głowna bohaterka – Adelina – to
nastolatka, której sercem zawładnęła ciemność. Opowieść ukazuje jej pogrążanie
się w złu.

Nowości dla dzieci 2014

Dzwoneczek – Jolanta Tomala
Książeczka dla najmłodszych czytelników z serii „Czytasz ty, czytam ja”
Wspólne czytanie, to doskonała zabawa i wspaniały sposób wzmacniania
pozytywnych relacji między rodzicem i dzieckiem. Razem przeżywajcie przygody
bohaterów z Nibylandii.

Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty – Grzegorz
Kasdepke Przezabawna książka o niezwykłym naukowcu i jego zadziwiających wynalazkach.

Cień smoka – Andrzej Maleszka
Kolejny tom z ulubionej serii książek dla dzieci „Magiczne drzewo”.

Czaruś pies z charakterem – Romek Pawlak
Opowieść o Julce i jej przyjacielu – psie Czarusiu i o tym, że przyjaźń
pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile, nawet z daleka od domu i bliskich
ludzi.

Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek – Michał Rusinek
Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie
najsławniejszy rynek w Polsce.

Emilka Piórko i skrzynia czarów – Holly Webb
Emilka Piórko jest przybraną córką rodziny wróżek. Mieszka w domu pełnym
tajemniczych przejść do zaczarowanej krainy.

Literatura dla młodzoeży 2014

Strażnik – Paulina Hendel
Pierwszy tom z serii „Zapomniana księga”. W tej części, świat zostaje
opanowany przez strzygi i inne pradawne stwory z ludowych opowieści.
Przeżycie w takich warunkach nie jest rzeczą łatwą, a główny bohater –
Hubert będzie musiał nauczyć się życia poniekąd od nowa.

Przecież cię znam – Beata Ostrowicka
Świetna książka dla młodych dziewczyn, które potrzebują pocieszenia i
poczucia, że problemy da się jakoś pokonać.

Tropiciel – Paulina Hendel
Drugi tom z serii „Zapomniana księga”. Hubert musi odnaleźć księgę, aby zgładzić demony. Czy się to uda?????

Bez ciebie nie ma lata – Jenny Han
Książka dla nastolatków o pierwszych przyjaźniach, pierwszych miłościach.

Awantura w lesie! Czyli o tym, że najsilniejszy nie zawsze ma rację - Nele
Moost

Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka Skarpetki.
W tym opowiadaniu mały Krukdowiedział się, że najsilniejszy nie zawsze ma rację.

Czy warto kłamać? Czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw - Nele
Moost

Każdy wie, że nie wolno kłamać - wie również, to mały kruk. Ale zdarzają się takie sytuacje, że kłamstwo nasuwa się samo. Ale, czy to dobre rozwiązanie.
Przekonajcie się sami, czytając tę przezabawną historię.

Bajki o dinozaurach - Elżbieta Safarzyńska
Przedstawiamy książkę, w której zebrano bajki o dinozaurach i innych
prehistorycznych zwierzętach.  Zabawne i ciepłe historyjki, opatrzone pięknymi, kolorowymi ilustracjami.

Barbie i tajemnicze drzwi - Książka dla najmłodszych.
Księżniczka Alexa odkrywa tajemnicze drzwi i nieoczekiwanie przenosi się do
barwnego czarodziejskiego świata zamieszkanego przez wróżki i syreny.

Czarownica i pierniki - Maja Strzebońska
Mądra, ciepła opowieść o czarownicy i jej kociakach bojących się burzy.

Czarownica i tajemnicza miksura - Maja Strzebońska
Kolejna zabawna opowieść o czarownicy i jej kotkach. Wścibskie kociaki
pakują się w tarapaty, wszystkiemu okazuje się być winna....

Czarownica i zimowe szaleństwa - Maja Strzebońska
Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę. Jak zakończą się zimowe
szaleństwa czarownicy i jej przyjaciół.

