Polecamy

"Aby do mety” to powieść, która przedstawia pewien okres życia bohaterki, Miry, trzydziestoletniej kobiety, niedoszłej nauczycielki historii i początkującego grafika. Okres, w którym ma zapaść jedna z najważniejszych decyzji w jej życiu. Początkowo Mira stawia sobie za cel nadrzędny dociągnięcie do ołtarza aktualnego wybranka serca, w miarę jednak upływu czasu zaczyna zadawać sobie pytanie, czy Łukasz jest aby na pewno tym, z którym powinna spędzić resztę życia

„Wyspa”

Milion funtów na głowę. Oszałamiająca nagroda zwabia pięcioro przyjaciół na bezludną wyspę i przekonuje do udziału w pełnym zagadek turnieju Iron Teen, organizowanym przez milionera Marcusa Golda. Wykonując kolejne zadania, ścigając się z czasem i innymi zespołami, szybko orientują się, że tu nie chodzi o zwykłą zabawę, a gra toczy się o najwyższą stawkę ‒ ich życie.

„Miłość w kolorze bieli”

Salon sukien ślubnych „Embarras” to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To właśnie tutaj przeplatają się radości i smutki przyszłych panien młodych, co przyprawia o niejeden ból głowy jego właścicielki: Laurę, Elę i Kaję, które prowadzą rodzinny biznes.

Zapowiedzi nowości wydawniczych na wakacje 2018

Dla dorosłych

Anhusz – Martine Madden

Bosonoga bogini - Iwona Czarkowska

Czerwony pająk – Katarzyna Bonda

Czwarta małpa - J. D. Barker

Jaksa – Jacek Komuda

Klątwa Salomona - Clive Cussler

Kolory zmierzchu – Jayne Ann Quick

Kredziarz – C. J. Tudor

Mała baletnica – Wiktor Mrok

Napisz do mnie - Lidia Liszewska

Słodkich snów – Charlaine Harris

Trzykrotka – Anna Szczęsna

Wirus – Graham Masterton

Zabójcze lato – Juno Dawson

Zobacz co zrobiłam - Sarah Schmidt

Kwietniowe zapowiedzi nowości wydawniczyc

Wolność jaskółki – Paula Er

Ślepy archeolog – Marta Guzowska

Dotyk zła – Alex Kava

Przedsmak zła – Alex Kava

Wieża z piasku – Agata Marzec

Wolność jaskółki – Paula Er

Studium psychiki ofiary przemocy domowej. Dramatyczna, niezwykle sugestywna, ale i dająca nadzieję historia o tym, że na szczyty najwyższych gór nie kursują żadne windy, lecz trzeba się na nie wspiąć samemu. I że można tego dokonać, nawet jeśli ktoś z impetem uderzył nami o dno – bo może właśnie wtedy siłą swojego uderzenia spowodował efekt odbicia. Teraz musimy tylko spojrzeć w górę i nie stracić z oczu rozświetlonego słońcem nieba.

Wieża z piasku – Agata Marzec

Nina Ciesielska od wielu lat prowadzi nudne i przewidywalne życie, kontrolowana przez nadopiekuńczą matkę oraz wścibskie koleżanki z biura. Żyje samotnie, porzuciwszy dawne zainteresowania artystyczne. Jej codzienność wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Rutyna drażni ją i uspokaja jednocześnie. Pewnego dnia kobieta odbiera telefon od Jerzego. Ten ceniony przedsiębiorca obiecuje jej rewolucyjną zmianę w życiu. Nina musi podjąć decyzję: albo przystanie na jego warunki i zyska szansę zrealizowania marzeń, albo pozostanie wierna swojej bezpiecznej rutynie. Chcąc wywalczyć szczęście dla siebie, Nina mniej lub bardziej świadomie stanie się katem dla innych.

 

Dotyk zła – Alex Kava

Pierwszy tom serii opowiadającej o agentce FBI - Maggie O’Dell, która jest ekspertką od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców. W tym tomie bohaterka zostaje wezwana do miasteczka, w którym zamordowano i okaleczono w okrutny sposób dwóch małych chłopców.

