Zapowiedzi nowości wydawniczych na wakacje 2018

Dla młodzieży

Cinder i Ella – Kelly Oram

Cudowny chłopak – R. J. Palacio

Dzień ostatnich szans – Robyn Schneider

Dla dzieci

Babcocha – Justyna Bednarek

Bajki 5 minut przed snem

Faustynka: opowieści patriotyczne – Wioletta Piasecka

Kłopoty w szkole – Chris Higgins

Maskarada – Lotta Olsson

O tym można rozmawiać - Anna Hoglund

Tu jesteśmy – Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Zwierzokracja – Aleksandra Woldańska-Płocińska

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Dla młodzieży

Domek na drzewie – K.K. Allen


Dla dzieci

Auta. Nowa kolekcja bajek

Dom – Justyna Bednarek

Basia i tablet – Zofia Stanecka

Domek na drzewie – K.K. Allen

Chciałam jedynie podążać za głosem serca, ale gdzieś po drodze utraciłam duszę". Książka porusza ważny problem dręczenia w szkole, w dodatku opowiada historię miłosną - dość przewrotną, z mroczną tajemnicą i wynikającą z niej tragedią.

Dom – Justyna Bednarek

Czytam sobie. Historie spod podłogi. Dom” to pierwszy poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć głoskowanie, a krótkie zdania zawierające 23 podstawowe głoski ułatwią mu samodzielne przeczytanie całej historii Kudełka i Grubelka. 

Basia i tablet – Z Stanecka

W tym tomie przygód Basi autorka zmierzyła się z tematem nowoczesnych technologii w życiu dziecka. Dotknęła przy okazji kwestii uzależnień w sposób przystępny dla młodego człowiek. Ta historia pomoże dzieciom zrozumieć, dlaczego rodzice ograniczają im kontakt z komputerami i tabletami, a rodzicom ułatwi rozmowę z dziećmi na ten temat. 

Ależ, Bolusiu! – Barbro Lindgren

Przezabawna historia o poważnych problemach małych ludzi. Rzadko można spotkać książeczkę dla dzieci, która zabawi nie tylko dziecko, ale również rodzica. A Boluś, niepozorny z pozoru prosiak, jest w tym specjalistą.

Bajki dla dzieci – Iwan Kryłow

Słoń wojewoda, pracowity niedźwiedź, małpa sprawdzająca, do czego służą okulary... to tylko wybrani z bohaterów bajek Iwana Kryłowa - utworów niezwykłych, bo w wyśmienity sposób, na przykładzie zachowań zwierząt, ukazujących ludzkie wady i słabości.

Moja kolekcja. Auta

To zbiór wspaniałych opowieści o twoich ulubionych bohaterach! Poznaj świat Aut i przeżyj emocjonujące przygody. Czeka cię znakomita zabawa!

Moja kolekcja. Bob budowniczy

Zbiór  wspaniałych opowieści o twoich ulubionych bohaterach!  Poznaj niezwykły świat Boba Budowniczego i przeżyj radosne przygody. Odwiedź park dinozaurów, posłuchaj kapeli Boba i wyrusz na poszukiwanie Kici.

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

Ależ, Bolusiu! – Barbro Lindgren

Bajki dla dzieci – Iwan Kryłow

Moja kolekcja. Auta

Moja kolekcja. Bob budowniczy

Nowości 2017

Dla dzieci

Hokus-pokus, Albercie - Gunilla Bergstrom    

Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Jabłko i Mięta w przedszkolu – Krystyna Śmigielska

Dzieci najbardziej lubią mówić, powiadać i pytać. Nie inaczej jest z Elą Jabłko, dla której każdy powrót z przedszkola jest okazją do rozmowy z mamą. Do dzielenia się z nią swoimi wrażeniami z kolejnego dnia spędzonego z rówieśnikami z przedszkolnej grupy. A wśród nich prym wiedzie Dyzio Mięta, największy przyjaciel Eli. Z tych pogawędek wyłania się piękny dziecięcy świat pełen uśmiechu, ale też rozterek i pytań, na które mądra mama zawsze znajdzie odpowiedź.

 

O urodziach Peppy – Neville Astley

Peppa świętuje urodziny! Mimo że przyjęcie planowała od dawna, nie zabrakło niespodzianek. Zobacz, co się wydarzyło na urodzinach Peppy, i sprawdź, czy spełniło się jej życzenie.

Barbie. Możesz być ływiarką – Nancy Parent

Barbie ma ogromny potencjał, by zostać świetną łyżwiarką figurową. Wie jednak, że osiągnięcie tak ambitnego celu nie będzie proste. Przed dziewczyną mnóstwo ciężkiej pracy i wyczerpujących treningów. Czy uda jej się spełnić największe marzenie i zostać wybitną łyżwiarką? Przekonaj się, czytając tę niezwykłą opowieść!

Mama idzie do pracy – Eliza Piotrowska

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i bardzo lubi, gdy mama jest z nim w domu. Nie chce się z nią rozstawać za żadne skarby. Czy Tupcio zrozumie, że dzieci chodzą do przedszkola, a mamy do pracy?