Czarownica i kociaki - Maja Strzebońska
Czarownica zbiera zioła do magicznego eliksiru, w tym czasie jej mały przyjaciel korzysta z jej nieuwagi i oddala się w stronę lasu.

Zaczarowana uczta - Cathy Hapka
Nadszedł dzień Zaczarownej Uczty, Zosia nie może się doczekać wieczoru.
Niespodziewanie pojawia się nieoczekiwany gość. Dziewczynkę ogarniają złe
przeczucia. Jaki przebieg będzie miała zaczarowana uczta? Przekonaj się sam
czytając tę ciekawą książeczkę.

Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj - Christa Holtei
Jak żyło się dzieciom sto lat temu? Pasjonująca podróż w czasie na dwunastu
rozkładanych kartach z ilustracjami.

Buba! Ty łobuziaku! – Marzena Kwietniewska-Talarczyk
Książka dla czytelników najmłodszych z ulubionej serii „Zaopiekuj się mną”.         Tata Agnieszki wyjeżdża na rok do pracy do Afryki. Aby pomóc córce w przetrwaniu tak długiej rozłąki, kupuje jej na urodziny psa. Buba to śliczny szczeniak rasy beagle, jest jednak trochę niepokorna i nieposłuszna.

Krowa Matylda na czatach – Alexander Steffensmeier
Książka dla najmłodszych o zawadiackiej krowie, przeganianym listonoszu i
gospodyni, która chciałaby dostawać niezniszczone paczki.

Wszystko zniszczone! Czyli o tym, jak kruk uczył się pomagać – Nele Moost
Książka dla najmłodszych o przygodach małego kruka Skarpetki. W tej
książeczce dowiemy się, jak mały kruk sam sobie pomógł wybrnąć z tarapatów

Kim zostanę-wierszyki o zawodach – Dorota Strzemińska-Więckowiak
Książka dla najmłodszych, bogato ilustrowana. W książeczce zebrano wesołe
wierszyki o różnych zawodach np.: czym się zajmuje dentysta, kim jest sekretarka….

Tajemnica urodzin – Widmark Martin
Książka dla dzieci z popularnej serii „Biuro Detektywistyczne Lasiego i
Mai”. Główni bohaterowie Lasie i Mai chodzą do tej samej klasy i wspólnie
prowadzą małe biuro detektywistyczne. Od kilku lat książki z tej serii wybierane przez szwedzkie Jury Dziecięce
są ogłaszane książkami roku

Lumpetta – Christine Nostlinger
Książka przeznaczona dla nastolatków, chwytających wiatr we włosy,
pragnących przygód nie tylko związanych ze szkolnymi murami. Książkę czyta
się łatwo, lekko i jest przyjemna dla ucha.

Krwawy szlak – Moira Young
Pierwszy tom z cyklu „Kroniki czerwonej pustyni”. Przeznaczona dla młodzieży. Główna bohaterka Saba, zrobi wszystko dla swojego brata, przejdzie piekło byle tylko go odzyskać

Rok 1989 – Michał Rusinek
Książka w przystępny i obrazowy sposób wyjaśnia młodemu pokoleniu czym był
PRL.

Pieniądze albo kasa – Paweł Beręsewicz
Książka dla dzieci. Bohater tej powieści może nie podpowie nam, jak zdobyć
kasę, ale za to nauczy, jakich błędów należy się wystrzegać. Książka napisana prostym, ale wciągającym językiem, okraszona wielką dozą humoru.

Tappi i urodzinowe ciasto - Marcin Mortka
Kolejna książka z popularnej serii o Tappim i jego przyjaciołach. Krótkie
opowiadania, pięknie zilustrowane,pełne dobrych emocji, podpowiadające
dzieciom czym jest
przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła. Książka polecana przez radiową Trójkę i
TVP 1.