T. 1 Nie wymachuj mi tym gnatem

Bardzo intrygujący cykl powieściowy. Opowiada o Charliem Mortdecaiu, marszandzie sztuki, który w prześmieszny sposób opowiada nam swoją historię. Jest to lektura lekka, bardzo ciekawa. Główny bohater, to ułożony, zapatrzony w siebie (ale w bardzo zabawny sposób) mężczyzna w średnim wieku. Jest to postać jak najbardziej bardzo pozytywna.

T.2  Mam cię na muszce

 

Bardzo intrygujący cykl powieściowy. Opowiada o Charliem Mortdecaiu, marszandzie sztuki, który w prześmieszny sposób opowiada nam swoją historię. Jest to lektura lekka, bardzo ciekawa. Główny bohater, to ułożony, zapatrzony w siebie (ale w bardzo zabawny sposób) mężczyzna w średnim wieku. Jest to postać jak najbardziej bardzo pozytywna.

 

T.3 A kysz zjawo nieczysta – Kyril Bonfiglioli

Bardzo intrygujący cykl powieściowy. Opowiada o Charliem Mortdecaiu, marszandzie sztuki, który w prześmieszny sposób opowiada nam swoją historię. Jest to lektura lekka, bardzo ciekawa. Główny bohater, to ułożony, zapatrzony w siebie (ale w bardzo zabawny sposób) mężczyzna w średnim wieku. Jest to postać jak najbardziej bardzo pozytywna.

Adept – John Grisham

Głównym bohaterem jest Kyle McAvoy – młody i zdolny absolwent Yale. Wiele prestiżowych kancelarii walczy o to, aby dołączył do ich zespołu. Czeka go wspaniała kariera… Jednak tylko na pozór wszystko układa się świetnie. Kyle pewnego dnia spotyka na swojej drodze Bennie Wrigt’a, a wraz z nim kłopoty.

Anka. Inne oblicze szczęścia – Nina Majewska-Brown

Powieść jest pierwszą częścią historii o czterdziestoletniej Ani, która nieustająco poszukuje spełnienia, miłości i akceptacji. Książka prawdziwa do bólu i obnaża rzeczywistość większości małżeństw. Pokazuje nam też, do czego prowadzi stagnacja i zastój. Autorka opisuje swego rodzaju "amnezję" małżeńską, która prowadzi do powolnej śmierci wszelkich uczuć.

 

Bezsilni – Kati Hiekkapelto

Autorka napisała opowieść o ludziach, będących z natury na utraconych pozycjach. Za nich wybierają inni, nakładając na nich ograniczenia i pozbawiając ich podstawowych praw. To nie jest typowy kryminał, ale rozbudowana powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Pisarka celuje w gorące wątki emigrantów, ale również inne tematy, budzące poruszenie społeczne.

Biegacz – Piotr Bojarski

Polityczne brudy i przekręty, ekologiczna afera i mroczne tajemnice z przeszłości. Biegacz to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja wraz z postępami tytułowego biegacza z każdą stroną nabiera tempa. Czy dotrzymasz mu kroku?

Chwila zapomnienia – Grace Burrowes

Piękna Eve Windham nie bez przyczyny sprzeciwia się swym książęcym rodzicom, którzy zamierzają wydać ją za mąż. Odrzuciła już wielu kandydatów, lecz teraz kończą jej się wymówki. Lucas Denning, który niedawno odziedziczył tytuł markiza, również ma powody, by się nie żenić. Oboje zawierają więc układ i postanawiają udawać narzeczonych. Mają nadzieję, że dzięki temu na dobre wykpią się od ślubu. Oto plan niezawodny. Czy aby na pewno?

 

Księga jesiennych demonów – Jarosław Grzędowicz

Zbiór bardzo mrocznych i posępnych opowiadań. Tu przygody nie kończą się dobrze i nie ma szczęśliwych zakończeń. Są to niezwykle poruszające i psychologiczne, zarazem tajemnicze historie zwykłych ludzi, autor bardzo głęboko wnika w naturę człowieka, jego jasne jak i też ciemne strony.