Kotek na medal – Agnnnieszka Stelmaszyk

Poznajcie historię: beżowej kotki Nutki, uratowanej z wartkiego strumienia, sprytnego Irysa, który umknął z rąk okrutnego handlarza i kocurka Złotka, któremu czarne futerko przysparzało samych przykrości. Pewnego dnia kotki trafiają do schroniska dla zwierząt - do Przytuliska. Mają tam dach nad głową i zawsze pełną miskę, a mimo to w ich oczach nadal goszczą smutek i tęsknota. Kotki marzą o prawdziwym domu i rodzinie, która je pokocha. Przeczytajcie, co takiego wydarzyło się    w Przytulisku, że los kotków miał się odmienić na zawsze...

Elżbieta. Księżniczka z Wersalu – Annie Jay

Przygody Elżbiety, młodszej siostry Ludwika XVI. Jest rok 1774. Elżbieta, zbuntowana i żywiołowa księżniczka, czuje się w Wersalu bardzo samotna. Na szczęście zaprzyjaźnia się z Angeliką, córką swojej guwernantki. Pewnego dnia dziewczynki odnajdują zaszyfrowaną wiadomość ukrytą w cennej pozytywce i z pomocą młodego pazia Teofila ruszają tropem Damy z różą, obrazu zaginionego ponad 30 lat wcześniej. Kategoria wiekowa: 8+

Dla młodzieży

Pieśń dla Elli Grey - David Almond

Claire i Ella są najlepszymi przyjaciółkami. Znają się od dziecka. Mają wspólnych znajomych. Podczas przerwy wielkanocnej postanawiają, całą paczką, pojechać na plaże hrabstwa Northumberland. Jednak przed samym wyjazdem, rodzice Elli zabraniają jej na wycieczkę, argumentując swoją decyzję zaległościami w nauce...

 

Sierpniowa łamigłówka – Joanna Hacz

Wakacyjny czas spędzony w towarzystwie własnej wychowawczyni i, wydawałoby się, nudnawej koleżanki, to na pierwszy rzut oka nic ekscytującego. Co innego, kiedy nauczycielka jest zwariowaną kobietą przyciągającą niecodzienne wydarzenia, a dodatkowo towarzysz jej Włoch, który okaże się prywatnym detektywem. Niecodzienne zbiegi okoliczności, mnóstwo dobrej zabawy i kłopoty, które same się znajdują.

Sierpniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Dla dzieci

Baj i Bajeczka. Kto umie liczyć do stu? – Marcjanna Dobrowolska

Katastrofa na plaży – Edmond Prochain

Szczęście Parkera – Slott Ramos

 

Dla dorosłych

Księżyc nad Rzymem – Magdalena Giedrojć

Resortowe dzieci. Media – Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

Karuzela – Agnieszka Lis

Misja Helikopter – Simone Moro

Olejnik Agnieszka – Apetyt na więcej

Olejnik Agnieszka – Szczęście na wagę

Nowości

Miłość. nie ma. wcale. końca! – Anna Jedna

Jak wygląda rozstanie mamy i taty widziane oczyma dziecka? O tym opowiada ta książka.     O wydarzeniach, zachowaniach i emocjach, które im towarzyszą. O tym, jak to jest, gdy dom bez taty boli...

Zostań, jeśli kochasz – Gayle Forman

Bohaterowie tej powieści, mimo, że tak bardzo jeszcze młodzi, są zadziwiająco dojrzali, a ich miłość nie jest egzaltowanym, przelotnym uczuciem dwojga nastolatków. To więź, dla której warto żyć, mimo że straciło się wszystko inne.

Wróć, jeśli pamiętasz– Gayle Forman

 Kontynuacja losów Mii i Adama „Zostań, jeśli kochasz”. Tym razem historia pokazana jest oczami chłopaka.

 

Magiczny eliksir. Shrek 2 – Gail Herman

Shrek musi przekonać rodziców Fiony, że jest idealnym mężem – prawdziwym księciem z bajki. Shrek musi zdobyć magiczny napój. Niestety, znajduje się on w fabryce Wróżki Chrzestnej, a drogi do niego pilnuje armia elfów. Czy Shrek, Osioł i Kot w butach pokonają przeszkody? Pierwsze czytanki                 z bohaterami Shreka to propozycja dla dzieci, które jeszcze płynnie nie czytają. Ulubione filmowe postacie z pewnością zachęcą dzieci do czytania.

Źródło: www.publicat.pl

Odnaleziony tata – Erica David

Smoczy Wojownik Po dowiaduje się, że jego prawdziwym ojcem jest Li. Odnaleziony tato opowiada mu o Wiosce Pand. Po chce poznać inne pandy i nauczyć się żyć jak one. Ale czy może zostawić przyjaciół i pana Pinga? I czy uda mu się pokonać złego Kai? Książka dla dzieci płynnie czytających z ulubionymi filmowymi postaciami.

