Wakacyjna przystań marzeń. Zajęcia czytelniczo - plastyczne.

W czasie wakacji 20 dzieci aktywnie spędzało czas w bibliotece: grały w gry planszowe, wykonały obrazki różnymi metodami plastycznymi, a także zrobiły wachlarze, wiatraczki i lepiły z masy solnej.

 

Gdzie mieszkają książki

W zajęciach bibliotecznych pod hasłem: "Gdzie mieszkają książki", 03, 10 i 17 czerwca, wzięło udział 14 osób. Najmłodsze dzieci słuchały bajek czytanych przez swoją koleżankę i bibliotekarkę. Chętnie też uczestniczyły w zajęciach plastycznych i wykonały: wazony ze słoików, pojemniki na kredki, a także zrobiły kaski z gazet , ozdobiły balony i wykonały ptaszki z rolek po papierze toaletowym. Na koniec zajęć dzieci z wielkim zacięciem rzucały wodnymi bombami do celu.

Noc w bibliotece z Harrym Potterem

Dwunastu miłośników przygód Harry`ego Pottera spędziło noc z 2 na 3 maja 2018 roku w bibliotece w Cerkiewniku. O godzinie 20.00 spotkali się na stacji „King`s Cross peron 9 i ¾”. Uczestnicy tej magicznej nocy mogli wykazać się wiedzą o przeżyciach Harry`ego podczas quizów. Zapoznali się z biografią J.K. Rowling oraz treścią poszczególnych tomów i głównymi bohaterami. Podczas głośnego czytania ulubionego fragmentu, uczestnicy zabawy wymyślali własne zakończenie. Okazuje się, że magiczny świat Harry`ego Pottera fascynuje kolejne pokolenie.

Para buch…książka w ruch!!!

W czasie zajęć najmłodsi miłośnicy książek słuchali bajkowych opowieści jak też czytali samodzielnie. Rozwiązywali łamigłówki oraz z zaangażowaniem uczestniczyli  w   warsztatach plastycznych. Oczywiście każda wizyta dzieci w bibliotece nie może obejść się bez wypożyczenia ciekawych bajek, opowiadań lub pięknie ilustrowanych zbiorów wierszy dla najmłodszych.

Zimowe czary w bibliotece

W trakcie spotkań pod hasłem Zimowe czary w bibliotece odbywało się głośne czytanie bajek i wierszy, zagadki literackie, krótkie scenki teatralne z wykorzystaniem kukiełek i pacynek oraz zabawy muzyczne.

Noc w bibliotece

Kryminalna noc z Sherlockiem Holmesem w filii bibliotecnej w Cerkiewniku odbyła się z 27 na 28 grudnia 2017 roku. Uczestniczyło 11 dzieci w wieku od 11 do 15 lat. Głównym punktem naszej nocki były podchody. Zadaniem uczestników było pokonanie trudnych zagadek, rebusów i szarad.  Niczym profesjonalni detektywi pokonali wszelkie trudności. Zabawa była wspaniała! Detektywi zostali nagrodzeni wspaniałą kolacją i słodyczami.

Jesienne czytanie

Za oknem jesień w pełni. W naszej bibliotece także nadeszła pora jesiennych zabaw i aktywności.  W czasie listopadowych odwiedzin najmłodsi z wielka uwagą wysłuchali pogadanek o wszelkich zjawiskach i zmianach zachodzących podczas tej pory roku. Sami również podzielili się trafnymi spostrzeżeniami z własnych obserwacji roślin, ptaków i zwierząt w lesie, w parku oraz na wsi. Zajęcia miały na celu przypomnienie dzieciom, że czytanie książek to nie tylko rozwijanie wyobraźni , ale i doskonała rozrywka na długie jesienne wieczory. Był też czas na zabawy, które dostarczyły dużo radości.

Misie Przytulanki o misiach czytanki

Dzieci tym razem przyszły do biblioteki ze swoimi Misiowymi Przytulankami. Opowiadały, o tym dlaczego pluszaki są dla nich tak ważne. Przygotowały też program artystyczny – śpiewały piosenki   o Misiach i tańczyły. Bardzo przypadły im do gustu przygotowane zagadki, z zaciekawieniem słuchały czytanki o Kubusiu Puchatku i oglądały książeczki nie tylko o przyjacielu ze Stumilowego Lasu. Piękne prace plastyczne wykonane przez małych czytelników ozdobiły filar biblioteczny.

zajęcia w bibliotece

W Bibliotece w Cerkiewniku w czerwcu 2017 roku, można było spotkać dzieci, które uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku Kamishibai. Jest to prosty sposób przekazu treści wykorzystywany do pracy z dziećmi w różnym wieku. Skrzynka służąca do prezentacji obrazków to doskonałe narzędzie przekazywania tekstu literackiego dzieciom, okazja do pierwszego zetknięcia ze sztuką teatralną, a często dająca impuls do pisania własnych opowiadań i tworzenia ilustracji.