Bolek i Lolek. Genialni detektywi - Marcin Wicha
Wspaniała książeczka dla dzieci o dwóch bohaterach znanych od lat. Wspaniałą
niespodzianką jest zamieszczony na końcu książki poradnik detektywa, który
jest dodatkową rozrywką.

Zaginione chrupki - Gail Herman
Krótkie opowiadanie dla najmłodszych czytelników z ulubionej serii
Scooby-Doo. Kolejna opowieść o przygodach zabawnego psa detektywa.

Okropny Maciuś wariuje z radości - Małgorzata Strękowska-Zaremba
Uwaga, łobuziaki! Okropny Maciuś nadchodzi! Kolejny tom powieści dla dzieci
o Okropnym Maciusiu i zbliżających się świętach i pytanie czy dostanie
prezent pod choinkę???????

Akademia Przyrody. Zrób to sam - Ewa Kędzior
W książce znajdziemy wiele fantastycznych pomysłów na wykonanie pięknych
ozdób z tego, co znajduje się wokół nas w przyrodzie. To także propozycja
dla rodziców na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Książka ta jest
doskonałą okazją do zorganizowania wspólnej zabawy, która wszystkim
przyniesie wiele radości.

Rycerz widmo - Cornelia Funke
Książka z gatunku powieści FANTASY. Przeznaczona dla czytelników lubiących
przygody, zjawy i rycerzy.

Strażnicy historii. Chiński ekspres - Damian Dibben
Trzeci tom serii przygód Jake'a Djonesa i jego przyjaciół. Dwa tomy
poprzednie to: 1. Nadciąga burza, 2. Circus Maximus - dostępne w
bibliotece.

Wnuczka do orzechów - Małgorzata Musierowicz
Kolejny tom (20) "Jeżycjady"- jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący znanej
i lubianej serii książek dla młodzieży

Chłopcy z zielonych stawów - Jan Izydor Korzeniowski
Powieść dla młodzieży o prawdziwej i serdecznej przyjaźni chłopców, która
może przetrwać wszystko.

Droga pod pękniętym niebem - Marcin Mortka
Dalsze losy bohaterów I tomu trylogii "Dom pod Pękniętym Niebem".

Jaś i Pusia. W domu - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Jaś i Pusia. Na wakacjach - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Jaś i Pusia. W podróży - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Jaś i Pusia. U lekarza - Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Cichoń Waldemar - Cukierku, ty łobuzie

Odyn Rudobrody - Wiking Vulgar i zdobywcy owsianych ciasteczek

Catherine Wilkins - Moje cudowne życie i inne katastrofy

Odyn Rudobrody - Wiking Vulgar i wielkie igrzyska

Agnieszka Stelmaszyk - Afera w teatrze

Marcin Mortka - Tappi i niezwykłe miejsce

Marcin Mortka-Tappi i poduszka dla Chichotka

Wierszyki 4-latka

Cichoń Waldemar - Jak się masz, cukierku?

Cichoń Waldemar - Nie martw się, cukierku!

Marin Lorena - Kucharz Pepo

Marin Lorena - Lekarz Miś

Marin Lorena - Rolnik Mateusz

Marin Lorena - Strażak Buba

LITERATURA DLA MŁODZIEŻY 2015

Mój szkolny musical i inne męczarnie – Catherine Wilkins

Zabawna, ale i mądra opowieść o trudnej nastoletniej przyjaźni i radzeniu Sobie z humorem w trudnych sytuacjach. Kontynuacja przygód Jessiki, bohaterki powieści „Moja najlepsza przyjaciółka i inni wrogowie” oraz „Moje cudowne życie i inne katastrofy”.Polecają:Bravo Girl, czasdzieci.pl

Panna Foch – Barbara Kosmowska

Nowa powieść Barbary Kosmowskiej to lekka książka o zmianach, które są w Życiu nieuniknione, o tym, że w każdej sytuacji można się odnaleźć. Obrażanie się Na cały świat nie jest sposobem na życie. Czasem warto po prostu uśmiechnąć się i trochę wyluzować. A przy okazji otworzyć się na nowe przyjaźnie, które wydawały się niemożliwe.