Daria dinozaur

Mała kartonowa książeczka, pięknie ilustrowana w kształcie zwierzątka. Opowiada o przyjaźni, wspieraniu się i dawaniu prezentów.

Czkawka – Adam Devaney

Krótka i wesoła historyjka do wspólnego czytania. Sprawdź, jaka jest ulubiona zabawka Taza, a kto bez pozwolenia zerwał  marchewki królika Bugsa. Dowiedz się, w jaki sposób kot Sylwester pozbył się czkawki i odwiedź kaczorka na przyjęciu.

Charlie i fabryka czekolady – Roald Dahl

"Świecące lizaki do jedzenia nocą, miętówki dla sąsiada, na miesiąc zzielenieją mu zęby. Karmelki wypełniające dziury, nigdy więcej dentysty. Lepiste krówki dla gadatliwych rodziców. Cukierki wiercipięty, będą dokazywać w brzuchu. Niewidzialne batoniki czekoladowe do jedzenia podczas lekcji...i wiele, wiele innych cudownych pomysłów”!

Szczurki nie dają się wygryźć – Rafał Witek     

Załoga sprytnych Szczurków stwarza wiele okazji do ćwiczeń matematycznych, szukania nowych dróg, wyciągania wniosków, ćwiczenia poznanych reguł, korzystania z nich w codziennym życiu.

Praktyczny pan - Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Wycinek z życia pewnego bardzo praktycznego pana, „który zajmował się tylko tym, co (...) istotne“, „nigdy nie tracił czasu na głupoty, jakimi są: tarzanie się w trawie, łaskotanie kolegów pod pachami, kręcenie się w kółko, skakanie na jednej nodze (...)“

Czerwona kartka dla Sprężyny – Jacek Podsiadło

Szkółka piłkarska staje się prawdziwą szkołą życia. Chłopcy uczą się radzić sobie z emocjami, cieszą się powodzeniami oraz borykają z porażkami. Nie zabraknie tam przyjaźni oraz wrogości, rywalizacji i współpracy.

Polecamy

Dla dzieci

Azja i Azor, czyli jak pies z kotem - Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Bella i lśniąca perła – Ellen D. Risco

Gdzie jest Dory – Suzanne Francis

Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza -  Marzena Kwietniewska – Talarczyk

Królewna Lenka rozrabia - Aneta Krella-Moch

Poppintrokowie – Joanna Olech

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka – Agnieszka Urbańska

Zwierzogród

Nowości 2016

Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza -  Marzena Kwietniewska – Talarczyk

To już kolejna książka z serii „Zaopiekuj się mną”. Nie tylko sympatyczna, suto okraszona humorem, opowieść o odpowiedzialności, której uczą się chłopcy. To także lekcja dla rodziców    o tym, że czasami warto wysłuchać dzieci i zobaczyć sprawy z innego punktu widzenia. Czasami trzeba zmienić perspektywę, by móc podjąć właściwą decyzję. 

Królewna Lenka rozrabia - Aneta Krella-Moch

Lenka to królewna, jakiej dotąd nie spotkaliście. Za nic ma zasady i dworską etykietę! Bo kiedy trzeba ocalić życie ślimakowi lub poskakać w deszczu po kałużach, na pewno postawi na swoim. Ta dziewczynka ma charakterek! Od 3 do 6 lat.

Azja i Azor, czyli jak pies z kotem - Marzena Kwietniewska-Talarczyk

Azja jest bardzo towarzyskim, miłym i dobrze wychowanym psem. Ma jednak jedną ogromną wadę – nie znosi kotów, a już zwłaszcza Furii, kotki z sąsiedztwa. Suczka ciągle szuka okazji, aby wymknąć się z ogrodu, by obszczekać i pogonić kotkę. Wszyscy bardzo się martwą, że może ją w końcu skrzywdzić. Pewnego dnia podczas spaceru Azja znajduje porzuconego, małego kotka, który jest bardzo słaby i wycieńczony. Co Azja z nim zrobi? Czy przełamie swą niechęć do kotów i pomoże osieroconemu maluszkowi? Od 4 do 5 lat.

 

Poppintrokowie – Joanna Olech

Zbiór opowiadań skutecznie obrzydzający nocne spacerki po cmentarzu i wyśmiewanie się z niby to bezbronnych staruszków. Po jego przeczytaniu będziesz się bać przejrzeć w zwykłej bombce czy zamachnąć się na brzęczącą muchę! A nuż w ten sposób uruchomisz machinę magicznych wydarzeń, tak jak bohaterowie tej książki. Nie czytaj, jeśli jesteś bojkiem i nie masz co najmniej 9 lat.

 

Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka – Agnieszka Urbańska

Autorka połączyła piękno historii opartej na pouczającej treści z dzisiejszym stylem życia rodziców i dzieci. Dodatkowo do każdego rozdziału książki dołączono krótkie zadanie związane z przeczytanym właśnie rozdziałem. Dzięki temu dziecko może ćwiczyć swoje umiejętności związane z czytaniem ze zrozumieniem. To wartościowa i dostosowana do obecnych realiów propozycja czytelnicza dla dzieci od siódmego roku życia.