Styczniowe zapowiedzi nowości wydawniczych

A kysz zjawo nieczysta – Kyril Bonfiglioli

Adept – John Grisham

Anka inne oblicze szczęścia – Nina Majewska-Brown

Bezsilni – Kati Hiekkapelto

Biegacz – Piotr Bojarski

Chwila zapomnienia – Grace Burrowes

Dzień księżnej – Sarah Mac Lean

Grzeszne pragnienia - Elizabeth Hoyt

Julia zaczyna od nowa – Katarzyna Misiołek

Księga jesiennych demonów – Jarosław Grzędowicz

Mam cię na muszce - Kyril Bonfiglioli

Nie wymachuj mi tym gnatem - Kyril Bonfiglioli

Wieczór taki jak ten – Gabriela Gargaś

Nowości 2017

Dziewczyny w wodzie –  Victoria Jenkins

Dwie dziewczyny zginęły. Trzecią może zabić jej przeszłość. Początek nowej niezwykle oryginalnej serii łączącej kryminał policyjny z thrillerem psychologicznym: dwie młode policjantki ścigają przerażającego seryjnego mordercę, a je ściga ich przeszłość.

Wszystko wina kota – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Zabawna komedia omyłek, ale i również niesamowita siła przyjaźni i wzajemnego zaufania. A przede wszystkim to ludzkie historie miłosne i ich problemy życiowe, które każdego dnia dotykają wielu z nas.

Tam, gdzie czekał anioł – Dorota Schrammek

Mama dwójki dorosłych dzieci, którą przerastają problemy. Wyjeżdża, by uporządkować swoje życie. Pomimo wielu obaw i lęków, podejmuje pracę jako opiekunka starszego małżeństwa. Wkrótce na drodze bohaterki pojawiają się osoby, które zmieniają jej życie. Czy to przeznaczenie? Małe niemieckie miasteczko stopniowo staje się dla Beaty oazą spokoju, jednak ta pozorna równowaga zostaje zakłócona zaskakującymi wiadomościami.

Bardzo niecierpliwy morderca – Zuza Śliwa

Obok domu przy Niegłośnej zostaje znalezione ciało znanego dziennikarza, Sławomira Zwardonia. Nie ma wątpliwości, że to morderstwo. Śledztwo prowadzi kapitan milicji Jacek Dydowski. Dzień wcześniej w Wiśle k. Kazimierza tonie dziennikarka Nina Kalicka, serdeczna przyjaciółka Zwardonia. Czy na pewno był to zwykły wypadek? Reporter „Wiadomości Dnia” Zbyszek Skubalik nie wierzy w przypadkową zbieżność obu wydarzeń i postanawia rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciół.

Ogień wśród nocy – Teresa Messineo

Wojna pokazana oczami dwóch kobiet, które walczą o przetrwanie, ale również walczą same ze sobą oraz ze swoją kobiecą naturą, próbując zakopać w sobie wrażliwość, uczuciowość i marzenia, którymi kieruje kobieca natura. Powieść nie należy do łatwych, jednak warto po nią sięgnąć, bo uświadomi nam jak ważną rolę na wojnie odgrywały kobiety - pielęgniarki.

Postaw na miłość – Karolina Kubilus

Książka, która mówi o tym, iż podstawą wszystkiego jest przede wszystkim: miłość, zaufanie oraz szczery dialog. Skłania do refleksji na temat problemów, z którymi borykają się bohaterki. Jest życiowa, mądra, a zarazem ciekawa. To literatura typowo kobieca.

Morderstwa w Somerset – AnthonyHorowitz

Autor to uznany pisarz twórca nowych przygód Sherlocka Holmesa, Jamesa Bonda, oraz scenariuszy do tak znanych seriali jak na przykład "Morderstwa w Midsomer", czy "Poirot".

W powieści poznajemy redaktorkę, która dostaje do korekty książkę słynnego pisarza kryminałów. Kiedy już wciągniemy się w całą opowieść, okazuje się że brakuje najważniejszych rozdziałów, które wyjaśniają kto zabił i dlaczego. Redaktorka rozpoczyna własne śledztwo mające wyjaśnić, gdzie podziały się brakujące rozdziały. Sprawę komplikuje fakt, że autor opowieści popełnił samobójstwo. Nie wierząc w tą wersję zaczyna szukać poszlak, które mogłyby wskazać mordercę. Ale czy będzie chciała poznać prawdę?