Eona. Ostatni lord Smocze Oko– Alison Goodman

"Eona" stanowi znakomite dopełnienie pierwszego tomu i zarazem prawdziwy popis kunsztu pisarskiego autorki, która eksponując w fabule to, co dotąd było tajemnicą, jednocześnie przesuwa w sferę zagadek sprawy pozornie dla czytelnika oczywiste...

Koszmarna dwójka – Mac Barnett

Koszmarnie zabawna książka o dopasowywaniu się, byciu sławnym i o znajdowaniu przyjaciół tam, gdzie nie było na to szans. Aha, i o krowach.

Morze potworów – Rick Riordan Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2).

W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz.

Klątwa Tytana – Rick Riordan     Cykl:Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3).                                                                                                                                                                                             Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszym wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.

Bitwa w labiryncie – Rick Riord Cykl:Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 4).                                                                                                                                                                   Percy Percy i jego przyjaciele muszą wyruszyć na wyprawę przez Labirynt – ogromną podziemną krainę, żeby powstrzymać inwazję przed Tytanami gdzie za każdym zakrętem czają się potwory i zdumiewające niespodzianki.

Ostatni Olimpijczyk – Rick Riordan  Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 5).                                                                                                                                                                                                                                                      Percy Jackson i armia herosów muszą powstrzymać Pana Czasu, który szykuje się do ataku na Nowy Jork. Czy wreszcie wyjaśni się tajemnica przepowiedni związanej z szesnastymi urodzinami Percy’ego?

Wieża Asów – George R. R. Martin Cykl:Dzikie karty (tom2).

Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Wśród autorów Wieży asów znajdziemy prawdziwych „gigantów”literatury science fiction i fantasy: George’a R. R. Martina, Rogera Zelazny’ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa.

Nikki podrywaczka – Rachel Renee Russell  Cykl:Dzienniki Nikki.

Zbliża się najważniejszy szkolny bal w roku. Nikki ma nadzieję, że pójdzie z Brandonem. Ale czas ucieka. Co jeśli się nie zgodzi?

 

 

Droga przez mękę – Jeff Kinney
Wyprawa samochodowa z najbliższą rodziną może być świetną zabawą… chyba że chodzi o rodzinę Heffleyów. Lepiej już teraz przygotujcie się na mrożącą
krew w żyłach toaletę na stacji benzynowej, zwariowane mewy, ryzykowne
manewry drogowe i niesforną świnię. To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią. Whoopi Goldberg Jedna z najlepszych serii dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. "Washington Post

Nethergrim: Otchłanny (tom 1) – Matthew Jobin
Pierwszy tom nowej serii fantasy dla młodzieży. Dla fanów „Zwiadowców” i
„Opowieści z Narnii”. Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny
rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali
zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym
Złodziejem czy Klątwą Matek, który porywał i więził niewinne dzieci.
Jednak znowu dzieje się coś złego. Znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko
kości. Zaczynają ginąć dzieci. Szepty zamieniają się w krzyk. Nethergrim powrócił!

Maria i Magdalena – Zofia Kaliska
Bohaterkami powieści są dwie wchodzące w dorosłe życie bliźniaczki: Marysia
i Magda. Bliźniaczki są całkowicie do siebie niepodobne, zarówno z wyglądu,
jak i z charakteru. Ich życie zaczyna się komplikować, gdy `na scenie`pojawia się Artur, młody obiecujący dziennikarz, który zaczyna romansować z Marysią

Mariolka – Zofia Kaliska
Jest to powieść dla nastolatków, której bohaterką jest sympatyczna
gimnazjalistka. Wyjątkowa literatura dla młodzieży z cyklu "Sprawy nastolatków".

Zakochaj się, mamo – Marta Fox
To powieść o miłości. Gdyby jej zabrakło, nikt nie miałby siły zaczynać życia od nowa i wierzyć, że może być tak kolorowe, jak na obrazach malowanych przez Jowitę, mamę nastoletniej Sary.