 

Kiedy pada deszcz – Lisa De Jong

Powieść niezwykle mądra i wzruszająca. Autorka ukazuje, że w życiu najważniejsze są miłość, przyjaźń, zaufanie i troska o drugiego człowieka. Mówi również, że śmierć nie musi być końcem naszego życia z ukochaną osobą, może być lekcją życia wskazującą nam jak mamy żyć po stracie bliskiej osoby.

Nowości dla dzieci 2015

Majowe zapowiedzi nowości wydawniczych

 

Druga runda – Caren Lissner

Naśladowcy – Ingar Johnsrud

Ona i on – Marc Levy

Pacjent – Juan Gomez-Jurado

Znikające jabłka – Gail Herman
Scooby wraz z przyjaciółmi rozwiązuje kolejną zagadkę. Doskonałe książki do
ćwiczenia czytania. Dla dzieci powyżej pięciu lat.

Nawiedzona chatka – Gail Herman
Scooby wraz z przyjaciółmi rozwiązuje kolejną zagadkę. Doskonałe książki do
ćwiczenia czytania. Dla dzieci powyżej pięciu lat.

Trusia - Tina Nolan
Kolejna pozycja z serii „Na pomoc zwierzakom” opisuję historię rozpieszczonego królika. Dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

W Zoo - Elżbieta Wójcik
Seria „Samochodzik Frank” to książeczki dla najmłodszych, w których oprócz
historyjki do czytania znajdują się zagadki, quizy i łamigłówki.

Wyprawa do lasu - Elżbieta Wójcik
Seria „Samochodzik Frank” to książeczki dla najmłodszych, w których oprócz
historyjki do czytania znajdują się zagadki, quizy i łamigłówki.

Maja poznaje świat – Magdalena Zarębska
Bohaterka książki chodzi do przedszkola i przeżywa swoje dziecięce przygody,
dylematy oraz próbuje zrozumieć świat dorosłych. Maja zadaje pytania, na
które mama Zuzia i tata Wojtek próbują odpowiedzieć w prosty i ciekawy
sposób.

Pączek wita Nowy Rok – Magdalena Sakowska
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Czarkiem Brzęczalskim. Duża dawka uśmiechu
i dobrego humoru gwarantowana. Czy Czarkowi uda się zawrzeć z Dresiarą nić
porozumienia…?

Nie martw się Cukierku!- Waldemar Cichoń
Siądź wygodnie, zamknij buzię Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? Jeśliś czytał i
chcesz więcej Oddajemy w twoje ręce Książkę drugą o kocurze Co w kłopoty
wpada duże Pręgowane ma futerko Oto – „Nie martw się Cukierku!” Przygód
kocich tu bez liku Znajdziesz, Miły Czytelniku Psot i włóczęg co niemiara
(Już kot o to się postarał) Dowiesz się, co łobuz koci Narozrabiał i
napsocił: Jak się Maćka bardzo...

Cukierku, Ty łobuzie!- Waldemar Cichoń
Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak,
jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie
futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się
równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego
kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim
opowie… "Cukierku, ty...

Krowa Matylda bawi się w chowanego - Alexander Steffenstmeier
Sympatyczna Matylda powraca! Tym razem zawadiacka krowa bawi się z
przyjaciółmi z zagrody w chowanego. Znajduje najlepszą kryjówkę, gdzie nikt
nie może jej znaleźć – wchodzi na drzewo. Okazuje się jednak, że ma problem
z powrotem na ziemię. Na szczęście z pomocą pospieszą jej przyjaciele,
gospodyni,a na koniec – niezawodny listonosz.

Czarownica i kot- Strzebońska Maja  
Dla dzieci od 3 do 5 lat.
Co to za czarownica, która nie pamięta magicznych zaklęć, na nikogo nie
rzuca złych uroków, a jej największym marzeniem jest znalezienie przyjaźni?
To czarownica inna niż wszystkie! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej
została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię
ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

Listonosz Kot-Początkujący filatelista- Mariusz Niemycki
Seria książek o listonoszu Kocie zawiera komplet praktycznych informacji:
jak adresować listy, jak napisać piękny list do osoby, na której bardzo nam
zależy, kim jest filatelista. Dowiecie się, jaką trudną misję do spełnienia
może mieć listonosz, a także jakie dziwne paczki można wysłać pocztą.

Listonosz Kot-Imieniny Kiki- Mariusz Niemycki
Dla dzieci od 4 do 6 lat.
"Niedaleko stąd, w połowie drogi między Świerkowym Lasem a Podejrzaną Stertą,
w cieniu Różanego Pagórka stoi niewielki budynek z czerwonym dachem…”
Poznajcie listonosza Kota, pracowników Tutejszego Urzędu Pocztowego i ich
odpowiedzialną pracę.