Zagubione niebo – Katarzyna Grochola
Zbiór opowiadań o wszystkich uczuciach i emocjach, których doświadcza człowiek. Forma przekazu jest bardzo interesująca – każda historia wywołuje inne odczucia. Większość z nich ma szczęśliwe zakończenie, jednak w niektórych momentach nachodzi nas refleksja na temat naszego życia i szczęścia.

Lekkomyślna obietnica - Kasey Michaels

Darby Travers, wicehrabia Nailbourne, obiecuje wojskowemu chirurgowi Hamiltonowi, że w razie najgorszego zaopiekuje się jego kilkuletnią córką. Kiedy więc po dwóch latach zjawia się u niego dziewczynka o imieniu Marley Hamilton, Darby bez wahania dotrzymuje danego słowa. Nie wie jednak, jak postąpić z ciotką dziewczynki, panią Sadie Boxer. Ze względu na zasady przyzwoitości młoda i piękna wdowa nie może bowiem przebywać w domu rozchwytywanego w Londynie kawalera. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów?

As pik –  Adam Nasielski

Do Bernarda Żbika, cieszącego się znakomitą renomą inspektora Warszawskiej Centrali Służby Śledczej nadchodzi niezwykły list. Nadawca informuje genialnego policjanta o zamiarze dokonania serii morderstw. W liście wymienione są nazwiska osób, które osobnik podpisujący się pseudonimem „As Pik” ma zamiar pozbawić życia...

Człowiek nietoperz - Jo Nesbø

Autor jest dziś niekwestionowanym królem norweskiego kryminału. „Człowiek nietoperz” to pierwsza książka o Harrym Hole, śledczym z Norwegii mającym problemy z alkoholem, który zostaje wysłany aż do Australii, by pomóc w rozwiązaniu zagadki śmierci Ingner Holter, młodej dziewczyny uduszonej i zgwałconej przez seryjnego mordercę.

Sezon na cuda – Magdalena Kordel

Dalsze perypetie bohaterów powieści "Uroczysko", tym razem w zimowej scenerii niezapomnianego górskiego miasteczka Malownicze w Sudetach. Autorka pisząc ten cykl stworzyła wspaniałe antidotum na smutki i zwątpienia. Powieść pełna dobrego humoru.              

Zbrodnie pozamałżeńskie – Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska

Książka przedstawiająca studium małżeńskich kryzysów, opartych na rozczarowaniu, kłamstwie, a przede wszystkim na braku zwykłej międzyludzkiej komunikacji. Historie dwóch par - Marcina i Anki oraz Adama i Marty zgrabnie przeplatają się z wątkiem kryminalnym.

 

Słowa pamięci – Rowan Coleman

Powieść o walce z chorobą i utracie kontroli nad własnym życiem. Rowan Coleman w bardzo poruszający sposób przedstawiła schematy działania Alzheimera. W piękny sposób opisała emocje i uczucia targające bohaterami oraz ich wzajemne relacje.

Szept wiatru – Sylwia Trojanowska

Historia Katarzyny – kobiety, która pokonała kompleksy i zaczęła walczyć o swoje szczęście, pokazała, że zawsze warto wierzyć w siebie. Książka ukazuje siłę prawdziwej miłości – proza, która wyzwala szereg emocji i zawiera nutkę tajemnicy.

Nic oprócz milczenia – Magdalena Knedler

Drugi tom kryminalnej trylogii z główną bohaterką Anną Lindholm - szwedzką podkomisarz, z pochodzenia Polką. Tym razem akcja rozgrywa się w Wenecji. Wyrazista, choć momentami nieco irytująca główna bohaterka, ciekawe postacie drugoplanowe, a wreszcie intrygująca i zawiła opowieść kryminalna.

Miłość z nutką imbiru – Agnieszka Olejnik

Ewa próbuje ułożyć sobie życie z Andrzejem, co niestety nie jest łatwe. Powrót niewiernej żony z  Anglii wszystko komplikuje. A córka Ewy ma coraz większe problemy uczuciowe...

Resortowe dzieci: służby – Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

Książka bardzo potrzebna. Po ponad ćwierć wieku trwania III RP, wiedza o tym jak powstawała jest ciągle w większości opinii publicznej albo fragmentaryczna, albo zmitologizowana. Autorzy serii "Resortowe dzieci" starają się pokazać bezbolesne przejście beneficjentów PRL w nowy system i tego konsekwencje.