 
 

Noc w Bibliotece w filii Cerkiewnik

Kolejna Noc w Bibliotece w filii Cerkiewnik odbyła się 3/4 lipca 2017 roku pod hasłem: wakacyjne podróże z książką. W grach i zabawach literackich uczestniczyło 15 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zmierzyły się między innymi w bajkowych kalamburach, zabawach ruchowych oraz czytały bajki i baśnie z różnych zakątków świata. Ostatnim zajęciem, które zintegrowało wszystkie dzieci była zabawa „w chowanego”. Tego typu zajęcia z dziećmi to doskonały dla nich sposób aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz dają możliwość obcowania z literaturą i uczą współpracy w grupie.

Ferie w bibliotece

Gry, zabawy, głośne czytanie, konkursy, czyli ferie w bibliotece.

Biblioteka już po raz kolejny zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na ferie. Uczestnicy ferii grali w gry edukacyjne, planszowe i ruchowe. Nie obyło się także bez głośnego czytania. Najmłodsze dzieci wykonały także ilustracje do ulubionej bajki.

 

Zaczarowany świat bajek

W kwietniu podczas zajęć odbywających się w bibliotece dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata bajek a także wykonały ilustracje.

Największą atrakcją w czasie ferii zimowych w bibliotece w Cerkiewniku było „Nocne czytanie”. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i konkursach proponowanych przez uczestników a także wspólnym czytaniu ulubionych baśni braci Grimm.

 
 

Czytanie na drugie śniadanie

Czytanie na drugie śniadanie
Książki uczą i wychowują, rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty. W
jednej chwili potrafią przenieść w nieznany świat przygody, zachwycić historiami, pokazać piękno świata. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne w rozwoju dziecka jest głośne czytanie książek.  Tegoroczne wakacje w Filii Bibliotecznej w Cerkiewniku przebiegają pod hasłem „Czytanie na drugie śniadanie”.

Bajkowa noc w bibliotece

Już po raz czwarty w filii bibliotecznej w Cerkiewniku 1 lipca 2015 r. 
odbyła się „Bajkowa Noc w Bibliotece”.Impreza rozpoczęła się od integracji grupy poprzez zabawy i gry zespołowe. W grupie ujawniły się artystki, które malowały twarze. Chłopcy upiekli kiełbaski na ognisku. Po konsumpcji przyszedł czas na czytanie ulubionych książek. Starsi czestnicy do bladego świtu szeptali o ulubionych książkach.

 
 

W październiku 2014r. odbył się kurs komputerowy pod hasłem: „Internet bez
granic” dla osób 45+.
Uczestnicy nauczyli się między innymi obsługi komputera,wykorzystania treści
dostępnych w Internecie, dokonywania zakupów w sklepach internetowych a także komunikacji z innymi osobami.

 

Galeria

Bajkowe poranki

Czytanie dzieciom bajek ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowość dziecka. Czytanie w dobie XXI wieku jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Ze względu na szybką dezaktualizację danych, szybkie przyrastanie nowych informacji oraz swoistą „lawinę informacyjną”, jaką serwują nam media. Niestety, dzieci XXI wieku wychowują się w kulturze telewizyjnej, która nie tylko nie rozwija u maluchów myślenia i koncentracji uwagi, ale dodatkowo znieczula na agresję i wywołuje u niejednego małego widza lęki i niepokoje. Wydaje się, że sięganie po książki naszych babć czy mam jest staroświeckie. Badania naukowe potwierdzają jednak, że czytanie dzieciom bajek ma zbawienny wpływ na ich psychikę i stymuluje rozwój poznawczy.

Dlatego też biblioteka w Cerkiewniku zaprasza w dniach otwarcia od godz. 11.00 do godz. 13.00 na bajkowe poranki czyli interaktywne czytanie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Bajkowy poranek w Cerkiewniku

Galeria

Noc w bibliotece