Nowości dla młodziezy

Stroiciel – Tomasz Trojanowski
Czy nastolatek uratuje świat? Książka, która pobudza do dyskusji i refleksji
nad współczesnym światem. Pozycja przeznaczona dla osób powyżej 14 lat.

Polly nie poddawaj się!-Linda Newbery


Polly, niespokojny duch, marzycielka spragniona przygód, chce zostać
podróżniczką i odkrywcą. Niestety, w roku 1914 kariera naukowa była dla
dziewcząt niedostępna. Kobiety dopiero zaczynały walczyć o swoje prawa.
Polly uświadamia sobie, jak się rzeczy mają, kiedy poznaje nowe sąsiadki z
domu przy Chelsea Walk 6.Rodzice dziewczynki nie kryją oburzenia, ale ona
sama - zaciekawiona poglądami nowych sąsiadek - postanawia wziąć udział w marszu protestacyjnym. Czy starczy jej odwagi, aby mimo oporu rodziców bronić sprawy, którą uważa za słuszną? Pasjonująca wizja burzliwej epoki nakreślona piórem zdobywczyni wielu nagród, pisarki Lindy Newbery.

Nowości dla dorosłych 2015

Dziennik Mai – Isabel Allende
Bohaterka powieści, Maya Vidal to niespełna dwudziestoletnia dziewczyna,
która w swoim młodym życiu przeżyła znacznie więcej niż niejedna dojrzała
kobieta. Dzięki wychowującej ją babci i jej mężowi doświadcza ciepła i miłości, ale meandry życia pozwalają jej również poznać smak życia na ulicy, jego pustkę i okrucieństwo.

Jaśnie pan – Jaume Cabre
Książka, która fascynuje i zachwyca, a przede wszystkim czaruje czytelnika
niezwykłym klimatem. Autor używa bogatego języka i bawi się słowami. Powieść
wielokrotnie nagradzana i doceniona.

Prowincja pełna słońca – Katarzyna Enerlich
Ludmiła, bohaterka trzeciej części "prowincjonalnego" tryptyku /Prowincja
pełna marzeń, Prowincja pełna gwiazd/, po raz kolejny stawia czoło życiowym
wyzwaniom. Tym razem…

Dziunia – Anna Maria Nowakowska
Interesująca powieść, przedstawiająca w krzywym zwierciadle polskie
społeczeństwo i ukazująca realia życia osoby, która "nie da się lubić".
Dziunia od samego urodzenia ma pod górkę. Ponadprzeciętna pamięć, niemożność
dostosowania się do życia w społeczeństwie, nieumiejętność odmawiania,
przemoc fizyczna i psychiczna…

Próżna – Sylwia Zientek
Akcja książki osadzona jest w polskich realiach. Pojawia się wątek
niespełnionej miłości, życia rodzinnego, małżeńskiego, przyjaźni między
kobietami, sytuacji w pracy…

Nowości dla dorosłych

Satyry – Ignacy Krasicki
Ignacy Józef Krasicki - wybitny poeta, komediopisarz. Biskup warmiński, senator i książę, arcybiskup gnieźnieński. Autor wielu poematów, satyr i bajek - najbardziej znane i lubiane, pomysłowe, pełne humoru - są perełkami literackimi w swoim gatunku.

Pogromca lwów - Camilla Lackberg
Kolejny tom Czarnej Serii, który potwierdza, że to jedna z najlepszych serii
kryminalnych na świecie! Autorka po raz kolejny zabiera swoich czytelników
do rodzinnej Fjällbacki.

Ostatnie pięć dni - Julie Lawson-Timmer
Kolejna świetna książka w serii "Kobiety to czytają!". Jest to opowieść o
kobiecie, którą dotyka bardzo rzadka choroba. Najbardziej bolesne dla Mary
jest stosunek córki do niej, gdy choroba zmienia ją. A mała córeczka nie
rozumie, że mama jest chora.

„Zapiski hinduskiej służącej” Baby Halder
Prawdziwa opowieść o wyjątkowej kobiecie, o jej sile, odwadze i determinacji.
Poruszający obraz życia milionów ubogich mieszkanek Indii. Książka napisana
w szczery, prosty sposób, pozwala spojrzeć na świat biedy i podporządkowania,
o którym niewiele osób z zewnątrz ma jakiekolwiek pojęcie.

Papierowa róża – Diana Palmer
Czy miłość może odżyć po latach? Czy można pokochać na nowo kogoś, kto kilka
lat wcześniej nic sobie nie robił z naszych uczuć? Diana Palmer w swojej
powieści opisuje skomplikowaną historię miłosną dwojga zupełnie różnych
ludzi, którzy mimo ogromnej fascynacji odpychają się nawzajem na różnych
etapach swojego życia.