Lot sowy – Mercedes Lackey
Cykl: Trylogia Sowiego Maga (tom 1)

Rodzice Dariana byli myśliwymi, którzy w Lesie Pelagirskim łapali w pułapki
istoty zmienione przez magiczne burze, a potem sprzedawali ich fantastyczne
skóry. Darian jednak nie towarzyszył im w ich ostatniej wyprawie do Pelagiru - polowania, z którego nigdy nie wrócili. Jak potoczą się losy chłopca…

Oczy sowy – Mercedes Lackey
Cykl: Trylogia Sowiego Maga (tom 2)

Po czterech latach spędzonych w ukryciu Darian postanowił wrócić do domu.
Jednak nawet poznane mistyczne tajemnice starożytnej rasy nie uchronią go
przed czyhającymi nowymi niebezpieczeństwami. Do kraju zbliża się bowiem
kolejne plemię okrutnych barbarzyńców, którzy zostawiają za sobą spaloną
ziemię. Czy sojusz Valdemarczyków i Sokolich Braci zapewni im zwycięstwo i
przywróci pokój?

Prawo przyciągania – Simone Elkeles
„Romantyczna i zabawna opowieść o miłości silniejszej niż wszystkie przeciwności”.

Kamienie elfów Shannary – Terry Brooks
Pięćdziesiąt lat po tym, jak młody Shea Ohmsford odnalazł mityczny Miecz
Shannary i pokonał przerażającego lorda Warlocka, zło znowu znajduje sposób,
by powrócić na ziemię. Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje młoda elfka Amberle.

Miasto niebiańskiego ognia – Cassandra Clare
Cykl: Dary Anioła (tom 6) Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców.
Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?

Zostań, jeśli kochasz – Gayle Forman
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i
znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z
przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz"
opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Wróć, jeśli pamiętasz – Gayle Forman
Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz", światowego
bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego
podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem
w rolach głównych.

Literatura dla młodzieży 2014

Zołzunie - Marta Fox

Antonina, gimnazjalistka, dołącza do nowej klasy przed wakacjami i od razu
staje się rywalką dla trzech “zołzuń”. Kto zwycięży w tej walce i jaką rolę odegra w niej Dawid, Patryk i Kacper?  Jaką Szekspir oraz tajemnicze zioła serwowane nastolatkom zamiast coca-coli?

Zakochany duch- Tamsyn Murray

Skye ma 16 lat i jak na nastolatkę nietypowe zajęcie – zajmuje się pomocą
duchom, które nie potrafią opuścić ziemi, by przejść na poziom astralny.
Mówiąc prościej: jest medium. Książka polecana dla młodzieży.

Zezowate szczęście- Jeff Kinney

To już kolejny  8 tom serii „Dziennik cwaniaczka” , który zupełnie słusznie
zagościł w sercach dzieciaków na całym świecie. Sposób, w jaki bohater
opisuje swoje przeżycia, ale i emocje, które nim targają po odsunięciu się
od niego najlepszego przyjaciela, jest tak zabawny, że nie można się nie
śmiać. Dodatkową atrakcją książki są świetne rysunki, które w humorystyczny sposób podkreślają każde wydarzenie z życia bohatera. Według "Washington Post" Jedna z najlepszych serii dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały.

Jak wytrzymać z chłopakami i nie zwariować- Aniela Cholewińska-Szkolik

Z tej książki dowiesz się, jak zrozumieć chłopaków, o czym można z nimi
rozmawiać, co lubią w dziewczynach, jak postępować, żeby znaleźć wśród nich
bratnią duszę. Niezbędnik podpowie Ci także, jak zrozumieć świat uczuć, co to naprawdę znaczy być atrakcyjną dziewczyną, jak przygotować się do randki

Jak wytrzymać z dorosłymi i nie zwariować -Aniela Cholewińska-Szkolik

Świat dorosłych to dla Ciebie prawdziwa dżungla?
Nie wiesz, jak poradzić sobie w szkole?
Twoje rodzeństwo jest nie do zniesienia a rodzice to kosmici?
Jeśli tak, sięgnij po ten niezbędnik - znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele
nurtujących Cię pytań.

Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować - Aniela Cholewińska-Szkolik

Nauczyciele doprowadzają Cię do białej gorączki?
Koledzy z klasy mówią innym językiem? Szkolne obowiązki zabierają Ci cały
wolny czas? Jeśli tak, sięgnij po ten niezbędnik - znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.

Catherine Wilkins - Moja najlepsza przyjaciółka i inni wrogowie

Zabawna powieść brytyjskiej pisarki, o problemach przyjaźni dziewcząt, rywalizacji i sposobach zdobywania przyjaciół.

Andrzejczuk Beata - Pamiętnik nastolatki. Julia

Sama historia Julki jest wstrząsająca,  taki ogromny kłopot spada na barki
zaledwie trzynastoletniej dziewczyny. I zamiast cieszyć się młodością zmaga
się z ... z czym to już trzeba przeczytać. Kolejna książka z tej serii, pełna emocji i uczuć.

Irene Adler -Ostatni akt w operze

Troje wspaniałych ludzi, nierozstający się ze sobą przyjaciele. Trzy umysły,
które wpiszą się w historię przestępczości. Seria przygód na ostrzu noża.
Seria: „Sherlock, Lupin i ja”, tom. II, tom I – „Trio Czarnej Damy”.

Misja Hexi Pen –Agnieszka Stelmaszyk
Trzecia część Koalicji Szpiegów. Świetnie napisana, wartka akcja, ciekawe przygody. Pozycja godna przeczytania.

Pamiętnik nastolatki. Julia II – Beata Andrzejczuk
Kolejna książka z tej serii, oczekiwana z niecierpliwością przez młodych
czytelników. Porusza ważne kwestie w życiu nastolatek. Książkę polecam
także rodzicom,  można się z niej dowiedzieć bardzo dużo o swoich dzieciach,
często o sprawach, których rodzice są zupełni nieświadomi.

Zośka bohaterką – Lara Bergen
Bycie bohaterem może być trudniejsze, niż się wydawało. A wszystko dlatego,
że przewidziane jest w nim ratowanie innych, ale nie ma miejsca na kłopoty własne.

Kiedyś jutro – Anna M. Gorgolewska
Wstrząsająca historia o samotności w rodzinie. Powieść ta, porusza czytelnika, ale również utwierdza w przekonaniu, że młodzież także potrafi podejmować dobre i mądre decyzje.

Mrówki w śniegu – Anna M. Gorgolewska
Najnowsza książka Anny Gorgolewskiej zaskakuje od pierwszych stron.
Agnieszka Anioł wzorowa uczennica, wspaniała córka i kochająca siostra, jedną decyzją zmienia całe swoje życie. Szkoła, rodzina przestają się liczyć. Jeszcze krok, a nie będzie już odwrotu.

Aż po horyzont – Matson Morgan
>Powieść podróżnicza dla młodzieży. Dwójka bohaterów, każde po przejściach,
>mają spędzić ze sobą kilka dni w samochodzie. Szybko znajdują wspólny język
>i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną
>wyprawę po Ameryce.

Już czas – Jodi Picoult
Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć?

Pączek jedzie do Zakopanego – Magdalena J. Sakowska
Czytelnicy zdążyli już polubić sympatycznego Pączka. Tym razem rodzina Brzęczalskich jedzie na święta do Zakopanego.

Grzywą malowane – Agata Widzowska-Pasiak
Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce.

Pięć minut – Iga Wiśniewska
Pięć minut to wzruszająca opowieść o potrzebie przebaczenia i o tym, jak ciężko jest ruszyć dalej, gdy się go nie uzyska.