Jak gdybyś tańczyła – Diane Chamberlain

Autorka stawia sporo interesujących pytań. O wybaczenie, o sens cierpienia choroby, odejście bliskich, czy właśnie o szeroko rozumiane macierzyństwo. Jest to opowieść o tym, co dzieje się w głowach rodziców adopcyjnych oraz dzieci, które żyją w takich rodzinach.

 

Samotna gwiazda  – Paullina Simons

To nie tylko historia rodzącej się miłości i wielkiej europejskiej wyprawy czworga przyjaciół przed wyjazdem do college’u . To podróż u progu ich dorosłego życia. Wiedzie przez postkomunistyczne kraje z koniecznością zatrzymania się w najmroczniejszej historii Europy.

Ci, którzy przeżyli  - Ałbena Grabowska

Tom I: obejmuje lata 1914 - 1939. Bogata w intrygujące wydarzenia saga rodzinna, a w tle polska wieś nękana pierwszą wojną światową, epidemią grypy hiszpanki, dwudziestoleciem międzywojennym naznaczonym dramatycznymi wydarzeniami i nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności. Jak potoczą się losy członków rodziny Winnych? W jaki sposób każdy z nich wypełni swoje przeznaczenie? Czego mogą się spodziewać i jak odnajdą się w otaczającej ich niepewnej rzeczywistości?

 

Ci, którzy walczyli  -  Ałbena Grabowska

Tom II: obejmuje lata 1942 - 1968. Członkowie rodziny Winnych walczą z okupantem, walczą o prawa do godnego życia, o swoich bliskich, o miłość i przetrwanie. Ich dzieje są bardzo burzliwe, pełne zawirowań i dramatycznych wydarzeń.

Ci, którzy wierzyli  -  Ałbena Grabowska

Tom III: obejmuje lata 1971 - 2014. Winni wierzyli - w rodzinę, w wolność, w miłość.. Książka dająca nadzieje, że po koszmarze zawsze przychodzi dobro. Akcja powieści rozgrywa się w czasach komunizmu, przechodząc przez stan wojenny, a kończąc na czasach współczesnych. Autorka bardzo mocno łączy wszystkie pokolenia poznane w poprzednich częściach, czym pokazuje jak bardzo ważne są więzy rodzinne.

Lot nisko nad ziemią – Ałbena Grabowska-Grzyb

Książka o depresji, o samotności. O potrzebie pomagania innym, o niskiej samoocenie, ale też o przyjaźni mimo wszystko. Jak sobie poradzi Weronika i jaką cenę za to zapłaci?

Cząstka ciebie - Ella Harper

Motywem przewodnim powieści jest pragnienie posiadania dziecka, ale autorka w swoim dziele dotyka także wielu tematów pobocznych, takich jak wybaczenie, samoakceptacja, zdrada, wierność, strata bliskiej osoby i osamotnienie.

Bat na koty - Jerzy Niemczuk

Piękne widoki Warmii i Mazur, klimatyczne jeziora, tradycje i mazurska gwara. Jednak autor pokazuje też inne oblicze tych terenów – sąsiedzkie animozje i mentalność mieszkańców, bezrobocie i biedę popegeerowskiej Polski B. Jest też wątek kryminalny.

Dziewczyna z porcelany - Agnieszka Olejnik

To historia o miłości ale również o śmierci i tajemnicy bliskich osób. Jak łatwo kogoś okłamać i tak naprawdę przybrać maskę aby nigdy nie mógł poznać twoich tajemnic. Akceptacja, poświęcenie, strata oraz wybór. To wszystko musiał pokonać młody chłopak...

 

Kochanica przemytnika - Stephanie Laurens

Po latach spędzonych w Londynie Kit Cranmer powraca do domu ukochanego dziadka na wybrzeżu Norfolk. Samowolna i żądna przygód, galopująca w męskim przebraniu po okolicy, przypadkowo zostaje hersztem przemytniczej szajki i w tej roli poznaje przywódcę konkurencyjnego gangu. Tyle że ów przemytnik również nie jest tym, za kogo się podaje...