Cicho sza – Lisa Scottoline
Książka ukazała się w serii "Kobiety to czytają!". Tym razem "Cicho sza" jest przepełniona mnóstwem emocji, ale i szybkiej akcji. Czytając książkę można postawić sobie pytanie, do czego jest zdolny ojciec, aby ratować przyszłość syna. Ale i tego jak wygląda dalsze życie osób, które kogoś zabiły w wypadku i uciekły z miejsca zdarzenia.

Ekstrakt z kwiatu orchidei – Weronika Wierzchowska
Rodzinny biznes to nie jest łatwy kawałek chleba, zwłaszcza jeżeli zetknie
się z sobą pasja i ideały oraz umysł analityczny nastawiony na zysk. Porywająca i błyskotliwa powieść nie tylko romantyczna, ale również prawdziwie dramatyczna momentami. Wzrusza, uczy życia, skłania do refleksji, do zmian w życiu.

„Masa o kobietach polskiej mafii” Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Kim były matki, żony
i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu
wielkich mafiosów. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła
kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z
ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

„Religa. Człowiek z sercem w dłoni” Jan Osiecki
Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu
Bogowie opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi. Zbigniew Religa w
jedynej tak długiej i szczerej rozmowie z dziennikarzem opowiedział o swoim życiu. Zdradził, jak wpadł w politykę. A także szczerze wyznał o swoich nałogach.
Mówił również o walce z chorobą i nieuchronnej śmierci.

„Ten, który przeżył” David Baldacci
Web London to najlepszy szturmowiec elitarnej jednostki FBI specjalizującej
się w odbijaniu zakładników. Nagle zostają zabici wszyscy jego koledzy z
oddziału, a on sam traci dobre imię, wiarę w siebie i zaufanie przełożonych. Dlaczego przeżył, podczas gdy pozostali zginęli? Przypadek czy intryga?

„Złodzieje piasku” Ben Brown
Są nierozłączni. Razem przeszli przez piekło Bośni, Ruandy, Czeczenii.
Uzależnieni od wojny – ćpuny wojny, jak siebie nazywają. Najlepsi korespondenci wojenni świata. I teraz, kiedy jeden z nich został porwany i być może zamordowany, razem w hotelu w Bagdadzie sparaliżowani strachem i targani najskrajniejszymi emocjami wspominają i zadają sobie pytanie: czy to któreś z nich go zdradziło i wystawiło na śmierć?

„Blues odkupienia” Tim Griggs
Światowej sławy muzyk i piosenkarz Matt Silver ma wszystko, o czym tylko
można marzyć: wspaniałą rodzinę, okazały dom, pieniądze, zdrowie i powodzenie.
Tragedia, którą spowoduje, do końca życia prześladować będzie rodzinę. Matt
przepada bez śladu. Jak się wydaje, bezpowrotnie. W życie żony Lauren ktoś
wnosi iskierkę nadziei. Ktoś inny z ukrycia obserwuje jej poczynania...

„Hormony szczęścia” Klaus Oberbeil
Naukowcy rozwiązują tajemnicę natury: każdy człowiek może być szczęśliwy, ma
to zakodowane genetycznie. Dzięki prostym programom możemy aktywować pozytywne substancje nerwowe.

„Powiedz gdzie cię boli” Nick Trout
Jeden dzień z życia weterynarza, który w swojej pracy często wykracza poza
wyuczoną profesję, pełniąc role psychologa, doradcy, szamana i pocieszyciela.
Nick Trout, chirurg weterynarii w bostońskiej klinice, to typ lekarza, u którego nie tylko każdy zwierzak, ale i każdy człowiek miałby ochotę się leczyć. Nie tylko dla weterynarzy!

„Upragnione życie” Louise Voss
Anna, choć szczęśliwa w małżeństwie, nie może się odnaleźć po stracie
dziecka. Wzruszająca powieść psychologiczno-obyczajowa o odpowiedzialności, miłości i potrzebie posiadania rodziny.

„Zmowa milczenia” Katarzyna Pisarzewska
Gosztowo to mała miejscowość, w której spokojne życie mieszkańców toczy się
w sennym rytmie codziennych rytuałów. Szkoła, praca, wizyta w miejscowym
supermarkecie, niedzielna wyprawa do kościoła. Młodzi marzą tylko o
wyjeździe, starsi trwają w życiowym letargu.
Gęsta atmosfera najnowszej książki Katarzyny Pisarzewskiej, łączącej
wciągający kryminał z opowieścią obyczajową, przywodzi na myśl tę znaną ze
skandynawskich kryminałów.

„Inicjały zbrodni” Agatha Christie
Londyn, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Gdy Hercules Poirot rozkoszuje się
atmosferą spokojnej kolacji, nie wie, że jego śledczy talent zostanie
wystawiony na próbę. Nowa powieść z udziałem najsłynniejszego detektywa wszech czasów, stworzona przy pełnym poparciu spadkobierców Christie, to najważniejsze wydarzenie roku dla wszystkich fanów kryminałów na świecie.

