Kolejna edycja "Mała książka - wielki człowiek" - ZAPRASZAMY!!!

Zasady udziału dziecka w Projekcie: a) do udziału w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki, b) jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka, niezależnie od tego, ze zbioru ilu Bibliotek korzysta, c) w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki, d) posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek we wszystkich bibliotekach biorących udział w Projekcie, e) uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej książki z księgozbioru dziecięcego, f) po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oddział dla dzieci ma w swoim księgozbiorze wiele ciekawych książek dla maluszków i cały czas dba o powiększanie swoich zasobów. Zachęcamy wszystkich rodziców, aby wspólnie z nami przyłączyli się do projektu zaszczepili w swoich maluchach miłość do czytania. Odpowiednio dobrane książki rozwijają umysł malucha i jego emocje oraz rozbudzają ciekawość świata. Akcja rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.