Nefrytowa szpilka - Joanna Miszczuk

Książka ukazuje niezwykłą i trudną historię Chin. Wszystko za sprawą pamiętnika Nije Ke Xin z początków XX wieku, znalezionego przez Melanię w skrytce biurka. To również historia niełatwej miłości Melanii i Tana, ludzi z dwóch jakże odmiennych kultur - polskiej i chińskiej. To także historia tolerancji.

Wieczna wiosna - Katarzyna Zyskowska-Ignaciuk

Poruszająca powieść, opisująca historię kobiety, która w swoim „za późno” odnalazła „już”. Decyzję podjął za nią los, ona mogła tylko wybrać, co zrobić z czasem, który jej pozostał. I wybrała, zamykając w kilku miesiącach szczęście całego życia.

Ukryta róża - Reyes Monforte

Dzięki tej powieści mamy szansę poznać wojnę na Bałkanach z punktu widzenia ludności bośniackiej oraz wyrobić sobie obiektywny pogląd na tamtą sytuację. Ta powieść to manifest prześladowanej kobiety o prawo do spokojnego i godnego życia.

Lepsza połowa – Izabela Pietrzyk

Pięćdziesięcioletnia Marta jest kobietą pracującą zawodowo i do tego perfekcyjną panią domu. Dźwiga zakupy, gotuje, sprząta. Spełnia każdą zachciankę kulinarną męża i dorosłego syna…

Apartament – Danielle Steel

Apartament w sercu walczy o zawodowy sukces, a po cichu marzy o wielkiej miłości.
Każda z nich dostaje swoją szansę. I na sukces, i na miłość... A wtedy gdy je osiągną, zrozumieją, co straciły, a co zyskały Nowego Jorku, a w nim cztery młode lokatorki. Każda z nich …

Nagroda – Danielle Steel

Nagroda... Zawsze trzeba wierzyć, że przyjdzie. Gaelle de Barbet ma szesnaście lat, gdy niemiecka armia wkracza do Francji. Jej szczęśliwe życie się rozpada...

Polecamy

Dla dorosłych

Bez bagażu – Clara Bensen

Grochów – Andrzej Stasiuk

Kiedy pada deszcz – Lisa De Jong

Kukła – Mo Hayder

Mniej złości, więcej miłości – Natalia Sońska

Nie do wiary - Zuzanna Jędrzejewska

Nie pozwól mi odejść - Catherine Ryan-Hyde

Spisek możnych - Carlo A. Martigli

Spacer po Wenecji - Lucy Gordon

Strefa interesów - Martin Amis

Tamtego lata na Sycylii - Marlena de Blasi

Wszystkie kolory nieba - Krystyna Mirek

Zabójczynie miłości - Jackie Collins

Nowości 2016

Nie pozwól mi odejść - Catherine Ryan-Hyde

Historia dziewczynki, która jest gotowa zrobić wiele, by opieka społeczna nie odebrała jej od uzależnionej od narkotyków matki. Opowieść o tym, jak ważny dla każdego z nas jest drugi człowiek. To optymistyczna książka niosąca wiarę w ludzką życzliwość i nadzieję na przezwyciężenie własnych słabości. To wartościowa lektura, której warto poświęcić czas i uwagę.

 

Bez bagażu – Clara Bensen

Książka jest jednocześnie dziennikiem podróży i opisem romansu. To inteligentna i nowoczesna opowieść o tym, jak znaleźć w sobie odwagę, by wyruszyć w nieznane i cieszyć się urokiem podróży bez zbędnego bagażu.

Spacer po Wenecji - Lucy Gordon

Trzy opowiadania i każde z nich przedstawia inną historię. A malownicza Wenecja okazuje się nie tylko przepięknym tłem, ale i wymarzonym miejscem na ziemi, gdzie bohaterowie znajdują swoje szczęście. Wenecja to urocze miasto, a książka może wzbudzić piękne wspomnienia.

 

Mniej złości, więcej miłości – Natalia Sońska

Autorka napisała powieść, w której wartościami nadrzędnymi są rodzina, przyjaźń i miłość. W powieść obyczajową zgrabnie wplotła wątek sensacyjno-kryminalny, dzięki któremu cała historia zyskała dynamiczną akcję i zakończenie, które z pewnością zaskoczy czytelnika.