Czekam na Ciebie- Veronique Olmi
Pierwsza miłość zostaje w nas na zawsze. W 25  rocznicę ślubu Emilie szykuje
uroczystą kolację. Odpakowując butelkę z gazety, pobieżnie czyta zamieszczone
tam ogłoszenia. I wtedy jej życie przewraca się do góry nogami. Emilie wybiega
z domu, wsiada do samochodu i odjeżdża. Tak rozpoczyna się jej sentymentalna
podróż do Włoch. Podróż, w czasie której odkryje samą siebie. Subtelna, przepełniona wrażliwością opowieść o różnych obliczach miłości i prawdziwej, dojrzałej kobiecości.

Zazdrośnica- Katarzyna Wasilewska

Dwa niezwykłe tygodnie z życia racjonalnej trzydziestolatki. Humor, seks, zaskakujące zwroty akcji, psychologiczna głębia i baśniowy nastrój to atuty tej książki, która nie tylko zapewnia czytelniczkom rozrywkę, ale też prowokuje do refleksji na temat wierności, macierzyństwa, życia w małżeńskim (lub niemałżeńskim) stadle bądź w samotności.

Miasto z lodu- Małgorzata Warda

Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podróż po Polsce. Osiedlają się w niedużym górskim mieście, gdzie próbują na nowo nawiązać więź. Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek,  mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i  „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.

Złodziejka marzeń- Anna Sakowicz

Książka napisana żywym językiem, utrzymana w ciepłym, zabawnym,
optymistycznym, a niekiedy poważnym tonie powieść obyczajowa, która realistycznie oddaje atmosferę niewielkiego miasta, łamie stereotypy i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, by zacząć nowe życie.

Zawsze będę Cię kochać- Monika Teresa Rudzka

Powieść oparta na faktach, poruszająca historia o niezwykłej więzi między
matką i córką. To chwytający za serce zapis codzienności, która bywa wtedy
najtrudniejsza do zniesienia. To także opowieść o życiu, które, chcemy tego czy nie, biegnie dalej.

Wolę Ciebie- Daria Pruszyńska-Obiedzińska

Emilia, zdolna studentka dziennikarstwa, poznaje aroganckiego, choć bardzo przystojnego Emila. Niefortunny początek ich znajomości dziwnym zbiegiem okoliczności splecie się z historią miłosną sprzed lat. Co łączy Emila z mężczyzną
ze starej fotografii znalezionej na strychu w domu babci Geni? Jaką siłę mają przechowywane głęboko w sercu wspomnienia?

Pięć minut- Iga Wiśniewska

Jak wiele może się zmienić w ciągu pięciu minut Bardzo wiele. Całe życie. "Jedni psycholodzy doradzali mi, żebym pisała pamiętnik, inni twierdzili, że jeśli podzielę się z kimś swoimi przeżyciami, poczuję się lepiej nawet jeśli tym kimś okaże się kartka papieru. Do tej pory ignorowałam ich rady. Może i mieli dyplomy wyższych uczelni, ale nie przeżyli tego co ja, więc nie mogli mnie zrozumieć...”

Pomyślę o tym jutro- Katarzyna Michalik-Jaworska

Najtrudniejsze przypadki ciężko chorych dzieci wpisują się w codzienność Marty,
trzydziestoletniej pielęgniarki na oddziale kardiologii, burząc to, w co wierzyła, i
odbierając jej poczucie równowagi. Miłość, przyjaźń, małżeństwo te słowa
nabierają dla Marty nowego znaczenia. Osoby, które spotka, będą dla niej swoistym drogowskazem i inspiracją do podjęcia zaskakujących decyzji.

Kolaborantka- Margaret Leroy

Zakazana miłość. Mąż Vivienne walczy na froncie, a jej maska idealnej żony zaczyna pękać. W tym nowym życiu wróg mieszka po sąsiedzku. Drobne akty życzliwości ze strony jednego z niemieckich oficerów wydają się zdradą.
Vivienne toczy swoją prywatną wojnę. Z jednej strony bezpieczny, sekretny,
pełen miłości świat, który mogłaby zbudować ze swoim kapitanem; z drugiej
cnotliwa samotność i niebezpieczeństwo. Czas, żeby Vivienne wybrała:
kolaboracja albo opór. Margaret Leroy zgłębia problem zakazanych związków w tym  przerażającym czasie. W najmroczniejszych chwilach historii żaden wybór nie jest łatwy.

Zdrady i powroty - Elzbieta Jodko-Kula

To refleksyjna, a zarazem przesycona dramaturgią opowieść o rodzinnych
tragediach, trudnych wyborach i przebaczeniu. To pełna zaskakujących zwrotów historia zdrady i kłamstwa, w której niespodziewanie pojawia się szansa na odkupienie win z przeszłości. Czy bohaterowie powieści wykorzystają okazję, by zmienić swe życie na lepsze i naprawić dawno popełnione błędy?

Dom nad Borkiem -Barbara Iskra Kozińska

Majka, atrakcyjna kobieta w średnim wieku, przyjeżdża na wakacje do swojej rodzinnej wsi Kosarzyn. Pewnego dnia spotyka nad jeziorem szkolnego kolegę,
Janusza. Okazuje się, że oboje mają za sobą nieudane związki. Uczucie fascynacji przeradza się w wielką miłość. Majka i Janusz snują plany na przyszłość, ale czy
wszystko ułoży się zgodnie z ich marzeniami…?

Zbrodnia na boku- Dorota Dziedzic-Chojnacka

Napisana z humorem powieść kryminalna, której akcja toczy się w niewielkiej kancelarii adwokackiej. Ten barwny, pulsujący intrygami światek zostaje poruszony wiadomością o aresztowaniu jednego z prawników, oskarżonego o zabicie swojego klienta. Tłem intrygi kryminalnej jest rzeczywistość "prawniczego światka" - smaczki dotyczące prowadzonych spraw, protokoły z sądowych rozpraw, drobne konflikty i napięcia między członkami zespołu.

Wizyta -Stanisława Fleszarowa-Muskat

“Wizyta” jest trzecią częścią - po "Pozwólcie nam krzyczeć“i ”Przerwie na życie" - cyklu powieściowego. Jego bohaterowie, Magdalena i Gaston, podczas okupacji wywiezieni na przymusowe roboty do Niemiec, po wojnie odwiedzają miasteczko Edelheim – miejsce dawnych dramatycznych przeżyć. Natłok wspomnień, odkrywanie tajemnic przeszłości, zderzenie z nową rzeczywistością Niemiec to główne wątki tej przykuwającej uwagę czytelnika powieści.

Most nad rwącą rzeką -Stanisława Fleszarowa-Muskat

Most nad rwącą rzeka przenosi nas do Hiszpanii, gdzie spędza wakacje młoda
para z polski. Dziewczyna zachłystuje się urokami życia na Zachodzie, gotowa zostać tam na zawsze. Chłopak zaś ciągle nasłuchuje wieści z kraju ogarniętego niepokojami późnego lata 1981 roku. Mimo uczucia, jakim Dominika darzy Łukasza, nie potrafi oprzeć się urokowi muzyka Asmana. Ona także robi na nim wrażenie. Nadchodzi moment, gdy dziewczyna staje przed dylematem: wrócić z Łukaszem do szarej Polski, czy zostać z atrakcyjnymi mężczyznami w miejscu, które wydaje się jej pięknym ogrodem.

Czarny warkocz- Stanisława Fleszarowa-Muskat

Wybór opowiadań z różnych okresów życia i twórczości pisarki. Tytułowy Czarny warkocz – opowiadanie z 1983 roku – wspomnienie o matce, Ormiance, którą charakteryzował długi czarny warkocz.

Bauer Ewa - Kruchość jutra

Pewien e-mail odnaleziony w komputerze męża wywraca świat Anny do góry
nogami. Kobieta zabiera dzieci i próbuje ułożyć sobie życie na nowo u boku innego
mężczyzny. Podczas rozprawy rozwodowej wychodzą na jaw zaskakujące fakty z przeszłości bohaterów, które gwałtownie zmienią bieg wydarzeń....

Już czas- Jodi Picoult

Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej
matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć? Czy świat, który poznajemy za pomocą zmysłów, to jedyna rzeczywistość, jakiej możemy doświadczyć?

Nasza paczka- Mariola Peisert

Nastoletnia Marta razem ze znajomymi z klasy tworzą dobrze zgraną paczkę.
Ostatnio jednak zwykłe przyjaźnie zmieniają się w coś więcej. Niestety nie tylko to psuje relacje w grupie. Agnieszka poznaje nowe towarzystwo, które wciąga ją w
uzależnienie od narkotyków. Marta mimo własnych kłopotów postanawia pomóc
koleżance. Czy jej się to uda, nim będzie za późno Jaką rolę w całej historii odegra jej starszy brat Adam? Co naprawdę czuje do Marty Mirek?

Mrówki na śniegu-Anna Gorgolewska

Agnieszka Anioł wzorowa uczennica, wspaniała córka i kochana siostra dla młodszego brata. Jedna decyzja zmieni całe jej życie. Szkoła, rodzina przestaną się liczyć. Staczając się coraz bardziej stanie na krawędzi. Jeszcze krok, a
nie będzie już odwrotu. Czy zrobi ten krok Czy jednak ktoś ją uratuje. Kiedy
zaczniesz ją czytać, przestaniesz dopiero, kiedy zobaczysz napisz: KONIEC.

Bauer Josef Martin Tak daleko jak nogi poniosą

Oparta na faktach powieść, którą czyta się z większym napięciem niż thriller.
To historia ucieczki niemieckiego jeńca wojennego i przejmujący portret człowieka.
Odyseja prowadzi od przylądka na wschodnim krańcu Azji przez Syberię, Ural i
Kaukaz. Samotny zbieg trzy lata próbuje dotrzeć do domu. Światowy bestseller od
ponad pięćdziesięciu lat przetłumaczony na piętnaście języków. Na podstawie książki powstał film Jeniec.